Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
dabarizmabra
Posts: 224
Joined: 31/03/2013 22:41

#2051 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dabarizmabra »

Zato sto kupe svoje zemljiste i grade na svom zemljistu (ne "ugaze" u tudje placeve) pa nema problema kod knjizenja.
To im je pravilo kojeg se drze.

Kod dosta novogradnji, investitor krene graditi vece gabarite nego sto mu je zemljiste pa ugazi nekom u parcelu ili gradi gdje nije cista imovinska situacija oko zemljista (a takvih placeva je puno), pa onda retroaktivno ganjaju da uknjize, slicno kao i ovi sto grade kuce kao bespravnu gradnju, pa pokusavaju kasnije rijesiti.
User avatar
Pozitivna_geografija
Posts: 112
Joined: 15/09/2013 20:24
Location: Bosna i Hercegovina

#2052 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Pozitivna_geografija »

Jos ne jenjava mrznja prema Tibri :)

Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#2053 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by OldMayor »

Pozitivna_geografija wrote:Jos ne jenjava mrznja prema Tibri :)

Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
Kakva mrznja? Eto jest, toliko je bitna jedna zgrada.

Pa ni vi tibrasi mi niste jasni, al nikako. Ja kad pricam o Tibri, pricam o zgradama koje su nakaradne. I corav covjek ce ti rec da je nakaradno. I ono je urbicid.

Ja shvatam da dole ljudi zive i da im je lijepo i ja nemam nista protiv toga. Samo imam pravo da kazem svoje misljenje da je ono previse zgrada na jednom mjestu i da su zgrade NEPOTREBNO napravljene jedna do druge (odnosno 'potrebno' jer zasto bi tibra pravio 2 zgrade kad moze 8, potplatis malo opstinu i sve sredjeno).

Najjaci su mi oni koji kazu pa i u gradu su tako blizu, pa jest u gradu koji se razvija od 1900 i gdje vise nema gdje muha da sleti. Ali dole je bila cista livada, bez icega. Znaci moglo se prelijepo naseljen napravit, ali nije. I meni je krivo zbog toga i krivo mi je sto je Tibra unistila onakav potencija.
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2054 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by corsa »

OldMayor wrote:
Pozitivna_geografija wrote:Jos ne jenjava mrznja prema Tibri :)

Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
Kakva mrznja? Eto jest, toliko je bitna jedna zgrada.

Pa ni vi tibrasi mi niste jasni, al nikako. Ja kad pricam o Tibri, pricam o zgradama koje su nakaradne. I corav covjek ce ti rec da je nakaradno. I ono je urbicid.

Ja shvatam da dole ljudi zive i da im je lijepo i ja nemam nista protiv toga. Samo imam pravo da kazem svoje misljenje da je ono previse zgrada na jednom mjestu i da su zgrade NEPOTREBNO napravljene jedna do druge (odnosno 'potrebno' jer zasto bi tibra pravio 2 zgrade kad moze 8, potplatis malo opstinu i sve sredjeno).

Najjaci su mi oni koji kazu pa i u gradu su tako blizu, pa jest u gradu koji se razvija od 1900 i gdje vise nema gdje muha da sleti. Ali dole je bila cista livada, bez icega. Znaci moglo se prelijepo naseljen napravit, ali nije. I meni je krivo zbog toga i krivo mi je sto je Tibra unistila onakav potencija.

Ja zivim u Tibri i lijepo mi je sto se tice konkretno stana, ali realno je prenatrpano. Sto neko na forumu rece, napravili su pravi geto. :evil:
User avatar
mayab
Posts: 30837
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2055 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mayab »

OldMayor wrote:
Pozitivna_geografija wrote:Jos ne jenjava mrznja prema Tibri :)

Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
Kakva mrznja? Eto jest, toliko je bitna jedna zgrada.

Pa ni vi tibrasi mi niste jasni, al nikako. Ja kad pricam o Tibri, pricam o zgradama koje su nakaradne. I corav covjek ce ti rec da je nakaradno. I ono je urbicid.

