Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2051 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

530i wrote:
Throttle wrote:Jucer gledam u Konzumu Reno akku, mislim 135KM za nekih 70-tak Ah, nisam bas siguran u kapacitet, mozda je i 60..
Privuklo mi paznju to sto je Reno
Baš u Konzumu?! Koliko sam ja upratio oni se samo prodaju kod ovlaštenih dilera...konkretno Guma ih reklamira.
http://www.konzumshop.ba/#!/products/60 ... 0ah-720aen
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#2052 Re: Citroen All About

Post by kafanski_covjek »

koji tacno Konzum?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#2053 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

Ovaj Konzum je u Zenici u Shopping centru Dzananovic, ako kome znaci.. Inace, najveci Konzum u Zenici pa vjerovatno i u drugim gradovima ima
P.S. Sad mi pade na pamet, na lijevoj cijeni pise da je 125KM i 55Ah a na desnoj ta cijena za 60Ah.. Evo na webshopu i za 70Ah ista cijena, nema mi logike...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2054 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

Provjerite datum proizvodnje, mozda je todorko negdje nabavio jeftinih starih akumulatora koji nisu ispravno odrzavani. ;)
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#2055 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

amar1994 wrote:
Pauza wrote:Evo kupih kod Guma M Renault akumulator 60ah-600 za 143KM, garancija 3 godine uz fiskalni račun. U autu bio Peugeot-Citoren akumulator 60ah-640. Malo jače udane snage od ovog Renault ali nema veze valjda. ODmah sam prijmjetio razliku u jačini grijanja, skoro pa duplo bolje da grije. :thumbup:
objasni mi ovo , kako brze grije , imas dodatni grijac kabine ili :? :)
Ne znam ima li kakvih dodatnih grijaca, ali definitivno mi je bolje grijanje (toplije). Kako i zbog cega nisam siguran, samo sam stavio nov akumulator. Inace auto je stajalo vani preko 1h i vec u prvim minutama nakon paljenja sam skontao da je grijanje osjetno bolje. Nije subjektivan osjecaj, i suvozac je to primjetio.

Ispravka: Akumulator od 60ah nije 143 već je 131km. Moja greska.
Last edited by Pauza on 10/01/2017 19:35, edited 1 time in total.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2056 Re: Citroen All About

Post by 530i »

Moram priznati da prvi put vidim ovakve akumulatore.

Ovi originalni, na koje ja mislim, dođu u standardnoj šemi izgleda kao i svi drugi reno originalni dijelovi.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2057 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

Pauza wrote:
amar1994 wrote:
Pauza wrote:Evo kupih kod Guma M Renault akumulator 60ah-600 za 143KM, garancija 3 godine uz fiskalni račun. U autu bio Peugeot-Citoren akumulator 60ah-640. Malo jače udane snage od ovog Renault ali nema veze valjda. ODmah sam prijmjetio razliku u jačini grijanja, skoro pa duplo bolje da grije. :thumbup:
objasni mi ovo , kako brze grije , imas dodatni grijac kabine ili :? :)
Ne znam ima li kakvih dodatnih grijaca, ali definitivno mi je bolje grijanje (toplije). Kako i zbog cega nisam siguran, samo sam stavio nov akumulator. Inace auto je stajalo vani preko 1h i vec u prvim minutama nakon paljenja sam skontao da je grijanje osjetno bolje. Nije subjektivan osjecaj, i suvozac je to primjetio.
PTC grijac ne radi ako je napon u akumulatoru nizi od odredjene donje granice. Sad imas funkcionalno grijanje.
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#2058 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

@direstraits0078
Odlično. Hvala na objašnjenju. Onda je to to! :thumbup: :thumbup:
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#2059 Re: Citroen All About

Post by klixo »

Imam u planu uvesti ds5.
Ima li neko iskustva sa ovim autom ?
Prednosti i mane ?
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#2060 Re: Citroen All About

Post by UterivacDugoga »

klixo wrote:Imam u planu uvesti ds5.
Ima li neko iskustva sa ovim autom ?
Prednosti i mane ?
Sad da pocnem da "okaljavam" to auto,mislim da bi me ovi Citroen-ljubci razapeli :-) :lol:
Imao sam ga,kupljen bio nov,180KS,dizel,ful oprema...
Rijesio ga se sto je bilo prije moguce...

