Milionas kolko je Kina imala tih meleona 41-?Vizionar 1985 wrote:Ma puknut ce Amerika par cvoka Iranu i zavrsen ce tako biti rat sa Iranom.
IRAN
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#20326 Re: IRAN
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20327 Re: IRAN
1. Venecuela. Eno ga, juče, mašala, još jedan vojni Iljušin sletio u Karakas.
2. Iran:

2. Iran:
Vijest koja je malo popraćena u medijima je da je iranski parlament 10. lipnja ove godine ratificirao privremeni sporazum o zoni slobodne trgovine s Euroazijskom ekonomskom unijom.
Na dan zatvaranja 15. sastanka Zajedničkog gospodarskog odbora dviju zemalja nazočili su iranski ministar energetike Reza Ardakanian i njegov ruski kolega Alexander Novak.
Ardakanian je sa svoje strane rekao: “Očigledno, pod sadašnjim uvjetima, dobivanje članstva u Euroazijskoj ekonomskoj uniji imat će značajan utjecaj na otpor Irana protiv sankcija”.

- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20328 Re: IRAN
A jesi li upratio kako danas Rusi izjavljuju kako se u zadnje vrijeme smanjio broj terorista u Siriji i Iraku zahvaljujuci USA i njihovojChallenger_ wrote:
I onda Insomnija i Država pričaju o "prodaji Irana". Treba imati kapacitet za to.
borbi protiv istih...
Takva izjava mi je u najmanju ruku malo cudna...
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#20329 Re: IRAN
Nista onda, lupace ih izraelci kad stignu.
A I rusima je sve manje do natezanja, pozubise ovih sedmica u idlibu pa valja I turke namiriti.
A I rusima je sve manje do natezanja, pozubise ovih sedmica u idlibu pa valja I turke namiriti.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20330 Re: IRAN
Ministri Rusije i Irana govore o potrebi iranskog uključenja u EAU, a Peking o priključenju Šangajskoj organizaciji.

- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20331 Re: IRAN
Jarane moj, tako ti ćevapa iz Beska (njam, njam), nije svijet najviše pilitike ulična tuča. To što si pričitao je superiorna, najviša, nad-politika.Nadzornik wrote:A jesi li upratio kako danas Rusi izjavljuju kako se u zadnje vrijeme smanjio broj terorista u Siriji i Iraku zahvaljujuci USA i njihovoj
borbi protiv istih...![]()
Takva izjava mi je u najmanju ruku malo cudna...
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#20332 Re: IRAN
Pa to je cinjenica. Ne zna im se broj koliko ih je koalicija sravnila sa zemljomNadzornik wrote:A jesi li upratio kako danas Rusi izjavljuju kako se u zadnje vrijeme smanjio broj terorista u Siriji i Iraku zahvaljujuci USA i njihovojChallenger_ wrote:
I onda Insomnija i Država pričaju o "prodaji Irana". Treba imati kapacitet za to.
borbi protiv istih...![]()
Takva izjava mi je u najmanju ruku malo cudna...
- Sanjarko
- Posts: 28398
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#20333 Re: IRAN
Ma puknut ce im par cvoka kazem Ameri i to je to.insomnia78 wrote:Milionas kolko je Kina imala tih meleona 41-?Vizionar 1985 wrote:Ma puknut ce Amerika par cvoka Iranu i zavrsen ce tako biti rat sa Iranom.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20334 Re: IRAN
Ma kakva činjenica.insomnia78 wrote:Pa to je cinjenica.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20335 Re: IRAN
Kazu da ko se posljednji smije da se najsladje smije...Challenger_ wrote: Jarane moj, tako ti ćevapa iz Beska (njam, njam), nije svijet najviše pilitike ulična tuča. To što si pričitao je superiorna, najviša, nad-politika.

- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20336 Re: IRAN
Nije da nije ali da Rusi to potvrde,malo je reci,nevjerovatno...insomnia78 wrote: Pa to je cinjenica. Ne zna im se broj koliko ih je koalicija sravnila sa zemljom
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20337 Re: IRAN
Znaš šta mi je reako jedan Rus? Kaže, Izrael je zanimljiva zemljica. Nastanjena Arapima, Rusima (rusofonim), Jevrejima i Turcima.Nadzornik wrote:Kazu da ko se posljednji smije da se najsladje smije...![]()
Turci?
Pa da, Akšenazi su Turci.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#20338 Re: IRAN
NeoborivaChallenger_ wrote:Ma kakva činjenica.insomnia78 wrote:Pa to je cinjenica.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20339 Re: IRAN
Pazi sad ovo:Challenger_ wrote:Ma kakva činjenica.insomnia78 wrote:Pa to je cinjenica.
Citiram:
Prisustvo visokog ruskog zvanicnika sastanku sa predstavnicima cionisticke i janki vlade u okupiranom Jerusalimu je jasna uvreda za palestinski narod i za milijardu muslimana,jasan dokaz o frakcijskom-cionistickom zanosu Kremljanske mafije...
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#20340 Re: IRAN
Ma ja, najlakse je nakaciti etiketu 'islamfoba' i tako diskvalifikovati covjeka...A_A_AKCIJA wrote:Ustvari, vidim razlog. Islamofobični fanatici poput GOSPODINA Boltona, hahahahahahahahahahaha:
Ovdje Dzon Bolton govori veoma pohvalno o jednom muslimanskom narodu, te u tom narodu ima status prijatelja radi svega sto cini za njegovu dobrobit
A pojedinci postuju 'krscanina' samo ako pomaze Palestince, kao da su oni jedini ugrozen muslimanski narod. Turkofili i iranofili rijeci nisu napisali o nacistickim zlocinima nad ujgurskim stanovnistvom. Cijenim da je ista ekipa bila gluhonjema kada su Rusi ugnjetavali Cecene...
Bolton
https://m.youtube.com/watch?v=8RTaXpgIHDE
I laz je da Bolton zeli rat, evo danasnje izjave. Bolton je do sada dao gomilu izjava i svaki put je pozivao Iran na pregovore. I danas je uradio isto.
https://thehill.com/policy/internationa ... bring-iran
Inace, Bolton je ovih dana ucinio veliki iskorak da se postigne mir u Siriji. Nadam se da ce uspjeti u tome, krajnje je vrijeme da se zaustavi agonija sirijskog naroda.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20341 Re: IRAN
Boltin je najobičniji debil. Ljudi simpatisu Iran jer kaže “popu - pop, bobu - bob”, kao vrlo umjereni predsjednik Ruhani: “Bijela kuća je mentalno retardirana”.

- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#20342 Re: IRAN
Iran pokusava jeftinim trikovima posvadjati Trampa sa svojim najblizim saveznicima
Zarif upozorio Trumpa
Zarif upozorio Trumpa
Tukja radi puno parom...Zarif upozorio Trumpa na “B-tim” kojeg predvodi John Bolton
Zarif B timom naziva grupu ljudi u kojoj se osim Boltona još nalaze i izraelski premijer Benjamin Netanyahu, saudijski princ prijestolonasljednik Mohamed bin Salman i predsjednik Ujedinjenih Arapskih Emirata Kalifa bin Zajed.
Iranski ministar vanjskih poslova Mohammad Javad Zarif upozorio je američkog predsjednika Donalda Trumpa u vezi sa takozvanim “B-timom” kojeg predvodi američki savjetnik za nacionalnu sigurnost John Bolton.
Last edited by Kikibombona on 25/06/2019 20:18, edited 1 time in total.
-
MUNAFIK
- Posts: 5261
- Joined: 23/03/2004 00:04
#20343 Re: IRAN
Jako realan komentar, ali sta to znaci krvolocima koji navijaju za pokolj i rat...A_A_AKCIJA wrote:Ova razmjena izjava mi potvrđuje tezu, da se ipak priča među zavađenim stranama.
Trump je, pod pritiskom normalnih, smanjio zahtjeve na realne: Iran ne može imati nuklearno oružje. Također, njegova priroda nije da ratuje, nego da ucjenjuje i dobija što želi na taj način. Očigledno mu je jasno da sa Iranom ne bi bilo moguće da ih samo malo bombarduju (ili, kako oni to zovu, ograničena akcija), jer je Iran više puta ponovio da to znači totalni rat. USA trenutno nije spremna, niti je američka javnost za još jedan rat.
Iranci samo potvrđuju, mi ne želimo nuklearno oružje.
Ne vidim razlog zašto se ne bi samo ponovo potpisao bilateralni ugovor, uz postojeći, koji bi tretirao istu stvar.
Ustvari, vidim razlog. Islamofobični fanatici poput GOSPODINA Boltona, hahahahahahahahahahaha:
Siledžija, poznat po zlostavljanju ljudi sa kojima je radio. Prate ga nebrojene optužbe za mobing, zlostavljanje kolega na osnovu izgleda, seksualne orijentacije... Lik kojem je i Colin Powell, dok mu je bio šef, otkazao povjerenje. Šef za obavještajne poslove State Departmenta ga je nazvao serijskim zlostavljačem i osobom kakvu nije vidio u svom životu kada je zloupotreba moći u pitanju i maltretiranje podređenih:
Lik je bio za apsolutno svaki rat otkako je živ, a sam je spasio guzicu da ne ide u Vijetnam. Veliki protivnik UN-a i zagovornik unilateralizma. UN vidi samo kao način ostvarenja američkih ciljeva. Kako od takvog lika očekivati da se poštuje ikakav dogovor?On the second day, April 12, 2005, the Senate panel focused on allegations discussed above that Bolton pressured intelligence analysts. Calling Bolton a "serial abuser, " former State Department intelligence chief Carl W. Ford Jr. said, "I've never seen anybody quite like Secretary Bolton ... I don't have a second, third or fourth in terms of the way that he abuses his power and authority with little people." Ford contradicted Bolton's earlier testimony, saying: "I had been asked for the first time to fire an intelligence analyst for what he had said and done." Ford also characterized Bolton as a "kiss-up, kick-down sort of guy", implying that he was always ready to please whoever had authority over him, while having very little regard for people working under him.
Prije Irana je navaljivao da se napadne Kuba i izmišljao da imaju biološko oružje. Isto je htio i sa Sjevernom Korejom. Britanci su insistirali da ga se izbaci iz tima za pregovore sa Libijom, jer je sabotirao dogovor i navijao za vojno rješenje, što je i uspio na kraju. U latinskoj Americi je podržavao najstrašnije desničare.
Jako je blisko sarađuje sa Pamelom Geller i Robert B. Spencerom (osnivačem Jihad Watch-a) , dvoje najglasnijih islamofoba u Americi, gostovao u emisijama i pisao predgovore knjigama. Inače, ovom dvojcu je UK zabranila ulazak u državu zbog ovih stavova. Pored toga, terorista Andres Breivik u njima je vidio inspiraciju za svoj pokolj, pa ih je citirao u svom manifestu čak 174 puta:
https://thinkprogress.org/chart-oslo-te ... 0907ffa87/
https://en.wikipedia.org/wiki/Pamela_Geller
https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_B._Spencer
Pet godina je bio predsjednik ultradesničarskog i islamofobičnog Gatestone Instituta, koji je poznat po saradnji sa najvećim islamofobima tipa Geert-a Wildersa.
https://en.wikipedia.org/wiki/Gatestone_Institute
Javno podržava Franka Gaffneya, teoretičara zavjere i, pogađate, islamofoba koji tvrdi da muslimani hoće da obore američki Ustav i uspostave šerijat. Također, gostuje u emisijama, dobija nagrade od Gaffneyeve organizacije Center for Security Policy, Freedom Flame Award.:
https://en.wikipedia.org/wiki/Frank_Gaffney
Takođe, za šefa Komiteta Nacionane Sigurnosti (National Security Council (NSC)), je postavio Fred Fleitz-a, takođe islamofobičnog manijaka, koji se javno zalaže za oduzimanje državljanstva muslimanima i deportaciju iz Amerike:
https://en.wikipedia.org/wiki/Frederick_H._Fleitz
Sve gospodin do GOSPODINA
Ovo je kao da dovedeš piromane da sačuvaju jadransku obalu od požara
Znaju i ovi forumski "ratnici" za sirenje demokrstije bombama da je ovo sto USA radi cista agresija i to ih raduje jer su i sami islamofobi kao i svi ovi gore manijaci koje si naveo.
Last edited by MUNAFIK on 25/06/2019 20:19, edited 1 time in total.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#20344 Re: IRAN
Doskocice na nivou M DodikaChallenger_ wrote:Boltin je najobičniji debil. Ljudi simpatisu Iran jer kaže “popu - pop, bobu - bob”, kao vrlo umjereni predsjednik Ruhani: “Bijela kuća je mentalno retardirana”.
![]()
![]()
![]()
![]()
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20345 Re: IRAN
Nije mene strah Amera,Tram koliko god bio cudan i nepredvidiv ne moze sam da izazove nuklearnu katastrofu jer poluge vlasti i moc uChallenger_ wrote:Boltin je najobičniji debil. Ljudi simpatisu Iran jer kaže “popu - pop, bobu - bob”, kao vrlo umjereni predsjednik Ruhani: “Bijela kuća je mentalno retardirana”.
![]()
![]()
![]()
![]()
USA se ne nalaze u ruci jednog covjeka.
Mene je strah Rusa,zamisli da na predsjednicku poziciju u Rusiji dodje neki Ruski Tramp koji ima odrijesene ruke i svu vlast u svojim rukama...
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20346 Re: IRAN
I oni su sistem i takvo nešto je nemoguće bez odobrenja više lica.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#20347 Re: IRAN
kada su u pitanju nuklearne bombe i direktan sudar vojih snaga usa i rusije na nekoj tački planete tada su svi vrlo razumni i popustivlji jedni prema drugima
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20348 Re: IRAN
Patrušev i B.N.

foto: advance.hr

foto: advance.hr
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20349 Re: IRAN
E upravo zato mnoge zemlje zele da posjeduju nuklearno oruzje da bi urazumile protivnika.japin_mutapi wrote:kada su u pitanju nuklearne bombe i direktan sudar vojih snaga usa i rusije na nekoj tački planete tada su svi vrlo razumni i popustivlji jedni prema drugima
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20350 Re: IRAN
Patrušev rekao B.N. i Boltonu da Vojska RF ima DOKAZ da je američki dron oboren u iranskom vazdušnom prostoru. Nisam upratio da li je bilo reakcije od strane Boltona.
