DF ima dovoljno hrvatskih kadrova da popuni ministarska mjesta u VM.
Demokratska fronta Željko Komšić
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#20301 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
U takvoj kombinaciji, ne vidim uopće potrebu i za sudjelovanjem HDZ90. Kojeg će im vraga, ionako imaju samo jednu zastupnicu u parlamentarnoj skupštini
DF ima dovoljno hrvatskih kadrova da popuni ministarska mjesta u VM.

DF ima dovoljno hrvatskih kadrova da popuni ministarska mjesta u VM.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#20302 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
sdp + SDA ...StupskaBitanga wrote:
Ključ u bravu kraj je blizu
sdp+sbh=DF
Faktor.ba saznaje da će se u Demokratskoj fronti najvjerovatnije odlučiti da na poziciju ministra prometa i komunikacija predlože Besima Mehmedića, a na poziciju zamjenika ministra odbrane Vanju Filipovića.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#20303 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pedeset nijansi kriminalno-zeleneBanksy wrote:sdp + SDA ...StupskaBitanga wrote:
Ključ u bravu kraj je blizu
sdp+sbh=DF
Faktor.ba saznaje da će se u Demokratskoj fronti najvjerovatnije odlučiti da na poziciju ministra prometa i komunikacija predlože Besima Mehmedića, a na poziciju zamjenika ministra odbrane Vanju Filipovića.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#20304 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ali uvijek zelene ... 
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#20305 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
ne ne nego je SDP+SBiH=DF ogranak neke umjeerenije struje SDA
Zeleno-crveno-narandžasto
Totalni akvarel
Zeleno-crveno-narandžasto
Totalni akvarel
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#20306 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Dražen Pehar: DF generiše krizu
MOSTAR - Doktor političkih nauka Dražen Pehar ne očekuje da će uskoro doći do formiranja vlasti u Federaciji BiH, jer, kako kaže, nije smisleno očekivati dogovor između stranaka čije se ideologije drastično razlikuju, prije svega HDZ-a i DF-a.
"Ne vjerujem da će uskoro ili brzo doći do dogovora o uspostavljanju federalne vlasti. Nije samo riječ o dogovoru o 'ministarskim foteljama', već o mnogo dubljem neslaganju i o mnogo kompleksnijem problemu", rekao je Pehar Srni.
On smatra da je DF glavni uzrok problema zbog svog potpunog zanemarivanja pojma "konstitutivnih naroda" i samim tim negiranja značaja ili važnosti kolektivno-etničkog predstavljanja u Federaciji.
Pehar je podsjetio da je međunarodna zajednica, kroz "Petričeve amandmane" i Odluku Ustavnog suda od 1. jula 2000. godine, zapravo destabilizovala i zakomplikovala odnose u Federaciji.
"To se posebno jasno vidjelo kroz nedavni problem 'pronalaženja' potpredsjednika Federacije iz reda srpskog naroda i kroz nepotpuni sastav Kluba Srba u Domu naroda Parlamenta Federacije", naglasio je on.
Pehar kaže da ga ne bi iznenadilo da se za nekoliko mjeseci ispostavi da DF, zapravo, namjerno generiše krizu u Federaciji.
"Na taj način bi se otvorio put ka nekoj novoj intervenciji visokog predstavnika, što je u skladu sa američkom politikom u BiH i što će, takođe, najvjerovatnije, dodatno zakomplikovati i destabilizovati odnose u Federaciji, a onda posredno i u BiH", upozorio je Pehar.
-
rajvosa1
- Posts: 787
- Joined: 02/06/2008 02:04
#20307 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma sjećal' se ko kad je ono birvaktile Željkec rekao: "Nema više prebjega"

- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#20308 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Dražen Pehar je olinjali HDZ-enjara. Osoba koja vjeruje da DF "generiše krizu" odmah da donira mozak u naučne svrhe.
DF
Nema odstupanja 
EmirDF je prilikom formiranja Vijeća ministara BiH, zbog našeg programa i političkih ciljeva, a to je ispunjenje uvjeta za EU i NATO, pristao na kompromis i ustupke HDZ-u. Međutim, sa kompromisima smo završili. Naš čvrst stav je da koliko ministarskih mjesta u Vladi Federacije BiH dobije Dragan Čović, toliko treba da dobije i DF. Uz to, Ustavom Federacije BiH tri zagarantirana mjesta iz reda srpskog naroda bila su naš zahtjev od početak i od toga nećemo odustati. Ministarsku poziciju iz reda srpskog naroda koju Čović uporno traži nećemo dati. Mi nećemo svoj stav mijenjati, makar pregovori koji će se održati u nedjelju trajali bez prekida 24 ili 48 sati. Ustupaka više nema. Koliko vrijedi glas birača HDZ-a, toliko vrijedi i glas birača DF-a. Nakon što smo na zadnjim pregovorima zauzeli čvrst stav da nema više ustupaka, reakcije javnosti, naših birača bile su pozitivne - kaže za novinsku agenciju Patria član Predsjedništva DF-a Emir Suljagić.
