Škoda all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
adv.K
Posts: 271
Joined: 08/05/2012 19:45

#2026 Re: Škoda all about

Post by adv.K »

zenickaraja wrote:Koje gume preporucujute za skodu okataviju facelift, godiste 2011. U dvoumici sam dali kupiti 205/55 ili 215/55 R16...
Mislim da je najbolje ljetne gume Continental 205/55/16 na alu felgama,a zimske Goodyear 195/65/15 na celicnim felgama. Tu ja kombinaciju imam na octaviji FL,a i na prethodnoj je isto tako bilo.

Jeftinije i efikasnije gume zimi, stabilnije i ljepse ljeti i to je to. Plus sto ne moras skidati gume prilikom zamjene ljeto zima,ne ostecujes felgu i manje kosta zamjena. Imas dosta celicnih felgi za octaviju na piku i novih i polovnih.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2027 Re: Škoda all about

Post by tempuser »

zenickaraja wrote:Koje gume preporucujute za skodu okataviju facelift, godiste 2011. U dvoumici sam dali kupiti 205/55 ili 215/55 R16...
Koliko znam 215/55 R16 nije predvidjena dimenzija za taj auto...
klej
Posts: 244
Joined: 10/02/2013 18:01

#2028 Re: Škoda all about

Post by klej »

pozdrav. skoda 1,9 tdi, 66 kw, 2006. godina, motor agr, presla 235.000 km, odgovara li ulje castrol edge 5-30W? hvala
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#2029 Re: Škoda all about

Post by Tiger 033 »

Zna li neko koje su preporucene dimenzije guma za fabiju 1 sdi :?:
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#2030 Re: Škoda all about

Post by relax11 »

185/60 14
ibizza
Posts: 4986
Joined: 05/06/2008 00:46

#2031 Re: Škoda all about

Post by ibizza »

Jedno glupo pitanje :D Sta na Oktaviji znaci oznaka Tour? :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2032 Re: Škoda all about

Post by tempuser »

To je oznaka za stari model koji se prodaje paralelno sa novim modelom. Obicno ima jedinstven paket opreme, neke detalje iz novog modela da se razlikkuje od standardnog starog modela i neke motore iz novog modela.
ibizza
Posts: 4986
Joined: 05/06/2008 00:46

#2033 Re: Škoda all about

Post by ibizza »

tempuser wrote:To je oznaka za stari model koji se prodaje paralelno sa novim modelom. Obicno ima jedinstven paket opreme, neke detalje iz novog modela da se razlikkuje od standardnog starog modela i neke motore iz novog modela.
Hvala drug :thumbup:
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#2034 Re: Škoda all about

Post by sparky »

Tiger 033 wrote:Zna li neko koje su preporucene dimenzije guma za fabiju 1 sdi :?:
165/70-14 pa sve do 215/50-16. Trebalo bi ti pisati na poklopcu rezervara.
Ja vozim 165 i ljeti i zimi, a ako imaš original felge, moj savjet je da kupiš 175 jer je felga 6" pa ćeš imati manje problema sa struganjem od ivicnjake.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2035 Re: Škoda all about

Post by tempuser »

Koliko se sjecam, na Mk1 1,9 SDI ide iskljucivo 185/50 R14, mislim da su 165/70 R14 isle na slabiji 1,4 MPI u osnovnoj opremi, a mislim da je 175 znatno skuplja od ove 165 tj da kosta isto kao ova 185.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#2036 Re: Škoda all about

Post by nightvision »

Evo link za hrpu dokumenata za fabiju mk1, korisno stivo i za mehanicare i za hobiste.
https://www.mediafire.com/?32vct1hmvx1rz

knjiga kaze

Image
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2037 Re: Škoda all about

Post by tempuser »

Vidis da je 175/65 R14 nema nikako. a da li 165 ili 185 zavisi od opreme i godista, ja sam imao 10-ak sluzbenih Fabia, motori od 1,2 HTP do 1,9 TDI, u sva 3 paketa opreme i sve su bila na 185/60 R14 osim jednog 1,4 MPI sa slabijim motorom koji je imao 165.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#2038 Re: Škoda all about

