Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#2026 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

Joj milojice :D
Pa vidi volana, vidi obrtomjer, vidi donji dio konzole, onaj dio gdje je ekran...sve audi. I opet rucica mjenjaca ruzna, ali barem nije metar duga kao prije.
Daj boze, valjalo bi da valja, pa da je uzmemo u pola cijene za jedno godinu dana... :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2027 Re: Alfa Romeo

Post by mk ultra »

mali_milojica wrote:4C u DE kosta 50k €.
Toliko kosta Golf R.
Osim crvenog dugmeta na volanu,ja ne zna sta drugo ima slicno u ovom Audiju,ali stvarno ne vidim. Samo mi nemoj reci komande klime,pa slicne je Alfa imala jos 1997 u 156.
svi top modeli (bazni) Golf R, BMW 135i, Astra OPC, Audi S3 koštaju 38-40k €

4C je 57k€, i ima unutrašnjost od punta
kao što sam kažeš, kupuješ je ako ti se sviđa... nema tu računice
ime123
Posts: 414
Joined: 30/10/2012 12:56

#2028 Re: Alfa Romeo

Post by ime123 »

Pogledaj interijer TTa novog. Pa 70% elemenata interijera je kopirano, za neke stvari se nisu ni trudili da izmijene bar malo. Oblik volana 100% identican, ovaj krugic za navigaciju i ove tipkice identicne. Smijesno.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2029 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

ime123 wrote:Pogledaj interijer TTa novog. Pa 70% elemenata interijera je kopirano, za neke stvari se nisu ni trudili da izmijene bar malo. Oblik volana 100% identican, ovaj krugic za navigaciju i ove tipkice identicne. Smijesno.
Znaci i BMW sa krugicem za iDrive kopira Audi?
Talijani u dizajnu nekoga kopiraju? :lol: :thumbup:
ime123
Posts: 414
Joined: 30/10/2012 12:56

#2030 Re: Alfa Romeo

Post by ime123 »

mali_milojica wrote:
ime123 wrote:Pogledaj interijer TTa novog. Pa 70% elemenata interijera je kopirano, za neke stvari se nisu ni trudili da izmijene bar malo. Oblik volana 100% identican, ovaj krugic za navigaciju i ove tipkice identicne. Smijesno.
Znaci i BMW sa krugicem za iDrive kopira Audi?
Talijani u dizajnu nekoga kopiraju? :lol: :thumbup:
Pogledaj krugic kod BMWa a pogledaj ova dva. I nije mi namjera da se raspravljam sa tobom po ko zna koji put, ocigledno je da su iskopirali i previse toga. I ne vidim samo ja to, pogledaj utiske po netu, na stranu sto ti volis Alfu.
User avatar
mobsterc
Posts: 2571
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2031 Re: Alfa Romeo

Post by mobsterc »

Jel se vi salite? Pa isto kao a je ovo alfi prvo auto pa vas nesto podsjeca na audi i bmw... Normalno da podsjeca, nema se tu sada nesto drasticno drugacije smisliti, pogledajte giuliettu, ima puno vise slicnosti nego sa audijem (meni ni nalik, mozda volan ako zelis da nadjes slicnost, ali na prvu ne). Neko gore spomenu brzinomjer, ni slican :shock:
Sta cemo sa ovim vent otvorima, malo 'bacaju' na mercedesa? Pa vi kao da auta nisu postojala do unazad dvije godine...
Image
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2032 Re: Alfa Romeo

Post by Qler »

Vala ona slika unutrasnjojsti i poredjenje sa ovom slikom audia, nisu ni nalik. Display, kilometar sat i obrtomjer, centralna konzola, otvori za ventilacju, nista ni nalik


Ali sta sam primjetio, Astra J (a vjerovatno i insignia) imaju identican "salter" za svijetla.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2033 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Nemoj se raspravljati. Talijani postavljaju norme u dizajnu. To sto danas vidis na Audiju,BMW i ostalima,sigurno je vec bilo na nekom talijanskom autu,samo su to oni malo doradili,pa kad izadje Alfa sa necim slicnim svi kazu vidi isto kao na
Audiju ovo,isto kao na BMW ono.
Npr Giuliji zamjeraju da je slicna BMW M3 sa linijom duz auta
Image
A pazi ovo,jos prije 30 god linija duz auta
Image
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2034 Re: Alfa Romeo

Post by Qler »

mali_milojica wrote:Unutrasnjost
Image

Image

Evo ovdje se vidi...
User avatar
mobsterc
Posts: 2571
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2035 Re: Alfa Romeo

Post by mobsterc »

Image
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2036 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Qler wrote:
mali_milojica wrote:Unutrasnjost
Image

Image

Evo ovdje se vidi...
Ako nista nece se guliti kao na Vw/Audi :D
I volan je slican,tipke na volanu slicne. Mislim nema auta na svinetu da neces reci da ima neku poveznicu.
Image
Vidi svjetla na 75 ili jos blize na 155,uz malo dorade imas slicna na Audi A4 iz 2008,mislim na oblik zadnje stopke
Last edited by mali_milojica on 26/06/2015 00:55, edited 1 time in total.
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#2037 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

Stvarno ova svjetla na 75 ista na B8... :lol:

Hrdja li djulija, sta kazu???
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2038 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

basicm wrote:Stvarno ova svjetla na 75 ista na B8... :lol:

