Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#20376 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

kamen spoticanja wrote:
tandmand wrote:
StupskaBitanga wrote:zar imaju kapacitet da Jugoslava istjeraju
HSP i HDZ 90 imaju 2 delegata u domu naroda Parlamenta BiH što se hrvata tiče baš kao i HDZ
Ali ovo bi značilo totalni haos u FBiH
Preko haosa do Dejtona 2 i simetrične drzave koju zahtjeva HNS.
Haos je pokušao napraviti i dodik pa se odcjepiti...al jok...milion i po bosnja na granici eu u trenutku kad je sve qurcu ne isplati se nahadravat
Postoji intencija da se ustavnim promjenama jos vise ogranici manevarski prostor pa da 14 hrvata i 16 srba moze kontrolisat 15 miliona bosnja u BiH ako bude trebalo. ..zato jos uvijek kriju podatke o popisu ko iran atomsku bombu
U biti smisao agresije na BiH i klanja bosnjackih vratova bio je isti...smisao dejtona je isti...
Samo su se malo prilike promjenile...sad haos moze otici i u neocekivanom smjeru
haos bio ne bio oni bi simetriju daytona 2......

[ta ka\e BiH nije gra]anska dr\ava......
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#20377 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

Ovo nije građanska država i nema simetrije u broju glasova i mandata...", rekao je Čović.
Pa i nema simetrije. Hrvata je cca 20% u Federaciji i da ime simetrije bila bi 3 ministra Hrvata u vladi Federacije. Ali pošto nema simetrije i nije građanska država onda je fiksirano 5 ministara Hrvata iako bi ih po broju stanovnika trebalo biti 3.

Ali Draganu je i 5 malo i sada hoće 6. Dobro večeras reće Bešlagić kod Senada. Dragan neće da se formira vlada Federacije.
____________________________________________________________________________________________________________

Podsjetimo se šta je dogovoreno za Vijeće Ministara:

4 ministra iz RS-a:
3 Srbima
1 Bošnjak

5 ministara iz Federacije:
3 Hrvata
1 Bošnjak
1 Ostali

Bošnjaci su 72% stanovništva Federacije, Hrvati su 21%, Srbi su 3% I Ostali su 4%. Ali u Vijeće Ministara iz Federacije idu 3 Hrvata, 1 Bošnjak i 1 Ostali :lol:

Kada gledamo cijelu BiH, Bošnjaka ima više nego Srba i Hrvata zajedno. Ali u Vijeću Ministara imamo 2 Bošnjaka i 6 Srba i Hrvata :lol:

I nije dovoljno već sad treba i u Federaciji da se naguzimo. :roll:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#20378 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

Nemam twitter, šta kažu, kad će Vlada?
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#20379 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici »

radi Vlada ko flak...NikHša pozapošljavao do sada po familije taman još jedan mandat za Ćitavu familiju...HaJa
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#20380 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kamen spoticanja »

JohnnyS wrote:Nemam twitter, šta kažu, kad će Vlada?
Nije plaho bitno
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#20381 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

http://sarajevski.ba/df-mup-u-ks-ne-ne- ... jevu/38866

Samo rješavati probleme i ostaviti se šuplje priče.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#20382 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

kamen spoticanja wrote:
JohnnyS wrote:Nemam twitter, šta kažu, kad će Vlada?
Nije plaho bitno

Slažem se. Što se mene tiče, ne moraju je nikako ni formirati. I prije 4 godine se najavljivala kataklizma, pa se ništa nije dogodilo izuzev prošlogodišnjih jednodnevnih nereda u antifašističkom dijelu Federacije. 3 godine smo bez funkcionalne vlade i nikom ništa, država funcionira tako i tako. Može još 4, 8, 12 godina pa kome dosadi
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20383 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Bit pregovora je da i jedna i druga strana popuste.

Recite mi jedan zahtjev HDZ-a koji dosad nije ispunjen ?!

Svi su dali ustupke, SDA najviše, pa DF, pa Savez za promjene. HDZ je dobio sve što je htio da se udobrovolje. I sad dođe Dragan i kaže : "E malo mi je ovo.." Što bi rekao Zdravko Mamić - "Ma nabijem vas..."

