Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
skafiskafsnjak wrote:veljaca , vjerovatno na mene mislis. Hahaha . E vala, nikakve veze nemam. Kupio sam telefon u FOntele iskljucivo zbog garancije. Nije malo 2 godine u odnosu na jednu. Nedavno sam evo otisao u Unvierzalno malom rodjaku telefon da kupim. Pisao sam to negdje iznad, stavi lik kutiju na sto, zazvoni mu telefon i ode tamo da prica. Ja kreno da izvadim i vidim telefon, lik se izdera na mene, k'o da sam derle.
I ja lijepo odem u Fontele u kupim isti telefon 10km skuplji al 2 godine garancije.
PS: ev sad sam narucio preko KimTeca S3
Pogresno mislis da na tebe mislim u svome postu. Hahahahahah
Nemam problem ni u zivotu, pa i ovdje na forumu da kazem licno ono sto mislim i na koga se to odnosi.
Kada sam iznio svoj stav - mislio sam OPCENITO i ne samo na ovoj temi.
E sada ako se neko nadje prozvan - to je njegov problem.
A glavna poenta moga posta je bila da uz isti kvalitet - CIJENA je limitirajuca za svakog normalnog kupca. Nema tu veze prodavac ili prodavacica .....
Pa ja sam na par proslih stranica stalno preporucivao Fontele.
Iz razloga sto sam dva ili tri puta koristio garanciju njihovu i nije bilo nikakvih problema. Na to dodam 2 godine te garancije te ljubaznost...
Kao sto rekoh, sad mi dolazi iz KimTeca telefon ... to jenajbolje ko moze
Ali citajuci ovu temu ( a Bogami i neke druge ) - stekao sam utisak da imamo dva podjeljena tabora - jedni ZA jedne a drugi ZA druge. Forumasi ( pojedini, na srecu ne svi ) se podjele u tabore i pucaju jedni po drugima .... Hvale jedne a kude druge. I obrnuto.
Ja govorim iz licnog iskustva... znaci nisam protiv nekog jer mi se ne svidja . Protiv ovih sam jer su prema meni bili neljubazni i bezobrazni ...
ili ako sam ih sad nazvao i zamolio da mi ostave telefon jer cu doci veceras (nisam iz Sarajeva). Ja mahsuz dodjem kod njih, supci prodali ...
skafiskafsnjak wrote:Ja govorim iz licnog iskustva... znaci nisam protiv nekog jer mi se ne svidja . Protiv ovih sam jer su prema meni bili neljubazni i bezobrazni ...
ili ako sam ih sad nazvao i zamolio da mi ostave telefon jer cu doci veceras (nisam iz Sarajeva). Ja mahsuz dodjem kod njih, supci prodali ...
I kako na kraju reci nekome da ide kupiti tamo ?
Jos jednom, ja te ne napadam.
Cak svaka ti cast, jer i Forum sluzi da ljudi iznesu svoja misljenja ( samo sto bi ona trebala biti licna i objektivna). Samo mi malo cudno ( a to nije samo na ovoj temi ) - kada se neko napadne, odmah se jave drugi i hvale ga.
Valjda, zbog trenutne situacije i frustriranoscu istom - uvijek smo spremni kontrirati jedni drugima ( cesto neargumentovano i navijacki ) - pa makar bili i u krivu.
shiljak wrote:Govore da su neljubazni u univerzalnom.. ja sam samo jednom uzimao mobitel, prejeftina radnja, ne znam da ima jeftinija.
Kako bi prošao da mi se mobitel pokvario, to ne znam.
bolje ti je sto ne znas
PS: ma dobro sad, ruku na srce, svi oni stavljaju neke jeftine zamjenske dijelove... kada je u pitanju veliki kvar, uglavnom tvrde da nije do njih , da ne vrijedi garancija itd itd .
Ja sam kupio 2 telefona u fontele u zadnjih 6 mjeseci.Oba rade uredno,imam pisanu garanciju na 2 godine ali nijedanput nisam dobio bilo kakav račun,naručito fiskalni.
holowey wrote:jeli ima iko da je kupio regularan sony telefon? sta pise na deklaraciji ko je uvoznik, ko distributer?
