Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2051

Post by mIRCerka »

Image
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2052

Post by Fair Life »

El-bosniaco wrote:aha pa eto 200 , pogresno napiso :-)
Upitah te: "Da li znas citati razmjer?"

Vjerujem da nisi razumio pitanje pa da drugacije formulisem, pretpostavljajuci da znas citati "onu" skalu razmjera...

"Da li uocavas razliku kod razmjera na one dvije fotografije?"
_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#2053

Post by _galaksija »

Fair Life wrote:
El-bosniaco wrote:aha pa eto 200 , pogresno napiso :-)
Upitah te: "Da li znas citati razmjer?"

Vjerujem da nisi razumio pitanje pa da drugacije formulisem, pretpostavljajuci da znas citati "onu" skalu razmjera...

"Da li uocavas razliku kod razmjera na one dvije fotografije?"
Fair Life postao si moj fan,sad obavezno citam tvoje postove :D
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#2054

Post by Sinapsa »

1:10
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2055

Post by znanje »

Pošto ljudi očigledno više vole žvakati uvijek iste teme umjest čitanja ma i prethodne strane, evo tog posta još jednom.
znanje wrote:
Goran_35 wrote:
znanje wrote: Gorane, Gorane... Brđane... na lijevom snimku najmanja podjela je 100 m, a na desnom 1 km, a ne 5 km. Što otprilike odgovara redu veličina kako je postavio amater piramidaš, tj. po njemu visočke "piramide" su najveće na svijetu, "veće i od kineskih", i čak kao bajagi dosežu 700 m visine. :!:

Dakle, u ovoj razmjeri desno veličina piramida bi trebala biti prepoznatljiva barem koliko i u ovoj lijevo. Hajde, pa bolje to malo ubuduće spremi prije nego se javiš. Sjedi - jedan. :mrgreen:
ok,gosn.neznanje Znaci po vama je sasvim normalno porediti ove dvije skale?

Ili ti drugim rijecima po gosn. neznanju

100m=1000m

sto je samo :oops: nekih DESET puta manje i i naravno moze se porediti, kada je u pitanju demagogija

Ma jasta sitno je to hebo deset puta

A glede visine,ja jos nisam cuo da je Semir spomenuo 700 m vec oko 220 m visine
A zvučao si mi na momente pametan, eh što prvi utisak zna prevariti čovjeka... Helem, evo ti pa vidi šta je amater sam upisao u Wikipediu pod "Visoko":
"In October 2005, amateur archaeologist Semir Osmanagić claimed that the hill of Visočica concealed a 100 m high pyramid,[1]. In another news article he claimed that there could be two pyramids, with the larger one being 645 m high.[2]" (http://en.wikipedia.org/wiki/Visoko#History).
I daj više nauči se Google-at pa zar moram ja svaki put... :zoka:
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2056

Post by cernica »

A-ZO wrote: (…)Priznajem, isprva sam povjerovao svim srcem u mogucnost postojanja piramide, ali…
Ova valjda treba da bude ona sugestivna: “vidite kako sam ja promjenuo misljenje na osnovu “dokaza””
Macuser wrote: Koliko vidim, ipak vecina ljudi u BiH ne-vjeruje u ovu izmisljotinju i to je pozitivno.
Jeli ovo onaj sto prica o gramatickim greskama, I pravopis stavlja u mjerilo naucenosti, inteligencije I obrazovanja? Pitaj autore knjiga kome predaju svoje tekstove na pravopisnu korekciju (Ivo Andric je redovno u jednoj pisanoj stranici imao izmedju 10-20 pravopisnih gresaka).

Isti motiv: “Vidite koliko nas vise ima od vas , a vecina znaci – istina”.

Niti je onaj promjenio misljenje, a niti je ova od ovog ima nas vise
Pravi... wrote: FAKAT SEKTA
Macuser wrote: (…) a izgleda i sekta.
mali blento wrote: (…) a htjeli biste, kako to svi primjetiše, sektu svoju imati…
Jos jedna sugestivna za citaoce, ali je ova biser. :lol: :lol: :lol:
sudnjidan wrote: Ocigledno je da se visocki "arheolog" zeli prikopcati na budzetska sredstva i izvuci licnu korist.
Ni potkrepljivanje dokazima ni logicnostima. Stoput dosad procitana suplja prica. E ne moze I sekta I licna korist ( to malo logicnosti) Odlucite se vise zasta ste.
Goran 35A wrote: sto ne bi bili drugovi?Ja sam bas druzeljubiv i uvazavam svako misljenje,pogotovu ako se sta novo moze nauciti
mali blento wrote: Ja od tebe nemam što naučiti.
Ali imas od mene. Ovaj put ti malo prezentiram logicno povezivanje stvari.

