Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20301 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

U takvoj kombinaciji, ne vidim uopće potrebu i za sudjelovanjem HDZ90. Kojeg će im vraga, ionako imaju samo jednu zastupnicu u parlamentarnoj skupštini :-)
DF ima dovoljno hrvatskih kadrova da popuni ministarska mjesta u VM. :-) :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#20302 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

StupskaBitanga wrote:
Ključ u bravu kraj je blizu

sdp+sbh=DF
Faktor.ba saznaje da će se u Demokratskoj fronti najvjerovatnije odlučiti da na poziciju ministra prometa i komunikacija predlože Besima Mehmedića, a na poziciju zamjenika ministra odbrane Vanju Filipovića.
sdp + SDA ...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#20303 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:
StupskaBitanga wrote:
Ključ u bravu kraj je blizu

sdp+sbh=DF
Faktor.ba saznaje da će se u Demokratskoj fronti najvjerovatnije odlučiti da na poziciju ministra prometa i komunikacija predlože Besima Mehmedića, a na poziciju zamjenika ministra odbrane Vanju Filipovića.
sdp + SDA ...
Pedeset nijansi kriminalno-zelene
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#20304 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Ali uvijek zelene ... :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#20305 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

ne ne nego je SDP+SBiH=DF ogranak neke umjeerenije struje SDA
Zeleno-crveno-narandžasto
Totalni akvarel
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#20306 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by tandmand »

Dražen Pehar: DF generiše krizu
MOSTAR - Doktor političkih nauka Dražen Pehar ne očekuje da će uskoro doći do formiranja vlasti u Federaciji BiH, jer, kako kaže, nije smisleno očekivati dogovor između stranaka čije se ideologije drastično razlikuju, prije svega HDZ-a i DF-a.
"Ne vjerujem da će uskoro ili brzo doći do dogovora o uspostavljanju federalne vlasti. Nije samo riječ o dogovoru o 'ministarskim foteljama', već o mnogo dubljem neslaganju i o mnogo kompleksnijem problemu", rekao je Pehar Srni.
On smatra da je DF glavni uzrok problema zbog svog potpunog zanemarivanja pojma "konstitutivnih naroda" i samim tim negiranja značaja ili važnosti kolektivno-etničkog predstavljanja u Federaciji.
Pehar je podsjetio da je međunarodna zajednica, kroz "Petričeve amandmane" i Odluku Ustavnog suda od 1. jula 2000. godine, zapravo destabilizovala i zakomplikovala odnose u Federaciji.
"To se posebno jasno vidjelo kroz nedavni problem 'pronalaženja' potpredsjednika Federacije iz reda srpskog naroda i kroz nepotpuni sastav Kluba Srba u Domu naroda Parlamenta Federacije", naglasio je on.
Pehar kaže da ga ne bi iznenadilo da se za nekoliko mjeseci ispostavi da DF, zapravo, namjerno generiše krizu u Federaciji.
"Na taj način bi se otvorio put ka nekoj novoj intervenciji visokog predstavnika, što je u skladu sa američkom politikom u BiH i što će, takođe, najvjerovatnije, dodatno zakomplikovati i destabilizovati odnose u Federaciji, a onda posredno i u BiH", upozorio je Pehar.
rajvosa1
Posts: 787
Joined: 02/06/2008 02:04

#20307 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by rajvosa1 »

Ma sjećal' se ko kad je ono birvaktile Željkec rekao: "Nema više prebjega" :D :D :D :D :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20308 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Dražen Pehar je olinjali HDZ-enjara. Osoba koja vjeruje da DF "generiše krizu" odmah da donira mozak u naučne svrhe.
DF je prilikom formiranja Vijeća ministara BiH, zbog našeg programa i političkih ciljeva, a to je ispunjenje uvjeta za EU i NATO, pristao na kompromis i ustupke HDZ-u. Međutim, sa kompromisima smo završili. Naš čvrst stav je da koliko ministarskih mjesta u Vladi Federacije BiH dobije Dragan Čović, toliko treba da dobije i DF. Uz to, Ustavom Federacije BiH tri zagarantirana mjesta iz reda srpskog naroda bila su naš zahtjev od početak i od toga nećemo odustati. Ministarsku poziciju iz reda srpskog naroda koju Čović uporno traži nećemo dati. Mi nećemo svoj stav mijenjati, makar pregovori koji će se održati u nedjelju trajali bez prekida 24 ili 48 sati. Ustupaka više nema. Koliko vrijedi glas birača HDZ-a, toliko vrijedi i glas birača DF-a. Nakon što smo na zadnjim pregovorima zauzeli čvrst stav da nema više ustupaka, reakcije javnosti, naših birača bile su pozitivne - kaže za novinsku agenciju Patria član Predsjedništva DF-a Emir Suljagić.
Emir :thumbup: DF :thumbup: Nema odstupanja :thumbup:
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#20309 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by megaman4 »