Uvoznik CT Computers, no, distributer ne pise na kutiji... Telefon je kupljen u Telecomu, pa ne sumnjam u regularnost
Sent from my ST23i using Tapatalk
znaci da se kod ct moze kupiti regularan sony telefon, isto kao sto se moze kod mobisa kupiti nokia, i kod kimteca samsung...znaci ne stoji izjava da se kod nas ne moze kupiti regularan telefon
anonimnaosoba wrote:
Uvoznik CT Computers, no, distributer ne pise na kutiji... Telefon je kupljen u Telecomu, pa ne sumnjam u regularnost
Sent from my ST23i using Tapatalk
znaci da se kod ct moze kupiti regularan sony telefon, isto kao sto se moze kod mobisa kupiti nokia, i kod kimteca samsung...znaci ne stoji izjava da se kod nas ne moze kupiti regularan telefon
Ne mora znaciti
Sjediste Sony BH je u unitic neboderima al kod njih ne mozes kupiti ni bateriju i u biti su uvoznici na veliko
Tako isto moze biti slucaj za taj bt da samo nabavljaju za telecome a da se ne moze kupiti pojedinacno
Tako da stoji izjava sa se sony ne moze kupiti regularno na slobodnom trzistu
gdje je ono sjediste energopetrola? mozes li tamo natociti gorivo? sto bolan pokusavas naci argumente za nesto sto si lupio?
tvoja izjava ipak ne stoji, google i dva klika vode na ct shop sto znaci da kod njih mozes kupiti regularan telefon, ne svercovan, ne ukraden, nego regularan http://www.comtradeshop.ba/sony-xperia-z
odes na lice mjesta, i provjeris sta je na stanju, obidjes prodavnice, znaci mjesta kupovine a ne sjedista firmi
Pa ne moze se otici u KimTec pa kupiti telefon ... to stoji .
Ali imaju prodavnice koje nabavljaju telefone od njih ...
Ja sam neki dan S3 tako kupio.
Pouzdano znam da imtec nabavlja original telefone (citaj iz KimTeca, Mobisa itd).
Sve nesto raja prica.. kupili bi da ima... a kad vidi cijenu originala, onda se vrati u Univerzalno i kaze kako nema gdje original kupiti.
PS: Kod nekih dobavljaca ne mozes kupiti direktno (KimTec), ali u Moobisu (Nokia) znam da mozes...ali su telefoni 100-200KM skuplji .
skafiskafsnjak wrote:Pa ne moze se otici u KimTec pa kupiti telefon ... to stoji .
Ali imaju prodavnice koje nabavljaju telefone od njih ...
Ja sam neki dan S3 tako kupio.
Pouzdano znam da imtec nabavlja original telefone (citaj iz KimTeca, Mobisa itd).
Sve nesto raja prica.. kupili bi da ima... a kad vidi cijenu originala, onda se vrati u Univerzalno i kaze kako nema gdje original kupiti.
PS: Kod nekih dobavljaca ne mozes kupiti direktno (KimTec), ali u Moobisu (Nokia) znam da mozes...ali su telefoni 100-200KM skuplji .
kimtec odavno nema svoju maloprodaju... kimtec ima partnersku firmu, ne sjecam se naziva ali nalaze se u hrasnom, kod kojih mozes u maloprodaji kupiti samsung telefone koje kimtec uvozi...
skafiskafsnjak wrote:Pa uglavnom, poenta je da se kod nas original telefon svake marke moze kupiti ...
A druga je stvar sto je mnogima to skupo .
Poenta je da je original i u univerzalnom i u dr techno i u comtrade
Al je isto tako poenta da mi nemamo oficijelne sony radnje
Pa kad mi trebaju smart tags moram traziti ma piku ili ebay-u kad mi treba dock slusalice sony ili bilo sta sony ne mogu naci u toj radnji
E to je poenta o kojoj govorim A sada kad su univerzalno fontele i ostali u istoj ravni sa comtradeom dr technom zasto ne bi kupovao kod njih da prodjem jeftinije
Evo da se nadovezem da sony uredjaje kupujem u dr technu jer su oni oficijelna sony radnja u bih
Zato što nemaš oficijelnu podršku od PROIZVOĐAČA kao što je nudi oficijelni distributer (preko kojeg' spomenute radnje MORAJU uzimati uređaje), već od nekih priučenih "servisera" koji sa yubita uče kako se rastavljaju određeni uređaji! I ne, nisu niti će IKADA biti u istoj ravni sa spomenutim radnjama, razlika u cijeni (koja je sumnjivo OGROMNA) to daje do znanja i najvećem laiku!
npr. Evo nedavno burazu na note 2 home tipka "upala" tj. oslabila pa se nije vraćala kako treba, ali srećom fon još uvijek pod garancijom (kupljen u telecom-u koji je opet nabavio uređaj od oficijelnog distributera za samsung - kimtec vitez) odnio u njihov servis u nedžariće, bez pitanja primili, poslali u vitez na opravku, vratili - NI MARKE NISU NAPLATILI! Uradi to isto kod ovih švercera, nećeš besplatno proći - GARANTUJEM!