OSMANOGIC NIJE SAM. BROJ VRSNIH DOMACIH I SVJETSKIH GEOLOGA, ARHEOLOGA… SE PRIDRUZUJE PROJEKTU

Semir Osmanagic nije sam u Fondaciji, niti je sam u potvrdjivanju hipoteze. Ako, dakle “amater I zanesenjak” laze ili “nije normalan” sta onda reci za ostale?

Broj vrsnih geologa, arheologa itd… iz zemlje I inostranstva, koji su pregledali (uzorke, analize, izvjestaje…) I potvrdili da ispod naslaga zemlje leze kolosalne gradjevine, se povecava na listi clanstva I podrske nase Fondacije. Nisu valjda svi oni ukljuceni u vasu “SAVRSENU ZAVJERU”, ili kako sada obicavate reci SEKTA. Da se pocetak procesa iskopavanja piramida rasteze na godine… pa hajde nekako da vam covjek I povjeruje, ali samo do proljeca ove ???? Vi ste stvarno bolesni.

Kad smo vec kod bolesti, evo vam jedan primjer. Jednom jedan ovdje rece (a vecina vas svakako u tom stilu I razmislja, mislim to I nije tesko zakljucit) da (prepricano) ” nema sanse za nesto reci da jeste, kad jos nije otkriveno”.

Pa, razocarat cu vas, ima sanse. Kad ste bolesni, a znate da ste bolesni, odlazite kod doktora. I vi doktor veoma lako (cak I bez razmisljanja) ste ustanovili da ste bolesni. E, hajmo sad na ispitivanja da se utvrdi kakva je to bolest. To vam je isto I u ovom slucaju. Analize, uzorci, satelitski snimci, dokazi… ima neka gradjevina ispod zemlje. E, pa hajde sad na otkopavanje da vidimo sta je.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2057

Post by Goran_35 »

Cuj pripadamo sekti? :lol:

A kojoj vi pripadate? :D Mozda nije sekta vec nesto malo bolje organizovano? ;)

ps

Znanje,lijeci se :D
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#2058

Post by car-x »

Goran_35 wrote:Cuj pripadamo sekti? :lol:

A kojoj vi pripadate? :D Mozda nije sekta vec nesto malo bolje organizovano? ;)

ps

Znanje,lijeci se :D
rekoh negdje oko 20. stranice...
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2059

Post by novalic »

ima ovdje jos kandidata.. ima 8-)
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2060

Post by cernica »

Kopajuci temelje za mentalnu bolnicu, ne tako davno u Meksiku se otkrilo da ima "nesto". Uskoro se ustanovilo da ispod brda lezi najveca piramida u Meksiku (Colula).

Da nije ova nasa ekipa sa kojom se natezemo ovdje :-) :-) :-) :-) , ljuta sto im se bolnica ne napravi, pa sad skocili da se makar ovo brdo sacuva od "iskopavanja".

:lol: :lol: :lol:
vratnik
Posts: 30171
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#2061

Post by vratnik »

Opet se bez mene kuha, a vidim stigli su i novi sljedbenici.
Pa dobro nam dosli, evo ja cu samo svoju standardnu: Piramide nema!!
Ali za piramidusu-pitu vec ima bezbroj recepata po netu, proguglajte malo.
PS: Vratnik je izgradjen na piramidi munumentalnih razmjera, valjda iliri napravili, a onda rimljani da sakriju napravili dvije kule, a mozda i vise da nam zamazu oci. Cudo jedno. Mehanicar Namik osnovao fondaciju za potragu iste, vec su skupili 30000 KM. Traze sljedbenike. Mozda bi bilo u redu da malo podrzite covjeka, smiju mu se raja po Mejdanu..
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2062

Post by Macuser »

Za cernicu
Ne vjerujem se ne pise ne-vjerujem.
Koji je tvoj problem da vrijedjas ljude samo zato sto drugacije razmisljaju? Mislim, ne vjerujem u piramidu i sta sada? Ljudi, po tebi, nemaju pravo na svoje misljenje. Ako misle drugacije nazivas ih bolesnicima. Sta je slijedece? Opusti se i budi tolerantniji.
Blago Bosni kada su joj takvi omladinci buducnost. Zato i jeste gdje jeste i zato luta i lutat ce do sudnjeg dana.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2063

Post by novalic »

i tako do proljeca.. a mozda i kasnije 8-)
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2064

Post by znanje »

Piramidaši tvrde da se lopata može zabiti gdje god nekoj neukoj ublehi padne na pamet, i da ubleha može lopatati sve dok ne dokaže da tu ili ima ili nema nečega. E vidite, ne može. Jer da može, cijela bi Bosna u kratkom vremenu postala oranica na kojoj bi orali volovi a la amater u potrazi za "piramidama", "Noevim Arkama", "Atlantidama", "pra-svemirskim brodovima", "marsovskim kapsulama-sijačima života na Zemlji", "eskaliburom kralja Artura", "eliksirima mladosti", "draguljima s Nila", "Aladinovom čarobnom lampom", "Pandorinom kutijom", "španskim selima", "reliktom Isusa iz Nazareta", "kristalnim lobanjama", "energetskim ćakrama", "čudotvornim kristalima", "narandžastim opalom", "čaršafom Atifa iz Atananibada", "letećim ćilimom velikog kalife", itd. (dodati po potrebi).

