http://www.konzumshop.ba/#!/products/60 ... 0ah-720aen530i wrote:Baš u Konzumu?! Koliko sam ja upratio oni se samo prodaju kod ovlaštenih dilera...konkretno Guma ih reklamira.Throttle wrote:Jucer gledam u Konzumu Reno akku, mislim 135KM za nekih 70-tak Ah, nisam bas siguran u kapacitet, mozda je i 60..
Privuklo mi paznju to sto je Reno
Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2051 Re: Citroen All About
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#2052 Re: Citroen All About
koji tacno Konzum?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#2053 Re: Citroen All About
Ovaj Konzum je u Zenici u Shopping centru Dzananovic, ako kome znaci.. Inace, najveci Konzum u Zenici pa vjerovatno i u drugim gradovima ima
P.S. Sad mi pade na pamet, na lijevoj cijeni pise da je 125KM i 55Ah a na desnoj ta cijena za 60Ah.. Evo na webshopu i za 70Ah ista cijena, nema mi logike...
P.S. Sad mi pade na pamet, na lijevoj cijeni pise da je 125KM i 55Ah a na desnoj ta cijena za 60Ah.. Evo na webshopu i za 70Ah ista cijena, nema mi logike...
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2054 Re: Citroen All About
Provjerite datum proizvodnje, mozda je todorko negdje nabavio jeftinih starih akumulatora koji nisu ispravno odrzavani. 
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#2055 Re: Citroen All About
Ne znam ima li kakvih dodatnih grijaca, ali definitivno mi je bolje grijanje (toplije). Kako i zbog cega nisam siguran, samo sam stavio nov akumulator. Inace auto je stajalo vani preko 1h i vec u prvim minutama nakon paljenja sam skontao da je grijanje osjetno bolje. Nije subjektivan osjecaj, i suvozac je to primjetio.amar1994 wrote:objasni mi ovo , kako brze grije , imas dodatni grijac kabine iliPauza wrote:Evo kupih kod Guma M Renault akumulator 60ah-600 za 143KM, garancija 3 godine uz fiskalni račun. U autu bio Peugeot-Citoren akumulator 60ah-640. Malo jače udane snage od ovog Renault ali nema veze valjda. ODmah sam prijmjetio razliku u jačini grijanja, skoro pa duplo bolje da grije.![]()
Ispravka: Akumulator od 60ah nije 143 već je 131km. Moja greska.
Last edited by Pauza on 10/01/2017 19:35, edited 1 time in total.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2056 Re: Citroen All About
Moram priznati da prvi put vidim ovakve akumulatore.
Ovi originalni, na koje ja mislim, dođu u standardnoj šemi izgleda kao i svi drugi reno originalni dijelovi.
Ovi originalni, na koje ja mislim, dođu u standardnoj šemi izgleda kao i svi drugi reno originalni dijelovi.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2057 Re: Citroen All About
PTC grijac ne radi ako je napon u akumulatoru nizi od odredjene donje granice. Sad imas funkcionalno grijanje.Pauza wrote:Ne znam ima li kakvih dodatnih grijaca, ali definitivno mi je bolje grijanje (toplije). Kako i zbog cega nisam siguran, samo sam stavio nov akumulator. Inace auto je stajalo vani preko 1h i vec u prvim minutama nakon paljenja sam skontao da je grijanje osjetno bolje. Nije subjektivan osjecaj, i suvozac je to primjetio.amar1994 wrote:objasni mi ovo , kako brze grije , imas dodatni grijac kabine iliPauza wrote:Evo kupih kod Guma M Renault akumulator 60ah-600 za 143KM, garancija 3 godine uz fiskalni račun. U autu bio Peugeot-Citoren akumulator 60ah-640. Malo jače udane snage od ovog Renault ali nema veze valjda. ODmah sam prijmjetio razliku u jačini grijanja, skoro pa duplo bolje da grije.![]()
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#2058 Re: Citroen All About
@direstraits0078
Odlično. Hvala na objašnjenju. Onda je to to!

Odlično. Hvala na objašnjenju. Onda je to to!
-
klixo
- Posts: 2020
- Joined: 09/07/2012 03:28
#2059 Re: Citroen All About
Imam u planu uvesti ds5.
Ima li neko iskustva sa ovim autom ?
Prednosti i mane ?
Ima li neko iskustva sa ovim autom ?
Prednosti i mane ?