Nakon C5,bio mi je bukvalno kao kanta.Previse sam ocekivao.
Image
Image
Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#2061 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

DS5 je otprilike ono kako ja smatram da treba izgledat auto.. na osnovu toga bih mu svasta halalio :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2062 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Auto je definitivno nesvakidašnja pojava na cesti, unutra je fantazija. E sad ono što može nekoma da se svidi ili ne svidi jeste standardna PSA mehanika. Motori odlični, ali mjenjači definitivno ne spadaju u najbrže pa ako gledaš to može da ti bude mana. Takođe ljudi se žale na bučno vješanje što nije baš karakteristika Citroena pa nisu navikli. Što kaže kolega gore, ja bi mu sve mane oprostio. :-D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2063 Re: Citroen All About

Post by condy »

Bučno vješanje ? Vješanje koje je tvrdo ne mora biti i bučno. Ako je izolacija slaba, to je već velik minus :wink:
Najbolje je da proba DS5 pa onda C5, i odluči šta mu više odgovora. Meni lično ljepo izgelda ds5, dosta je upadljiv i drugačiji vizuelno, unutra sjajan, al bi probao i C5 kad bi ga kupovao pa odvagao šta bi. Najvjerovatnije da bi išao na C5. :)
Ne treba mi igračka, već auto :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2064 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

C5 sa hidraulikom je po pitanju vješanja daleko bolji izbor. Da, kod DS5 se žale na buku pri prelasku preko neravnina. Ne znam, nisam vozio.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#2065 Re: Citroen All About

Post by klixo »

Ne dolazi u obzir c5 :mrgreen: ds5 mi je bas momacki.
Imam jednog bijelog sa panoramom u planu , dosao bi me oko 27-28k.
Imate li preporuku neku do 33k(ni marke vise) auto ?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2066 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Za taj novac atraktivnije od DS5 nećeš naći.
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2067 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Ovjes u prvoj generaciji pretvrd i bucan, tako kazu bivsii vlasnici. Redizajn je to ispravio, bar tako u citroenu kazu.
Bez obzira na to, meni licno nema ni jednu manu. :) :thumbup:
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#2068 Re: Citroen All About

Post by klixo »

Ma naslo bi se svasta za taj novac da nisu eur1 ukinuli :roll:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2069 Re: Citroen All About

Post by condy »

klixo wrote:Ne dolazi u obzir c5 :mrgreen: ds5 mi je bas momacki.
Imam jednog bijelog sa panoramom u planu , dosao bi me oko 27-28k.
Imate li preporuku neku do 33k(ni marke vise) auto ?
Peugeot 508 2.2 hdi GT verzija :wink:
Passat CC 2.0 TDi od 103 kw, sa dsg-om obavezno..
DS5 2.0 hdi 120 kw. ( Ima jača verzija ali je hibrid i skuplja je, bolje ne ići na nju )

Gledaj ta tri pa što ti više paše
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#2070 Re: Citroen All About

Post by UterivacDugoga »

Throttle wrote:DS5 je otprilike ono kako ja smatram da treba izgledat auto.. na osnovu toga bih mu svasta halalio :D
Halalio bi mu sto mu je automatski mjenjac kara Marina?
Halalio bi mu sto je Golf GTI 5,izmislio udobnost za njega?
Halalio bi mu sto sa svojih deklarisanih 180KS,auto od 140KS te podere da ga vidis ko tacku?
Halalio bi mu buku koju proizvodi preko neravnina?
Halalio bi mu visoku cijenu koju nije nicim opravdao,osim "mozda" izgledom,mada je i to upitno?
Da ne nabrajam dalje.

