Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Helena2014
Posts: 1191
Joined: 22/09/2014 11:08

#20401 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Helena2014 »

VjecitiStudent wrote:
Helena2014 wrote:Malo je reći "politički diletanti" jer su već dugo u skupštini, pa im se ne može ni spočitovati nestručnost prilikom obavljanja svog posla zbog neznanja.

Amatere možete poštovati zbog njihovog hobija i ljubavi prema nečemu što im nije profesija, ali diletanata se moramo plašiti, jer ne samo da su plaćeni za to što rade, već su najčešće plaćeni o vašem trošku i za vaš račun i još prave budalama koga stignu
Meni ovo najviše liči na SDA u opisu, a tebi?
Svako ima pravo na svoje viđenje stvari, ako ti misliš da je tako, sve OK

Svakog se može svrstati u neku od te tri kategorije diletant, amater i profesionalac

Ali, ja mislim najbitnije od svega je da se počne baratati pojmom STRUČNJAK i STRUČNOST. To je ono što je zapravo relevantno i to je ono što zapravo radi i razliku između termina.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20402 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

lerdi wrote: Zato što očito pričaš o nečemu što samo površno znaš.- možda - Izbor rukovodstva skupštine kreče od klubova naroda. - slažem se - Srbina u rukovodstvo skupštine treba da predloži klub Srba a kakav će njegov sastav biti zavisi i od CIK-a. - znači čekamo tumačenje CIK-a- Uz to pozicija u rukovodstvu skupštine nema nikakve veze sa večinom ili manjinom u skupštini već sa klubovima naroda. - klub kandiduje, većina potvrđuje - SDA i DF nemaju šta tražiti predstavnika Srba jer u klubu Srba nemaju svoje predstavnike.- slažem se - To treba uraditi zastupnici kluba Srba u skupštini između sebe. - imamo li klub Srba ili čekamo CIK?- Za nekoga ko ovo sve zna Peđa se ponaša diletantski - možda- i očito je da prosipa šulju priču za široke narodne mase. - široke narodne mase su se nedavno masovno opredjelile-
Ako KS ima formiran klub Srba, onda tamo ima kandidata i mimo Kojovića i Šućura. Ako nemamo, jer čekamo tumačenje CIK-a, onda nemamo i čekamo.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#20403 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by lerdi »

kluz franjo wrote:
lerdi wrote: Zato što očito pričaš o nečemu što samo površno znaš.- možda - Izbor rukovodstva skupštine kreče od klubova naroda. - slažem se - Srbina u rukovodstvo skupštine treba da predloži klub Srba a kakav će njegov sastav biti zavisi i od CIK-a. - znači čekamo tumačenje CIK-a- Uz to pozicija u rukovodstvu skupštine nema nikakve veze sa večinom ili manjinom u skupštini već sa klubovima naroda. - klub kandiduje, većina potvrđuje - SDA i DF nemaju šta tražiti predstavnika Srba jer u klubu Srba nemaju svoje predstavnike.- slažem se - To treba uraditi zastupnici kluba Srba u skupštini između sebe. - imamo li klub Srba ili čekamo CIK?- Za nekoga ko ovo sve zna Peđa se ponaša diletantski - možda- i očito je da prosipa šulju priču za široke narodne mase. - široke narodne mase su se nedavno masovno opredjelile-
Ako KS ima formiran klub Srba, onda tamo ima kandidata i mimo Kojovića i Šućura. Ako nemamo, jer čekamo tumačenje CIK-a, onda nemamo i čekamo.
Pa dođosmo na kraju do toga da je Peđina poruka da SDA i DF traže Srbina diletantska. Da je rekao da će se morati pričekati odluka CIK-a, a da će zatim klub predložiti Srbina za rukovodstvo skupštine to bi bila pravilna i odgovorna izjava. Ovako ispada da ti podržavaš diletantsku izjavu i što je još gore ne vidiš ništa sporno u njoj. Uredu je to, to je tvoje pravo ali nemoj da ostalim ovdje govoriš da tako treba i uz to spočitavaš nekome političku nepismenost.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#20404 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Innovation »

Klub Srba
Haris Pleho
Nermin Bjelak
Predrag Kojović
Rasim Smajić
Slaviša Šućur
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#20405 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by walk_M-A-N »

Helena2014 wrote:Na kraju krajeva Poslovnik POSLOVNIK SKUPŠTINE KANTONA SARAJEVO, ako neko ne želi da ga poštuje to je njegova stvar.
Ili neka se izjasne da skupština kantona Sarajevo NEMA KLUB SRBA, čime to mjesto ostaje upražnjeno

