
Bosanska piramida Sunca
Moderator: Chloe
- Fair Life
- Posts: 14219
- Joined: 02/03/2004 00:00
#2052
Upitah te: "Da li znas citati razmjer?"El-bosniaco wrote:aha pa eto 200 , pogresno napiso
Vjerujem da nisi razumio pitanje pa da drugacije formulisem, pretpostavljajuci da znas citati "onu" skalu razmjera...
"Da li uocavas razliku kod razmjera na one dvije fotografije?"
-
_galaksija
- Posts: 451
- Joined: 22/09/2005 10:35
#2053
Fair Life postao si moj fan,sad obavezno citam tvoje postoveFair Life wrote:Upitah te: "Da li znas citati razmjer?"El-bosniaco wrote:aha pa eto 200 , pogresno napiso
Vjerujem da nisi razumio pitanje pa da drugacije formulisem, pretpostavljajuci da znas citati "onu" skalu razmjera...
"Da li uocavas razliku kod razmjera na one dvije fotografije?"
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2055
Pošto ljudi očigledno više vole žvakati uvijek iste teme umjest čitanja ma i prethodne strane, evo tog posta još jednom.
znanje wrote:A zvučao si mi na momente pametan, eh što prvi utisak zna prevariti čovjeka... Helem, evo ti pa vidi šta je amater sam upisao u Wikipediu pod "Visoko":Goran_35 wrote:ok,gosn.neznanje Znaci po vama je sasvim normalno porediti ove dvije skale?znanje wrote: Gorane, Gorane... Brđane... na lijevom snimku najmanja podjela je 100 m, a na desnom 1 km, a ne 5 km. Što otprilike odgovara redu veličina kako je postavio amater piramidaš, tj. po njemu visočke "piramide" su najveće na svijetu, "veće i od kineskih", i čak kao bajagi dosežu 700 m visine.![]()
Dakle, u ovoj razmjeri desno veličina piramida bi trebala biti prepoznatljiva barem koliko i u ovoj lijevo. Hajde, pa bolje to malo ubuduće spremi prije nego se javiš. Sjedi - jedan.
Ili ti drugim rijecima po gosn. neznanju
100m=1000m
sto je samonekih DESET puta manje i i naravno moze se porediti, kada je u pitanju demagogija
Ma jasta sitno je to hebo deset puta
A glede visine,ja jos nisam cuo da je Semir spomenuo 700 m vec oko 220 m visine
"In October 2005, amateur archaeologist Semir Osmanagić claimed that the hill of Visočica concealed a 100 m high pyramid,[1]. In another news article he claimed that there could be two pyramids, with the larger one being 645 m high.[2]" (http://en.wikipedia.org/wiki/Visoko#History).
I daj više nauči se Google-at pa zar moram ja svaki put...
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#2056
Ova valjda treba da bude ona sugestivna: “vidite kako sam ja promjenuo misljenje na osnovu “dokaza””A-ZO wrote: (…)Priznajem, isprva sam povjerovao svim srcem u mogucnost postojanja piramide, ali…
Jeli ovo onaj sto prica o gramatickim greskama, I pravopis stavlja u mjerilo naucenosti, inteligencije I obrazovanja? Pitaj autore knjiga kome predaju svoje tekstove na pravopisnu korekciju (Ivo Andric je redovno u jednoj pisanoj stranici imao izmedju 10-20 pravopisnih gresaka).Macuser wrote: Koliko vidim, ipak vecina ljudi u BiH ne-vjeruje u ovu izmisljotinju i to je pozitivno.
Isti motiv: “Vidite koliko nas vise ima od vas , a vecina znaci – istina”.
Niti je onaj promjenio misljenje, a niti je ova od ovog ima nas vise
Pravi... wrote: FAKAT SEKTA
Macuser wrote: (…) a izgleda i sekta.