Ja shvatam da dole ljudi zive i da im je lijepo i ja nemam nista protiv toga. Samo imam pravo da kazem svoje misljenje da je ono previse zgrada na jednom mjestu i da su zgrade NEPOTREBNO napravljene jedna do druge (odnosno 'potrebno' jer zasto bi tibra pravio 2 zgrade kad moze 8, potplatis malo opstinu i sve sredjeno).

Najjaci su mi oni koji kazu pa i u gradu su tako blizu, pa jest u gradu koji se razvija od 1900 i gdje vise nema gdje muha da sleti. Ali dole je bila cista livada, bez icega. Znaci moglo se prelijepo naseljen napravit, ali nije. I meni je krivo zbog toga i krivo mi je sto je Tibra unistila onakav potencija.
+1 :thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2056 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by JThomas »

pa normalno da je ljepše nego kod njenih roditelja, taj dio niko nije ni osporio :D
dragonz
Posts: 2351
Joined: 20/09/2008 13:12

#2057 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dragonz »

Image

Platiš članak da reklamiraš ono što niko neće, a najsmiješnije je kada kaže da su stanovi na dolac malti "luksuzni". :lol: :lol: :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2058 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

Ko će u Tibri kupiti stan pa nije niko lud
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#2059 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by duboka_misao »

dragonz wrote:Image

Platiš članak da reklamiraš ono što niko neće, a najsmiješnije je kada kaže da su stanovi na dolac malti "luksuzni". :lol: :lol: :lol:
Ono sto niko nece je stvarno rasprodano,kvalitetno je gradjeno ali nije vala luksuzno.
emmir1
Posts: 4937
Joined: 07/06/2013 15:28

#2060 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by emmir1 »

Nadam se da će na Otoci kod džamije na onom prostoru da naprave neko lijepo naselje .

Prostora ima a još je lijepa lokacija.

Zanimljivo mi je da je Turska banka kupila kompletnu zgradu koje se grade kod Bristola.

Treća zgrada koja se napravi imat će 14 spratova i kompletna će da bude u vlasništvu Turske banke gdje će oni da smjeste svoju direkciju za Balkan
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#2061 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bach »

Arhitektonska banda Seada Gološa ponovo napada panoramu Sarajeva
Na lokaciji Marijin Dvor u Sarajevu, počela je izgradnja još jednog objekta. U pitanju je stambeno-poslovni objekat čiji je investitor Bau-Herc d.o.o. Sarajevo.

Projektant je arhitektonski studio GRUPA ARH na čelu sa arhitektom Seadom Gološem.

Budući objekat će se nalaziti na spoju ulica Kotromanićeva i Hiseta, u neposrednoj blizini Sarajevo City Centra, odnosno objekta DVOR Luxury Apartments.

Budući objekat će imati površinu od 6.300m2. Spratnost objekta je prizemlje + 6 etaža. Bau-Herc stambeno-poslovni objekat će imati i tri podzemne etaže u kojima će se nalaziti parking i servisni prostori.

Radove na izgradnji objekta izvodi firma FAMUS GRADNJA 3 d.o.o., dok će nadzor vršiti ZARKA d.o.o.

Radovi su počeli u martu ove godine, dok je kraj radova predviđen za kraj 2016. godine.

Image

Image
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2062 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Hajvan »

ok?
elaboriraj taj "još jedan napad na sarajvo"

poduci nas da i mi laici i neznalice nesto naucimo.
meni se ćini da ovaj objekat na renderu ima visoko sofisticiranu estetsku vrijednost.
ubijedi me da sam u krivu.

ne trolam te i nisam ironican.
fakat, hajd me ubijedi da ovo nije pozitivan arhitektonski događaj. ali argumentovano, bez uplitanja politike, golobalizacije, prljavih para, kapitalizma, komunizma, napada ad hominem i stalih stranputica i gluposti…


samo cisti fakti - elaborat…
respo s onog svijeta
Posts: 110
Joined: 04/04/2014 23:29

#2063 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by respo s onog svijeta »

Uporedi render dvora i stvarni objekat
Ovi ako naprave upola kao na renderu svaka im cast
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2064 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by DaffyDuck »

@hajvan sta je to visoko sofisticirana estetska vrijednost, ko je odreduje i koje su joj karakteristike :?
User avatar
Di Canio
Posts: 120
Joined: 07/10/2013 10:08

