IRAN

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20326 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Vizionar 1985 wrote:Ma puknut ce Amerika par cvoka Iranu i zavrsen ce tako biti rat sa Iranom.
Milionas kolko je Kina imala tih meleona 41-?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20327 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

1. Venecuela. Eno ga, juče, mašala, još jedan vojni Iljušin sletio u Karakas.
2. Iran:
Vijest koja je malo popraćena u medijima je da je iranski parlament 10. lipnja ove godine ratificirao privremeni sporazum o zoni slobodne trgovine s Euroazijskom ekonomskom unijom.

Na dan zatvaranja 15. sastanka Zajedničkog gospodarskog odbora dviju zemalja nazočili su iranski ministar energetike Reza Ardakanian i njegov ruski kolega Alexander Novak.

Ardakanian je sa svoje strane rekao: “Očigledno, pod sadašnjim uvjetima, dobivanje članstva u Euroazijskoj ekonomskoj uniji imat će značajan utjecaj na otpor Irana protiv sankcija”.


Image
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20328 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

Challenger_ wrote:


I onda Insomnija i Država pričaju o "prodaji Irana". Treba imati kapacitet za to.
A jesi li upratio kako danas Rusi izjavljuju kako se u zadnje vrijeme smanjio broj terorista u Siriji i Iraku zahvaljujuci USA i njihovoj
borbi protiv istih... :?
Takva izjava mi je u najmanju ruku malo cudna... :shock:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#20329 Re: IRAN

Post by The 51st State »

Nista onda, lupace ih izraelci kad stignu.
A I rusima je sve manje do natezanja, pozubise ovih sedmica u idlibu pa valja I turke namiriti.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20330 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Ministri Rusije i Irana govore o potrebi iranskog uključenja u EAU, a Peking o priključenju Šangajskoj organizaciji.

Image
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20331 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Nadzornik wrote:A jesi li upratio kako danas Rusi izjavljuju kako se u zadnje vrijeme smanjio broj terorista u Siriji i Iraku zahvaljujuci USA i njihovoj
borbi protiv istih... :?
Takva izjava mi je u najmanju ruku malo cudna... :shock:
Jarane moj, tako ti ćevapa iz Beska (njam, njam), nije svijet najviše pilitike ulična tuča. To što si pričitao je superiorna, najviša, nad-politika.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20332 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Nadzornik wrote:
Challenger_ wrote:


I onda Insomnija i Država pričaju o "prodaji Irana". Treba imati kapacitet za to.
A jesi li upratio kako danas Rusi izjavljuju kako se u zadnje vrijeme smanjio broj terorista u Siriji i Iraku zahvaljujuci USA i njihovoj
borbi protiv istih... :?
Takva izjava mi je u najmanju ruku malo cudna... :shock:
Pa to je cinjenica. Ne zna im se broj koliko ih je koalicija sravnila sa zemljom
User avatar
Sanjarko
Posts: 28398
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20333 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ma puknut ce Amerika par cvoka Iranu i zavrsen ce tako biti rat sa Iranom.
Milionas kolko je Kina imala tih meleona 41-?
Ma puknut ce im par cvoka kazem Ameri i to je to.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20334 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

insomnia78 wrote:Pa to je cinjenica.
Ma kakva činjenica.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20335 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

Challenger_ wrote: Jarane moj, tako ti ćevapa iz Beska (njam, njam), nije svijet najviše pilitike ulična tuča. To što si pričitao je superiorna, najviša, nad-politika.
Kazu da ko se posljednji smije da se najsladje smije... :-?

Image
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20336 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

insomnia78 wrote: Pa to je cinjenica. Ne zna im se broj koliko ih je koalicija sravnila sa zemljom
Nije da nije ali da Rusi to potvrde,malo je reci,nevjerovatno... :shock:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20337 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Nadzornik wrote:Kazu da ko se posljednji smije da se najsladje smije... :-?

Image
Znaš šta mi je reako jedan Rus? Kaže, Izrael je zanimljiva zemljica. Nastanjena Arapima, Rusima (rusofonim), Jevrejima i Turcima.

Turci?

Pa da, Akšenazi su Turci.



:pisnuo:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20338 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Challenger_ wrote:
insomnia78 wrote:Pa to je cinjenica.
Ma kakva činjenica.
Neoboriva
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20339 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

Challenger_ wrote:
insomnia78 wrote:Pa to je cinjenica.
Ma kakva činjenica.
Pazi sad ovo:

Image

Citiram:

Prisustvo visokog ruskog zvanicnika sastanku sa predstavnicima cionisticke i janki vlade u okupiranom Jerusalimu je jasna uvreda za palestinski narod i za milijardu muslimana,jasan dokaz o frakcijskom-cionistickom zanosu Kremljanske mafije... :shock:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20340 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

A_A_AKCIJA wrote:Ustvari, vidim razlog. Islamofobični fanatici poput GOSPODINA Boltona, hahahahahahahahahahaha:
Ma ja, najlakse je nakaciti etiketu 'islamfoba' i tako diskvalifikovati covjeka...

