IRAN
-
swanfilter
- Posts: 10811
- Joined: 06/06/2008 18:52
#20277 Re: IRAN
Da im nosioci zapadnih vrijednosti ne kenjaju kao sto to drugim rade kako im cejf ...
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#20278 Re: IRAN
Ne smeta im religioznim uvjerenjima finansiranje terorista sirom svijeta?
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#20279 Re: IRAN
Iranci su americku administraciju nazvali 'mentalno retardiranom' i iznijeli citav niz uvreda...
Ne da im djavo mira...
Upravo je stigao odgovor Trampa
...
100 puta sam rekao, mulama gori pod nogama, ekonomija se raspada. Ako bi ovo potrajalo, milioni Iranaca bi izasli na ulice i silom srusili mulanski rezim. Zbog toga zaostravaju maksimalno i provociraju rat. U ratnom stanju narod se pomiri sa siromastvom...
Najbolja opcija bi bila da narod zaista izadje na ulice i srusi rezim. Zamislite da se Iran demokratizuje i obnovi veze sa svijetom. Veoma brzo bi iranska ekonomija bila najbrze rastuca na svijetu, ljudi bi se fokusorali na privredu, tehnologiju i obrazovanje a ne na rakete i atomske bombe.
Ne da im djavo mira...
Upravo je stigao odgovor Trampa
Iran se tu nije zaustavio vec su nastavili sa novim prijetnjama. Naime, najavili su da ce od 7. Jula nastaviti nuklearni program i time prekrsiti ugovor sa Evropom. Na to su odmah reagovale evropske sile, Francuska, Njemacka i Velika Britanija te upozorile Iran da ce u tom slucaju snositi teske posljedice.“Iran’s very ignorant and insulting statement, put out today, only shows that they do not understand reality. Any attack by Iran on anything American will be met with great and overwhelming force. In some areas, overwhelming will mean obliteration,” Trump said in a Twitter post.
...
100 puta sam rekao, mulama gori pod nogama, ekonomija se raspada. Ako bi ovo potrajalo, milioni Iranaca bi izasli na ulice i silom srusili mulanski rezim. Zbog toga zaostravaju maksimalno i provociraju rat. U ratnom stanju narod se pomiri sa siromastvom...
Najbolja opcija bi bila da narod zaista izadje na ulice i srusi rezim. Zamislite da se Iran demokratizuje i obnovi veze sa svijetom. Veoma brzo bi iranska ekonomija bila najbrze rastuca na svijetu, ljudi bi se fokusorali na privredu, tehnologiju i obrazovanje a ne na rakete i atomske bombe.
- Lincoln-Burrows
- Posts: 7583
- Joined: 22/01/2008 18:17
#20280 Re: IRAN
Možda se ne kosi s religioznim uvjerenjima.insomnia78 wrote:Ne smeta im religioznim uvjerenjima finansiranje terorista sirom svijeta?
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#20281 Re: IRAN
Tramp
Iran leadership doesn’t understand the words “nice” or “compassion,” they never have. Sadly, the thing they do understand is Strength and Power, and the USA is by far the most powerful Military Force in the world, with 1.5 Trillion Dollars invested over the last two years alone..
....The wonderful Iranian people are suffering, and for no reason at all. Their leadership spends all of its money on Terror, and little on anything else. The U.S. has not forgotten Iran’s use of IED’s & EFP’s (bombs), which killed 2000 Americans, and wounded many more...
....Iran’s very ignorant and insulting statement, put out today, only shows that they do not understand reality. Any attack by Iran on anything American will be met with great and overwhelming force. In some areas, overwhelming will mean obliteration. No more John Kerry & Obama!
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#20282 Re: IRAN
Pa kad moze Dario K i katolicanstvoLincoln-Burrows wrote:Možda se ne kosi s religioznim uvjerenjima.insomnia78 wrote:Ne smeta im religioznim uvjerenjima finansiranje terorista sirom svijeta?