Je li vam sad jasno što neuki Semir Osmanagić ne može kopati? Zbog demokratije i šest milijardi neukih s istim takvim "pravom" da kopaju!
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2065

Post by cernica »

vratnik wrote: Opet se bez mene kuha, a vidim stigli su i novi sljedbenici. Pa dobro nam dosli
To ovaj ko biva neka licnost. :lol: Prespavo glavno jelo. E ovom cu dati ime :zzzz:
wrote: (…) evo ja cu samo svoju standardnu: Piramide nema!!
I to jos sakom o sto. Standardna u izgubljenosti argumenata I logicnosti povezivanja. :lol:
wrote: (…)smiju mu se raja po Mejdanu.
Evo ga, jos jedan sa sugestivnom: “ima nas vise”. A niti ih je vise, a niti je to vazno, a niti je to mjerilo i vrijednosti I istine.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2066

Post by cernica »

@ Macuser
Hoces li da ti dadnem listu kako su sve mene nazivali? Evo ti par primjer: "stoka talibanska; bradata spodoba… "Ja nikom nista nisam psovao. E sad, uporedi moje izraze koje sam koristio za vas I one koja sam sam dobijao.
Uzgred receno, sta sam to tebi licno rekao? kako sam tebe uvrijedio? Hajde daj mi primjer!
horoz
Posts: 358
Joined: 19/05/2003 00:00

#2067

Post by horoz »

Bio sam s rajom neki dan gore, na vrhu piramide.
Put je loš i nadam se da će to srediti na proljeće, a onda, biće pravo uživanje izlaziti gore i pratiti istraživanja.

Piramida je tu i od nje bi trebali znati izvući korist za sve. Čak i za one koji su protiv :D

Inače, svako koga ova tema ne nadahnjuje pozitivno i afirmativno, treba malo da se zamisli kakva je osoba i zašto je to tako.

Piramida nam je dobro došla da još jednom pokažemo svoja prava lica. Sreća i zavist su najjače izraženi. Svi koji postirate na ovoj temi znate gdje pripadate.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2068

Post by novalic »

sve argumenat do argumenta.. mozemo mi i dogodine ovako....
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2069

Post by Macuser »

Kako su tebe zvali nije mi mjera, jer to sa mnom nema veze. To govori o njima samim kakvi jesu i kakva im je kultura. Ja se obracam tebi. Dakle, nemoj misliti da sam ti zahvalan sto si me svrstao u bolesnike, a nisi mi recimo opsovao sve po spisku. Samo malo postovanja i nece biti problema ako nam se misljenja razlikuju. Ne mozemo svi isto da mislimo i da svi u isto vjerujemo. Pozdrav.
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#2070

Post by car-x »

novalic wrote:sve argumenat do argumenta.. mozemo mi i dogodine ovako....
formalno-pravno gledajuci, mi jesmo dogodine vako, jer se prica potegla jos u jesen PROSLE godine.. ;)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2071

Post by mIRCerka »

mIRCerka wrote:Image
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2072

Post by cernica »

Macuser wrote: Kako su tebe zvali nije mi mjera, jer to sa mnom nema veze. To govori o njima samim kakvi jesu i kakva im je kultura. Ja se obracam tebi. Dakle, nemoj misliti da sam ti zahvalan sto si me svrstao u bolesnike, a nisi mi recimo opsovao sve po spisku. Samo malo postovanja i nece biti problema ako nam se misljenja razlikuju. Ne mozemo svi isto da mislimo i da svi u isto vjerujemo. Pozdrav.
Veoma lijepo receno Macuser. Izvini sto sam te uvrijedio. Kao sto vidis, ja sam covjek koji prihvata razumna objasnjenja. Priznajem da sam pretjerivao sa vrijedjanjem ali sam uvjek pazio da ne predjem u banalne psovke. U mojim komentarima se nadje uvrijedljivosti ali je duhovita I …brate po naravi (mostarac sam) pa pokusaj I ti razumjeti moje “otimanje” od kontrole.
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2073