Klubovi naroda
Član 9.
Član 10.
Član 11.
Lijepa Helena
Lijepo od tebe što citiraš propise.. Tako i treba, argumentirano. Ali avaj! Ovo kao da je preuzeto sa stranice Skupštine, i trebalo bi biti ažurno, zar ne, čak i piše da je prečišćeno. Ali je NEAŽURNO dakle netačno.
Zašto? Pa zato što sekretar Skupštine i ta služba tamo ne vode brigu o tome da su im ključni propisi ažurni. A i što će, pa plata ide, a i dodaci na platu.
Na kraju krajeva, što bi bio ažuran Poslovnik, kad nije bio ni Ustav, dok ih Kojović jednom nije nalijepio. I opet ga nisu prečistili. već onako, zalijepili amandmane, pa ti skontaj šta nam piše u Ustavu.
Ovim ne podržavam NS, ali podržavam osnovne principe rada i odgovornosti, kojih često nema, a ovdje jasno piše kod koga konkretno po ovom pitanju.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20406 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

lerdi wrote: ...Uredu je to, to je tvoje pravo ali nemoj da ostalim ovdje govoriš da tako treba i uz to pominješ nečiju političku nepismenost.
Dijelim tvoju zabrinutost u vezi jednog broja korisnika foruma. Kada čovjek vidi kako lako im se serviraju zamjene teza, stvarno je moj post potencijalno forumski subverzivan i treba me snažno ukoriti zbog uznemiravanja širokih narodnih masa.
Ali evo da ponovim, kud puklo, da puklo. Fakturisanje aktuelnog stanja u Kantonu Sarajevo i etiketiranje opstrukcije Našoj stranci ili Predragu Kojoviću je nepopravljiva politička nepismenost.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#20407 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

kluz franjo wrote:
lerdi wrote: ...Uredu je to, to je tvoje pravo ali nemoj da ostalim ovdje govoriš da tako treba i uz to pominješ nečiju političku nepismenost.
Dijelim tvoju zabrinutost u vezi jednog broja korisnika foruma. Kada čovjek vidi kako lako im se serviraju zamjene teza, stvarno je moj post potencijalno forumski subverzivan i treba me snažno ukoriti zbog uznemiravanja širokih narodnih masa.
Ali evo da ponovim, kud puklo, da puklo. Fakturisanje aktuelnog stanja u Kantonu Sarajevo i etiketiranje opstrukcije Našoj stranci ili Predragu Kojoviću je nepopravljiva politička nepismenost.
Malo je reći.
User avatar
Helena2014
Posts: 1191
Joined: 22/09/2014 11:08

#20408 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Helena2014 »

VjecitiStudent wrote:
kluz franjo wrote:
lerdi wrote: ...Uredu je to, to je tvoje pravo ali nemoj da ostalim ovdje govoriš da tako treba i uz to pominješ nečiju političku nepismenost.
Dijelim tvoju zabrinutost u vezi jednog broja korisnika foruma. Kada čovjek vidi kako lako im se serviraju zamjene teza, stvarno je moj post potencijalno forumski subverzivan i treba me snažno ukoriti zbog uznemiravanja širokih narodnih masa.
Ali evo da ponovim, kud puklo, da puklo. Fakturisanje aktuelnog stanja u Kantonu Sarajevo i etiketiranje opstrukcije Našoj stranci ili Predragu Kojoviću je nepopravljiva politička nepismenost.
Malo je reći.

A da se malo vas dva uključite u temu? :D
Kojović je rekao i da bi u petak Skupština Kantona Sarajevo, nakon što je CIK danas završio ovjere, mogla konačno imenovati delegate za Dom naroda Parlamenta FBiH.


