TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- Reuf-Refko
- Posts: 332
- Joined: 10/01/2014 10:14
#20476 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Može li neka preporuka 55" do 1200KM.Zapeo mi je za oko na prvu Sony LED televizor KD55XH8096BAEP 1200, ali nema 2.1 HDMI za PS5 pa nisam siguran.
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#20477 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Dobar odabir a mislim da ni jedan TV u tom cjenovnom rangu nema HDMI 2.1.Reuf-Refko wrote: ↑30/03/2022 12:01 Može li neka preporuka 55" do 1200KM.Zapeo mi je za oko na prvu Sony LED televizor KD55XH8096BAEP 1200, ali nema 2.1 HDMI za PS5 pa nisam siguran.
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#20478 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Reuf-Refko wrote: ↑30/03/2022 12:01 Može li neka preporuka 55" do 1200KM.Zapeo mi je za oko na prvu Sony LED televizor KD55XH8096BAEP 1200, ali nema 2.1 HDMI za PS5 pa nisam siguran.
Daj još nešto malo više i dobijaš taj Philips koji ima HDMI 2.1/ VRR, FreeSync, ALLM tako, da je veoma dobar za konzole, isto tako ima veoma dobar kvalitet slike..
https://www.televizori.ba/philips-telev ... droid-crni
Ili taj nešto malo lošiji model.
https://www.televizori.ba/philips-telev ... droid-crni
- Reuf-Refko
- Posts: 332
- Joined: 10/01/2014 10:14
#20479 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne siviđa mi se garancija 2 godine samo...bower wrote: ↑30/03/2022 14:46Reuf-Refko wrote: ↑30/03/2022 12:01 Može li neka preporuka 55" do 1200KM.Zapeo mi je za oko na prvu Sony LED televizor KD55XH8096BAEP 1200, ali nema 2.1 HDMI za PS5 pa nisam siguran.
Daj još nešto malo više i dobijaš taj Philips koji ima HDMI 2.1/ VRR, FreeSync, ALLM tako, da je veoma dobar za konzole, isto tako ima veoma dobar kvalitet slike..
https://www.televizori.ba/philips-telev ... droid-crni
Ili taj nešto malo lošiji model.
https://www.televizori.ba/philips-telev ... droid-crni
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20480 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Najjeftiniji TV sa 2.1 HDMI ti je TCL C725,do duse nema VRR sto je dosta bitno za igranje medjutim vremensko kasnjenje mu je samoReuf-Refko wrote: ↑30/03/2022 12:01 Može li neka preporuka 55" do 1200KM.Zapeo mi je za oko na prvu Sony LED televizor KD55XH8096BAEP 1200, ali nema 2.1 HDMI za PS5 pa nisam siguran.
13 milisekundi tako da je vrijeme izmedju unosa i prikaza slike veoma kratko.
To je najjeftinija varijanta a ako hoces potpuni ugodjaj HDMI 2.1 VRR-om moras se protegnuti za jos par stoja a najbolja i
najjeftinija opcija ti je Sony XH9005.
TCL C725
https://www.televizori.ba/tcl-televizor ... droid-crni
SONY XH9077
https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... aep-10724/
Cijene variraju od radnje do radnje tako da trebas vidjeti gdje je jeftinije uz bolju garanciju.
- Reuf-Refko
- Posts: 332
- Joined: 10/01/2014 10:14
#20481 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
šta misliš ovaj, da uletim u minusNadzornik wrote: ↑30/03/2022 15:48Najjeftiniji TV sa 2.1 HDMI ti je TCL C725,do duse nema VRR sto je dosta bitno za igranje medjutim vremensko kasnjenje mu je samoReuf-Refko wrote: ↑30/03/2022 12:01 Može li neka preporuka 55" do 1200KM.Zapeo mi je za oko na prvu Sony LED televizor KD55XH8096BAEP 1200, ali nema 2.1 HDMI za PS5 pa nisam siguran.
13 milisekundi tako da je vrijeme izmedju unosa i prikaza slike veoma kratko.
To je najjeftinija varijanta a ako hoces potpuni ugodjaj HDMI 2.1 VRR-om moras se protegnuti za jos par stoja a najbolja i
najjeftinija opcija ti je Sony XH9005.
TCL C725
https://www.televizori.ba/tcl-televizor ... droid-crni
SONY XH9077
https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... aep-10724/
Cijene variraju od radnje do radnje tako da trebas vidjeti gdje je jeftinije uz bolju garanciju.
KD55X85JCEP
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20482 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#20483 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne idi dalje!Reuf-Refko wrote: ↑30/03/2022 16:00šta misliš ovaj, da uletim u minusNadzornik wrote: ↑30/03/2022 15:48
Najjeftiniji TV sa 2.1 HDMI ti je TCL C725,do duse nema VRR sto je dosta bitno za igranje medjutim vremensko kasnjenje mu je samo
13 milisekundi tako da je vrijeme izmedju unosa i prikaza slike veoma kratko.
