Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2051 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

Alfons Kauders wrote:
KatarinaKosaca wrote:
Banksy wrote:Tako se krade, tako se radi. Prvo pripremiš teren, izravnaš sve gudure, pa onda oreš. :D

Dosta ne postoji, Transparency kupljen, sve ''civilne udruge'' kupljene, svi mediji kupljeni, pravosuđe pod kontrolom, SDA šuti (ne diraj me, ne diram te), Fahrina opozicija u talu, druga i ne postoji, Dodika i njegove medije nije briga za naše poslove, ne vidim ikog da će se ovim ozbiljno pozabaviti, možda par portala, par foruma i S. Bosna, 10 dana gužve, pročitaće i znati sveukupno 126 ljudi bez ikakvog uticaja, i to je to.

Tako se radi, učili su od najboljih, iskrene čestitke.
Istina.
cekajte malo...

znaci svi su kupljeni, znaci vi mislite da niko ne vidi "istinu" sem par forumasa... vecina od kojih bas i ne barata najbolje sa problematikom (ja sam npr. pravnik ali nikad nisam imao nikakvog dodira s koncesijama i sl. tako da cu prvi priznati da nemam pojma u poredjenju s ljudima koji se bave time)

i svi misle da su otkrili "smoking gun"... mada to nisu u stanju dokazati ni laicima na forumu... i niko se nece pocesati radi ovog? nema opozicije? nema stampe?

ljudi moji, da se ima na osnovu cega, HDZ bi vec davno tuzio sve redom... i nije jedini, tu je jos masa stranaka koja bi na sav glas kukala radi ovog... ali haman su i oni kupljeni...

mediji? svaka susa ima portal, novine ili tv stanicu... i oni su haman kupljeni, sem slobodarske slobodne bosne...

ja inace ne volim teorije zavjere, ali tvrditi da su sve stranke i svi mediji kupljeni meni zvuci upravo kao teorija zavjere...
Upravo na takve kao sto si ti oni najvise racunaju... Obrazovan, civilizovan i sediran... Dodjes im ko brat... :D

A zamisli sta o problematici misli "biracko tijelo"... :lol:
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#2052 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

ReD aka Socijalista wrote:A sta je ovo? Pada vasa teorija u vodu niste citali tekst do kraja, pardon memorandum. :D
Stavka 2.2.

Vlada odobrava da, pocev od 4. noveutbra 201 l.g., Energoinvest ustupi i prenese na Shell sve rezultate geoloskih istrazivanja koje je Energoinvest stekao na osnovu Licence za geoloska istrazivanja, dodijeljene Energoinvestu 12, scptemhra 2007.g., kao i rexultate svih prethodnih vlasnika Licence za geoloska istrazivanja (u daljem tekstu: "Licenea"), pod ustovima utvrdjenim posebnint Ugovorom o ustupanju, koji de se zaklju8iti izmedju Energoinvesta i Shell-a na dan 4. novembra 2011.8. Vlada se obavezuje da neposredno po ustupanju i prenosu rezultata opozove Licencu.
up :thumbup:
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2053 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

ReD aka Socijalista wrote:A sta je ovo? Pada vasa teorija u vodu niste citali tekst do kraja, pardon memorandum. :D
Stavka 2.2.

Vlada odobrava da, pocev od 4. noveutbra 201 l.g., Energoinvest ustupi i prenese na Shell sve rezultate geoloskih istrazivanja koje je Energoinvest stekao na osnovu Licence za geoloska istrazivanja, dodijeljene Energoinvestu 12, scptemhra 2007.g., kao i rexultate svih prethodnih vlasnika Licence za geoloska istrazivanja (u daljem tekstu: "Licenea"), pod ustovima utvrdjenim posebnint Ugovorom o ustupanju, koji de se zaklju8iti izmedju Energoinvesta i Shell-a na dan 4. novembra 2011.8. Vlada se obavezuje da neposredno po ustupanju i prenosu rezultata opozove Licencu.
Prokuzio si nas... :roll:

Rekoh, nemoj vise, samo se uvaljujes...
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#2054 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Optimus Prime »

nosara wrote:
I neciji dzepovi... To se u civilizaciji naziva nezakonito pogodovanje i za to se ide u zatvor... Gdje ti zivis...? U pecini...?
Kao sto Alfons rece, nije ovo bas Tunguzija da niko ziv ne skonta da imamo daleko nepovoljnije ugovore o koncesijama nego drzave u slicnoj situaciji.
Sto se mene licno tice ja bi SHELL-u cak i poklonio polovinu prihoda, samo pod uslovom da pocnu vec sljedece godine uplacivati onu drugu polovinu u drzavni budzet.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2055 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

Optimus Prime wrote:Po nekim forumasima ispade dakle da je ovo sve vec gotova stvar.

