Ma neeeeee brate ... ovo ti je sahih predaja ... ja sam ti gore na Vratniku i Starom gradu pravo na dobrom glasu evo pitaj brata sahana i ruzmarinu. I njima sam isto pricao ...BHF_Manijak wrote:Ruzmarina draga,nas Istocnjak ti je mutikasa veliki,on kad zakuha,brat brata ne vidi od bugije koja se digne,to je da Allah sacuva kako on to umuti i upakuje![]()
i tako nas brat veli,da kad dodjemo u vratnicke mahale da njega spomenemo...sto rece Sahan,Allah zna gdje bi se zaustavili kad bi nas zaganjale hanume odozgo,letile bi i oklagije,sahani,tave,lonci,uu ma to je da Bog sacuva... ne bi mi trebala trola do kuce,lasnirale bi me zracnom linijomvele nane gore po Vratniku,prica se,da kad mladim hanumama gore spomenes "Istocnjak",to ti je ulaznica da fasujes degenek!!
![]()
@Sahan,nama je haman bolje,da se Zvjezdicnih informacija prihvatimo,ovaj nam brat muti,nisu mu sahih predaje nikako
Ramazan, opet ;)
-
istocnjak
- Posts: 1314
- Joined: 03/09/2008 23:58
- Location: Virtualni dzemat :)
#2026 Re: Ramazan, opet ;)
-
HomeArt
- Posts: 2076
- Joined: 02/09/2004 13:33
- Location: Hrasno Hill :)
#2027 Re: Ramazan, opet ;)
E vala kono i ti moras, pssssssružmarin-a wrote:![]()
@bhfm il se meni čini, il ti stalno našu @zvjezdicu dozivaš ?![]()
eto si joj ukazao povjerenje, reklo bi se![]()
e sad, nisam upratilaje li vam @istočnjak pravio plan il nije
Dok te samo hadznica vidi, drz' se dobro
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2028 Re: Ramazan, opet ;)
jest jest
potvrđiVAm
nego, braćo
deder neku strategiju
kako da oni pušači pređu u nepušače
da ih sad ne nabrajam
to bi nam bilo dobro djelo
i šalu na stranu, najbolje je uz Ramazan prestati, kad se može vazdan bez cigare,može i tad
ja sam tako prije nekih 5-6 godina, I dan Ramazana se zarekla neću nijednu
i sada dišem hvala Bogu punim plućima (da Bogdo nisam nikad uvlačila u se čađ čađavu pfuj pfuj)