Kaže Peđa Kojović:
"Izbor rukovodstva kantonalne skupštine u Sarajevu još je problem. Stranke koje tvrde da imaju većinu, SDA i DF, ne mogu ispoštovati ustavnu odredbu da u kolegiju budu pripadnici sva tri konstitutivna naroda, jer ni ja ni gospodin Slaviša Šućur ne želimo biti dio kolegija. Kako će naći Srbina, nek riješe same SDA i DF, kad već tvrde da su apsolutni pobjednici izbora", istakao je Kojović
User avatar
Helena2014
Posts: 1191
Joined: 22/09/2014 11:08

#20409 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Helena2014 »

walk_M-A-N wrote:
Helena2014 wrote:Na kraju krajeva Poslovnik POSLOVNIK SKUPŠTINE KANTONA SARAJEVO, ako neko ne želi da ga poštuje to je njegova stvar.
Ili neka se izjasne da skupština kantona Sarajevo NEMA KLUB SRBA, čime to mjesto ostaje upražnjeno

Klubovi naroda
Član 9.
Član 10.
Član 11.
Lijepa Helena
Lijepo od tebe što citiraš propise.. Tako i treba, argumentirano. Ali avaj! Ovo kao da je preuzeto sa stranice Skupštine, i trebalo bi biti ažurno, zar ne, čak i piše da je prečišćeno. Ali je NEAŽURNO dakle netačno.
Zašto? Pa zato što sekretar Skupštine i ta služba tamo ne vode brigu o tome da su im ključni propisi ažurni. A i što će, pa plata ide, a i dodaci na platu.
Na kraju krajeva, što bi bio ažuran Poslovnik, kad nije bio ni Ustav, dok ih Kojović jednom nije nalijepio. I opet ga nisu prečistili. već onako, zalijepili amandmane, pa ti skontaj šta nam piše u Ustavu.
Ovim ne podržavam NS, ali podržavam osnovne principe rada i odgovornosti, kojih često nema, a ovdje jasno piše kod koga konkretno po ovom pitanju.

Hvala na brizi, ovo je prečišćeni tekst Poslovnika (mislim ja UVIJEK o tome) :D
ime_kojeg_nema
Posts: 743
Joined: 02/11/2010 16:22

#20410 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ime_kojeg_nema »

za ovu helenu se iz aviona vidi da je sda kadrovik na radu u drzavnoj administraciji. suhoparna administracija bez ikakve politicke vizije i zluradost prema bilo cemu sto na bilo kakav nacin predstavlja prijetnju maticnoj stranci, a ustvari licnom interesu.
User avatar
Helena2014
Posts: 1191
Joined: 22/09/2014 11:08

#20411 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Helena2014 »

ime_kojeg_nema wrote:za ovu helenu se iz aviona vidi da je sda kadrovik na radu u drzavnoj administraciji. suhoparna administracija bez ikakve politicke vizije i zluradost prema bilo cemu sto na bilo kakav nacin predstavlja prijetnju maticnoj stranci, a ustvari licnom interesu.

Jel to tvoje "obrazloženje" za ovu izjavu da skupštinska većina treba birati zamjenika predsjedavajućeg skupštine KS a ne klubovi naroda?
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20412 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Ja nisam dao ovakvu izjavu nikome pa ni SB.
(Prvi put to vidim).
Takodje, ja sam clan Kolegija svakako, kao sef kluba NS-a.

Moj stav, i o tome sam dao nekoliko izjava, je da klub Srba u KS u ovom trenutku ima 5 clanova i da
i Slavisa i ja smatramo da rukovodstvo Skupstine - a ne Kolegij - treba da oslikava parlamentarnu vecinu.
CIK je u svojoj odluci, za sada, ukinuo pasivno biracko pravo trojici poslanika koji su se ranije izjasnjavali kao Ostali i Bosnjaci a na ovim izborima su se izjasnili kao Srbi.
Komisija za izbor i imenovanja koja je nadlezna u jednom dijelu procesa kandidature za Dom naroda - ciji sam clan - je nakon jucerasnje sjednice poslala upit CIK-u u kojem se trazi pojasnjenje u pogledu njihovog statusa, odnosno, aktivnog birackog prava u klubovima naroda ciji su sada clanovi.(Pojednostavljeno, moze li Sabina ili Pleho iako im je uskraceno pravo da budu kandidati za Dom naroda nastaviti u SKS biti clanovi tih klubova i glasati.
Odgovor nije stigao danas i mi ga ocekujemo u ponedjeljak negdje iza 14 sati.
POdsjecam da Uputstvo o primjeni izbornog zakona zabranjuje da poslanici promjene identitet i budu clanovi klubova naroda u odnosu na izjasnjanje koje su naveli u prijavi za izbore.
Odluka, bilo koja, ce nuzno biti u suprotnosti sa nekim od pravnih propisa - samo je pitanje kojim.
(Uputtvo je pravni akt nize snage tako je logicno ocekivati da ce taj propis biti prekrsen).
Odluka da Skupstina preuzme na sebe odlucivanje o ovim pitanjima bi bilo ozbiljno krsenje nadleznosti - jer je CIK (i eventualno drzavni parlament) nadlezan za to.