-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
#20309 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ovo znači jedno: SDP i Nikšiću vladaj još koju godinu.It_is_a_Leclerc wrote:Dražen Pehar je olinjali HDZ-enjara. Osoba koja vjeruje da DF "generiše krizu" odmah da donira mozak u naučne svrhe.
EmirDF je prilikom formiranja Vijeća ministara BiH, zbog našeg programa i političkih ciljeva, a to je ispunjenje uvjeta za EU i NATO, pristao na kompromis i ustupke HDZ-u. Međutim, sa kompromisima smo završili. Naš čvrst stav je da koliko ministarskih mjesta u Vladi Federacije BiH dobije Dragan Čović, toliko treba da dobije i DF. Uz to, Ustavom Federacije BiH tri zagarantirana mjesta iz reda srpskog naroda bila su naš zahtjev od početak i od toga nećemo odustati. Ministarsku poziciju iz reda srpskog naroda koju Čović uporno traži nećemo dati. Mi nećemo svoj stav mijenjati, makar pregovori koji će se održati u nedjelju trajali bez prekida 24 ili 48 sati. Ustupaka više nema. Koliko vrijedi glas birača HDZ-a, toliko vrijedi i glas birača DF-a. Nakon što smo na zadnjim pregovorima zauzeli čvrst stav da nema više ustupaka, reakcije javnosti, naših birača bile su pozitivne - kaže za novinsku agenciju Patria član Predsjedništva DF-a Emir Suljagić.DF
Nema odstupanja
- kandelabar
- Posts: 680
- Joined: 30/03/2013 03:20
#20310 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
ODlican potez DF-a ovim skidaju sa sebe etiketu privjeska jer je vec postalo jasno da SDA i HDz dogovaraju ustvari SDA ispunjava zelje Covicu,a DF plaća račun..Ovako ako treba nek zakuje sve jer bezobrazluk je uzeti svih 5 Hrvatskih pzicija + još jedno gratis za SNSD ,a na VM 3+4 cak i Srbi su uzeli 3+3
- pumica
- Posts: 1077
- Joined: 30/05/2014 14:36
#20311 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
megaman4 wrote:
Ovo znači jedno: SDP i Nikšiću vladaj još koju godinu.
Cavara radi na tome...
"Predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara zatražio je od Ustavnog suda FBiH informaciju o tome u kojoj je fazi rješavanja zahtjev za zaštitu vitalnog nacionalnog interesa protiv smjene Vlade od 15. februara 2013. godine."
http://www.politickimeridijan.com/?p=3495
Nije slucajno da je bas sada zatrazio ovu informaciju od Ustavnog suda.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#20312 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Upravo, potpuno je jasno da do dogovora neće doći ni u nedjelju. SAd puno toga zavisi od strpljenja partnera iz RS. Ako budu htjeli, u SDA i DF-u će imati pouzdanog partnera u izbacivanju HDZ-a iz državne vlade.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#20313 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Bit će to težak posao... u stvari uzaludan.
Tako sklopljena većina imala bi svega 6 poslanika u Domu naroda od mogućih 15.
Tako sklopljena većina imala bi svega 6 poslanika u Domu naroda od mogućih 15.
-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#20315 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
DF pokušava napraviti krizu uspostave vlasti, a objektivno nema dovoljno kila za to.
Jednom riječju, ipak je najslabija karika u lancu i relativno lako zamjenjiv.
Jednom riječju, ipak je najslabija karika u lancu i relativno lako zamjenjiv.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#20316 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Naravno da će na dobro.
HDZ nema gdje naći drugog partnera, pa bljuje i prijeti. Ako DF ode iz Vlade FBiH, odlazi i iz kantonalnih vlada, pa vi vidite kako će to svidjeti SDA-u. Ni SBB ni SDP nisu raspoloženi za ulazak u vlast. Prema tome - noup.
Ovo HDZ-ovo inzistiranje na onom što im ne pripada, ni po slovu Ustava u kojeg se kunu, ni po rezultatu, samo može donijeti dobro. HDZ nije dio Vlade FBiH, a Vijeće ministara se može napraviti i bez njih. Uz to, blokade u Domu naroda nisu moguće, jer vijeće ministara ne prolazi verifikaciju u Domu naroda.
HDZ nema gdje naći drugog partnera, pa bljuje i prijeti. Ako DF ode iz Vlade FBiH, odlazi i iz kantonalnih vlada, pa vi vidite kako će to svidjeti SDA-u. Ni SBB ni SDP nisu raspoloženi za ulazak u vlast. Prema tome - noup.
Ovo HDZ-ovo inzistiranje na onom što im ne pripada, ni po slovu Ustava u kojeg se kunu, ni po rezultatu, samo može donijeti dobro. HDZ nije dio Vlade FBiH, a Vijeće ministara se može napraviti i bez njih. Uz to, blokade u Domu naroda nisu moguće, jer vijeće ministara ne prolazi verifikaciju u Domu naroda.