- Lincoln-Burrows
- Posts: 7583
- Joined: 22/01/2008 18:17
#20283 Re: IRAN
Ne razumijem, znam da prcaš ali kakve veze ima sainsomnia78 wrote:Pa kad moze Dario K i katolicanstvoLincoln-Burrows wrote:Možda se ne kosi s religioznim uvjerenjima.insomnia78 wrote:Ne smeta im religioznim uvjerenjima finansiranje terorista sirom svijeta?
financiranjem terorizma tvoj komentar?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#20284 Re: IRAN
Jebo to. No kakav je to dogovor Rusije, USA i Izraela o Siriji? Hocel ih pravoslavna braca zavaliti radi svojih interesa
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#20285 Re: IRAN
Ova razmjena izjava mi potvrđuje tezu, da se ipak priča među zavađenim stranama.
Trump je, pod pritiskom normalnih, smanjio zahtjeve na realne: Iran ne može imati nuklearno oružje. Također, njegova priroda nije da ratuje, nego da ucjenjuje i dobija što želi na taj način. Očigledno mu je jasno da sa Iranom ne bi bilo moguće da ih samo malo bombarduju (ili, kako oni to zovu, ograničena akcija), jer je Iran više puta ponovio da to znači totalni rat. USA trenutno nije spremna, niti je američka javnost za još jedan rat.
Iranci samo potvrđuju, mi ne želimo nuklearno oružje.
Ne vidim razlog zašto se ne bi samo ponovo potpisao bilateralni ugovor, uz postojeći, koji bi tretirao istu stvar.
Ustvari, vidim razlog. Islamofobični fanatici poput GOSPODINA Boltona, hahahahahahahahahahaha:
Siledžija, poznat po zlostavljanju ljudi sa kojima je radio. Prate ga nebrojene optužbe za mobing, zlostavljanje kolega na osnovu izgleda, seksualne orijentacije... Lik kojem je i Colin Powell, dok mu je bio šef, otkazao povjerenje. Šef za obavještajne poslove State Departmenta ga je nazvao serijskim zlostavljačem i osobom kakvu nije vidio u svom životu kada je zloupotreba moći u pitanju i maltretiranje podređenih:
Prije Irana je navaljivao da se napadne Kuba i izmišljao da imaju biološko oružje. Isto je htio i sa Sjevernom Korejom. Britanci su insistirali da ga se izbaci iz tima za pregovore sa Libijom, jer je sabotirao dogovor i navijao za vojno rješenje, što je i uspio na kraju. U latinskoj Americi je podržavao najstrašnije desničare.
Jako je blisko sarađuje sa Pamelom Geller i Robert B. Spencerom (osnivačem Jihad Watch-a) , dvoje najglasnijih islamofoba u Americi, gostovao u emisijama i pisao predgovore knjigama. Inače, ovom dvojcu je UK zabranila ulazak u državu zbog ovih stavova. Pored toga, terorista Andres Breivik u njima je vidio inspiraciju za svoj pokolj, pa ih je citirao u svom manifestu čak 174 puta:
https://thinkprogress.org/chart-oslo-te ... 0907ffa87/
https://en.wikipedia.org/wiki/Pamela_Geller
https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_B._Spencer
Pet godina je bio predsjednik ultradesničarskog i islamofobičnog Gatestone Instituta, koji je poznat po saradnji sa najvećim islamofobima tipa Geert-a Wildersa.
https://en.wikipedia.org/wiki/Gatestone_Institute
Javno podržava Franka Gaffneya, teoretičara zavjere i, pogađate, islamofoba koji tvrdi da muslimani hoće da obore američki Ustav i uspostave šerijat. Također, gostuje u emisijama, dobija nagrade od Gaffneyeve organizacije Center for Security Policy, Freedom Flame Award.:
https://en.wikipedia.org/wiki/Frank_Gaffney
Takođe, za šefa Komiteta Nacionane Sigurnosti (National Security Council (NSC)), je postavio Fred Fleitz-a, takođe islamofobičnog manijaka, koji se javno zalaže za oduzimanje državljanstva muslimanima i deportaciju iz Amerike:
https://en.wikipedia.org/wiki/Frederick_H._Fleitz
Sve gospodin do GOSPODINA
Ovo je kao da dovedeš piromane da sačuvaju jadransku obalu od požara
Trump je, pod pritiskom normalnih, smanjio zahtjeve na realne: Iran ne može imati nuklearno oružje. Također, njegova priroda nije da ratuje, nego da ucjenjuje i dobija što želi na taj način. Očigledno mu je jasno da sa Iranom ne bi bilo moguće da ih samo malo bombarduju (ili, kako oni to zovu, ograničena akcija), jer je Iran više puta ponovio da to znači totalni rat. USA trenutno nije spremna, niti je američka javnost za još jedan rat.