Zato, apsolutno podržavam to što DF ne popušta za milimetar. Pa dosta je više ustupanja i uzmicanja pred ljudima koji nisu dobronamjerni prema građanima BIH.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#20384 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kamen spoticanja »

JohnnyS wrote:
kamen spoticanja wrote:
JohnnyS wrote:Nemam twitter, šta kažu, kad će Vlada?
Nije plaho bitno

Slažem se. Što se mene tiče, ne moraju je nikako ni formirati. I prije 4 godine se najavljivala kataklizma, pa se ništa nije dogodilo izuzev prošlogodišnjih jednodnevnih nereda u antifašističkom dijelu Federacije. 3 godine smo bez funkcionalne vlade i nikom ništa, država funcionira tako i tako. Može još 4, 8, 12 godina pa kome dosadi
Aaaa kazu da se ta politika zove rahat patnja
pogodi ko je sampion u tom sportu
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#20385 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

Jedna stvar treba svima da bude jasna. Bošnjacima je Federacija sve. Praktično cijeli naš narod živi u Federaciji.
Sa druge strane BH Hrvati su 10% Hrvatskog naroda.

Znači cijeli bošnjački narod će da ispašta ako je u Federaciji haos i ništa ne funkcioniše.
Sa druge strane samo 10% hrvatskog naroda će da ispašta ako je u Federaciji haos i ništa ne funkcioniše.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20386 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Mister Yes wrote:Jedna stvar treba svima da bude jasna. Bošnjacima je Federacija sve. Praktično cijeli naš narod živi u Federaciji.
Sa druge strane BH Hrvati su 10% Hrvatskog naroda.

Znači cijeli bošnjački narod će da ispašta ako je u Federaciji haos i ništa ne funkcioniše.
Sa druge strane samo 10% hrvatskog naroda će da ispašta ako je u Federaciji haos i ništa ne funkcioniše.
Pa šta predlažeš da SDA i DF urade ?! Da pristanu na ucjene ?! Ne može to.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#20387 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

Mister Yes wrote:Jedna stvar treba svima da bude jasna. Bošnjacima je Federacija sve. Praktično cijeli naš narod živi u Federaciji.
Sa druge strane BH Hrvati su 10% Hrvatskog naroda.

Znači cijeli bošnjački narod će da ispašta ako je u Federaciji haos i ništa ne funkcioniše.
Sa druge strane samo 10% hrvatskog naroda će da ispašta ako je u Federaciji haos i ništa ne funkcioniše.
Šta to neće funkcionisati?
User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#20388 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

kamen spoticanja wrote: Aaaa kazu da se ta politika zove rahat patnja
pogodi ko je sampion u tom sportu

Svaka čast šampioni. Vjerojatno ste umjesto vatrometa skloni paliti institucije...
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#20389 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

daddy-kool wrote:
Mister Yes wrote:Jedna stvar treba svima da bude jasna. Bošnjacima je Federacija sve. Praktično cijeli naš narod živi u Federaciji.
Sa druge strane BH Hrvati su 10% Hrvatskog naroda.

Znači cijeli bošnjački narod će da ispašta ako je u Federaciji haos i ništa ne funkcioniše.
Sa druge strane samo 10% hrvatskog naroda će da ispašta ako je u Federaciji haos i ništa ne funkcioniše.
Šta to neće funkcionisati?
Sve što treba potvrdu u domu naroda. Što znači da nikakve konkretne reforme ne možeš napraviti. Pitanje je i koliko je tehnička vlada motivisana da išta korisno radi. Nisam suguran može li se budžet usvojiti bez doma naroda? Ako ne može onda imamo sve budžetlije na ulici za par mjeseci.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#20390 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kamen spoticanja »

JohnnyS wrote:
kamen spoticanja wrote: Aaaa kazu da se ta politika zove rahat patnja
pogodi ko je sampion u tom sportu

Svaka čast šampioni. Vjerojatno ste umjesto vatrometa skloni paliti institucije...
Bar ne živimo pod satorima mjesecima
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#20391 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kox »

Mister Yes wrote:Jedna stvar treba svima da bude jasna. Bošnjacima je Federacija sve. Praktično cijeli naš narod živi u Federaciji.
Sa druge strane BH Hrvati su 10% Hrvatskog naroda.