nego, braćo
deder neku strategiju
kako da oni pušači pređu u nepušače
da ih sad ne nabrajam
to bi nam bilo dobro djelo
i šalu na stranu, najbolje je uz Ramazan prestati, kad se može vazdan bez cigare,može i tad
ja sam tako prije nekih 5-6 godina, I dan Ramazana se zarekla neću nijednu
i sada dišem hvala Bogu punim plućima (da Bogdo nisam nikad uvlačila u se čađ čađavu pfuj pfuj)
- BHF_Manijak
- Posts: 28528
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2029 Re: Ramazan, opet ;)
Kazu od dva zla biraj manje,a Zvjezdica mi je sigurniji izvor informacija od ovog naseg hairlijeružmarin-a wrote:![]()
@bhfm il se meni čini, il ti stalno našu @zvjezdicu dozivaš ?![]()
eto si joj ukazao povjerenje, reklo bi se![]()
e sad, nisam upratilaje li vam @istočnjak pravio plan il nije
@Sahan,ma vidim ja on mene odvraca kad ja jednom spomenuh memli stranu,dobro si ga prokuzio,to je to ahbabu,on nas na drugu stranu odvlaci,beli je zagledo neko Bistricanku,samo Bogami tezu mu je nego nama, "...Begova dzamija,bistricka jalija...."
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2030 Re: Ramazan, opet ;)
sahanu zamirisale namah one tvoje lijepe ovalne halvenjače
pa bi za iftara
-
HomeArt
- Posts: 2076
- Joined: 02/09/2004 13:33
- Location: Hrasno Hill :)
#2031 Re: Ramazan, opet ;)
Ja sam davno bacio duhan i jeste bolje al opet ne treba "daviti" s tom pricom, nadoci se ako Bog da sami da ostave.ružmarin-a wrote:jest jestpotvrđiVAm
nego, braćo
deder neku strategiju
kako da oni pušači pređu u nepušače
da ih sad ne nabrajam
to bi nam bilo dobro djelo
i šalu na stranu, najbolje je uz Ramazan prestati, kad se može vazdan bez cigare,može i tad
ja sam tako prije nekih 5-6 godina, I dan Ramazana se zarekla neću nijednu
i sada dišem hvala Bogu punim plućima (da Bogdo nisam nikad uvlačila u se čađ čađavu pfuj pfuj)![]()
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2032 Re: Ramazan, opet ;)
mislim da to nadođe samo od sebe
upravu si što me proglasi daviteljkom
ali akosi u raji jedini koji duhani, kad tad ćeš postati kao oni
upravu si što me proglasi daviteljkom
ali akosi u raji jedini koji duhani, kad tad ćeš postati kao oni
-
HomeArt
- Posts: 2076
- Joined: 02/09/2004 13:33
- Location: Hrasno Hill :)
#2033 Re: Ramazan, opet ;)
Ma nisam mislio na tebe, joj, nego nece raja da slusa o tome. Znas ono jednostavno ti se zgadi i to je to. Doduse ja sam bacio iz drugih razloga.ružmarin-a wrote:mislim da to nadođe samo od sebe
upravu si što me proglasi daviteljkom![]()
![]()
ali akosi u raji jedini koji duhani, kad tad ćeš postati kao oni
-
istocnjak
- Posts: 1314
- Joined: 03/09/2008 23:58
- Location: Virtualni dzemat :)
#2034 Re: Ramazan, opet ;)
Najnovija ilahija od Sammy Yusufa ...
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#2035 Re: Ramazan, opet ;)
Hvala ti za prelijepu ilahijuistocnjak wrote:Najnovija ilahija od Sammy Yusufa ...![]()
Selam alejkum
-
istocnjak
- Posts: 1314
- Joined: 03/09/2008 23:58
- Location: Virtualni dzemat :)
#2036 Re: Ramazan, opet ;)
Alejkumu selam nema na cemu. Evo kod nas u Sarajevu jos pola sahata pa iftar ... inshAllah.Zoya wrote: Hvala ti za prelijepu ilahiju![]()
Selam alejkum
- giordania
- Posts: 418
- Joined: 29/04/2004 22:15
#2037 Re: Ramazan, opet ;)
Aksham hajrullah
Ima li bujruma?
Ima li bujruma?
-
HomeArt
- Posts: 2076
- Joined: 02/09/2004 13:33
- Location: Hrasno Hill :)
#2038 Re: Ramazan, opet ;)
Hoce li to visehadzinica wrote:de pristavi nama dvjema...sad ce ostaligiordania wrote:Aksham hajrullah![]()
Ima li bujruma?

- giordania
- Posts: 418
- Joined: 29/04/2004 22:15
#2039 Re: Ramazan, opet ;)
Hajd ti bona pristavi,ti ces to bolje,ja ovu bosansku slabo znam zakuhat
A ja evo ponijela,reko mozda se kome jede

A ja evo ponijela,reko mozda se kome jede

- giordania
- Posts: 418
- Joined: 29/04/2004 22:15
#2040 Re: Ramazan, opet ;)
Ma kazem ti bona,ti ces to bolje
Hajde der,eto je prokuhala
Hajde der,eto je prokuhala
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#2042 Re: Ramazan, opet ;)
Evo ja cu, najmladja sam ovdje (valjda), jedino ako nije neko od muskih mladji od mene..