To je najjeftinija varijanta a ako hoces potpuni ugodjaj HDMI 2.1 VRR-om moras se protegnuti za jos par stoja a najbolja i
najjeftinija opcija ti je Sony XH9005.
TCL C725
https://www.televizori.ba/tcl-televizor ... droid-crni
SONY XH9077
https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... aep-10724/
Cijene variraju od radnje do radnje tako da trebas vidjeti gdje je jeftinije uz bolju garanciju.
KD55X85JCEP
- wickerman
- Posts: 1680
- Joined: 23/05/2010 21:57
- Location: Dobrinja
#20484 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
https://fis.ba/shop/tv-55oled706-12-philips/
Ako neko ima para pri ruci,ne moze bolje trenutno.
Ako neko ima para pri ruci,ne moze bolje trenutno.
-
moee
- Posts: 3133
- Joined: 07/06/2011 10:44
#20485 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Što je skup ovaj XH90 u Technoshop-u. Ja sam ga prije 20-ak dana platio 1450 KM, sa 5 god garancije. TV je odličan. Još dva prijatelja ga naručila 2-3 dana kasnijeNadzornik wrote: ↑30/03/2022 15:48Najjeftiniji TV sa 2.1 HDMI ti je TCL C725,do duse nema VRR sto je dosta bitno za igranje medjutim vremensko kasnjenje mu je samoReuf-Refko wrote: ↑30/03/2022 12:01 Može li neka preporuka 55" do 1200KM.Zapeo mi je za oko na prvu Sony LED televizor KD55XH8096BAEP 1200, ali nema 2.1 HDMI za PS5 pa nisam siguran.
13 milisekundi tako da je vrijeme izmedju unosa i prikaza slike veoma kratko.
To je najjeftinija varijanta a ako hoces potpuni ugodjaj HDMI 2.1 VRR-om moras se protegnuti za jos par stoja a najbolja i
najjeftinija opcija ti je Sony XH9005.
TCL C725
https://www.televizori.ba/tcl-televizor ... droid-crni
SONY XH9077
https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... aep-10724/
Cijene variraju od radnje do radnje tako da trebas vidjeti gdje je jeftinije uz bolju garanciju.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#20486 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Moze li preporuka za kvalitetniji nosac tv-a? Velicina 55inca.
-
liverpool-ynwa
- Posts: 23
- Joined: 08/03/2012 12:41
#20487 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Lijep pozdrav!
Televizor: VOX50ADWD1B 4k Android kupljen i neće da upari CI MODUL telemachov nijedan (probano više modela modula).
Iz telemacha kazu da je do softvera na tv i da treba uraditi update ili neku stariju verziju.
U meniju nasao samo update preku usb-a ali nemogu da nadjem nigdje softver nikakav.
Ako može pomoć bilo kakve vrste.
Hvala
Televizor: VOX50ADWD1B 4k Android kupljen i neće da upari CI MODUL telemachov nijedan (probano više modela modula).
Iz telemacha kazu da je do softvera na tv i da treba uraditi update ili neku stariju verziju.
U meniju nasao samo update preku usb-a ali nemogu da nadjem nigdje softver nikakav.
Ako može pomoć bilo kakve vrste.
Hvala
-
Alisa55
- Posts: 23
- Joined: 04/09/2021 16:07
- Mr.Sojic
- Posts: 4628
- Joined: 23/04/2011 12:21
#20489 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ja imao verziju 7179 i nakon godinu otisao display tj. pojavio se Clouding.Alisa55 wrote: ↑15/04/2022 08:56 Kakva su vam iskustva sa ovim TV ?
https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... 021-11583/
Display zamijenjen u garanciji i radi sada bez problema, kao dodatni tv.
U međuvremenu sam kupio drugi tv.
-
Adnan55
- Posts: 243
- Joined: 12/10/2021 05:04
#20490 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma za tebe je neki vivaxAlisa55 wrote: ↑15/04/2022 08:56 Kakva su vam iskustva sa ovim TV ?
https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... 021-11583/
-
IstinitaPoruka
- Posts: 417
- Joined: 06/10/2015 14:27
#20491 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kod dosta ljudi odu led trake, pa se moraju mijenjati. Nije mi jasno koje još serije samsunga imaju ovaj problem sem 7172?Mr.Sojic wrote: ↑15/04/2022 09:06Ja imao verziju 7179 i nakon godinu otisao display tj. pojavio se Clouding.Alisa55 wrote: ↑15/04/2022 08:56 Kakva su vam iskustva sa ovim TV ?
https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... 021-11583/
Display zamijenjen u garanciji i radi sada bez problema, kao dodatni tv.