Srz problema je u CIK-u.
Oni su morali prilikom predaje kandidatskih lista ustvrditi ove nepravilnosti.

Pitanje etnickog i spolnog sastava partija je mozda druga tema pa necu sada ulaziti u to osim sto cu reci da se struktura koju zakon zahtijeva sasvim sigurno obezbjedjuje ne samo razgovorom sa clanovima partije i instrukcijama za glasanje nego i ulaganjem novca u kampanji za promociju.


p.k.
Last edited by Pedja Kojovic on 26/12/2014 17:45, edited 1 time in total.
User avatar
filosofman
Posts: 1502
Joined: 07/11/2014 22:35
Contact:

#20413 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by filosofman »

Pedja Kojovic wrote:Ja nisam dao ovakvu izjavu nikome pa ni SB.
(Prvi put to vidim).

p.k.

Ne brini se Peđa, biće Srba u parlamentu, dolazi SDS u Federaciju BiH, odbori i stranačka infrastruktura.
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#20414 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kandelabar »

Hvala Pedji sto piše uopšte na forumu jer 99% političara se vodi logikom dobio sam mandat i zdravo narode do sljedećih izbora..Inače,večeras u mreži na FTV sam čuo ministra u FBih Salmira Kaplana koji je uzimao naknadu za stan i za vrijeme dok je živio u svom stanu jer tvrdi da je jedno vrijeme renovirao ga kaže u izjavi novinaru čim ste me obavijestili o tome da sam se uselio u stan ja sam se odrekao tog primanja..Šokiran sam svaki dan nekim iznova provalama juče je to bila Sabina danas Salmir prekosutra neko sljedeći,a sve su to mladi ljudi koji bi da vode ovu državu demokratski i transparentno dok radnici pješače prema Orašju za pišljivih 400Km koje niko ne može da prebaci jer se mora ispoštovat zakon,a kad se saljeva u svoje džepove onda nema zakona..
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20415 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

kandelabar wrote:Hvala Pedji sto piše uopšte na forumu jer 99% političara se vodi logikom dobio sam mandat i zdravo narode do sljedećih izbora..Inače,večeras u mreži na FTV sam čuo ministra u FBih Salmira Kaplana koji je uzimao naknadu za stan i za vrijeme dok je živio u svom stanu jer tvrdi da je jedno vrijeme renovirao ga kaže u izjavi novinaru čim ste me obavijestili o tome da sam se uselio u stan ja sam se odrekao tog primanja..Šokiran sam svaki dan nekim iznova provalama juče je to bila Sabina danas Salmir prekosutra neko sljedeći,a sve su to mladi ljudi koji bi da vode ovu državu demokratski i transparentno dok radnici pješače prema Orašju za pišljivih 400Km koje niko ne može da prebaci jer se mora ispoštovat zakon,a kad se saljeva u svoje džepove onda nema zakona..
BRAVO...odlican post i bas oslikava stanje u BiH...nekada "svi "paze na zakon a nekada je zakon samo mrtvo slobo na papiru
vecinom je ovo drugo,kada je u korist politicara a kada je u korist radnika,naroda...ona se zakon striktno postuje
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#20417 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kandelabar »

Je li još neko pratio emisiju sa Duškom na FTV bila je i Sabina iz NS ja sam gledao baš zbog pitanja o promjeni identiteta..
palermo
Posts: 25332
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#20418 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

kandelabar wrote:Je li još neko pratio emisiju sa Duškom na FTV bila je i Sabina iz NS ja sam gledao baš zbog pitanja o promjeni identiteta..
Ja :D ......meni je najupečatljivije bilo da je Sabina baš lijepo izgledala, nekako ljepše nego uživo......inače emisija je bila jedno presipanje iz šupljeg u prazno.....meni je zapravo najsimpatičnije bilo kako onaj profesor iz Mostara zajeba koncepciju i Sabini a posebno Jasmili :D .....

Odgovor na pitanje o promjeni identiteta je bio baš kao i emisija,šupalj
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#20419 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Innovation »

palermo wrote: Sabina baš lijepo izgledala
:thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#20420 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

Ukratko:
- Sejdić-Finci će uskoro biti Sejdic-Finci-Cudic, ili barem toliko dugo dok se cijela afera malo ne zaboravi.
- Pravda za Plehu, sapatnika-nevoljnika na putu ka paušalu/plati Doma naroda
komandant mark
Posts: 171
Joined: 04/11/2004 16:09

#20421 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by komandant mark »

Pedja Kojovic wrote:Ja nisam dao ovakvu izjavu nikome pa ni SB.
(Prvi put to vidim).
Takodje, ja sam clan Kolegija svakako, kao sef kluba NS-a.