-
UterivacDugoga
- Posts: 324
- Joined: 13/06/2016 11:53
#2060 Re: Citroen All About
Sad da pocnem da "okaljavam" to auto,mislim da bi me ovi Citroen-ljubci razapeliklixo wrote:Imam u planu uvesti ds5.
Ima li neko iskustva sa ovim autom ?
Prednosti i mane ?
Imao sam ga,kupljen bio nov,180KS,dizel,ful oprema...
Rijesio ga se sto je bilo prije moguce...
Nakon C5,bio mi je bukvalno kao kanta.Previse sam ocekivao.



-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#2061 Re: Citroen All About
DS5 je otprilike ono kako ja smatram da treba izgledat auto.. na osnovu toga bih mu svasta halalio 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2062 Re: Citroen All About
Auto je definitivno nesvakidašnja pojava na cesti, unutra je fantazija. E sad ono što može nekoma da se svidi ili ne svidi jeste standardna PSA mehanika. Motori odlični, ali mjenjači definitivno ne spadaju u najbrže pa ako gledaš to može da ti bude mana. Takođe ljudi se žale na bučno vješanje što nije baš karakteristika Citroena pa nisu navikli. Što kaže kolega gore, ja bi mu sve mane oprostio. 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2063 Re: Citroen All About
Bučno vješanje ? Vješanje koje je tvrdo ne mora biti i bučno. Ako je izolacija slaba, to je već velik minus
Najbolje je da proba DS5 pa onda C5, i odluči šta mu više odgovora. Meni lično ljepo izgelda ds5, dosta je upadljiv i drugačiji vizuelno, unutra sjajan, al bi probao i C5 kad bi ga kupovao pa odvagao šta bi. Najvjerovatnije da bi išao na C5.
Ne treba mi igračka, već auto
Najbolje je da proba DS5 pa onda C5, i odluči šta mu više odgovora. Meni lično ljepo izgelda ds5, dosta je upadljiv i drugačiji vizuelno, unutra sjajan, al bi probao i C5 kad bi ga kupovao pa odvagao šta bi. Najvjerovatnije da bi išao na C5.
Ne treba mi igračka, već auto
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2064 Re: Citroen All About
C5 sa hidraulikom je po pitanju vješanja daleko bolji izbor. Da, kod DS5 se žale na buku pri prelasku preko neravnina. Ne znam, nisam vozio.
-
klixo
- Posts: 2020
- Joined: 09/07/2012 03:28
#2065 Re: Citroen All About
Ne dolazi u obzir c5
ds5 mi je bas momacki.
Imam jednog bijelog sa panoramom u planu , dosao bi me oko 27-28k.
Imate li preporuku neku do 33k(ni marke vise) auto ?
Imam jednog bijelog sa panoramom u planu , dosao bi me oko 27-28k.
Imate li preporuku neku do 33k(ni marke vise) auto ?
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2066 Re: Citroen All About
Za taj novac atraktivnije od DS5 nećeš naći.
- konektovan
- Posts: 51448
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2067 Re: Citroen All About
Ovjes u prvoj generaciji pretvrd i bucan, tako kazu bivsii vlasnici. Redizajn je to ispravio, bar tako u citroenu kazu.
Bez obzira na to, meni licno nema ni jednu manu.

Bez obzira na to, meni licno nema ni jednu manu.
-
klixo
- Posts: 2020
- Joined: 09/07/2012 03:28
#2068 Re: Citroen All About
Ma naslo bi se svasta za taj novac da nisu eur1 ukinuli 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2069 Re: Citroen All About
Peugeot 508 2.2 hdi GT verzijaklixo wrote:Ne dolazi u obzir c5ds5 mi je bas momacki.
Imam jednog bijelog sa panoramom u planu , dosao bi me oko 27-28k.
Imate li preporuku neku do 33k(ni marke vise) auto ?
Passat CC 2.0 TDi od 103 kw, sa dsg-om obavezno..
DS5 2.0 hdi 120 kw. ( Ima jača verzija ali je hibrid i skuplja je, bolje ne ići na nju )
Gledaj ta tri pa što ti više paše
-
UterivacDugoga
- Posts: 324
- Joined: 13/06/2016 11:53
#2070 Re: Citroen All About
Halalio bi mu sto mu je automatski mjenjac kara Marina?Throttle wrote:DS5 je otprilike ono kako ja smatram da treba izgledat auto.. na osnovu toga bih mu svasta halalio
Halalio bi mu sto je Golf GTI 5,izmislio udobnost za njega?