Jos jedna sugestivna za citaoce, ali je ova biser.mali blento wrote: (…) a htjeli biste, kako to svi primjetiše, sektu svoju imati…
Ni potkrepljivanje dokazima ni logicnostima. Stoput dosad procitana suplja prica. E ne moze I sekta I licna korist ( to malo logicnosti) Odlucite se vise zasta ste.sudnjidan wrote: Ocigledno je da se visocki "arheolog" zeli prikopcati na budzetska sredstva i izvuci licnu korist.
Goran 35A wrote: sto ne bi bili drugovi?Ja sam bas druzeljubiv i uvazavam svako misljenje,pogotovu ako se sta novo moze nauciti
Ali imas od mene. Ovaj put ti malo prezentiram logicno povezivanje stvari.mali blento wrote: Ja od tebe nemam što naučiti.
OSMANOGIC NIJE SAM. BROJ VRSNIH DOMACIH I SVJETSKIH GEOLOGA, ARHEOLOGA… SE PRIDRUZUJE PROJEKTU
Semir Osmanagic nije sam u Fondaciji, niti je sam u potvrdjivanju hipoteze. Ako, dakle “amater I zanesenjak” laze ili “nije normalan” sta onda reci za ostale?
Broj vrsnih geologa, arheologa itd… iz zemlje I inostranstva, koji su pregledali (uzorke, analize, izvjestaje…) I potvrdili da ispod naslaga zemlje leze kolosalne gradjevine, se povecava na listi clanstva I podrske nase Fondacije. Nisu valjda svi oni ukljuceni u vasu “SAVRSENU ZAVJERU”, ili kako sada obicavate reci SEKTA. Da se pocetak procesa iskopavanja piramida rasteze na godine… pa hajde nekako da vam covjek I povjeruje, ali samo do proljeca ove ???? Vi ste stvarno bolesni.
Kad smo vec kod bolesti, evo vam jedan primjer. Jednom jedan ovdje rece (a vecina vas svakako u tom stilu I razmislja, mislim to I nije tesko zakljucit) da (prepricano) ” nema sanse za nesto reci da jeste, kad jos nije otkriveno”.
Pa, razocarat cu vas, ima sanse. Kad ste bolesni, a znate da ste bolesni, odlazite kod doktora. I vi doktor veoma lako (cak I bez razmisljanja) ste ustanovili da ste bolesni. E, hajmo sad na ispitivanja da se utvrdi kakva je to bolest. To vam je isto I u ovom slucaju. Analize, uzorci, satelitski snimci, dokazi… ima neka gradjevina ispod zemlje. E, pa hajde sad na otkopavanje da vidimo sta je.
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#2060
Kopajuci temelje za mentalnu bolnicu, ne tako davno u Meksiku se otkrilo da ima "nesto". Uskoro se ustanovilo da ispod brda lezi najveca piramida u Meksiku (Colula).
Da nije ova nasa ekipa sa kojom se natezemo ovdje
, ljuta sto im se bolnica ne napravi, pa sad skocili da se makar ovo brdo sacuva od "iskopavanja".

Da nije ova nasa ekipa sa kojom se natezemo ovdje
-
vratnik
- Posts: 30171
- Joined: 30/08/2004 11:17
- Location: Apsurdistan
#2061
Opet se bez mene kuha, a vidim stigli su i novi sljedbenici.
Pa dobro nam dosli, evo ja cu samo svoju standardnu: Piramide nema!!
Ali za piramidusu-pitu vec ima bezbroj recepata po netu, proguglajte malo.
PS: Vratnik je izgradjen na piramidi munumentalnih razmjera, valjda iliri napravili, a onda rimljani da sakriju napravili dvije kule, a mozda i vise da nam zamazu oci. Cudo jedno. Mehanicar Namik osnovao fondaciju za potragu iste, vec su skupili 30000 KM. Traze sljedbenike. Mozda bi bilo u redu da malo podrzite covjeka, smiju mu se raja po Mejdanu..
Pa dobro nam dosli, evo ja cu samo svoju standardnu: Piramide nema!!
Ali za piramidusu-pitu vec ima bezbroj recepata po netu, proguglajte malo.