Znači cijeli bošnjački narod će da ispašta ako je u Federaciji haos i ništa ne funkcioniše.
Sa druge strane samo 10% hrvatskog naroda će da ispašta ako je u Federaciji haos i ništa ne funkcioniše.
Siguran sam da će Hrvatu iz Gruda biti mnogo lakše zato što Hrvat iz Zagreba živi bolje od njega. Baš kao što je meni lakše zato što dijaspora u Danskoj živi bolje od mene.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#20392 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

kamen spoticanja wrote:
JohnnyS wrote:
kamen spoticanja wrote: Aaaa kazu da se ta politika zove rahat patnja
pogodi ko je sampion u tom sportu

Svaka čast šampioni. Vjerojatno ste umjesto vatrometa skloni paliti institucije...
Bar ne živimo pod satorima mjesecima

Ne slijedim ovaj tok misli, vjerojatno jer nisam antifašist.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#20393 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

autopilot vlada
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#20394 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kamen spoticanja »

JohnnyS wrote:

Ne slijedim ovaj tok misli, vjerojatno jer nisam antifašist.
Bice da je drugi razlog. ..
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#20395 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

It_is_a_Leclerc wrote: Pa šta predlažeš da SDA i DF urade ?! Da pristanu na ucjene ?! Ne može to.
Pa zna se šta ja predlažem:

Image

I onda eto im sva ministarstva u njihovom entitetu. Vidiš šta se dešava. Od 5 ministara koje Federacija daje u Vijeće Ministara HDZ ima 3. Hej, više od pola ministara a ima ih 20% u Federaciji. Pazi, ovo je već dogovoreno i na ovo se već pristalo. Pa jebo Južnu Afriku i tamošnji aparthejd. Nije ni čudo što je mali Ante pomislio da smo tamniji. :sad:
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20396 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

Mister Yes wrote: Pa i nema simetrije. Hrvata je cca 20% u Federaciji i da ime simetrije bila bi 3 ministra Hrvata u vladi Federacije. Ali pošto nema simetrije i nije građanska država onda je fiksirano 5 ministara Hrvata iako bi ih po broju stanovnika trebalo biti 3.

Ali Draganu je i 5 malo i sada hoće 6. Dobro večeras reće Bešlagić kod Senada. Dragan neće da se formira vlada Federacije.
____________________________________________________________________________________________________________

Podsjetimo se šta je dogovoreno za Vijeće Ministara:

4 ministra iz RS-a:
3 Srbima
1 Bošnjak

5 ministara iz Federacije:
3 Hrvata
1 Bošnjak
1 Ostali

Bošnjaci su 72% stanovništva Federacije, Hrvati su 21%, Srbi su 3% I Ostali su 4%. Ali u Vijeće Ministara iz Federacije idu 3 Hrvata, 1 Bošnjak i 1 Ostali :lol:

Kada gledamo cijelu BiH, Bošnjaka ima više nego Srba i Hrvata zajedno. Ali u Vijeću Ministara imamo 2 Bošnjaka i 6 Srba i Hrvata :lol:

I nije dovoljno već sad treba i u Federaciji da se naguzimo. :roll:
Bolno istinito i hoce jos. :roll:
Samo nogom nabiti pa kada propadamo neka ide sve u tri pm.
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20397 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

Image

Nema od toga nista. Ako pogledas siri region, ovo bi bila dva palestinska dzepa.
Ceracemo se jos. Nema druge.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#20398 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

kox wrote: Siguran sam da će Hrvatu iz Gruda biti mnogo lakše zato što Hrvat iz Zagreba živi bolje od njega.
Taj Hrvat iz Gruda nije na pregovorima. Na pregovorima je Dragan Čović koji je neposredno prije pregovora išao na instrukcije u Zagreb kod Karamarka.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#20399 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

Mister Yes wrote:
Sve što treba potvrdu u domu naroda. Što znači da nikakve konkretne reforme ne možeš napraviti. Pitanje je i koliko je tehnička vlada motivisana da išta korisno radi. Nisam suguran može li se budžet usvojiti bez doma naroda? Ako ne može onda imamo sve budžetlije na ulici za par mjeseci.
Za budžet mi se čini da samo ide na parlament.
Zna li neko šta i kada ide na dom naroda?

Nemogućnost ferceranja FBiH i daljeg zatezanja odnosa je volja HDZ, valjda u nadi da će dobiti poticaj za treći entitet od EU. Ne vidim optimizam u ovakvim političkim idejama kada se za trenutno stanje moralo toliko boriti sve ove godine. Da li će ovo biti gore ucjene od onih ratnih?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#20400 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

svi hoće 6 milijarde :-)
Post Reply