Moj stav, i o tome sam dao nekoliko izjava, je da klub Srba u KS u ovom trenutku ima 5 clanova i da
i Slavisa i ja smatramo da rukovodstvo Skupstine - a ne Kolegij - treba da oslikava parlamentarnu vecinu.
CIK je u svojoj odluci, za sada, ukinuo pasivno biracko pravo trojici poslanika koji su se ranije izjasnjavali kao Ostali i Bosnjaci a na ovim izborima su se izjasnili kao Srbi.
Komisija za izbor i imenovanja koja je nadlezna u jednom dijelu procesa kandidature za Dom naroda - ciji sam clan - je nakon jucerasnje sjednice poslala upit CIK-u u kojem se trazi pojasnjenje u pogledu njihovog statusa, odnosno, aktivnog birackog prava u klubovima naroda ciji su sada clanovi.(Pojednostavljeno, moze li Sabina ili Pleho iako im je uskraceno pravo da budu kandidati za Dom naroda nastaviti u SKS biti clanovi tih klubova i glasati.
Odgovor nije stigao danas i mi ga ocekujemo u ponedjeljak negdje iza 14 sati.
POdsjecam da Uputstvo o primjeni izbornog zakona zabranjuje da poslanici promjene identitet i budu clanovi klubova naroda u odnosu na izjasnjanje koje su naveli u prijavi za izbore.
Odluka, bilo koja, ce nuzno biti u suprotnosti sa nekim od pravnih propisa - samo je pitanje kojim.
(Uputtvo je pravni akt nize snage tako je logicno ocekivati da ce taj propis biti prekrsen).
Odluka da Skupstina preuzme na sebe odlucivanje o ovim pitanjima bi bilo ozbiljno krsenje nadleznosti - jer je CIK (i eventualno drzavni parlament) nadlezan za to.

Srz problema je u CIK-u.
Oni su morali prilikom predaje kandidatskih lista ustvrditi ove nepravilnosti.

Pitanje etnickog i spolnog sastava partija je mozda druga tema pa necu sada ulaziti u to osim sto cu reci da se struktura koju zakon zahtijeva sasvim sigurno obezbjedjuje ne samo razgovorom sa clanovima partije i instrukcijama za glasanje nego i ulaganjem novca u kampanji za promociju.


p.k.
Pedja, meni se cini da je ipak problem u tome sto su neki ljudi spremni na sve (ukljucujuci fiktivne promjene identiteta) da bi se domogli nekakvog pausala... To sa CIK-om nema mnogo veze.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#20422 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by O'zone »

Za ovo Vam skidam kapu :thumbup:
Naša stranka podnijela krivičnu prijavu protiv ministra Salmira Kaplana

30.12.14, 10:28h
Naša stranka podnijela krivičnu prijavu protiv ministra Salmira Kaplana



Krivičnu prijavu podnijeli su zbog, kako navode u saopćenju, sumnje da je počinio krivično djelo zloupotrebe položaja ili ovlaštenja iz člana 383. Krivičnog zakona Federacije Bosne i Hercegovine



Politička organizacija građana Naša stranka danas je Kantonalnom tužilaštvu Kantona Sarajevo podnijela krivičnu prijavu protiv federalnog ministra kulture i sporta Salmira Kaplana.



Krivičnu prijavu podnijeli su zbog, kako navode u saopćenju, sumnje da je počinio krivično djelo zloupotrebe položaja ili ovlaštenja iz člana 383. Krivičnog zakona Federacije Bosne i Hercegovine.



- Prijava je podnesena na osnovu informacija koje je javnosti predočio Centar za istraživačko novinarstvo, kao i video-izjave Kaplana, u vezi sa konkretnim slučajem primanja naknade od 600 KM za smještaj u gradu u kojem je imao vlastiti stan, a za vrijeme obavljanja dužnosti ministra u Vladi Federacije BiH - saopćeno je iz Naše stranke.
Neće ovdje ni sud ni tužilaštvo ništa uraditi ali barem nek Kaplana malo žulja kad je takav đon-obraz
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20423 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

komandant mark

Sabinini motivi za promjenu etnickog identiteta, nisu, niti su mogli biti, materijalne prirode.
Ja sam na ovom forumu uvijek potpuno transparentno i istinito objasnjavao nase poteze, odluke i stavove.
(Uspjesno ili neuspjesno - to je posebno pitanje. (Vjerovatno vise neuspjesno nego uspjesno).
I tako je bilo i u slucaju Haveric i Cudic.
No, cini se uzaludno.