Hrdja li djulija, sta kazu???
Jos u prospektu :D
Kazu kad dobijes upustvo,hrdjave i heftarice koje povezuju knjigu.
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#2039 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

Hehehe, nek' se tradicija cuva!
Ja bih volio da moj skepticizam bude pogresan, i da ovo bad bude novi pocetak dobrih auta Alfe.
User avatar
mobsterc
Posts: 2571
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2040 Re: Alfa Romeo

Post by mobsterc »

Ko kad je bitno sta bi ti volio... Inace se navozao alfi, bmw-a, audija.. sto bosnjo sebi moze umisliti da je bitan, malo ko moze.
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#2041 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

mobsterc wrote:Ko kad je bitno sta bi ti volio... Inace se navozao alfi, bmw-a, audija.. sto bosnjo sebi moze umisliti da je bitan, malo ko moze.
Zato imamo tebe da nam objasnis smisao zivota.
User avatar
mobsterc
Posts: 2571
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2042 Re: Alfa Romeo

Post by mobsterc »

Takvima nista ne objasnjavam, ni za pare... :D Kanio se corava posla davno.

Nazad na temu..uz bijelu giuliu se dobije motor :D
Image
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2043 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Image
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2044 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Image
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2045 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Sve u svemu odlicna je. U motore i mjenjace ne sumnjam tu Fiat nikad nije imao problema pa nece ni sada.
Magneti Marelli je bio zaduzen za veci dio elektronike što je odlicno jer sve ostaje u kuci, i imali su dosta vremena za testiranja. Uostalom poznato je da svi problemi koje je Alfa imala na 155, 156, 147 modelima sa elektronikom poticali su od Boscha.

Svaka Giulia ce imati karbonski kardan, aluminijski ovjes i mnosto naprednih sistema koje do sada nisu imali mjesta u Alfi.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2046 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Image
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2047 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:Sve u svemu odlicna je. U motore i mjenjace ne sumnjam tu Fiat nikad nije imao problema pa nece ni sada.
Magneti Marelli je bio zaduzen za veci dio elektronike što je odlicno jer sve ostaje u kuci, i imali su dosta vremena za testiranja. Uostalom poznato je da svi problemi koje je Alfa imala na 155, 156, 147 modelima sa elektronikom poticali su od Boscha.

Svaka Giulia ce imati karbonski kardan, aluminijski ovjes i mnosto naprednih sistema koje do sada nisu imali mjesta u Alfi.
Citao sam da su ESP i kocnice u komponirali u jedno,jedan kompjuter svime upravlja.
Torque Vectoring kakav nude se razlikuje od bilo kojeg na svijetu. Dok kod ostalih "kompjuter" glumi raspodjelu sile na tockove preko kocnica,kod Giulie su stavili lamele u diferencijal za svaki tocak posebno i preko njih dozira silu na svaki tocak posebno. Novinari su rekli da je to prvi pravi elektro/mehanicki Torque Vectoring na svijetu.
User avatar
A1fa
Posts: 2149
Joined: 13/08/2009 21:55
Location: USA
Grijem se na: Lsdydon
Horoskop: **Nepoznato**
Contact:

#2048 Re: Alfa Romeo

Post by A1fa »

ime123 wrote:
mali_milojica wrote:
ime123 wrote:Pogledaj interijer TTa novog. Pa 70% elemenata interijera je kopirano, za neke stvari se nisu ni trudili da izmijene bar malo. Oblik volana 100% identican, ovaj krugic za navigaciju i ove tipkice identicne. Smijesno.
Znaci i BMW sa krugicem za iDrive kopira Audi?
Talijani u dizajnu nekoga kopiraju? :lol: :thumbup:
Pogledaj krugic kod BMWa a pogledaj ova dva. I nije mi namjera da se raspravljam sa tobom po ko zna koji put, ocigledno je da su iskopirali i previse toga. I ne vidim samo ja to, pogledaj utiske po netu, na stranu sto ti volis Alfu.
Švabe su TDI ,,kopirali'' od Italijana , kao i 90% inovacija. Uvučene šteke na zadnjim vratima će se za koju godinu koristiti haman na svim novim modelima ,,B'' klase, to nikom ne smeta...što vas to ,,boli'' što je Alfa izbacila nešto na šta se ostali sad mogu ugledati. Ovo auto uz dobru promociju i cijenu će u USA napraviti bum...meni je prednji dio previše ,,To Fast to Furious'', ali enterijer je ,,mrak'' :thumbup:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2049 Re: Alfa Romeo

Post by Bakir1 »

sta joj mahana nalaze "svabe" :D :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2050 Re: Alfa Romeo

Post by mk ultra »

mali_milojica wrote: Citao sam da su ESP i kocnice u komponirali u jedno,jedan kompjuter svime upravlja.
Torque Vectoring kakav nude se razlikuje od bilo kojeg na svijetu. Dok kod ostalih "kompjuter" glumi raspodjelu sile na tockove preko kocnica,kod Giulie su stavili lamele u diferencijal za svaki tocak posebno i preko njih dozira silu na svaki tocak posebno. Novinari su rekli da je to prvi pravi elektro/mehanicki Torque Vectoring na svijetu.
Audi S4 B8 ima to kao opciju
novi RS3 čini mi se standardno
Image
Post Reply