It_is_a_Leclerc wrote:Dražen Pehar je olinjali HDZ-enjara. Osoba koja vjeruje da DF "generiše krizu" odmah da donira mozak u naučne svrhe.
DF je prilikom formiranja Vijeća ministara BiH, zbog našeg programa i političkih ciljeva, a to je ispunjenje uvjeta za EU i NATO, pristao na kompromis i ustupke HDZ-u. Međutim, sa kompromisima smo završili. Naš čvrst stav je da koliko ministarskih mjesta u Vladi Federacije BiH dobije Dragan Čović, toliko treba da dobije i DF. Uz to, Ustavom Federacije BiH tri zagarantirana mjesta iz reda srpskog naroda bila su naš zahtjev od početak i od toga nećemo odustati. Ministarsku poziciju iz reda srpskog naroda koju Čović uporno traži nećemo dati. Mi nećemo svoj stav mijenjati, makar pregovori koji će se održati u nedjelju trajali bez prekida 24 ili 48 sati. Ustupaka više nema. Koliko vrijedi glas birača HDZ-a, toliko vrijedi i glas birača DF-a. Nakon što smo na zadnjim pregovorima zauzeli čvrst stav da nema više ustupaka, reakcije javnosti, naših birača bile su pozitivne - kaže za novinsku agenciju Patria član Predsjedništva DF-a Emir Suljagić.
Emir :thumbup: DF :thumbup: Nema odstupanja :thumbup:
Ovo znači jedno: SDP i Nikšiću vladaj još koju godinu. :-) Nakon ovoga HDZ-u bi trebalo otvoreno reći, uzmi ili ostavi. Njihova politika može dovesti samo do socijalnih nemira zbog pat pozicije u formiranju vlasti. Čović nije svjestan da se igra sa vatrom, jer je ljudima došlo do grla, a svaki danom svjedočimo anomalijama u društvu. :roll:
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#20310 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kandelabar »

ODlican potez DF-a ovim skidaju sa sebe etiketu privjeska jer je vec postalo jasno da SDA i HDz dogovaraju ustvari SDA ispunjava zelje Covicu,a DF plaća račun..Ovako ako treba nek zakuje sve jer bezobrazluk je uzeti svih 5 Hrvatskih pzicija + još jedno gratis za SNSD ,a na VM 3+4 cak i Srbi su uzeli 3+3
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#20311 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pumica »

megaman4 wrote:
Ovo znači jedno: SDP i Nikšiću vladaj još koju godinu. :-)

Cavara radi na tome...

"Predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara zatražio je od Ustavnog suda FBiH informaciju o tome u kojoj je fazi rješavanja zahtjev za zaštitu vitalnog nacionalnog interesa protiv smjene Vlade od 15. februara 2013. godine."

http://www.politickimeridijan.com/?p=3495

Nije slucajno da je bas sada zatrazio ovu informaciju od Ustavnog suda.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20312 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Upravo, potpuno je jasno da do dogovora neće doći ni u nedjelju. SAd puno toga zavisi od strpljenja partnera iz RS. Ako budu htjeli, u SDA i DF-u će imati pouzdanog partnera u izbacivanju HDZ-a iz državne vlade.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20313 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Bit će to težak posao... u stvari uzaludan.
Tako sklopljena većina imala bi svega 6 poslanika u Domu naroda od mogućih 15.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20315 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

DF pokušava napraviti krizu uspostave vlasti, a objektivno nema dovoljno kila za to.
Jednom riječju, ipak je najslabija karika u lancu i relativno lako zamjenjiv.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20316 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Naravno da će na dobro.

HDZ nema gdje naći drugog partnera, pa bljuje i prijeti. Ako DF ode iz Vlade FBiH, odlazi i iz kantonalnih vlada, pa vi vidite kako će to svidjeti SDA-u. Ni SBB ni SDP nisu raspoloženi za ulazak u vlast. Prema tome - noup.