Citroen kao marka i DS5,ne mogu nikako u istu recenicu. I tacka ko kuca.

Ako neko misli drugacije,treba ga parmakom u glavu odvaliti,jer svakako nije dobar.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#2071 Re: Citroen All About

Post by klixo »

condy wrote:
klixo wrote:Ne dolazi u obzir c5 :mrgreen: ds5 mi je bas momacki.
Imam jednog bijelog sa panoramom u planu , dosao bi me oko 27-28k.
Imate li preporuku neku do 33k(ni marke vise) auto ?
Peugeot 508 2.2 hdi GT verzija :wink:
Passat CC 2.0 TDi od 103 kw, sa dsg-om obavezno..
DS5 2.0 hdi 120 kw. ( Ima jača verzija ali je hibrid i skuplja je, bolje ne ići na nju )

Gledaj ta tri pa što ti više paše
CCa sam vozao 4 god. , pezoa ne bih.
Ds5 je stvarno trom obzirom na 160 i kusur KS , to me najvise odbija ,a izgledom me najvise privlaci od dosta skupljih automobila.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2072 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by insomnia78 »

Throttle wrote:Evo ga, 60Ah 600A 125KM, onaj malo jaci je bio 135KM neki dan, sad ga nema, vjerovatno 65Ah za tu cijenu
Image
Cijena ko i u Fr :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#2073 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

Nestalo ovdje vec odavno :mrgreen:
Grijalice i akumulatori najvise idu od Nove godine haha
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2074 Re: Citroen All About

Post by condy »

klixo wrote:
condy wrote:
klixo wrote:Ne dolazi u obzir c5 :mrgreen: ds5 mi je bas momacki.
Imam jednog bijelog sa panoramom u planu , dosao bi me oko 27-28k.
Imate li preporuku neku do 33k(ni marke vise) auto ?
Peugeot 508 2.2 hdi GT verzija :wink:
Passat CC 2.0 TDi od 103 kw, sa dsg-om obavezno..
DS5 2.0 hdi 120 kw. ( Ima jača verzija ali je hibrid i skuplja je, bolje ne ići na nju )

Gledaj ta tri pa što ti više paše
CCa sam vozao 4 god. , pezoa ne bih.
Ds5 je stvarno trom obzirom na 160 i kusur KS , to me najvise odbija ,a izgledom me najvise privlaci od dosta skupljih automobila.
Gledaj onda Audi A6 C6 3.0 tdi iz 2010. godine
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#2075 Re: Citroen All About

Post by Seyfo »

UterivacDugoga wrote:
Throttle wrote:DS5 je otprilike ono kako ja smatram da treba izgledat auto.. na osnovu toga bih mu svasta halalio :D
Halalio bi mu sto mu je automatski mjenjac kara Marina?
Halalio bi mu sto je Golf GTI 5,izmislio udobnost za njega?
Halalio bi mu sto sa svojih deklarisanih 180KS,auto od 140KS te podere da ga vidis ko tacku?
Halalio bi mu buku koju proizvodi preko neravnina?
Halalio bi mu visoku cijenu koju nije nicim opravdao,osim "mozda" izgledom,mada je i to upitno?
Da ne nabrajam dalje.

Citroen kao marka i DS5,ne mogu nikako u istu recenicu. I tacka ko kuca.

Ako neko misli drugacije,treba ga parmakom u glavu odvaliti,jer svakako nije dobar.
Ja imam sa c5 oko 50.000 kilometara predjenih iskustva. Premekan je za mene i predugacak. Hocu visi auto (da mi je lakse uci ) a da nije ni monovolumen tipa scenic a ni SUV jer su pretvrdi. Mislio sam da je iz navedenih razloga ds5 auto za mene. Buduci da je osnova platforme za ds5 bio c4 a ne c5, otuda losiji ovjes i buka. Nov je svakako preskup, a mi u Bosni ga ionako tek sad primjecujemo kad ga ima i za ispod 30 kKM.
Post Reply