Super, dakle vec u 2015 godini cemo moci vratiti sve nase dugove i usput izgraditi koridor Vc, od naseg novca, i to samo od koncesija koje cemo dobiti za 12 mjeseci.
Forumasi samo ponavljaju optimizam vec ispoljen od Niksica i ministra mu.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2056 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

Optimus Prime wrote:
nosara wrote:
I neciji dzepovi... To se u civilizaciji naziva nezakonito pogodovanje i za to se ide u zatvor... Gdje ti zivis...? U pecini...?
Kao sto Alfons rece, nije ovo bas Tunguzija da niko ziv ne skonta da imamo daleko nepovoljnije ugovore o koncesijama nego drzave u slicnoj situaciji.
Sto se mene licno tice ja bi SHELL-u cak i poklonio polovinu prihoda, samo pod uslovom da pocnu vec sljedece godine uplacivati onu drugu polovinu u drzavni budzet.
Pa prepisi Shellu i zlaji svoju kucu, a nemoj moju naftu... Napravite memo, sve po zakonu i svi sretni...
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#2057 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

nosara wrote:
ReD aka Socijalista wrote:A sta je ovo? Pada vasa teorija u vodu niste citali tekst do kraja, pardon memorandum. :D
Stavka 2.2.

Vlada odobrava da, pocev od 4. noveutbra 201 l.g., Energoinvest ustupi i prenese na Shell sve rezultate geoloskih istrazivanja koje je Energoinvest stekao na osnovu Licence za geoloska istrazivanja, dodijeljene Energoinvestu 12, scptemhra 2007.g., kao i rexultate svih prethodnih vlasnika Licence za geoloska istrazivanja (u daljem tekstu: "Licenea"), pod ustovima utvrdjenim posebnint Ugovorom o ustupanju, koji de se zaklju8iti izmedju Energoinvesta i Shell-a na dan 4. novembra 2011.8. Vlada se obavezuje da neposredno po ustupanju i prenosu rezultata opozove Licencu.
Prokuzio si nas... :roll:

Rekoh, nemoj vise, samo se uvaljujes...
Znaci da do geoloskih istrazivanja nije jer ih je Energoinvest stekao na osnovi License za geoloska istrazivanja. To je ono sto pise i jest tako. Sad u cemu je problem?
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#2058 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Optimus Prime »

nosara wrote:
Optimus Prime wrote:
nosara wrote:
I neciji dzepovi... To se u civilizaciji naziva nezakonito pogodovanje i za to se ide u zatvor... Gdje ti zivis...? U pecini...?
Kao sto Alfons rece, nije ovo bas Tunguzija da niko ziv ne skonta da imamo daleko nepovoljnije ugovore o koncesijama nego drzave u slicnoj situaciji.
Sto se mene licno tice ja bi SHELL-u cak i poklonio polovinu prihoda, samo pod uslovom da pocnu vec sljedece godine uplacivati onu drugu polovinu u drzavni budzet.
Pa prepisi Shellu i zlaji svoju kucu, a nemoj moju naftu... Napravite memo, sve po zakonu i svi sretni...
Ne pada mi na pamet.

Ono sto ti ne kontas u ovoj diskusiji je da je za nasu drzavu daleko bolje da vec od danas imamo konstantne prihode od recimo pet milijardi KM godisnje, nego da imamo nekih 7 milijardi godisnje od 2025, nakon sto se zbog ekonomske krize u zemlji iseli dodatnih 200.000 mladih.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2059 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

Optimus Prime wrote:
nosara wrote:
Optimus Prime wrote:
Kao sto Alfons rece, nije ovo bas Tunguzija da niko ziv ne skonta da imamo daleko nepovoljnije ugovore o koncesijama nego drzave u slicnoj situaciji.
Sto se mene licno tice ja bi SHELL-u cak i poklonio polovinu prihoda, samo pod uslovom da pocnu vec sljedece godine uplacivati onu drugu polovinu u drzavni budzet.
Pa prepisi Shellu i zlaji svoju kucu, a nemoj moju naftu... Napravite memo, sve po zakonu i svi sretni...
Ne pada mi na pamet.

