Eurobasket 2013 u Sloveniji

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Locked
User avatar
Logovan
Posts: 102803
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2051 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Logovan »

Mustang1 wrote:Covjek zabija trice sa pola terena iz prvog pokusaja a mi ga nazivamo balvanom i ne moze igrati pored Bavcica .. To samo kod nas ima :D

http://sportsport.ba/bh_kosarka/acini-z ... adu/113224
Sinanoviću, šutaj ovako i protiv Makedonije i po mogućnosti i protiv Litvanije.

Hvala. :D
User avatar
BegA_
Posts: 4029
Joined: 28/02/2011 21:28
Location: Kod amidze Vincenta

#2052 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by BegA_ »

Evo one trice Sinanovica protiv Gruzije. :D

http://www.youtube.com/watch?v=VpRpDB65Ei4

0:34
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#2053 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Creasy »

Bodkin wrote:turska je takvo razocarenje da je to strasno. mozda i najbolja ekipa po imenima


Šta reći za Rusiju... :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#2054 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bodkin wrote:turska je takvo razocarenje da je to strasno. mozda i najbolja ekipa po imenima


e jbg,na bekovima su loši,i to prilično loši
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#2055 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by kakavdanakneiskustvu »

Creasy wrote:
Bodkin wrote:turska je takvo razocarenje da je to strasno. mozda i najbolja ekipa po imenima


Šta reći za Rusiju... :D



da im fali kompletna visoka linija,5 najboljih visokih igrača plus bykov
Ras Al Ghul
Posts: 2296
Joined: 25/09/2012 22:14
Location: Sarajevo

#2056 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Ras Al Ghul »

Ubiće nas Makedonci danas, kao mraz papriku :( , mi jednostavno nećemo imati odgovor na Antića koji će ubiti Boga u nama pod košem na obje strane reketa, ali opet se nadam čudu nekom!
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2057 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by mO k3 »

Imali gdje prenos danas ???
User avatar
hodža
Posts: 4525
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#2058 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by hodža »

valjda će biti na javnim emiterima :-)

vrijeme je vala da Mirza nekom utrpa 30 poena :D
sa druge strane, Bo će nas da natrpa jer ne vidim ko ga može zaustaviti :roll:
biće gusto, tvrdo, ali za pobjedu će nam trebati minimalno 3 šuterski raspoložena igrača, jer ako samo Mirza ili Nihad budu zabijali :run:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2059 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Romanista 101% »

bice ovo suterska utakmica, obje reprezentacije puno zabijaju i pobjedice ona koja bude imala vise raspolozenih igraca, i jednima i drugima biti ili ne biti
User avatar
jasko_ba
Posts: 8476
Joined: 13/11/2006 17:47

#2060 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by jasko_ba »

Teletović: "Puno je onih koji ne vjeruju u reprezentaciju, onih koji sumnjaju u nas. Puno je lažnih navijača, onih koji se pretvaraju da nam daju podršku, a jedva čekaju naš kiks. Naravno, ima i onih koji nas otvoreno ne vole. Na takve sam mislio”, kazao je kapiten bosanskohercegovačke reprezentacije.
Tele jebi im mater, takvih je uvijek bilo i previse. Danas idemo po pobjedu! :bih:
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#2061 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Artest »

It_is_a_Leclerc wrote:Sinanović je krampica. Ja mu tepam i zovem ga stožina. Čovjek visok 220 cm, a guta blokade k'o pravi.
...gdje li si to prethodno procitao. :)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2062 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by It_is_a_Leclerc »

hodža wrote:valjda će biti na javnim emiterima :-)

vrijeme je vala da Mirza nekom utrpa 30 poena :D
sa druge strane, Bo će nas da natrpa jer ne vidim ko ga može zaustaviti :roll:
biće gusto, tvrdo, ali za pobjedu će nam trebati minimalno 3 šuterski raspoložena igrača, jer ako samo Mirza ili Nihad budu zabijali :run:
Treba odmah u početku grubo ići na McCaleba. Udarati ga, gurati ga, rušiti ga. Pokazati mu da će, svaki put kad krene u reket, dobiti po labrnji. Tu su taktiku na Wrightu primjenili Srbi, i vidjeli ste gdje je završio.
Last edited by It_is_a_Leclerc on 08/09/2013 12:30, edited 1 time in total.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#2063 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Artest »

Mirza mora preko 25 poena.
I dimljeni konacno mora nesto odigrat.
User avatar
hodža
Posts: 4525
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#2064 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by hodža »

It_is_a_Leclerc wrote: Treba odmah u početku grubo ići na McCaleba. Udarati ga, gurati ga, rušiti ga. Pokazati mu da će, svaki put kad krene u reket, dobiti po labrnji. Tu su taktiku na Wrightu primjenili Srbi, i vidjeli ste gdje je završio.
u tom slučaju ćemo do kraja 1/4 imati 5 igrača sa 4 lične :D

sudije će navlačiti Makedoncima svaku odluku zbog onog belaja sa C.Gorom ;) :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2065 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by It_is_a_Leclerc »

hodža wrote:
It_is_a_Leclerc wrote: Treba odmah u početku grubo ići na McCaleba. Udarati ga, gurati ga, rušiti ga. Pokazati mu da će, svaki put kad krene u reket, dobiti po labrnji. Tu su taktiku na Wrightu primjenili Srbi, i vidjeli ste gdje je završio.
u tom slučaju ćemo do kraja 1/4 imati 5 igrača sa 4 lične :D

sudije će navlačiti Makedoncima svaku odluku zbog onog belaja sa C.Gorom ;) :D
Nećemo. Imat će Andrija Stipanović dvije greške, a Bo McCaleb dvije pofine blokade, i potencijalno hematoma.
Mustang1
Posts: 29924
Joined: 29/12/2010 17:31