PS: Vratnik je izgradjen na piramidi munumentalnih razmjera, valjda iliri napravili, a onda rimljani da sakriju napravili dvije kule, a mozda i vise da nam zamazu oci. Cudo jedno. Mehanicar Namik osnovao fondaciju za potragu iste, vec su skupili 30000 KM. Traze sljedbenike. Mozda bi bilo u redu da malo podrzite covjeka, smiju mu se raja po Mejdanu..
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2062
Za cernicu
Ne vjerujem se ne pise ne-vjerujem.
Koji je tvoj problem da vrijedjas ljude samo zato sto drugacije razmisljaju? Mislim, ne vjerujem u piramidu i sta sada? Ljudi, po tebi, nemaju pravo na svoje misljenje. Ako misle drugacije nazivas ih bolesnicima. Sta je slijedece? Opusti se i budi tolerantniji.
Blago Bosni kada su joj takvi omladinci buducnost. Zato i jeste gdje jeste i zato luta i lutat ce do sudnjeg dana.
Ne vjerujem se ne pise ne-vjerujem.
Koji je tvoj problem da vrijedjas ljude samo zato sto drugacije razmisljaju? Mislim, ne vjerujem u piramidu i sta sada? Ljudi, po tebi, nemaju pravo na svoje misljenje. Ako misle drugacije nazivas ih bolesnicima. Sta je slijedece? Opusti se i budi tolerantniji.
Blago Bosni kada su joj takvi omladinci buducnost. Zato i jeste gdje jeste i zato luta i lutat ce do sudnjeg dana.
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2064
Piramidaši tvrde da se lopata može zabiti gdje god nekoj neukoj ublehi padne na pamet, i da ubleha može lopatati sve dok ne dokaže da tu ili ima ili nema nečega. E vidite, ne može. Jer da može, cijela bi Bosna u kratkom vremenu postala oranica na kojoj bi orali volovi a la amater u potrazi za "piramidama", "Noevim Arkama", "Atlantidama", "pra-svemirskim brodovima", "marsovskim kapsulama-sijačima života na Zemlji", "eskaliburom kralja Artura", "eliksirima mladosti", "draguljima s Nila", "Aladinovom čarobnom lampom", "Pandorinom kutijom", "španskim selima", "reliktom Isusa iz Nazareta", "kristalnim lobanjama", "energetskim ćakrama", "čudotvornim kristalima", "narandžastim opalom", "čaršafom Atifa iz Atananibada", "letećim ćilimom velikog kalife", itd. (dodati po potrebi).
Je li vam sad jasno što neuki Semir Osmanagić ne može kopati? Zbog demokratije i šest milijardi neukih s istim takvim "pravom" da kopaju!
Je li vam sad jasno što neuki Semir Osmanagić ne može kopati? Zbog demokratije i šest milijardi neukih s istim takvim "pravom" da kopaju!
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#2065
To ovaj ko biva neka licnost.vratnik wrote: Opet se bez mene kuha, a vidim stigli su i novi sljedbenici. Pa dobro nam dosli
I to jos sakom o sto. Standardna u izgubljenosti argumenata I logicnosti povezivanja.wrote: (…) evo ja cu samo svoju standardnu: Piramide nema!!
Evo ga, jos jedan sa sugestivnom: “ima nas vise”. A niti ih je vise, a niti je to vazno, a niti je to mjerilo i vrijednosti I istine.wrote: (…)smiju mu se raja po Mejdanu.
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#2066
@ Macuser
Hoces li da ti dadnem listu kako su sve mene nazivali? Evo ti par primjer: "stoka talibanska; bradata spodoba… "Ja nikom nista nisam psovao. E sad, uporedi moje izraze koje sam koristio za vas I one koja sam sam dobijao.
Uzgred receno, sta sam to tebi licno rekao? kako sam tebe uvrijedio? Hajde daj mi primjer!