Ono sto ti ne kontas u ovoj diskusiji je da je za nasu drzavu daleko bolje da vec od danas imamo konstantne prihode od recimo pet milijardi KM godisnje, nego da imamo nekih 7 milijardi godisnje od 2025, nakon sto se zbog ekonomske krize u zemlji iseli dodatnih 200.000 mladih.
Ono sto ti ne kontas je da se krsenje zakona, bez obzira na to kakav je konacni cilj, tretira uvijek kao krsenje zakona... Na stranu na to da su ovi s lijepim pedigreom "torbara"... :D Upravo zbog toga su trebali postovat zakon... Par mjeseci nista ne znaci...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2060 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

nosara wrote:
Alfons Kauders wrote:
cekajte malo...

znaci svi su kupljeni, znaci vi mislite da niko ne vidi "istinu" sem par forumasa... vecina od kojih bas i ne barata najbolje sa problematikom (ja sam npr. pravnik ali nikad nisam imao nikakvog dodira s koncesijama i sl. tako da cu prvi priznati da nemam pojma u poredjenju s ljudima koji se bave time)

i svi misle da su otkrili "smoking gun"... mada to nisu u stanju dokazati ni laicima na forumu... i niko se nece pocesati radi ovog? nema opozicije? nema stampe?

ljudi moji, da se ima na osnovu cega, HDZ bi vec davno tuzio sve redom... i nije jedini, tu je jos masa stranaka koja bi na sav glas kukala radi ovog... ali haman su i oni kupljeni...

mediji? svaka susa ima portal, novine ili tv stanicu... i oni su haman kupljeni, sem slobodarske slobodne bosne...

ja inace ne volim teorije zavjere, ali tvrditi da su sve stranke i svi mediji kupljeni meni zvuci upravo kao teorija zavjere...
Upravo na takve kao sto si ti oni najvise racunaju... Obrazovan, civilizovan i sediran... Dodjes im ko brat... :D

A zamisli sta o problematici misli "biracko tijelo"... :lol:
ja mislim da su teorije zavjere zanimljivo stivo :D za djecu i adolescente... :D

to sto nekolicina forumasa konta da su pametniji od svih novinara, politicara, tuzitelja i gradjana ove drzave, te da su prvi (i jedini) skontali navodni kriminal i "veleizdaju" mi je simpaticno... :D svi ostali su haman kupljeni, "sedirani" ili glupi... :D a upravo na to se svodi prica, kako god da je upakujes :D
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#2061 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Optimus Prime »

nosara wrote:
Ono sto ti ne kontas je da se krsenje zakona, bez obzira na to kakav je konacni cilj, tretira uvijek kao krsenje zakona... Na stranu na to da su ovi s lijepim pedigreom "torbara"... :D Upravo zbog toga su trebali postovat zakon... Par mjeseci nista ne znaci...
Ja sam govorio o hipotetickom slucaju u kojem bi cak i tolerirao da jedan dio novca zavrsi u mracnim kanalima.
U ovom slucaju je naravno sve transparentno i nema nikakvih naznaka da ce drzava biti ostecena.

Ovim potezom SDP-a i u najgorem slucaju mozemo svi profitirati kao niko na prostorima bisve Juge do sada.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2062 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

Alfons Kauders wrote:
nosara wrote:
Alfons Kauders wrote:
cekajte malo...

znaci svi su kupljeni, znaci vi mislite da niko ne vidi "istinu" sem par forumasa... vecina od kojih bas i ne barata najbolje sa problematikom (ja sam npr. pravnik ali nikad nisam imao nikakvog dodira s koncesijama i sl. tako da cu prvi priznati da nemam pojma u poredjenju s ljudima koji se bave time)

i svi misle da su otkrili "smoking gun"... mada to nisu u stanju dokazati ni laicima na forumu... i niko se nece pocesati radi ovog? nema opozicije? nema stampe?

ljudi moji, da se ima na osnovu cega, HDZ bi vec davno tuzio sve redom... i nije jedini, tu je jos masa stranaka koja bi na sav glas kukala radi ovog... ali haman su i oni kupljeni...