#2066 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Mustang1 »

Nek udje Sinanovic onda od pocetka i da mu zadatak bude da samo skida McCaleba u prve 3-4 minute :D Normalno nema nista od toga .. Mislim da pobjeda nece doci u pitanje ni sekunde :D
User avatar
hodža
Posts: 4525
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#2067 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by hodža »

ma sve je moguće u ovoj tekmi danas :-) :D
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#2068 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by FreakyStyley »

Ma, nas je problem manjak takticke postavke, koncepta i akcija koje nam odgovaraju kao ekipi. Ne mozes igrat' run and gun kosarku kad ti najbolji suter ima 6/22. Cim su Djedovic i Gordic 2 na 2 igrali, neke pick and rollove, nesto i davali smo koseve. Skoka nemamo, uopste, to nam je jos jedan problem. Asistencija takodjer nemamo, Mirza forsira i trosi lopte k'o da je Kobe. Wright razocarenje pravo. Solidni jedino Djedovic, mozda i nas najbolji igrac do sad, zatim Kikanovic i Gordic. Sinanovica, ne znam ni sto je vodio ikako, kad ne igra covjek. Masic, ja mislim da kosa nije dao. Sutalo, tu i tamo, kao i Pasalic.

Nije mi jasan Aco sto se toliko slijepo drzi ovakvog nacina igre kad nam ocigledno ne lezi. Ne mozes se oslanjat na lutriju tipa "sutajte svi, pa ako ide ide". Pogotovo kad smo mi suterski, da budem blag, osrednja ekipa. Ocigledno da Teletovic ima autoritet i autonomiju da radi sta hoce, sve bi to bilo u redu da daje koseve, a ne da recimo igra ledjima, navuce dvojicu na sebe, pa umjesto da vrati loptu na slobodnog igraca, skoci unazad i tako suta iz okreta. :-) To ili oni njegovi nerezonski sutevi s 9 metara, preko ruke i to u trenucima kad treba smirit situaciju i prelomit utakmicu.

Odbranu prakticno ne igramo, ni u odbrani nemamo skokova. Jedino sto nas tu spasava je Djedovicev strasan tajming koji ima da presjece pas, on i Wright ist'o. Ostali odbranu igraju kad se nafuraju da bi trebali.

Mada, eto, cudno je ovo prvenstvo, a i mi smo cudna ekipa, Bog zna sta ce se jos izdesavat.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#2069 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by hrastov žižak »

Pero je pojo Mirzu u odbrani i skakački prošli eurobasket, kada je još mirza i bio u formi. ne vjerujem da se boa može zaustavit. al eto, nadat se najboljem i sreći, naravno.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#2070 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by hrastov žižak »

Nije mi jasan Aco sto se toliko slijepo drzi ovakvog nacina igre kad nam ocigledno ne lezi.
zato što ne zna drukčije. zato se opravdano i sumnja u njegove trenerske sposobnosti.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#2071 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by FreakyStyley »

Za Boa ne znam, tesko da i njega mozemo zaustavit, a sta ce nam Antic pocinit, o tome ne mogu ni da mislim. Mozda jedino stavit onog Stipanovica da mu smeta malo, Kikanovic je preslab, a Sinanovic smlata, jebiga. Antic ce Mirzu ufatit, nece mu dat da dise, jos ce nam jedno 20 skokova pod kosem napravit. Jedino se nadat nekoj ludoj sreci.

Sto se tice Ace, razocaran sam. Mislim, znam da je to stil koji on forsira kao trener, ali ako ne ide, ne ide.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2072 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Romanista 101% »

najbolje nas je ocijenio Duda Ivkovic kada je rekao: "Bosna igra cudnu kosarku" :D
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#2073 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by FreakyStyley »

Romanista 101% wrote:najbolje nas je ocijenio Duda Ivkovic kada je rekao: "Bosna igra cudnu kosarku" :D
:lol: :lol: Jasta nego cudnu. :D
User avatar
Dionysios
Posts: 601
Joined: 18/06/2010 16:23

#2074 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Dionysios »

Ma mi cemo danas zijaniti jedno 15 razlike. Cim je pocela prica "ili cemo umrijeti ili pobjediti", "dacemo sve od sebe", "odlucujuca tekma", to je jednostavno poraz siguran. Kao narod se ne znamo nositi sa takvim stvarima, valjda takav mentalitet, tako da je pusara danas.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#2075 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by FreakyStyley »

Dionysios wrote:Ma mi cemo danas zijaniti jedno 15 razlike. Cim je pocela prica "ili cemo umrijeti ili pobjediti", "dacemo sve od sebe", "odlucujuca tekma", to je jednostavno poraz siguran. Kao narod se ne znamo nositi sa takvim stvarima, valjda takav mentalitet, tako da je pusara danas.
Ma i da nije. Mi jednostavno nemamo igre. To je meni najgore. Da ima nesto, neki koncept, da se trude, igraju, trce, da ima svako svoju ulogu, da se ne ispucavaju tek tako, pa i da zijane-ok. Ja bih im halalio.
Locked