Hoces li da ti dadnem listu kako su sve mene nazivali? Evo ti par primjer: "stoka talibanska; bradata spodoba… "Ja nikom nista nisam psovao. E sad, uporedi moje izraze koje sam koristio za vas I one koja sam sam dobijao.
Uzgred receno, sta sam to tebi licno rekao? kako sam tebe uvrijedio? Hajde daj mi primjer!
-
horoz
- Posts: 358
- Joined: 19/05/2003 00:00
#2067
Bio sam s rajom neki dan gore, na vrhu piramide.
Put je loš i nadam se da će to srediti na proljeće, a onda, biće pravo uživanje izlaziti gore i pratiti istraživanja.
Piramida je tu i od nje bi trebali znati izvući korist za sve. Čak i za one koji su protiv
Inače, svako koga ova tema ne nadahnjuje pozitivno i afirmativno, treba malo da se zamisli kakva je osoba i zašto je to tako.
Piramida nam je dobro došla da još jednom pokažemo svoja prava lica. Sreća i zavist su najjače izraženi. Svi koji postirate na ovoj temi znate gdje pripadate.
Put je loš i nadam se da će to srediti na proljeće, a onda, biće pravo uživanje izlaziti gore i pratiti istraživanja.
Piramida je tu i od nje bi trebali znati izvući korist za sve. Čak i za one koji su protiv
Inače, svako koga ova tema ne nadahnjuje pozitivno i afirmativno, treba malo da se zamisli kakva je osoba i zašto je to tako.
Piramida nam je dobro došla da još jednom pokažemo svoja prava lica. Sreća i zavist su najjače izraženi. Svi koji postirate na ovoj temi znate gdje pripadate.
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2069
Kako su tebe zvali nije mi mjera, jer to sa mnom nema veze. To govori o njima samim kakvi jesu i kakva im je kultura. Ja se obracam tebi. Dakle, nemoj misliti da sam ti zahvalan sto si me svrstao u bolesnike, a nisi mi recimo opsovao sve po spisku. Samo malo postovanja i nece biti problema ako nam se misljenja razlikuju. Ne mozemo svi isto da mislimo i da svi u isto vjerujemo. Pozdrav.
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#2072
Veoma lijepo receno Macuser. Izvini sto sam te uvrijedio. Kao sto vidis, ja sam covjek koji prihvata razumna objasnjenja. Priznajem da sam pretjerivao sa vrijedjanjem ali sam uvjek pazio da ne predjem u banalne psovke. U mojim komentarima se nadje uvrijedljivosti ali je duhovita I …brate po naravi (mostarac sam) pa pokusaj I ti razumjeti moje “otimanje” od kontrole.Macuser wrote: Kako su tebe zvali nije mi mjera, jer to sa mnom nema veze. To govori o njima samim kakvi jesu i kakva im je kultura. Ja se obracam tebi. Dakle, nemoj misliti da sam ti zahvalan sto si me svrstao u bolesnike, a nisi mi recimo opsovao sve po spisku. Samo malo postovanja i nece biti problema ako nam se misljenja razlikuju. Ne mozemo svi isto da mislimo i da svi u isto vjerujemo. Pozdrav.