Iranci samo potvrđuju, mi ne želimo nuklearno oružje.
Ne vidim razlog zašto se ne bi samo ponovo potpisao bilateralni ugovor, uz postojeći, koji bi tretirao istu stvar.
Ustvari, vidim razlog. Islamofobični fanatici poput GOSPODINA Boltona, hahahahahahahahahahaha:
Siledžija, poznat po zlostavljanju ljudi sa kojima je radio. Prate ga nebrojene optužbe za mobing, zlostavljanje kolega na osnovu izgleda, seksualne orijentacije... Lik kojem je i Colin Powell, dok mu je bio šef, otkazao povjerenje. Šef za obavještajne poslove State Departmenta ga je nazvao serijskim zlostavljačem i osobom kakvu nije vidio u svom životu kada je zloupotreba moći u pitanju i maltretiranje podređenih:
Lik je bio za apsolutno svaki rat otkako je živ, a sam je spasio guzicu da ne ide u Vijetnam. Veliki protivnik UN-a i zagovornik unilateralizma. UN vidi samo kao način ostvarenja američkih ciljeva. Kako od takvog lika očekivati da se poštuje ikakav dogovor?On the second day, April 12, 2005, the Senate panel focused on allegations discussed above that Bolton pressured intelligence analysts. Calling Bolton a "serial abuser, " former State Department intelligence chief Carl W. Ford Jr. said, "I've never seen anybody quite like Secretary Bolton ... I don't have a second, third or fourth in terms of the way that he abuses his power and authority with little people." Ford contradicted Bolton's earlier testimony, saying: "I had been asked for the first time to fire an intelligence analyst for what he had said and done." Ford also characterized Bolton as a "kiss-up, kick-down sort of guy", implying that he was always ready to please whoever had authority over him, while having very little regard for people working under him.
Prije Irana je navaljivao da se napadne Kuba i izmišljao da imaju biološko oružje. Isto je htio i sa Sjevernom Korejom. Britanci su insistirali da ga se izbaci iz tima za pregovore sa Libijom, jer je sabotirao dogovor i navijao za vojno rješenje, što je i uspio na kraju. U latinskoj Americi je podržavao najstrašnije desničare.
Jako je blisko sarađuje sa Pamelom Geller i Robert B. Spencerom (osnivačem Jihad Watch-a) , dvoje najglasnijih islamofoba u Americi, gostovao u emisijama i pisao predgovore knjigama. Inače, ovom dvojcu je UK zabranila ulazak u državu zbog ovih stavova. Pored toga, terorista Andres Breivik u njima je vidio inspiraciju za svoj pokolj, pa ih je citirao u svom manifestu čak 174 puta:
https://thinkprogress.org/chart-oslo-te ... 0907ffa87/
https://en.wikipedia.org/wiki/Pamela_Geller
https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_B._Spencer
Pet godina je bio predsjednik ultradesničarskog i islamofobičnog Gatestone Instituta, koji je poznat po saradnji sa najvećim islamofobima tipa Geert-a Wildersa.
