nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2052 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by sabina1 »

Filmska scena danas.

Vozimo se iz Pionirske doline prema gradu ulicom Patriotske lige.
Negdje kod stadiona Koševo ispred nas se pojavi narandžasta mala tojota (auto koje je bilo između je skrenulo prema Stadionu...tako nešto).

Nešto niže , negdje kod Studentske klinike iz suprotnog smjera dolazi novi , skupocjeni metalic audi koji pretiče kolonu od 4-5 automobila na punoj liniji i ide direktno u pomenutu Tojotu.

Vozač tojote koči ali ne zaustavlja vozilo i ova dva se mimoilaze "za dlaku" - mislila sam da će biti direktan sudar , noge su mi se odsjekle - užas (dakle audi je preticao 5 vozila na punoj liniji i vozio direktno u Tojotu).

Audi nastavlja prema Pionirskoj dolini a Tojota prema pijaci Ciglane. Mi za njom.
Na raskrsnici sa Bolničkom ulicom kod Pijace i nas i Tojotu zaustavlja crveno svjetlo na semaforu.
Pored nas zastaje pomenuti audi - vratio se.
Iz auta izlazi hrmaplija - kabadahija i ide prema vozaču Tojote. Sledila sam se.
Nešto mu je rekao i vratio se (vjerovatno ospsovao , uvrijedio...."izrazio se").....vozač Tojote - ništa , iako je mogao ni kriv ni dužan poginuti šuti....ljudi se jednostavno BOJE.

Došlo mi je da zaplačem :roll:
Ovo je teror.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#2053 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Romeo 80 »

Naprosto ne mogu da vjerujem da ću ja ovo reći jer sam uvijek bio veliki protivnik oružja, ali došlo je vrijeme da bi najbolje bilo uvesti zakon poput onog u Americi. Olakšati normalnim ljudima legalno nošenje vatrenog oružja, jer je nesrazmjer između kabadahija sa ilegalnim oružjem za pasom i običnog nenaoružanog čovjeka postao ogroman.
Na državu i njenu zaštitu se više ne možeš osloniti, a kockaste glave nažalost poznaju samo jezik sile. Normalan razgovor tu ne pali.
Ovo društvo je postalo katastrofa i kao rođeni sarajlija koji zaista voli svoj grad sve se češće nađem u razmišljanju da bih volio preseliti negdje na selo ili barem gradsku periferiju. Muka mi je od kockastoglavih primata više. Došlo je vrijeme da bježiš od seljaka na selo... :roll:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#2054 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by quarterback »

odavno je teror
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2055 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Truba »

sva sreca fizici ne mogu pistoljima i silom :lol:
a ni biologiji :thumbup:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#2057 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by nightvision »

tvsabina wrote:Filmska scena danas.

Vozimo se iz Pionirske doline prema gradu ulicom Patriotske lige.
Negdje kod stadiona Koševo ispred nas se pojavi narandžasta mala tojota (auto koje je bilo između je skrenulo prema Stadionu...tako nešto).

Nešto niže , negdje kod Studentske klinike iz suprotnog smjera dolazi novi , skupocjeni metalic audi koji pretiče kolonu od 4-5 automobila na punoj liniji i ide direktno u pomenutu Tojotu.

Vozač tojote koči ali ne zaustavlja vozilo i ova dva se mimoilaze "za dlaku" - mislila sam da će biti direktan sudar , noge su mi se odsjekle - užas (dakle audi je preticao 5 vozila na punoj liniji i vozio direktno u Tojotu).

Audi nastavlja prema Pionirskoj dolini a Tojota prema pijaci Ciglane. Mi za njom.
Na raskrsnici sa Bolničkom ulicom kod Pijace i nas i Tojotu zaustavlja crveno svjetlo na semaforu.
Pored nas zastaje pomenuti audi - vratio se.
Iz auta izlazi hrmaplija - kabadahija i ide prema vozaču Tojote. Sledila sam se.
Nešto mu je rekao i vratio se (vjerovatno ospsovao , uvrijedio...."izrazio se").....vozač Tojote - ništa , iako je mogao ni kriv ni dužan poginuti šuti....ljudi se jednostavno BOJE.