- hrasno38
- Posts: 34074
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#2073
Malo mi nije jasna tvoja konstantna upornost da nam ovdje svima dokazes nesto sto jos uvijek niko nije dokazao. Pa tako kako nam Osmanagic nije jos uvijek dokazao da ta piramida postoji tako nam jos uvijek niko nije dokazao da ista ta piramida ili vec nazovi je kako hoces ne postoji. Ili si ti mozda Indijana Dzons pa si istrazivao sva brda koja su u obliku geometrijskih figura, zabado lopate duboko u zemlju i na osnovu toga dosao do zakljucka da u Bosni nema Svetih Gralova. I jos pored svega toga nekoga ni krivog ni duznog nazvao "neukim" zato sto bi ti kao trebao biti u odnosu na njega i sve nas "svjetski priznat naucnik". Ako je tako primi moje izvinjenje sto te nisam ranije prepoznao i skinuo sesir pri tvom svakom postu. Ma ja, treba Bosancima uskratiti i nadu da BiH ima nesto mozda kolasalno jer Bosanci nemaju pravo ni da se nadaju, Bosanci nemaju pravo da se prica o njima i o njihovoj zemlji. Ponekad se priupitam da li kod nekih ljudi postoji imalo umjerenosti u tvrdnjama i to pogotovo kod onih koji se bave oblastima sa kojima nemaju doticaja osim citanja preko interneta. Ja vjerujem da ces ti biti najsretniji covjek ako se u Visokom nista ne nadje i najtuzniji ako se ipak nadje jer ce to unistiti tvoju pohlepnost za omalovazavanjem necega o cemu imas pojma koliko i 99% ostalih forumasa ukljucujuci naravano i mene samog.znanje wrote:Piramidaši tvrde da se lopata može zabiti gdje god nekoj neukoj ublehi padne na pamet, i da ubleha može lopatati sve dok ne dokaže da tu ili ima ili nema nečega. E vidite, ne može. Jer da može, cijela bi Bosna u kratkom vremenu postala oranica na kojoj bi orali volovi a la amater u potrazi za "piramidama", "Noevim Arkama", "Atlantidama", "pra-svemirskim brodovima", "marsovskim kapsulama-sijačima života na Zemlji", "eskaliburom kralja Artura", "eliksirima mladosti", "draguljima s Nila", "Aladinovom čarobnom lampom", "Pandorinom kutijom", "španskim selima", "reliktom Isusa iz Nazareta", "kristalnim lobanjama", "energetskim ćakrama", "čudotvornim kristalima", "narandžastim opalom", "čaršafom Atifa iz Atananibada", "letećim ćilimom velikog kalife", itd. (dodati po potrebi).
Je li vam sad jasno što neuki Semir Osmanagić ne može kopati? Zbog demokratije i šest milijardi neukih s istim takvim "pravom" da kopaju!
Da ti iskreno kazem ja sam sretan ako se o ovoj zemlji makar pet redova napisalo van ovih granica a da nisu u pitanju svakodnevnice u vidu propalih politickih i nacionalnih filozofiranja i propalih projekata nadrinaucnika koji me podsjecaju na tebe.
Pusti covjeka neka kopa a za smijanje i omalovazavanje nikada nije kasno.
- Sinapsa
- Posts: 839
- Joined: 01/06/2004 18:28
#2075 Re: Bosanska piramida Sunca
vedderedi wrote:Jel' moguce da jos niko nije pokrenuo ovu temu?
Arheologija u Bosni upravo postaje uzbudljiva
Otkrice prve evropske piramide monumentalnih dimenzija opisano je u knjizi "BOSANSKA PIRAMIDA SUNCA", autora Semira Osmanagica iz Houstona (SAD)
Izdavacko preduzece "Klepsidra" iz Sarajeva ima cast da Vas pozove na svjetsku promociju ove knjige, sa foto projekcijama arheoloskih istrazivanja, koja ce se odrzati u velikoj dvorani poslovnog centra AVAZ u Sarajevu, Ulica Dzemala Bijedica 185, 13. sprat, u utorak 25.10.2005., sa pocetkom u 11:00 sati. Ulaz je slobodan.
Ne propustite priliku da saznate vi¹e o ovom senzacionalnom otkricu … koje se nalazi tridesetak kilometara od Sarajeva.
Nakon promocije moci ce se kupiti knjiga koja sadrzi 210 fotografija po popularnoj cijeni od 10 KM.
Organizator promocije i izdavac: Klepsidra (Sarajevo), tel. (061) 233-447
Web sajt autora: http://www.alternativnahistorija.com
Cijelu knjigu, uz dosta slika, mozete procitati na ovom linku.
http://www.alternativnahistorija.com/AH8.htm#4.3
Rat zvijezda 1. dio.....ovako je sve pocelo....
86. svjetlosna godina prolazi a kraja ni na vidiku

