fosna2014 wrote:
Daleko smo mi od toga. Pa onda bonske ovlasti, pa privremeno financiranje. Ovako moze trajati podugo.
Ne može trajati podugo. Sve i da se nekako nametne budzet to je samo dio problema. Sva priča o EU integracijama bi stala i nema IPA fondova. MMF naravno ne da pare dok se ne naprave neke reforme koje će naravno tražiti saglasnost doma naroda. Znači ništa ni od MMF novca.
Ova zemlja je na ivici propasti i bez ovoga problema. I kada se mislilo da će vlast biti brzo formirana svi stručnjaci su govorili "neka im je bog na pomoći". Srbija i Hrvatska nemaju ovih problema sa formiranjem vlasti pa su opet u govnima do grla. Kad bi kod nas sutra formirali vlast opet je upitno da možemo izvući iz ove situacije. Ništa se ne proizvodi, nema radnih mjesta, mladost odlazi i ostaju penzioneri, zaduživanje raste, propadaju velike firme, neuvezani staž hiljadama ljudi, radikalizam u porastu......
Čović je u svemu ovom vidio šansu i krenuo na sve ili ništa. Čovjek ide na raspad sistema jer kada se raspadne sistem ide revolucija koja u ovakvoj zemlji znači rat. Onda idu mirovni pregovori gdje međunarodni posrednici prave planove. A znamo da je ICG već rekla da nema ništa loše u trećem entitetu. Čović ide na to. Rezultati popisa dolaze za par mjeseci. Prošli put smo imali rat odmah nakon popisa i ja sam godinama već mišljenja da je popis prvi preduslov za nove belaje jer će se nove karte crtati po novom popisu.
Dugo sam na forumu i svi koji me prate znaju da ne prizivam rat. Čak šta više svo vrijeme radim na pomirenju. Nije moja karakteristika da budem ovakav pesimista. Ali sada tvrdim da se sprema veliki belaj. Nadam se da ću biti u krivu i da ću ispasti budala. Zaista se nadam.