- volta dzontra
- Posts: 1587
- Joined: 06/03/2012 10:50
#20317 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Zasto da ne... Ide se pik ponovo.....nestabilni DF na suljagicevski nitro pogon ce stvarati beskrajne probleme u funkcioniranju vlasti i bolje je to sad rasceprkati do kraja...
Ako princ izabere vladajucu koaliciju kojoj ce Platforma izgledati kao uzor stabilnsti ...bujrum
- Danguba
- Posts: 15858
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#20318 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
sta reci...dpjokala26 wrote: salis se.![]()
DF-u pripada 3 mandata i nek se zdovolji sa pripadajucim mandatima.hrvatiima pripada onoliko koliko traze a to je trecina ministarstava na nivou federacije. DF bi uzeo ministarsko mjesto predvidjeno za srbe...nece moci. DF nema legimitet srpskog naroda. proslo je vrijeme kad je bosnjackim voljom obnasao vlast koja pripada predstavnicima koje su trebali izabrati hrvati u bih.
hrvati su svjesni svojih ciljeva,znaju nacin i put do ostvarenja istih.
doslo vrijeme da hdz odredjuje koliko ko i cijih mjesta moze dobiti...
ja se stim ne bih salio...
p.s. sve su izgledi ako ne popuste(hdz) ode na rezervnu pa ce moci odatle dobacivati o nepravdi.
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#20319 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Fikret ulazi u igru.
- pici
- Posts: 46362
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#20320 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
ĆoJ DraganĆeta...drugu kanaliziciju...u drugoj ako dobiješ pedest posto ovoga što ti se sad nudi, udari se nogom u gujcu...finansije il srbska fotelja...biraj 
- pumica
- Posts: 1077
- Joined: 30/05/2014 14:36
#20321 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
SDP ok, ali SBB mislim da jedva ceka da udje u vlast i bojim se da bas njih Covic pokusava da uvuce umjesto DF-a.It_is_a_Leclerc wrote:Naravno da će na dobro.
HDZ nema gdje naći drugog partnera, pa bljuje i prijeti. Ako DF ode iz Vlade FBiH, odlazi i iz kantonalnih vlada, pa vi vidite kako će to svidjeti SDA-u. Ni SBB ni SDP nisu raspoloženi za ulazak u vlast. Prema tome - noup.
Ovo HDZ-ovo inzistiranje na onom što im ne pripada, ni po slovu Ustava u kojeg se kunu, ni po rezultatu, samo može donijeti dobro. HDZ nije dio Vlade FBiH, a Vijeće ministara se može napraviti i bez njih. Uz to, blokade u Domu naroda nisu moguće, jer vijeće ministara ne prolazi verifikaciju u Domu naroda.
Fahro je dao izjave da nece u vlast tek nakon sto je utvrdio da ga sda nece, a radi vlasti on bi i sa crnim djavolom sklopio koaliciju.
Ovo je igra hdz-sbb-snsd...cini mi se.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#20322 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Evo SDA "ima formulu" za nedjelju.
K'o da vidim da je u pitanju izmjena Zakona o Vladi FBiH i povećanje broja ministarstava sa 16 na 18, gdje bi svi dobili po šest.
K'o da vidim da je u pitanju izmjena Zakona o Vladi FBiH i povećanje broja ministarstava sa 16 na 18, gdje bi svi dobili po šest.
-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
#20323 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ali SDP i SBB ne žele u vlast ako DF odustane? Šta onda? Pa nastat će neviđeni HAOS.It_is_a_Leclerc wrote:Naravno da će na dobro.
HDZ nema gdje naći drugog partnera, pa bljuje i prijeti. Ako DF ode iz Vlade FBiH, odlazi i iz kantonalnih vlada, pa vi vidite kako će to svidjeti SDA-u. Ni SBB ni SDP nisu raspoloženi za ulazak u vlast. Prema tome - noup.
Ovo HDZ-ovo inzistiranje na onom što im ne pripada, ni po slovu Ustava u kojeg se kunu, ni po rezultatu, samo može donijeti dobro. HDZ nije dio Vlade FBiH, a Vijeće ministara se može napraviti i bez njih. Uz to, blokade u Domu naroda nisu moguće, jer vijeće ministara ne prolazi verifikaciju u Domu naroda.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#20324 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Jerbo ti sve naše razvikane analitičare kakvog mi imamo na ovdje forumu 
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#20325 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
"Mnogi kažu da se ne žele svrstavati uz jedan narod, ali u Ustavu stoji jasna raspodjela. Doživljavam SDA i DF kao jednu partnersku stranu i broj šest. Što se mene tiče - to je to. Nije to hir, to odgovara izbornim rezultatima i odnosima u BiH. Ovo nije građanska država i nema simetrije u broju glasova i mandata...", rekao je Čović.