mediji? svaka susa ima portal, novine ili tv stanicu... i oni su haman kupljeni, sem slobodarske slobodne bosne...

ja inace ne volim teorije zavjere, ali tvrditi da su sve stranke i svi mediji kupljeni meni zvuci upravo kao teorija zavjere...
Upravo na takve kao sto si ti oni najvise racunaju... Obrazovan, civilizovan i sediran... Dodjes im ko brat... :D

A zamisli sta o problematici misli "biracko tijelo"... :lol:
ja mislim da su teorije zavjere zanimljivo stivo :D za djecu i adolescente... :D

to sto nekolicina forumasa konta da su pametniji od svih novinara, politicara, tuzitelja i gradjana ove drzave, te da su prvi (i jedini) skontali navodni kriminal i "veleizdaju" mi je simpaticno... :D svi ostali su haman kupljeni, "sedirani" ili glupi... :D a upravo na to se svodi prica, kako god da je upakujes :D
A da se, kao pravnik, drzis cinjenica...?

Jel' memo sacinjen mimo zakona o JN - Jeste...

Jel' u memu ekskluzivno pravo prvog dobio Shell - Jeste...

Jel' Edd iskljucen iz svega supacko-kurvanjski (drzava za covjeka, ali ne naseg, nego iz "holandskog bataljona") - Jeste...

Sto je problem to prihvatit...? Pusti govna niz vodu, kad ti ja to kazem onda je sigurno tako... :wink:
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2063 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

Optimus Prime wrote:
nosara wrote:
Ono sto ti ne kontas je da se krsenje zakona, bez obzira na to kakav je konacni cilj, tretira uvijek kao krsenje zakona... Na stranu na to da su ovi s lijepim pedigreom "torbara"... :D Upravo zbog toga su trebali postovat zakon... Par mjeseci nista ne znaci...
Ja sam govorio o hipotetickom slucaju u kojem bi cak i tolerirao da jedan dio novca zavrsi u mracnim kanalima.
U ovom slucaju je naravno sve transparentno i nema nikakvih naznaka da ce drzava biti ostecena.

Ovim potezom SDP-a i u najgorem slucaju mozemo svi profitirati kao niko na prostorima bisve Juge do sada.
S kim ja diskutujem... :-) Ti si u americi...? Svoju lovu ne bi dao, ali moju dajes... Rodila te majka... :roll:
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#2064 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Optimus Prime »

nosara wrote:
Optimus Prime wrote:
nosara wrote:
Ono sto ti ne kontas je da se krsenje zakona, bez obzira na to kakav je konacni cilj, tretira uvijek kao krsenje zakona... Na stranu na to da su ovi s lijepim pedigreom "torbara"... :D Upravo zbog toga su trebali postovat zakon... Par mjeseci nista ne znaci...
Ja sam govorio o hipotetickom slucaju u kojem bi cak i tolerirao da jedan dio novca zavrsi u mracnim kanalima.
U ovom slucaju je naravno sve transparentno i nema nikakvih naznaka da ce drzava biti ostecena.

Ovim potezom SDP-a i u najgorem slucaju mozemo svi profitirati kao niko na prostorima bisve Juge do sada.
S kim ja diskutujem... :-) Ti si u americi...? Svoju lovu ne bi dao, ali moju dajes... Rodila te majka... :roll:
Nisam to rekao.

Rekao sam da bih radije tolerirao da jedan dio novca zavrsi u mracnim kanalima, ali samo pod uslovom da se situacija u zemlji vec od sutra znacajno poboljsa.

Sta bi ti volio, da imas umjesto 1000KM platu od 2000 KM vec danas, ili da zivotaris sa 1000 KM sljedecih 10 godina, da bi od 2021, onda imao redovnih 2300KM mjesecno, kad ENERGOINVEST mozda bude u mogucnosti da finasira te busotine.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#2065 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

Optimus Prime wrote:
nosara wrote:Ono sto ti ne kontas je da se krsenje zakona, bez obzira na to kakav je konacni cilj, tretira uvijek kao krsenje zakona... Na stranu na to da su ovi s lijepim pedigreom "torbara"... :D Upravo zbog toga su trebali postovat zakon... Par mjeseci nista ne znaci...
Ja sam govorio o hipotetickom slucaju u kojem bi cak i tolerirao da jedan dio novca zavrsi u mracnim kanalima.
U ovom slucaju je naravno sve transparentno i nema nikakvih naznaka da ce drzava biti ostecena.