https://en.wikipedia.org/wiki/Gatestone_Institute
Javno podržava Franka Gaffneya, teoretičara zavjere i, pogađate, islamofoba koji tvrdi da muslimani hoće da obore američki Ustav i uspostave šerijat. Također, gostuje u emisijama, dobija nagrade od Gaffneyeve organizacije Center for Security Policy, Freedom Flame Award.:
https://en.wikipedia.org/wiki/Frank_Gaffney
Takođe, za šefa Komiteta Nacionane Sigurnosti (National Security Council (NSC)), je postavio Fred Fleitz-a, takođe islamofobičnog manijaka, koji se javno zalaže za oduzimanje državljanstva muslimanima i deportaciju iz Amerike:
https://en.wikipedia.org/wiki/Frederick_H._Fleitz
Sve gospodin do GOSPODINA
Ovo je kao da dovedeš piromane da sačuvaju jadransku obalu od požara
-
joe_black
- Posts: 1618
- Joined: 27/07/2012 12:36
#20286 Re: IRAN
Nista cudno ne bi bilo, kada su mogli srbe zavalit, zasto ne bi i sirijce i irance:)insomnia78 wrote:Jebo to. No kakav je to dogovor Rusije, USA i Izraela o Siriji? Hocel ih pravoslavna braca zavaliti radi svojih interesa
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20287 Re: IRAN
Jašta će. Pusti Insomniju i njegove puste želje.joe_black wrote:Nista cudno ne bi bilo, kada su mogli srbe zavalit, zasto ne bi i sirijce i irance:)insomnia78 wrote:Jebo to. No kakav je to dogovor Rusije, USA i Izraela o Siriji? Hocel ih pravoslavna braca zavaliti radi svojih interesa
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20288 Re: IRAN
Kada je ona ružna i debela saudijska ubleha Bandar bin Sultan išao u Moskvu da nudi "poslove" (pominjalo se 15 milijardi USD) Moskvi, samo da dignu ruke od Damaska, takvi su lupali da nije pitanje hoće li prodati Siriju, već za koliko će je prodati. Pa su lupali da će Sisi egipatsku vojsku poslati na Jemen, za račun Sauda. Poslao je da ne kažem šta. I sad bi da lupaju, pa ne smiju nego se "pitaju".
Šta god su pisali, samo su lupali.
Šta god su pisali, samo su lupali.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20289 Re: IRAN
Veze blage oni nemaju.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#20290 Re: IRAN
more bit da su im(rusiji) dali ponudu koju nisu mogli odbiti
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
- Sanjarko
- Posts: 28396
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#20292 Re: IRAN
Ako se ovako nastavi, eskalirat ce ovo.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#20293 Re: IRAN
Nakon svakog sastanka Izraela i Rusije u Iranu su docekivali sehide. Ne bi me iznenadilo da do kraja sedmice neki nepoznati avioni sto bi reko nas kolega Savo napadnu polozaje garde u Siriji
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20294 Re: IRAN
Oni NEMAJU šta da im ponude. Nemoj mi samo reći, Ukrajina, raniću se. Niti imaju šta da nude, niti su ljudi od riječi i da imaju. Mogu im ponuditi šarenu lažu, a ovi su preinteligentni za šibicarske trikove.
Dakle, "ponude" zaboravi.
Dakle, "ponude" zaboravi.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20295 Re: IRAN
Za*ebi tu priču Nesanice. Kada su Rusi došli, vlada u Damasku nije kontrolisana ni 18% teritorije, a SAA samo što nije kolapsirala. Sad znamo kakvo je stanje.
Gadno ali istinito, došli su da zaštite saveznika - što su i uspjeli - a ne da vode izraelsko-iranski rat.
Gadno ali istinito, došli su da zaštite saveznika - što su i uspjeli - a ne da vode izraelsko-iranski rat.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#20296 Re: IRAN
Pa upravo. Mislim da ni Vladi nije milo šitsko širenje po Siriji
- Sanjarko
- Posts: 28396
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#20297 Re: IRAN
Ma ja govorim da ce ovo eskalirat. Sto to govorim. Zato sto se ne nudi nikakav NEW DEAL. Ko osale Tramp onaj OLD DEAL prekrsio ali nista konkretno novo im se nije ponudilo.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#20298 Re: IRAN
Sa Amerikom i Izraelom ce on lako
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#20299 Re: IRAN
Nema to veze sa milo ili drago. Lično sam UVJEREN, da ne kažem da znam da mu je intimno bliži Iran. Kudikamo. Ovdje je riječ o diplomatskoj ravnoteži, umjetnosti mogućeg a ne o simpatijama koje su fatalne u svijetu ozbiljne svjetske politike.insomnia78 wrote:Pa upravo. Mislim da ni Vladi nije milo šitsko širenje po Siriji
Ko se rukovodi simpatijama/antipatijama, hrani se od humanitarne pomoći.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#20300 Re: IRAN
Aha. Pa kakve veze ima onda sto mu je intimno blizi Iran?
Upravo to. Da se sutra u regionu pojavi igrac za koga Izrael procjeni da im je veca prijetnja od Irana hladno bi bili spremni podrzati Iran protiv njega.
Upravo to. Da se sutra u regionu pojavi igrac za koga Izrael procjeni da im je veca prijetnja od Irana hladno bi bili spremni podrzati Iran protiv njega.