Došlo mi je da zaplačem :roll:
Ovo je teror.
ovakve samo treba upratiti gdje zive, gdje se krecu i malo mu uljepsati auto kljucem. A pogotovo bi sevap bio zapaliti ga.
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2058 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mayab »

nightvision wrote:
tvsabina wrote:Filmska scena danas.

Vozimo se iz Pionirske doline prema gradu ulicom Patriotske lige.
Negdje kod stadiona Koševo ispred nas se pojavi narandžasta mala tojota (auto koje je bilo između je skrenulo prema Stadionu...tako nešto).

Nešto niže , negdje kod Studentske klinike iz suprotnog smjera dolazi novi , skupocjeni metalic audi koji pretiče kolonu od 4-5 automobila na punoj liniji i ide direktno u pomenutu Tojotu.

Vozač tojote koči ali ne zaustavlja vozilo i ova dva se mimoilaze "za dlaku" - mislila sam da će biti direktan sudar , noge su mi se odsjekle - užas (dakle audi je preticao 5 vozila na punoj liniji i vozio direktno u Tojotu).

Audi nastavlja prema Pionirskoj dolini a Tojota prema pijaci Ciglane. Mi za njom.
Na raskrsnici sa Bolničkom ulicom kod Pijace i nas i Tojotu zaustavlja crveno svjetlo na semaforu.
Pored nas zastaje pomenuti audi - vratio se.
Iz auta izlazi hrmaplija - kabadahija i ide prema vozaču Tojote. Sledila sam se.
Nešto mu je rekao i vratio se (vjerovatno ospsovao , uvrijedio...."izrazio se").....vozač Tojote - ništa , iako je mogao ni kriv ni dužan poginuti šuti....ljudi se jednostavno BOJE.

Došlo mi je da zaplačem :roll:
Ovo je teror.
ovakve samo treba upratiti gdje zive, gdje se krecu i malo mu uljepsati auto kljucem. A pogotovo bi sevap bio zapaliti ga.
Volio bih vidjeti "majmunovu" reakciju da ga je taj vozac Toyote , recimo, dočekao sa uperenom utokom(sto je nazalost moglo da se realno desi u Sa!), da li bi tada ima sta da kaze; čini mi se da bi u takve kloceve bez imalo griznje savjesti ispalio nekoliko komada....
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#2059 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by calculator »

tvsabina wrote:Filmska scena danas.

Vozimo se iz Pionirske doline prema gradu ulicom Patriotske lige.
Negdje kod stadiona Koševo ispred nas se pojavi narandžasta mala tojota (auto koje je bilo između je skrenulo prema Stadionu...tako nešto).

Nešto niže , negdje kod Studentske klinike iz suprotnog smjera dolazi novi , skupocjeni metalic audi koji pretiče kolonu od 4-5 automobila na punoj liniji i ide direktno u pomenutu Tojotu.

Vozač tojote koči ali ne zaustavlja vozilo i ova dva se mimoilaze "za dlaku" - mislila sam da će biti direktan sudar , noge su mi se odsjekle - užas (dakle audi je preticao 5 vozila na punoj liniji i vozio direktno u Tojotu).

Audi nastavlja prema Pionirskoj dolini a Tojota prema pijaci Ciglane. Mi za njom.
Na raskrsnici sa Bolničkom ulicom kod Pijace i nas i Tojotu zaustavlja crveno svjetlo na semaforu.
Pored nas zastaje pomenuti audi - vratio se.
Iz auta izlazi hrmaplija - kabadahija i ide prema vozaču Tojote. Sledila sam se.
Nešto mu je rekao i vratio se (vjerovatno ospsovao , uvrijedio...."izrazio se").....vozač Tojote - ništa , iako je mogao ni kriv ni dužan poginuti šuti....ljudi se jednostavno BOJE.

Došlo mi je da zaplačem :roll:
Ovo je teror.