Ovo HDZ-ovo inzistiranje na onom što im ne pripada, ni po slovu Ustava u kojeg se kunu, ni po rezultatu, samo može donijeti dobro. HDZ nije dio Vlade FBiH, a Vijeće ministara se može napraviti i bez njih. Uz to, blokade u Domu naroda nisu moguće, jer vijeće ministara ne prolazi verifikaciju u Domu naroda.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#20317 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by volta dzontra »

megaman4 wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-ak ... /150227106

:roll: :-)

Ovo neće izaći na dobro.
Zasto da ne... Ide se pik ponovo.....nestabilni DF na suljagicevski nitro pogon ce stvarati beskrajne probleme u funkcioniranju vlasti i bolje je to sad rasceprkati do kraja...
Ako princ izabere vladajucu koaliciju kojoj ce Platforma izgledati kao uzor stabilnsti ...bujrum
User avatar
Danguba
Posts: 15858
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20318 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

dpjokala26 wrote: salis se. :lol:
DF-u pripada 3 mandata i nek se zdovolji sa pripadajucim mandatima.hrvatiima pripada onoliko koliko traze a to je trecina ministarstava na nivou federacije. DF bi uzeo ministarsko mjesto predvidjeno za srbe...nece moci. DF nema legimitet srpskog naroda. proslo je vrijeme kad je bosnjackim voljom obnasao vlast koja pripada predstavnicima koje su trebali izabrati hrvati u bih.
hrvati su svjesni svojih ciljeva,znaju nacin i put do ostvarenja istih. :)
sta reci...
doslo vrijeme da hdz odredjuje koliko ko i cijih mjesta moze dobiti... :D

ja se stim ne bih salio... :run:

p.s. sve su izgledi ako ne popuste(hdz) ode na rezervnu pa ce moci odatle dobacivati o nepravdi.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#20319 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by tandmand »

megaman4 wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-ak ... /150227106

:roll: :-)

Ovo neće izaći na dobro.
Fikret ulazi u igru. :D
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#20320 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici »

ĆoJ DraganĆeta...drugu kanaliziciju...u drugoj ako dobiješ pedest posto ovoga što ti se sad nudi, udari se nogom u gujcu...finansije il srbska fotelja...biraj :mrgreen:
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#20321 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pumica »

It_is_a_Leclerc wrote:Naravno da će na dobro.

HDZ nema gdje naći drugog partnera, pa bljuje i prijeti. Ako DF ode iz Vlade FBiH, odlazi i iz kantonalnih vlada, pa vi vidite kako će to svidjeti SDA-u. Ni SBB ni SDP nisu raspoloženi za ulazak u vlast. Prema tome - noup.

Ovo HDZ-ovo inzistiranje na onom što im ne pripada, ni po slovu Ustava u kojeg se kunu, ni po rezultatu, samo može donijeti dobro. HDZ nije dio Vlade FBiH, a Vijeće ministara se može napraviti i bez njih. Uz to, blokade u Domu naroda nisu moguće, jer vijeće ministara ne prolazi verifikaciju u Domu naroda.
SDP ok, ali SBB mislim da jedva ceka da udje u vlast i bojim se da bas njih Covic pokusava da uvuce umjesto DF-a.
Fahro je dao izjave da nece u vlast tek nakon sto je utvrdio da ga sda nece, a radi vlasti on bi i sa crnim djavolom sklopio koaliciju.
Ovo je igra hdz-sbb-snsd...cini mi se.
:roll:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20322 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Evo SDA "ima formulu" za nedjelju.

K'o da vidim da je u pitanju izmjena Zakona o Vladi FBiH i povećanje broja ministarstava sa 16 na 18, gdje bi svi dobili po šest.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#20323 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by megaman4 »

It_is_a_Leclerc wrote:Naravno da će na dobro.

HDZ nema gdje naći drugog partnera, pa bljuje i prijeti. Ako DF ode iz Vlade FBiH, odlazi i iz kantonalnih vlada, pa vi vidite kako će to svidjeti SDA-u. Ni SBB ni SDP nisu raspoloženi za ulazak u vlast. Prema tome - noup.

Ovo HDZ-ovo inzistiranje na onom što im ne pripada, ni po slovu Ustava u kojeg se kunu, ni po rezultatu, samo može donijeti dobro. HDZ nije dio Vlade FBiH, a Vijeće ministara se može napraviti i bez njih. Uz to, blokade u Domu naroda nisu moguće, jer vijeće ministara ne prolazi verifikaciju u Domu naroda.
Ali SDP i SBB ne žele u vlast ako DF odustane? Šta onda? Pa nastat će neviđeni HAOS. :roll: Da li je drug Draganče svjestan da rizikuje katastrofu u FBiH, pa čak i u državi?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20324 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Jerbo ti sve naše razvikane analitičare kakvog mi imamo na ovdje forumu :D
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#20325 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by tandmand »

"Mnogi kažu da se ne žele svrstavati uz jedan narod, ali u Ustavu stoji jasna raspodjela. Doživljavam SDA i DF kao jednu partnersku stranu i broj šest. Što se mene tiče - to je to. Nije to hir, to odgovara izbornim rezultatima i odnosima u BiH. Ovo nije građanska država i nema simetrije u broju glasova i mandata...", rekao je Čović.
Post Reply