Ovim potezom SDP-a i u najgorem slucaju mozemo svi profitirati kao niko na prostorima bisve Juge do sada.
U slijedećem slučaju, neki drugi ministar će nekim drugim "Memorandumom" prodati Jablaničko jezero za utvrđivanje visine talasa kod puhanja vjetra sa Vranice, ili će "Memorandumom o razumijevanju" ustupiti cjelokupan prostor Bjelašnice i Igmana za ispitivanje količina podzemnih voda, uz ekskluzivno pravo njihove eksploatacije, i to po svojim pravilima. A sve transparentno i uz finansijsku naknadu, što "mračnim kanalima" u znak zahvalnosti (ne smeta što se ta naknada naziva korupcijom), što javno - u budžet, pa da svi profitiraju nekoliko godina :D
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#2066 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Optimus Prime »

poznanik wrote:
Optimus Prime wrote:
nosara wrote:Ono sto ti ne kontas je da se krsenje zakona, bez obzira na to kakav je konacni cilj, tretira uvijek kao krsenje zakona... Na stranu na to da su ovi s lijepim pedigreom "torbara"... :D Upravo zbog toga su trebali postovat zakon... Par mjeseci nista ne znaci...
Ja sam govorio o hipotetickom slucaju u kojem bi cak i tolerirao da jedan dio novca zavrsi u mracnim kanalima.
U ovom slucaju je naravno sve transparentno i nema nikakvih naznaka da ce drzava biti ostecena.

Ovim potezom SDP-a i u najgorem slucaju mozemo svi profitirati kao niko na prostorima bisve Juge do sada.
U slijedećem slučaju, neki drugi ministar će nekim drugim "Memorandumom" prodati Jablaničko jezero za utvrđivanje visine talasa kod puhanja vjetra sa Vranice, ili će "Memorandumom o razumijevanju" ustupiti cjelokupan prostor Bjelašnice i Igmana za ispitivanje količina podzemnih voda, uz ekskluzivno pravo njihove eksploatacije, i to po svojim pravilima. A sve transparentno i uz finansijsku naknadu, što "mračnim kanalima" u znak zahvalnosti (ne smeta što se ta naknada naziva korupcijom), što javno - u budžet, pa da svi profitiraju nekoliko godina :D
Govorio sam samo o hipotetickom slucaju jer se grozim od pomisli da ima ljudi u ovoj drzavi koji su spremni da sabotiraju istrazivanja nafte u nasoj zemlji, i daljno odgode mogucu ekspolataciju.

Ugovor nije potpisan i sve je prilicno transparentno, dakle nema nikakvih naznaka da ce drzava biti znacajno ostecena.
Last edited by Optimus Prime on 07/12/2011 14:15, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2067 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

Slucajevi X su mala maca za nase forumase. :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2068 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

nosara wrote:
A da se, kao pravnik, drzis cinjenica...?
da, u mjeri u kojoj je to moguce
Jel' memo sacinjen mimo zakona o JN - Jeste...
kao sto rekoh, ja kao pravnik nisam mjerodavan da dajem takve ocjene, barem ne uz informacije s foruma i bez citanja nekoliko sluzbenih listova... zato pretpostavljam da ste svi vi koji smatrate da jeste imate dosta vise skole i iskustva od mene... vjerovatno par decenija u kakvom zestokom tuzilastvu... zato vas kao iskusnije i sposobnije kolege i odgovorne gradjane pozivam da ispunite svoju zakonsku duznost i podnesete krivicne prijave protiv ljudi koje ovdje optuzujete, sa dokazima koje ste nam predocili...
Jel' u memu ekskluzivno pravo prvog dobio Shell - Jeste...
pravo na sta?
Jel' Edd iskljucen iz svega supacko-kurvanjski (drzava za covjeka, ali ne naseg, nego iz "holandskog bataljona") - Jeste...
nemam pojma, nisam bio prisutan i ne znam nikog iz vlade ili edd... pretpostavljam da ti znas i da si bio tu, zato nas prosvijetli
Sto je problem to prihvatit...? Pusti govna niz vodu, kad ti ja to kazem onda je sigurno tako... :wink:
nikakav problem, meni nije tesko prihvatiti ni da je shell supacka kompanija iz supacke holandije, ni da je vlada nesposobna, ni da je korumpirana...