Treba ozakoniti kamere u automobilima, za snimanje vožnje!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2060 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

mayab wrote: čini mi se da bi u takve kloceve bez imalo griznje savjesti ispalio nekoliko komada....
samo jedan,medju rogove....
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2061 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

maloprije na semaforu kod grasa, kroz crveno Golf 6 i Golf 5, bilo je sigurno preko 140 kmh... :bih:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2062 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by salik79 »

mk ultra wrote:maloprije na semaforu kod grasa, kroz crveno Golf 6 i Golf 5, bilo je sigurno preko 140 kmh... :bih:
Ima jedna 6-ca, cini mi se, presretac - da nije to (a vole ove mladjahne rejsere poCerat, prije nego ih klepe)?! :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2063 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by O'zone »

Jučer me kroz tunel na duploj punoj pretice BMW sa četvoricom balavaca unutra. I onda im tako naleti sticar sa druge strane i ide kuknjava kako su bili fini momci, nikom zla nanijeli......
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#2064 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by ranger »

salik79 wrote:
mk ultra wrote:maloprije na semaforu kod grasa, kroz crveno Golf 6 i Golf 5, bilo je sigurno preko 140 kmh... :bih:
Ima jedna 6-ca, cini mi se, presretac - da nije to (a vole ove mladjahne rejsere poCerat, prije nego ih klepe)?! :D
neku noc tako neobiljezeni G7 smiri nekog majmuna u audiju a3...
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#2065 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by The BEN10 »

O'zone wrote:Jučer me kroz tunel na duploj punoj pretice BMW sa četvoricom balavaca unutra. I onda im tako naleti sticar sa druge strane i ide kuknjava kako su bili fini momci, nikom zla nanijeli......
Ma ja, to je taj naš mentalitet. Sjećam se kada je svojevremeno onaj tip na ČVili ubio dvoje na autobuskoj, pri tome presjekavši stub od rasvjete - nešto sam u društvu prokomentarisao, kad meni tip veli: "hajde nemoj pričati molim te, znam momka, ko hljeb dobar..." :roll:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2066 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by O'zone »

Evo da upišem i svoju malenkosti kao primjer idiota koji jurca

Image
User avatar
mobsterc
Posts: 2576
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2067 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mobsterc »

Nece ih nesto to zadnje slovo u rijeci... :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2068 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

u jesi jurio :-D jel u trecoj ili cetvrtoj brzini :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2069 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by O'zone »

bitanga_sa_otesa wrote:u jesi jurio :-D jel u trecoj ili cetvrtoj brzini :lol:
Četvrta. Dodjes mi glave....
boky327
Posts: 76
Joined: 24/01/2012 20:50

#2070 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by boky327 »

Treba ozakoniti kamere u automobilima, za snimanje vožnje!
Zar je to uopste ilegalno kod nas? :?
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#2071 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by IcedFlame »

Nije ilegalno, nego takav snimak ne prolazi kao dokaz na sudu. Iako je, cini mi se, neko ovdje spomenuo da moze utjecati na ishod presude.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2072 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vješalica »

danas đubrište na skuteru ide iz pravca buća potoka,gdje su trenutno radovi i kako su poredane one plastične ograde građevinske provlači se sa desne strane i šuta nogama i tako te plastične ogradice udaraju u automobile,pa pseto jedno,nabio još neki lonac na glavu ima oko 30-tak godina,otišao je za otoku krelac,nisam stigla da izvadim iz tašne telefon,da ga uslikam po baksuzluku,a debil mi je malo zagrebao lim na vratima desnim,sreća njegova pa je gužva bila,bila bi ga u stanju oboriti pod cijenu da ostanem bez vozačke,bagro ako čitaš dabogda te neko ubio na ulici na tom smeću od skutera :oops:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#2073 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by nightvision »

Prijavi policiji, negdje sigurno ima snimak nazdorne kamere na kojoj se vidi i sta radi i pomocu koje se moze identifikovati.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2074 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2075 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by muha_sa »

mk ultra wrote:Image
pun mu rezervoar :thumbup: naspider punog za cenera :D
Post Reply