Post by Tiger 033 »

Hvala svima na odgovorima :thumbup:
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#2039 Re: Škoda all about

Post by Radar71 »

Ako može pomoć
Oktavia karavan 2008 godina
Kako se skida tapacirung od gepeka?
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#2040 Re: Škoda all about

Post by nightvision »

Radar71 wrote:Ako može pomoć
Oktavia karavan 2008 godina
Kako se skida tapacirung od gepeka?
tapacirung s poda ili s vrata? moze li ti ovo pomoci?

Image
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#2041 Re: Škoda all about

Post by maxell_sarajevo »

Fabija 2006 godiste,1.2 benzin, prvi vlasnik, nagurao sam 100.000km, treba li nesto posebno servisirati?

Do sada sam redovno mjenjao ulje svakih 10.000km i ono standardno diskove, disk plocice, selene, bobmbinu, filtere, nikad neki ozbiljniji kvar.
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#2042 Re: Škoda all about

Post by Radar71 »

nightvision wrote:
Radar71 wrote:Ako može pomoć
Oktavia karavan 2008 godina
Kako se skida tapacirung od gepeka?
tapacirung s poda ili s vrata? moze li ti ovo pomoci?

Image
vrata od gepeka
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2043 Re: Škoda all about

Post by 530i »

maxell_sarajevo wrote:Fabija 2006 godiste,1.2 benzin, prvi vlasnik, nagurao sam 100.000km, treba li nesto posebno servisirati?

Do sada sam redovno mjenjao ulje svakih 10.000km i ono standardno diskove, disk plocice, selene, bobmbinu, filtere, nikad neki ozbiljniji kvar.
Piše ti u knjižici...obrati pažnju na interval zamjene antifriza, vodene pumpe, tečnosti za kočenje. Taj motor ima lanac i on se mijenja po potrebi - kada krene da tandrče.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#2044 Re: Škoda all about

Post by nightvision »

Radar71 wrote:vrata od gepeka
Ovo?

Image

Image
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#2045 Re: Škoda all about

Post by sparky »

Radar71 wrote:Ako može pomoć
Oktavia karavan 2008 godina
Kako se skida tapacirung od gepeka?
Ako ti nije bas frka, bolje ti je da platiš nekog ko se razumije. Izgleda jednostavno, ali nije. Pogotovo vraćanje tapacirunga.
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#2046 Re: Škoda all about

Post by relax11 »

Ja sam na octaviji 2004 godiste isto karavan skinuo taj tapacirung, aj i nije toliko tesko ali vracao sam ga pola sata, jer nema sanse da ude, i dode mi jaran (automehanicar) uze onaj tapacirung i uglavi ga savijo onu plastiku ja reko puci ce to, kaze moras ovako ne ulazi drugacije :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2047 Re: Škoda all about

Post by condy »

Zašto skidati tapacirung ?
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#2048 Re: Škoda all about

Post by sparky »

condy wrote:Zašto skidati tapacirung ?
Da bi se npr promjenilo treće stop svjetlo ili prskalica ili sto mu je cejf da ga skida.
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#2049 Re: Škoda all about

Post by Radar71 »

condy wrote:Zašto skidati tapacirung ?
ne radi grijac zadnje šoferšajbe, zbog toga
ako neko ima drugi prijedlog bujrum
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2050 Re: Škoda all about

Post by condy »

Radar71 wrote:
condy wrote:Zašto skidati tapacirung ?
ne radi grijac zadnje šoferšajbe, zbog toga
ako neko ima drugi prijedlog bujrum
Mozda mozes odvojiti prvi dio tapacirunga na dijelu gdje se zatvara vrata od gepeka onda provuci ruku unutra. Probaj tako meni je jednom uspjelo sa sijalicom od tablica koja se uvukla unutar svog lezista.
Post Reply