Ramazan, opet ;)

Rasprave o vjerskim temama.
Locked
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#2051 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

Merhabaaaa :D :D
Ružmarina :kiss: a i za ostale sisters :kiss:
suspect_zero
Posts: 27983
Joined: 11/10/2008 21:45

#2052 Re: Ramazan, opet ;)

Post by suspect_zero »

zvjezdica_7 wrote:Merhabaaaa :D :D
Ružmarina :kiss: a i za ostale sisters :kiss:
Pridružujem se :)
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2053 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

Zoya wrote:Mes'cini da se istocnjak zaljubio i da pocesto pendzera, nemojte se ljutiti na djete :-D
Ruzmarina, hvala na kafi. I ja skuhala maloprije ali mi je izgleda niko ne begenise :sad: :-D
ja sam je ispraznila bona već vidiii :wink:

Image
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2054 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

Ahmmed wrote:selam alejkum, i da prenesem pregršt selama iz zemlje Hercegove :) Lijep Ramazan, pogotovo u Blagaju :) A dragi mostarski svijet , što se Ramazana tiče, i ovako i onako :lol: :lol: :lol:, Kako god, jučer ostavih kišu u Bosni, nađoh sunce u Hercegovini :)
morami ja ovoda konstatujem, al na hajr, možda nije uzorak bio reprezentativan :-D

e sad vas selamim sve i begam
i želim lijepe trenutke :thumbup:
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2055 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

naumpade mi @sahan, im'o 'vaki sličan avatar :lol:

kad pristigne sa kahvom i aktima koje mu je @istocnjak dao :lol:

Image
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#2056 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

ružmarin-a wrote:naumpade mi @sahan, im'o 'vaki sličan avatar :lol:

kad pristigne sa kahvom i aktima koje mu je @istocnjak dao :lol:

Image
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2057 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

Sicily wrote:ma kakav sahan, ko zna gdje je on veceras zavrsio...mudro sutio i na papir biljezio ove upute i taktike za susjedne mahale, pa sad odlucio da ih sam isproba u praksi :D
Da nisu gdje zajedno pod pendjerom :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28527
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2058 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Selamim vas sve redom..s`a je ovo,veceras samo seke online :mrgreen: nema mi brace,sem Ahmmeda,da ga Allah nagradi! :mrgreen:

sto se mostaraca tice...hmm,ima jedna navijacka,"hej MOstarci komunisti,sve se mijenja a vi ste isti..." (da se ko ne uvrijedi od nasih hercegovaca,ovo je onako u globalu! :mrgreen: )

PS @Sicily,ne diraj nase kondicione i visinke pripreme,valja se ganajt po vratnickim sokacima sa hanumama a Bogami i sa insanima sa parmacima u rukama!! :lol: :D
Last edited by BHF_Manijak on 07/09/2009 00:47, edited 1 time in total.
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#2059 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Kwaheri »

selam alejkum i merhaba ;)

da ste mi zivi, zdravi i veseli Bog vam dobro dao...

zna li neko jel se gdje u Sarajevu ucila Bedrija?

p.s. Jeste li culi za izraz "uhvatila ga ramazanija..."? i na sta ste pomislili tj. kako ste "prevodili" sebi taj izraz?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28527
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2060 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Sicily wrote:Bome ovaj BHF zapeo, Vratnik pa Vratnik...sta je ovo ovako :D
Pa gore meni i Sahanu sredjuje isotcnjak,samo kako je krenuo,uhakat ce nas do vrata,samo mozemo degenek fasovati :lol:
imas li ti kakva bolja rjesenja o vratnickih padina?! :mrgreen:
User avatar
Ahmmed
Posts: 4273
Joined: 21/09/2005 22:28

#2061 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Ahmmed »

Kwaheri wrote:selam alejkum i merhaba ;)

da ste mi zivi, zdravi i veseli Bog vam dobro dao...

zna li neko jel se gdje u Sarajevu ucila Bedrija?

p.s. Jeste li culi za izraz "uhvatila ga ramazanija..."? i na sta ste pomislili tj. kako ste "prevodili" sebi taj izraz?

Selam, seko, kako si, šta se radi? :)


Za bedriju ne znam, za ramazaniju...... lagani tersluk,koji zna preći i u huju, odnosno nervozu :-) koji čovjeka hvataju u popodnevnim satima ramazanskog posta :-) a obično potaknut neki vanjskim uticajem.Eto 8-)
User avatar
beautyfool
Posts: 2107
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#2062 Re: Ramazan, opet ;)

Post by beautyfool »

Samo da vas sve toplo poselamim :)
Esselam alejkum we rahmetullah we berekatuhu :)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28527
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2063 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Sicily wrote:
Pa gore meni i Sahanu sredjuje isotcnjak,samo kako je krenuo,uhakat ce nas do vrata,samo mozemo degenek fasovati :lol:
imas li ti kakva bolja rjesenja o vratnickih padina?! :mrgreen:
Pa ne znam, mozda Ahmed ima kakvih rjesenja iz Hercegovine? :-D
Ah gluho bilo,gdje ces me za Hercegovku,vele zeznut zene pravo bona :mrgreen: smotala bi me ko jufku dok kazes amin... :mrgreen:
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#2064 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Kwaheri »

Ahmmed wrote:
Kwaheri wrote:selam alejkum i merhaba ;)

da ste mi zivi, zdravi i veseli Bog vam dobro dao...

zna li neko jel se gdje u Sarajevu ucila Bedrija?

p.s. Jeste li culi za izraz "uhvatila ga ramazanija..."? i na sta ste pomislili tj. kako ste "prevodili" sebi taj izraz?