Svojevremeno sam na sjednici Skupstine govorio o poslaniku Radeljasu i o cinjenici da ga je SDA postavila da upravlja sa 340 miliona km novca za zdravstveno osiguranje. Citirao sam i prilozio ovjerene kopije presuda ( krivicno djelo prevare u produzenom trajanju i falsikovanje cina majora u ABiH). Njegov odbrana se sastojala od toga da me optuzi da sam rat proveo na Palama, da sam cetnik i da su mi otac i majka cetnici.
Jedan dobar prijatelj mi neki dan prepricava razgovor koji je imao sa taksistom. Kaze taksista, dobro govori onaj Kojovic ali steta sto je cetnik.
Dakle, to je ono sto je tom taksisti i vjerovatno mnogima ostalo u sjecanju od cijele te afere.
Tako ce, pretpostavljam, biti i u aktuelnom slucaju.

Jasno je meni da zivimo u svijetu u kojem javnost nema ni zelje ni strpljenja da hirurski razdvaja "zito od kukolja" i da je posljedica takvog stanja svijesti razmisljanje da su svi koji se bave politikom isti. To je najjednostavnija, pausalna analiza/ocjena koja ne zahtijeva puno truda, vrijedi u najvecem broju slucajeva i socijalno je priznata kao progresivna.
Ono sto ne mozes objasniti tweet-om skoro nikoga vise ne zanima.
(A jos kad tome dodas kratkocu pamcenja, tacnije, selektivnost pamcenja i odsustvo ozbiljnog novinarstva - osim svijetlog primjera CIN-a).
Sve je to naravno ok.
To sto se ja u takvom svijetu ne snalazim, sto ne znam uspjesno komunicirati s njim i sto pomalo odustajem od pokusaja je moj problem. Naravno, za taj problem postoji rjesenje koje jednostavno, ne zahtijeva puno truda, vrijedi u najvecem broju slucajeva...


p.k.
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#20424 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by PapakizSarajeva »

Pedja Kojovic wrote:komandant mark

Sabinini motivi za promjenu etnickog identiteta, nisu, niti su mogli biti, materijalne prirode.
.
..
...
p.k.
Pedja "cetnice", neka tebe nama ... Hvala ti na ustrajnosti da nam ovako, aktivnim ucescem na ovom forumu, priblizis neke stvari, kako iz NS-a tako i iz politike koja nije bas toliko dostupna javnosti. Hvala ti sto si i ovako u stalnom kontaktu sa gradjanima i sto "osluskujes" glas javnosti. Nadam se da iz ovih diskusija ovdje izvlacite nekakve pouke te da na osnovu toga i formirate politike prema odredjenim oblastima.

Molim te, da mi ipak jos jednom objasnis pozadinu Sabinine "promjene" identiteta ? To ce se kao ona, odjednom sada poceti boriti za prava ostalih ? Nemojte je vise slati da predstavlja NS u kojekakvim tv emisijama, jer sto je vise gledam i slusam, to mi nize pada u ocima...

Kakav je tvoj komentar na prilog o predizbornim "programima i rjesenjima" pojedinih stranaka, a koji se odnosi na NS i ponudjenim rjesenjima za oblast kulture od strane NS ? Lijepo su vas "prozvali" obrizom na broj kulturnjaka i intelektualaca koji su se okupili u NS....
Capri
Posts: 30
Joined: 30/03/2014 22:12

#20425 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capri »

Vi iz Nase stranke kao da ste pali s Marsa. Slusam sinoc onu sabinu, ona uporno insistira na suštini umjesto na kljucu, kao pustite srbstvo, hrvatsvto i bošnjaštvo, pričajmo o stečaju grasa il tako nešto. pa gdje vi stvarno zivite? Jel stvarno mislite da takvom taktikom možete izaci na kraj sa budalama koji su vasem politickom okruzenju? Gdje vam je strategija borbe sa ključem? Ao ovako nastavite uvijek će biti oni u klin, vi u ploču. Vi ste stvarno ok opcija, sviđate mi se, ali kad sabinu slušam, sve mi se više čini da ste svrha sami sebi...
Locked