problem mi je prihvatiti da u jednom postu tvrdite da je vlada toliko nesposoba i bahata da se javno hvali protuzakonitim memorandumom koji je na kraju i objavljen... a onda se minut kasnije tvrdi da je ta ista nesposobna vlada zapravo u stanju da skuje najvecu jebenu zavjeru od rata naovamo i da "kupi" sve medije, stranke, nevladine organizacije... sve u tajnosti, nista ne procuri... osim naravno, memoranduma... koji navodno dokazuje kriminal... javno...

vidis li ti kakav problem u tom razmisljanju? :lol:
tortekolaci
Posts: 36
Joined: 30/11/2011 16:37

#2069 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by tortekolaci »

Optimus Prime wrote: Rekao sam da bih radije tolerirao da jedan dio novca zavrsi u mracnim kanalima, ali samo pod uslovom da se situacija u zemlji vec od sutra znacajno poboljsa.
To je isto rekao i M. Bicakcic u februaru 96., i oznacio ocetak posljeratnog pranja novca u BiH. Posljedice jos osjecamo. 15 najtezih godina s njima ne slusamo nista drugo do pravdanje kriminala radi visih interesa.
Nova vlast stari adeti.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#2070 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

Optimus Prime wrote:Govorio sam samo o hipotetickom slucaju jer se grozim od pomisli da ima ljudi u ovoj drzavi koji su spremni da sabotiraju ovaj potez vlade.

Ugovor nije potpisan i sve je prilicno transparentno, dakle nema nikakvih naznaka da ce drzava biti znacajno ostecena.
I ja se grozim od pomisli da postoje osobe koje podržavaju rad najviših državnih institucija u njihovom kršenju zakona, i u mutnim i sumnjivim poslovima, posebno u dodjeli ekskluzivnog prava na eksploataciju i prodaju nacionalnog rudnog bogatstva.

Zašto, npr. BP ne bi platio višu cijenu od Shella za ovo istraživanje i ekskluzivno pravo eksploataciju nafte i plina?
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2071 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

Alfons Kauders wrote:
nosara wrote:
A da se, kao pravnik, drzis cinjenica...?
da, u mjeri u kojoj je to moguce
Jel' memo sacinjen mimo zakona o JN - Jeste...
kao sto rekoh, ja kao pravnik nisam mjerodavan da dajem takve ocjene, barem ne uz informacije s foruma i bez citanja nekoliko sluzbenih listova... zato pretpostavljam da ste svi vi koji smatrate da jeste imate dosta vise skole i iskustva od mene... vjerovatno par decenija u kakvom zestokom tuzilastvu... zato vas kao iskusnije i sposobnije kolege i odgovorne gradjane pozivam da ispunite svoju zakonsku duznost i podnesete krivicne prijave protiv ljudi koje ovdje optuzujete, sa dokazima koje ste nam predocili...
Jel' u memu ekskluzivno pravo prvog dobio Shell - Jeste...
pravo na sta?
Jel' Edd iskljucen iz svega supacko-kurvanjski (drzava za covjeka, ali ne naseg, nego iz "holandskog bataljona") - Jeste...
nemam pojma, nisam bio prisutan i ne znam nikog iz vlade ili edd... pretpostavljam da ti znas i da si bio tu, zato nas prosvijetli
Sto je problem to prihvatit...? Pusti govna niz vodu, kad ti ja to kazem onda je sigurno tako... :wink:
nikakav problem, meni nije tesko prihvatiti ni da je shell supacka kompanija iz supacke holandije, ni da je vlada nesposobna, ni da je korumpirana...

problem mi je prihvatiti da u jednom postu tvrdite da je vlada toliko nesposoba i bahata da se javno hvali protuzakonitim memorandumom koji je na kraju i objavljen... a onda se minut kasnije tvrdi da je ta ista nesposobna vlada zapravo u stanju da skuje najvecu jebenu zavjeru od rata naovamo i da "kupi" sve medije, stranke, nevladine organizacije... sve u tajnosti, nista ne procuri... osim naravno, memoranduma... koji navodno dokazuje kriminal... javno...

vidis li ti kakav problem u tom razmisljanju? :lol:
Ma nema problema, sve pet...! :D