Selam, seko, kako si, šta se radi? :)


Za bedriju ne znam, za ramazaniju...... lagani tersluk,koji zna preći i u huju, odnosno nervozu :-) koji čovjeka hvataju u popodnevnim satima ramazanskog posta :-) a obično potaknut neki vanjskim uticajem.Eto 8-)


dobri moj Ahmo ;) evo ispratila.... znas vec kod nas... gosti, gosti i opet gosti... Sinoc sam ti imala iftar haman 40 dusa ;) pa sad od onog slatkog umora nema sna pa to ti je... vidim tebi masala kolajli ;) imal' sta u Hercegovini da dodem zagledat? ;)

p. s. za ramazaniju, sam i ja isto godinama vjerovala da se na to odnosi ;). i cak upotrebljavala taj izraz... vjerovatno je to djelimicno tacno ;) al... ne lezi vraze...
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#2065 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Kwaheri »

hadzinica wrote:
Kwaheri wrote:
p. s. za ramazaniju, sam i ja isto godinama vjerovala da se na to odnosi ;). i cak upotrebljavala taj izraz... vjerovatno je to djelimicno tacno ;) al... ne lezi vraze...
....i? sta znaci? :-D
jel'da hadzinice da i tebi imala znacenje ko meni i Ahmi?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28527
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2066 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Sicily wrote:@BHF,

a ne bi se ti bunio, volite vi... :D
Ma bi bona vjeruj,ne volim ti ja plaho tersali hanume,a hercegovke,uh temperament da Bog sacuva :mrgreen:
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2067 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »



Ahlan Ramadan :)
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#2068 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

hadzinica wrote:
Kwaheri wrote:
p. s. za ramazaniju, sam i ja isto godinama vjerovala da se na to odnosi ;). i cak upotrebljavala taj izraz... vjerovatno je to djelimicno tacno ;) al... ne lezi vraze...
....i? sta znaci? :-D
''Kao specijalitet Sarajeva Evlija Celebi istice ramazaniju, pice koje se "pravi od grozdza" i "s nogu obara covjeka". Najbolju vrstu ove ramazanije imaju imami. To je prijatno pice koje jaca za molitvu''
User avatar
Ahmmed
Posts: 4273
Joined: 21/09/2005 22:28

#2069 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Ahmmed »

evo ramazanije :

http://www.youtube.com/watch?v=e7jsevdJ ... re=related :)


A za Hercegovke, no comment ;-)
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#2070 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Kwaheri »

zvjezdica_7 wrote:
hadzinica wrote:
Kwaheri wrote:
p. s. za ramazaniju, sam i ja isto godinama vjerovala da se na to odnosi ;). i cak upotrebljavala taj izraz... vjerovatno je to djelimicno tacno ;) al... ne lezi vraze...

....i? sta znaci? :-D
''Kao specijalitet Sarajeva Evlija Celebi istice ramazaniju, pice koje se "pravi od grozdza" i "s nogu obara covjeka". Najbolju vrstu ove ramazanije imaju imami. To je prijatno pice koje jaca za molitvu''
Da Bog da sceri... ak je vjerovat' Aliji Lakisicu ;) no pice jest. i kako Lakisic navodi "...ako se oslonimo na ono sto navodi Celebijaonda bi to bila neka vrsta zestog alkoholnog pica..." i dalje navodi nepoznatog putopisca koji kaze " imade jednq vrsta sire od grozdja koju nazivaju ramazanijom... covjeku oduzimlje pamet"

ja se :run:
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#2071 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

Sicily wrote:
Post Postao/la BHF_Manijak dana 07/09/2009 01:17

Sicily je napisao/la:@BHF,

a ne bi se ti bunio, volite vi... :D


Ma bi bona vjeruj,ne volim ti ja plaho tersali hanume,a hercegovke,uh temperament da Bog sacuva :mrgreen:
e ne znam, ispade sad vratnicanke nagodne i easy going hanume...il' sta je suprotno tersluku? :D sta veli zvjezdica na ovo? :-D
Velim da će biti degeneka samo takvog, i zbog hercegovki i zbog vratničanki :razz: :razz:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28527
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2072 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Zvjezdica bi samo nesto degenecila...nemoj bona,nismo tako losi :mrgreen: :P
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#2073 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Kwaheri »

ahmo brate ti gledaj a ja cu doci komentirati :D

selam ti Resulullah, salavat i selam, sefaat ja Habiballah ;)

dzematu selam i da vam Dobri Bog olaksa i da iz Svoga dobra...
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2074 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

Eh, evo i mene :D Ko je na redu? :D
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#2075 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

BHF_Manijak wrote:Zvjezdica bi samo nesto degenecila...nemoj bona,nismo tako losi :mrgreen: :P
Sve po zaslugama :P
Locked