- giordania
- Posts: 418
- Joined: 29/04/2004 22:15
#2043 Re: Ramazan, opet ;)
Eh ziva i zdrava bila,ja cu ovo ovamo u zdjelici sto se sareni
...........poslije kahve naravno
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2045 Re: Ramazan, opet ;)
Selam alejkum we rahmetullah, dobri džemate
Ja sam da se tuspasim, pa radim. Tu sam, cjelovečernji onlajn, pri tastaturi, pa mojne da me neko gibeti da drinjam i to...
Da prvo srknem taj jedna fildžan...Pa se čitamo tokom noći, inša-Allah.
Jutros u džamiji, pred sabah-namaz, iskusim nešto što mi je usne razvlačilo u osmijeh tokom cijelog namaza, pa i poslije
. Dođe jedan dedo, hadžija, i nosi tek ubranu ružu.
- Evo, maksuz je ubr'o za tebe...Ja toga dosta zasadio, brinem se o njima i tako...- veli stidljivo.
Ne znam jel mi ikad iko poklonio ružu. A meni je sve cvijeće baška, a ruže baška. Ruže, za mene, i nisu cvijeće, nego nešto puno više
Sa tako nečim malehnim me je oduševio i ionako mubarek ramazansko jutro, proljepš'o k'o malo ko
Allah te obradovao i veselio vazda, dobri moj hadži-Ćazime

Ja sam da se tuspasim, pa radim. Tu sam, cjelovečernji onlajn, pri tastaturi, pa mojne da me neko gibeti da drinjam i to...
Da prvo srknem taj jedna fildžan...Pa se čitamo tokom noći, inša-Allah.
Jutros u džamiji, pred sabah-namaz, iskusim nešto što mi je usne razvlačilo u osmijeh tokom cijelog namaza, pa i poslije
- Evo, maksuz je ubr'o za tebe...Ja toga dosta zasadio, brinem se o njima i tako...- veli stidljivo.
Ne znam jel mi ikad iko poklonio ružu. A meni je sve cvijeće baška, a ruže baška. Ruže, za mene, i nisu cvijeće, nego nešto puno više
Sa tako nečim malehnim me je oduševio i ionako mubarek ramazansko jutro, proljepš'o k'o malo ko

- giordania
- Posts: 418
- Joined: 29/04/2004 22:15
#2046 Re: Ramazan, opet ;)
Sicily wrote:Hanume moje, dodajte jos jednu soljicu, ako nije zahmet, ima nas jos hornih![]()
@Arzuhal,
Ovo je bas neobican gest, prelijepo...ti si znaci u dzematu poznat ko plah neki, cim te dede tako paze
Eeeee,pa nije samo u dzematu
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2047 Re: Ramazan, opet ;)
alejkumu selami selam alejkum
@s: za prvu dobrodošlicu i bujrum (u ime Allaha):
a ujedno je ovakva ista kahva i za @latinu (koju jako uvažavam i volim radi Allaha)
:


a za ostale,kako ko pristiže (hadzinica, đordana i ostali):
halalite i za @hadzinicu,zvjezdu, zoju, suspect zero i đordanu:





a ovo za burazere:
bujrum

i da se prijavim da neću biti raja već odoh spavat

@s: za prvu dobrodošlicu i bujrum (u ime Allaha):
a ujedno je ovakva ista kahva i za @latinu (koju jako uvažavam i volim radi Allaha)


a za ostale,kako ko pristiže (hadzinica, đordana i ostali):
halalite i za @hadzinicu,zvjezdu, zoju, suspect zero i đordanu:





a ovo za burazere:

i da se prijavim da neću biti raja već odoh spavat
Last edited by ružmarin-a on 07/09/2009 00:11, edited 2 times in total.
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2048 Re: Ramazan, opet ;)
eto me možda aBd za neka 4 i pol sahatka
mila jesil uninala čildren? 
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#2049 Re: Ramazan, opet ;)
Mes'cini da se istocnjak zaljubio i da pocesto pendzera, nemojte se ljutiti na djete 
Ruzmarina, hvala na kafi. I ja skuhala maloprije ali mi je izgleda niko ne begenise

Ruzmarina, hvala na kafi. I ja skuhala maloprije ali mi je izgleda niko ne begenise
- Ahmmed
- Posts: 4273
- Joined: 21/09/2005 22:28
#2050 Re: Ramazan, opet ;)
selam alejkum, i da prenesem pregršt selama iz zemlje Hercegove
Lijep Ramazan, pogotovo u Blagaju
A dragi mostarski svijet , što se Ramazana tiče, i ovako i onako
, Kako god, jučer ostavih kišu u Bosni, nađoh sunce u Hercegovini 