Halalio bi mu sto sa svojih deklarisanih 180KS,auto od 140KS te podere da ga vidis ko tacku?
Halalio bi mu buku koju proizvodi preko neravnina?
Halalio bi mu visoku cijenu koju nije nicim opravdao,osim "mozda" izgledom,mada je i to upitno?
Da ne nabrajam dalje.
Citroen kao marka i DS5,ne mogu nikako u istu recenicu. I tacka ko kuca.
Ako neko misli drugacije,treba ga parmakom u glavu odvaliti,jer svakako nije dobar.
-
klixo
- Posts: 2020
- Joined: 09/07/2012 03:28
#2071 Re: Citroen All About
CCa sam vozao 4 god. , pezoa ne bih.condy wrote:Peugeot 508 2.2 hdi GT verzijaklixo wrote:Ne dolazi u obzir c5ds5 mi je bas momacki.
Imam jednog bijelog sa panoramom u planu , dosao bi me oko 27-28k.
Imate li preporuku neku do 33k(ni marke vise) auto ?![]()
Passat CC 2.0 TDi od 103 kw, sa dsg-om obavezno..
DS5 2.0 hdi 120 kw. ( Ima jača verzija ali je hibrid i skuplja je, bolje ne ići na nju )
Gledaj ta tri pa što ti više paše
Ds5 je stvarno trom obzirom na 160 i kusur KS , to me najvise odbija ,a izgledom me najvise privlaci od dosta skupljih automobila.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#2072 Re: RE: Re: Citroen All About
Cijena ko i u FrThrottle wrote:Evo ga, 60Ah 600A 125KM, onaj malo jaci je bio 135KM neki dan, sad ga nema, vjerovatno 65Ah za tu cijenu
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#2073 Re: Citroen All About
Nestalo ovdje vec odavno
Grijalice i akumulatori najvise idu od Nove godine haha
Grijalice i akumulatori najvise idu od Nove godine haha
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2074 Re: Citroen All About
Gledaj onda Audi A6 C6 3.0 tdi iz 2010. godineklixo wrote:CCa sam vozao 4 god. , pezoa ne bih.condy wrote:Peugeot 508 2.2 hdi GT verzijaklixo wrote:Ne dolazi u obzir c5ds5 mi je bas momacki.
Imam jednog bijelog sa panoramom u planu , dosao bi me oko 27-28k.
Imate li preporuku neku do 33k(ni marke vise) auto ?![]()
Passat CC 2.0 TDi od 103 kw, sa dsg-om obavezno..
DS5 2.0 hdi 120 kw. ( Ima jača verzija ali je hibrid i skuplja je, bolje ne ići na nju )
Gledaj ta tri pa što ti više paše
Ds5 je stvarno trom obzirom na 160 i kusur KS , to me najvise odbija ,a izgledom me najvise privlaci od dosta skupljih automobila.
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#2075 Re: Citroen All About
Ja imam sa c5 oko 50.000 kilometara predjenih iskustva. Premekan je za mene i predugacak. Hocu visi auto (da mi je lakse uci ) a da nije ni monovolumen tipa scenic a ni SUV jer su pretvrdi. Mislio sam da je iz navedenih razloga ds5 auto za mene. Buduci da je osnova platforme za ds5 bio c4 a ne c5, otuda losiji ovjes i buka. Nov je svakako preskup, a mi u Bosni ga ionako tek sad primjecujemo kad ga ima i za ispod 30 kKM.UterivacDugoga wrote:Halalio bi mu sto mu je automatski mjenjac kara Marina?Throttle wrote:DS5 je otprilike ono kako ja smatram da treba izgledat auto.. na osnovu toga bih mu svasta halalio
Halalio bi mu sto je Golf GTI 5,izmislio udobnost za njega?
Halalio bi mu sto sa svojih deklarisanih 180KS,auto od 140KS te podere da ga vidis ko tacku?
Halalio bi mu buku koju proizvodi preko neravnina?
Halalio bi mu visoku cijenu koju nije nicim opravdao,osim "mozda" izgledom,mada je i to upitno?
Da ne nabrajam dalje.
Citroen kao marka i DS5,ne mogu nikako u istu recenicu. I tacka ko kuca.
Ako neko misli drugacije,treba ga parmakom u glavu odvaliti,jer svakako nije dobar.