Post by hrasno38 »

znanje wrote:Piramidaši tvrde da se lopata može zabiti gdje god nekoj neukoj ublehi padne na pamet, i da ubleha može lopatati sve dok ne dokaže da tu ili ima ili nema nečega. E vidite, ne može. Jer da može, cijela bi Bosna u kratkom vremenu postala oranica na kojoj bi orali volovi a la amater u potrazi za "piramidama", "Noevim Arkama", "Atlantidama", "pra-svemirskim brodovima", "marsovskim kapsulama-sijačima života na Zemlji", "eskaliburom kralja Artura", "eliksirima mladosti", "draguljima s Nila", "Aladinovom čarobnom lampom", "Pandorinom kutijom", "španskim selima", "reliktom Isusa iz Nazareta", "kristalnim lobanjama", "energetskim ćakrama", "čudotvornim kristalima", "narandžastim opalom", "čaršafom Atifa iz Atananibada", "letećim ćilimom velikog kalife", itd. (dodati po potrebi).

Je li vam sad jasno što neuki Semir Osmanagić ne može kopati? Zbog demokratije i šest milijardi neukih s istim takvim "pravom" da kopaju!
Malo mi nije jasna tvoja konstantna upornost da nam ovdje svima dokazes nesto sto jos uvijek niko nije dokazao. Pa tako kako nam Osmanagic nije jos uvijek dokazao da ta piramida postoji tako nam jos uvijek niko nije dokazao da ista ta piramida ili vec nazovi je kako hoces ne postoji. Ili si ti mozda Indijana Dzons pa si istrazivao sva brda koja su u obliku geometrijskih figura, zabado lopate duboko u zemlju i na osnovu toga dosao do zakljucka da u Bosni nema Svetih Gralova. I jos pored svega toga nekoga ni krivog ni duznog nazvao "neukim" zato sto bi ti kao trebao biti u odnosu na njega i sve nas "svjetski priznat naucnik". Ako je tako primi moje izvinjenje sto te nisam ranije prepoznao i skinuo sesir pri tvom svakom postu. Ma ja, treba Bosancima uskratiti i nadu da BiH ima nesto mozda kolasalno jer Bosanci nemaju pravo ni da se nadaju, Bosanci nemaju pravo da se prica o njima i o njihovoj zemlji. Ponekad se priupitam da li kod nekih ljudi postoji imalo umjerenosti u tvrdnjama i to pogotovo kod onih koji se bave oblastima sa kojima nemaju doticaja osim citanja preko interneta. Ja vjerujem da ces ti biti najsretniji covjek ako se u Visokom nista ne nadje i najtuzniji ako se ipak nadje jer ce to unistiti tvoju pohlepnost za omalovazavanjem necega o cemu imas pojma koliko i 99% ostalih forumasa ukljucujuci naravano i mene samog.
Da ti iskreno kazem ja sam sretan ako se o ovoj zemlji makar pet redova napisalo van ovih granica a da nisu u pitanju svakodnevnice u vidu propalih politickih i nacionalnih filozofiranja i propalih projekata nadrinaucnika koji me podsjecaju na tebe.
Pusti covjeka neka kopa a za smijanje i omalovazavanje nikada nije kasno.
horoz
Posts: 358
Joined: 19/05/2003 00:00

#2074

Post by horoz »

Ako je tako primi moje izvinjenje sto te nisam ranije prepoznao ...
:D :D :D
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#2075 Re: Bosanska piramida Sunca

Post by Sinapsa »

vedderedi wrote:Jel' moguce da jos niko nije pokrenuo ovu temu?

Arheologija u Bosni upravo postaje uzbudljiva

Otkrice prve evropske piramide monumentalnih dimenzija opisano je u knjizi "BOSANSKA PIRAMIDA SUNCA", autora Semira Osmanagica iz Houstona (SAD)

Izdavacko preduzece "Klepsidra" iz Sarajeva ima cast da Vas pozove na svjetsku promociju ove knjige, sa foto projekcijama arheoloskih istrazivanja, koja ce se odrzati u velikoj dvorani poslovnog centra AVAZ u Sarajevu, Ulica Dzemala Bijedica 185, 13. sprat, u utorak 25.10.2005., sa pocetkom u 11:00 sati. Ulaz je slobodan.

Ne propustite priliku da saznate vi¹e o ovom senzacionalnom otkricu … koje se nalazi tridesetak kilometara od Sarajeva.

Nakon promocije moci ce se kupiti knjiga koja sadrzi 210 fotografija po popularnoj cijeni od 10 KM.

Organizator promocije i izdavac: Klepsidra (Sarajevo), tel. (061) 233-447

Web sajt autora: http://www.alternativnahistorija.com

Image

Cijelu knjigu, uz dosta slika, mozete procitati na ovom linku.
http://www.alternativnahistorija.com/AH8.htm#4.3

Rat zvijezda 1. dio.....ovako je sve pocelo....
86. svjetlosna godina prolazi a kraja ni na vidiku
Locked