Ovo o "nekoliko sluzbenih listova" ti je bas sega... Ti u stvari nas sve zajebavas, jel' da...? :D
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#2072 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Optimus Prime »

tortekolaci wrote:
Optimus Prime wrote: Rekao sam da bih radije tolerirao da jedan dio novca zavrsi u mracnim kanalima, ali samo pod uslovom da se situacija u zemlji vec od sutra znacajno poboljsa.
To je isto rekao i M. Bicakcic u februaru 96., i oznacio ocetak posljeratnog pranja novca u BiH. Posljedice jos osjecamo. 15 najtezih godina s njima ne slusamo nista drugo do pravdanje kriminala radi visih interesa.
Nova vlast stari adeti.
Koje gluposti!

To ni u kom slucaju nije uporedivo.
Ovdje se radi o dimenzijama koje su prakticno nevjerovatne.
Mi samo sa jednim malim djelicem tog novca mozemo izgraditi naprednu drzavu.
Svako odugovlacenje je i vise nego kontraproduktivno.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2073 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

Optimus Prime wrote:
tortekolaci wrote:
Optimus Prime wrote: Rekao sam da bih radije tolerirao da jedan dio novca zavrsi u mracnim kanalima, ali samo pod uslovom da se situacija u zemlji vec od sutra znacajno poboljsa.
To je isto rekao i M. Bicakcic u februaru 96., i oznacio ocetak posljeratnog pranja novca u BiH. Posljedice jos osjecamo. 15 najtezih godina s njima ne slusamo nista drugo do pravdanje kriminala radi visih interesa.
Nova vlast stari adeti.
Koje gluposti!

To ni u kom slucaju nije uporedivo.
Ovdje se radi o dimenzijama koje su prakticno nevjerovatne.
Mi samo sa jednim malim djelicem tog novca mozemo izgraditi naprednu drzavu.
Svako odugovlacenje je i vise nego kontraproduktivno.
Par mjeseci transparentne, u zakonu utemeljene procedure, bi sigurno nekako predurali... :D Pogotovo vi koji niste ovdje...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2074 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

poznanik wrote:
Optimus Prime wrote:Govorio sam samo o hipotetickom slucaju jer se grozim od pomisli da ima ljudi u ovoj drzavi koji su spremni da sabotiraju ovaj potez vlade.

Ugovor nije potpisan i sve je prilicno transparentno, dakle nema nikakvih naznaka da ce drzava biti znacajno ostecena.
I ja se grozim od pomisli da postoje osobe koje podržavaju rad najviših državnih institucija u njihovom kršenju zakona, i u mutnim i sumnjivim poslovima, posebno u dodjeli ekskluzivnog prava na eksploataciju i prodaju nacionalnog rudnog bogatstva.

Zašto, npr. BP ne bi platio višu cijenu od Shella za ovo istraživanje i ekskluzivno pravo eksploataciju nafte i plina?
Kao prvo istrazivanja se obicno ne placaju, nego kostaju. Kao drugo, drugi dio nije sadrzan u memorandumu.

AKo si tako siguran u to sto kazes, predlazem da ucinis svoju gradjansku duznost i prijavis vladu.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#2075 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Optimus Prime »

poznanik wrote:
Optimus Prime wrote:Govorio sam samo o hipotetickom slucaju jer se grozim od pomisli da ima ljudi u ovoj drzavi koji su spremni da sabotiraju ovaj potez vlade.

Ugovor nije potpisan i sve je prilicno transparentno, dakle nema nikakvih naznaka da ce drzava biti znacajno ostecena.
I ja se grozim od pomisli da postoje osobe koje podržavaju rad najviših državnih institucija u njihovom kršenju zakona, i u mutnim i sumnjivim poslovima, posebno u dodjeli ekskluzivnog prava na eksploataciju i prodaju nacionalnog rudnog bogatstva.

Zašto, npr. BP ne bi platio višu cijenu od Shella za ovo istraživanje i ekskluzivno pravo eksploataciju nafte i plina?
Pa AMOCO je danas u sastavu BP-a, koliko ja znam.
Davno bi oni pokucali na vrata da su nanjusili profit, a imaju informacije iz prve ruke.

Ako dodje do ekploatacije biti ce vrlo lako provjeriti koji postotak prihoda ide drzavi i kako se to regulise u ostalim drzavama.
Post Reply