Ovdje Dzon Bolton govori veoma pohvalno o jednom muslimanskom narodu, te u tom narodu ima status prijatelja radi svega sto cini za njegovu dobrobit :thumbup:

A pojedinci postuju 'krscanina' samo ako pomaze Palestince, kao da su oni jedini ugrozen muslimanski narod. Turkofili i iranofili rijeci nisu napisali o nacistickim zlocinima nad ujgurskim stanovnistvom. Cijenim da je ista ekipa bila gluhonjema kada su Rusi ugnjetavali Cecene...

Bolton :thumbup:

https://m.youtube.com/watch?v=8RTaXpgIHDE

I laz je da Bolton zeli rat, evo danasnje izjave. Bolton je do sada dao gomilu izjava i svaki put je pozivao Iran na pregovore. I danas je uradio isto.

https://thehill.com/policy/internationa ... bring-iran

Inace, Bolton je ovih dana ucinio veliki iskorak da se postigne mir u Siriji. Nadam se da ce uspjeti u tome, krajnje je vrijeme da se zaustavi agonija sirijskog naroda.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20341 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Boltin je najobičniji debil. Ljudi simpatisu Iran jer kaže “popu - pop, bobu - bob”, kao vrlo umjereni predsjednik Ruhani: “Bijela kuća je mentalno retardirana”.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20342 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Iran pokusava jeftinim trikovima posvadjati Trampa sa svojim najblizim saveznicima :D

Zarif upozorio Trumpa
Zarif upozorio Trumpa na “B-tim” kojeg predvodi John Bolton

Zarif B timom naziva grupu ljudi u kojoj se osim Boltona još nalaze i izraelski premijer Benjamin Netanyahu, saudijski princ prijestolonasljednik Mohamed bin Salman i predsjednik Ujedinjenih Arapskih Emirata Kalifa bin Zajed.

Iranski ministar vanjskih poslova Mohammad Javad Zarif upozorio je američkog predsjednika Donalda Trumpa u vezi sa takozvanim “B-timom” kojeg predvodi američki savjetnik za nacionalnu sigurnost John Bolton.
Tukja radi puno parom...
Last edited by Kikibombona on 25/06/2019 20:18, edited 1 time in total.
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#20343 Re: IRAN

Post by MUNAFIK »

A_A_AKCIJA wrote:Ova razmjena izjava mi potvrđuje tezu, da se ipak priča među zavađenim stranama.

Trump je, pod pritiskom normalnih, smanjio zahtjeve na realne: Iran ne može imati nuklearno oružje. Također, njegova priroda nije da ratuje, nego da ucjenjuje i dobija što želi na taj način. Očigledno mu je jasno da sa Iranom ne bi bilo moguće da ih samo malo bombarduju (ili, kako oni to zovu, ograničena akcija), jer je Iran više puta ponovio da to znači totalni rat. USA trenutno nije spremna, niti je američka javnost za još jedan rat.

Iranci samo potvrđuju, mi ne želimo nuklearno oružje.

Ne vidim razlog zašto se ne bi samo ponovo potpisao bilateralni ugovor, uz postojeći, koji bi tretirao istu stvar.

Ustvari, vidim razlog. Islamofobični fanatici poput GOSPODINA Boltona, hahahahahahahahahahaha:

Siledžija, poznat po zlostavljanju ljudi sa kojima je radio. Prate ga nebrojene optužbe za mobing, zlostavljanje kolega na osnovu izgleda, seksualne orijentacije... Lik kojem je i Colin Powell, dok mu je bio šef, otkazao povjerenje. Šef za obavještajne poslove State Departmenta ga je nazvao serijskim zlostavljačem i osobom kakvu nije vidio u svom životu kada je zloupotreba moći u pitanju i maltretiranje podređenih:
On the second day, April 12, 2005, the Senate panel focused on allegations discussed above that Bolton pressured intelligence analysts. Calling Bolton a "serial abuser, " former State Department intelligence chief Carl W. Ford Jr. said, "I've never seen anybody quite like Secretary Bolton ... I don't have a second, third or fourth in terms of the way that he abuses his power and authority with little people." Ford contradicted Bolton's earlier testimony, saying: "I had been asked for the first time to fire an intelligence analyst for what he had said and done." Ford also characterized Bolton as a "kiss-up, kick-down sort of guy", implying that he was always ready to please whoever had authority over him, while having very little regard for people working under him.
Lik je bio za apsolutno svaki rat otkako je živ, a sam je spasio guzicu da ne ide u Vijetnam. Veliki protivnik UN-a i zagovornik unilateralizma. UN vidi samo kao način ostvarenja američkih ciljeva. Kako od takvog lika očekivati da se poštuje ikakav dogovor?
Prije Irana je navaljivao da se napadne Kuba i izmišljao da imaju biološko oružje. Isto je htio i sa Sjevernom Korejom. Britanci su insistirali da ga se izbaci iz tima za pregovore sa Libijom, jer je sabotirao dogovor i navijao za vojno rješenje, što je i uspio na kraju. U latinskoj Americi je podržavao najstrašnije desničare.
Jako je blisko sarađuje sa Pamelom Geller i Robert B. Spencerom (osnivačem Jihad Watch-a) , dvoje najglasnijih islamofoba u Americi, gostovao u emisijama i pisao predgovore knjigama. Inače, ovom dvojcu je UK zabranila ulazak u državu zbog ovih stavova. Pored toga, terorista Andres Breivik u njima je vidio inspiraciju za svoj pokolj, pa ih je citirao u svom manifestu čak 174 puta:

https://thinkprogress.org/chart-oslo-te ... 0907ffa87/

https://en.wikipedia.org/wiki/Pamela_Geller
https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_B._Spencer

Pet godina je bio predsjednik ultradesničarskog i islamofobičnog Gatestone Instituta, koji je poznat po saradnji sa najvećim islamofobima tipa Geert-a Wildersa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Gatestone_Institute

Javno podržava Franka Gaffneya, teoretičara zavjere i, pogađate, islamofoba koji tvrdi da muslimani hoće da obore američki Ustav i uspostave šerijat. Također, gostuje u emisijama, dobija nagrade od Gaffneyeve organizacije Center for Security Policy, Freedom Flame Award.:

https://en.wikipedia.org/wiki/Frank_Gaffney

Takođe, za šefa Komiteta Nacionane Sigurnosti (National Security Council (NSC)), je postavio Fred Fleitz-a, takođe islamofobičnog manijaka, koji se javno zalaže za oduzimanje državljanstva muslimanima i deportaciju iz Amerike:

https://en.wikipedia.org/wiki/Frederick_H._Fleitz

Sve gospodin do GOSPODINA :D

Ovo je kao da dovedeš piromane da sačuvaju jadransku obalu od požara :D
Jako realan komentar, ali sta to znaci krvolocima koji navijaju za pokolj i rat...
Znaju i ovi forumski "ratnici" za sirenje demokrstije bombama da je ovo sto USA radi cista agresija i to ih raduje jer su i sami islamofobi kao i svi ovi gore manijaci koje si naveo.
Last edited by MUNAFIK on 25/06/2019 20:19, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20344 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Challenger_ wrote:Boltin je najobičniji debil. Ljudi simpatisu Iran jer kaže “popu - pop, bobu - bob”, kao vrlo umjereni predsjednik Ruhani: “Bijela kuća je mentalno retardirana”.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Doskocice na nivou M Dodika
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20345 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

Challenger_ wrote:Boltin je najobičniji debil. Ljudi simpatisu Iran jer kaže “popu - pop, bobu - bob”, kao vrlo umjereni predsjednik Ruhani: “Bijela kuća je mentalno retardirana”.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nije mene strah Amera,Tram koliko god bio cudan i nepredvidiv ne moze sam da izazove nuklearnu katastrofu jer poluge vlasti i moc u
USA se ne nalaze u ruci jednog covjeka.
Mene je strah Rusa,zamisli da na predsjednicku poziciju u Rusiji dodje neki Ruski Tramp koji ima odrijesene ruke i svu vlast u svojim rukama... :?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20346 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

I oni su sistem i takvo nešto je nemoguće bez odobrenja više lica.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#20347 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

kada su u pitanju nuklearne bombe i direktan sudar vojih snaga usa i rusije na nekoj tački planete tada su svi vrlo razumni i popustivlji jedni prema drugima
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20348 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Patrušev i B.N.

Image

foto: advance.hr
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20349 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

japin_mutapi wrote:kada su u pitanju nuklearne bombe i direktan sudar vojih snaga usa i rusije na nekoj tački planete tada su svi vrlo razumni i popustivlji jedni prema drugima
E upravo zato mnoge zemlje zele da posjeduju nuklearno oruzje da bi urazumile protivnika.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20350 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Patrušev rekao B.N. i Boltonu da Vojska RF ima DOKAZ da je američki dron oboren u iranskom vazdušnom prostoru. Nisam upratio da li je bilo reakcije od strane Boltona.
Post Reply