U međuvremenu sam kupio drugi tv.
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#20492 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Je li i dalje XH90 najbolji all around izbor za 55" ? Koje su najbolje 65" televizije?
- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
#20493 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Akcija u imtecu, a po standardu ne funkcioniše stranica...
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#20494 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
ma xh90je top, kako u 55 tako i 65 inčova, ne znam što bi bila neka razlika tj šta je dobro u 55 će biti dobro u 65 (osim naravno kod modela gdje je različit panel u različitim dimenzijama).
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#20495 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Steta sto nema nigdje taj od 65 inchi, sada furaju x90j, a on je 2600 iz nekog razloga.
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#20496 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
kako misliš nemaju?
kada sam ja sebi gledao tv bilo ga je, znam da je bio preko 2k KM što je ipak bilo previše za moj ukus.
Nego, prije nekih slagaću 9 mjeseci uglavnom prošle godine ne znam više tačno, bila ja akcija u domodu, xh90 od 75 inča je imao popust od 20 posto na cijenu. I to je ovako bilo 10 posto popust kao od radnje, a 10 od sony pa 75 je bila negdje oko, slagaću opet 2200KM što je bila super cijena.
kada sam ja sebi gledao tv bilo ga je, znam da je bio preko 2k KM što je ipak bilo previše za moj ukus.
Nego, prije nekih slagaću 9 mjeseci uglavnom prošle godine ne znam više tačno, bila ja akcija u domodu, xh90 od 75 inča je imao popust od 20 posto na cijenu. I to je ovako bilo 10 posto popust kao od radnje, a 10 od sony pa 75 je bila negdje oko, slagaću opet 2200KM što je bila super cijena.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#20498 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Uf, to bi bio vrh da ima. Evo ima imtec neku akciju od 19 % pa cemo vidjeti sta je reci kada proradi tab televizori.hopi wrote: ↑17/04/2022 19:21 kako misliš nemaju?
kada sam ja sebi gledao tv bilo ga je, znam da je bio preko 2k KM što je ipak bilo previše za moj ukus.
Nego, prije nekih slagaću 9 mjeseci uglavnom prošle godine ne znam više tačno, bila ja akcija u domodu, xh90 od 75 inča je imao popust od 20 posto na cijenu. I to je ovako bilo 10 posto popust kao od radnje, a 10 od sony pa 75 je bila negdje oko, slagaću opet 2200KM što je bila super cijena.
- Idemedosumom
- Posts: 8311
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#20499 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
To si ti druže vidio XH80. 90-ke 75" nije bilo ispod 3 milje nigdje. Znam jer sam tada ja pratio/kupovao 
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#20500 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Vidi nešto.Idemedosumom wrote: ↑18/04/2022 07:37 To si ti druže vidio XH80. 90-ke 75" nije bilo ispod 3 milje nigdje. Znam jer sam tada ja pratio/kupovao![]()
Znači od prošlog ljeta sam prilično intezivno gledao televizore. Takav sam tip, kad gledam nešto da si kupim prilično se zarovim, istražim o tome, čitam, pregledam ponudu itd, teško da ću nešto kupiti tako što uđem u radnju, pogledam i pazarim pa makar bilo nešto od 20 KM a ne TV. I tako sam pratio šta ima od ponude, gledao nije mi se žurilo s kupovinom čekao sam neku dobru akciju.
Većinom sam se bazirao na samsung i sony modele, tako jedan od modela koji je def bio u mom izboru je bio i xh90, a što ne bi bio super tv stvarno. XH80 mi i nije nešto bio u razmatranju jer sam htio ići na va panel. Tako jedne prilike u domodu, ušao po ne znam ni ja koji put, nešto sam htio pitati prodavača kada on reče evo imamo xh90 75 na akciji. I reče evo od naše cijene, 10 posto dajemo mi popusta, pa onda još 10 posto sony. Znam da sam se baši znenadio kako je niska cijena, toliko da je bila u rangu 65 inča. Opet kažem, ja sam toliko modela pregledao, da se stavrno ne sjećam tačno koja je cijena 75" pa ni 65" xh90 bio u domodu više. Ali znam da sam dobro pitao prodavača, je li fakat ta cijna za 75 i što mi je opet potvrdio. I ta akcija je bila slabo oglašena, niti na internetu, samo u radnji mi reče to čovjek, i to samo na 75 model, i kratko je to bilo, možda su oni slabo išli pa su ih se hjteli riješiti šta ja znam.
uglavnom na kraju nisam kupio xh90, jer je prelazio moj zadani budžet za tv koliko ja želim izletiti, ali bila je ekstra ponuda za 75inča i to xh90 100 posto nema šanse da bi to fulao.