#2065 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Di Canio »

StupskaBitanga wrote:Ko će u Tibri kupiti stan pa nije niko lud
Buraz Tibra je skoro sve svoje stanove prodala pa ti nastavi mlatiti praznu slamu :zzzz: :wink:
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#2066 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mefistofilis »

Di Canio wrote:
StupskaBitanga wrote:Ko će u Tibri kupiti stan pa nije niko lud
Buraz Tibra je skoro sve svoje stanove prodala pa ti nastavi mlatiti praznu slamu :zzzz: :wink:
dode ti drug i kaze: joj jarane ja jucer bio u svemiru u nasinoj letjelici.
sta mu ti kazes na to?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2067 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

Di Canio wrote:
StupskaBitanga wrote:Ko će u Tibri kupiti stan pa nije niko lud
Buraz Tibra je skoro sve svoje stanove prodala pa ti nastavi mlatiti praznu slamu :zzzz: :wink:
koliko je kompenzirano za radove?
emmir1
Posts: 4937
Joined: 07/06/2013 15:28

#2068 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by emmir1 »

Hajvan wrote:ok?
elaboriraj taj "još jedan napad na sarajvo"

poduci nas da i mi laici i neznalice nesto naucimo.
meni se ćini da ovaj objekat na renderu ima visoko sofisticiranu estetsku vrijednost.
ubijedi me da sam u krivu.

ne trolam te i nisam ironican.
fakat, hajd me ubijedi da ovo nije pozitivan arhitektonski događaj. ali argumentovano, bez uplitanja politike, golobalizacije, prljavih para, kapitalizma, komunizma, napada ad hominem i stalih stranputica i gluposti…


samo cisti fakti - elaborat…

Meni je objekat kao objekat lijep , ali nekako mi se čini da ne pripada Marin Dvoru , izgledat će kao bačen tamo.

E sad budemo vidjeli kako ostala gradnja tu bude išla
utrend
Posts: 3
Joined: 28/01/2014 15:10

#2069 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by utrend »

Ako stanovi budu na kraju kao sto su na www.stanoviizvor.com, bice beton. ☺

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
User avatar
Di Canio
Posts: 120
Joined: 07/10/2013 10:08

#2070 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Di Canio »

atorniji putnik wrote:
Di Canio wrote:
StupskaBitanga wrote:Ko će u Tibri kupiti stan pa nije niko lud
Buraz Tibra je skoro sve svoje stanove prodala pa ti nastavi mlatiti praznu slamu :zzzz: :wink:
dode ti drug i kaze: joj jarane ja jucer bio u svemiru u nasinoj letjelici.
sta mu ti kazes na to?
Ja bi ga pitao, na cemu si ti? :mrgreen:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2071 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by DaffyDuck »

Joj ovih proletera sto ulijecu reklamirat stanove izvor :-)
User avatar
macmoodan
Posts: 346
Joined: 14/09/2013 14:27

#2072 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by macmoodan »

utrend wrote:Ako stanovi budu na kraju kao sto su na http://www.stanoviizvor.com, bice beton. ☺

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Prijatelju ostavi se reklamiranja i reci nam kad pocinjete graditi?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2073 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Hajvan »

macmoodan wrote:
utrend wrote:Ako stanovi budu na kraju kao sto su na http://www.stanoviizvor.com, bice beton. ☺

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Prijatelju ostavi se reklamiranja i reci nam kad pocinjete graditi?

gradi se to vec. izlaze na nulu meni se cini- zavrsavaju 2 ili 3 sprata ispod zemlje
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2074 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

jedan dio je već 0
a drugi se neš radi

uglavnom čini mi se da idu dobro...
Boxon_123
Posts: 33
Joined: 01/06/2012 12:47

#2075 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Boxon_123 »

Hajvan wrote:
macmoodan wrote:
utrend wrote:Ako stanovi budu na kraju kao sto su na http://www.stanoviizvor.com, bice beton. ☺

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Prijatelju ostavi se reklamiranja i reci nam kad pocinjete graditi?

gradi se to vec. izlaze na nulu meni se cini- zavrsavaju 2 ili 3 sprata ispod zemlje
Koliko sam vidio, vec se uveliko radi.
Post Reply