Ramazan, opet ;)

Rasprave o vjerskim temama.
Locked
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2026 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

BHF_Manijak wrote:Ruzmarina draga,nas Istocnjak ti je mutikasa veliki,on kad zakuha,brat brata ne vidi od bugije koja se digne,to je da Allah sacuva kako on to umuti i upakuje :mrgreen:
i tako nas brat veli,da kad dodjemo u vratnicke mahale da njega spomenemo...sto rece Sahan,Allah zna gdje bi se zaustavili kad bi nas zaganjale hanume odozgo,letile bi i oklagije,sahani,tave,lonci,uu ma to je da Bog sacuva... ne bi mi trebala trola do kuce,lasnirale bi me zracnom linijom :mrgreen: vele nane gore po Vratniku,prica se,da kad mladim hanumama gore spomenes "Istocnjak",to ti je ulaznica da fasujes degenek!! :lol:

@Sahan,nama je haman bolje,da se Zvjezdicnih informacija prihvatimo,ovaj nam brat muti,nisu mu sahih predaje nikako :mrgreen:
Ma neeeeee brate ... ovo ti je sahih predaja ... ja sam ti gore na Vratniku i Starom gradu pravo na dobrom glasu evo pitaj brata sahana i ruzmarinu. I njima sam isto pricao ... :D
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#2027 Re: Ramazan, opet ;)

Post by HomeArt »

ružmarin-a wrote::lol:

@bhfm il se meni čini, il ti stalno našu @zvjezdicu dozivaš ? :-D

eto si joj ukazao povjerenje, reklo bi se :D

e sad, nisam upratilaje li vam @istočnjak pravio plan il nije :lol:
E vala kono i ti moras, pssssss

Dok te samo hadznica vidi, drz' se dobro :D
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2028 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

jest jest :D potvrđiVAm

nego, braćo
deder neku strategiju

kako da oni pušači pređu u nepušače

da ih sad ne nabrajam

to bi nam bilo dobro djelo

i šalu na stranu, najbolje je uz Ramazan prestati, kad se može vazdan bez cigare,može i tad

ja sam tako prije nekih 5-6 godina, I dan Ramazana se zarekla neću nijednu

i sada dišem hvala Bogu punim plućima (da Bogdo nisam nikad uvlačila u se čađ čađavu pfuj pfuj) :oops:
:D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2029 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

ružmarin-a wrote::lol:

@bhfm il se meni čini, il ti stalno našu @zvjezdicu dozivaš ? :-D

eto si joj ukazao povjerenje, reklo bi se :D

e sad, nisam upratilaje li vam @istočnjak pravio plan il nije :lol:
Kazu od dva zla biraj manje,a Zvjezdica mi je sigurniji izvor informacija od ovog naseg hairlije :lol: :mrgreen: a kome Isotcnjak napravi plan,tesko mu se,jal ce fasovat od hanume jal ce obrat bostan,kako god,donji je :mrgreen:

@Sahan,ma vidim ja on mene odvraca kad ja jednom spomenuh memli stranu,dobro si ga prokuzio,to je to ahbabu,on nas na drugu stranu odvlaci,beli je zagledo neko Bistricanku,samo Bogami tezu mu je nego nama, "...Begova dzamija,bistricka jalija...." :mrgreen:
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2030 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

:lol:

sahanu zamirisale namah one tvoje lijepe ovalne halvenjače

pa bi za iftara
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#2031 Re: Ramazan, opet ;)

Post by HomeArt »

ružmarin-a wrote:jest jest :D potvrđiVAm

nego, braćo
deder neku strategiju

kako da oni pušači pređu u nepušače

da ih sad ne nabrajam

to bi nam bilo dobro djelo

i šalu na stranu, najbolje je uz Ramazan prestati, kad se može vazdan bez cigare,može i tad

ja sam tako prije nekih 5-6 godina, I dan Ramazana se zarekla neću nijednu

i sada dišem hvala Bogu punim plućima (da Bogdo nisam nikad uvlačila u se čađ čađavu pfuj pfuj) :oops:
:D
Ja sam davno bacio duhan i jeste bolje al opet ne treba "daviti" s tom pricom, nadoci se ako Bog da sami da ostave.
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2032 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

mislim da to nadođe samo od sebe
upravu si što me proglasi daviteljkom :oops: :lol:
ali akosi u raji jedini koji duhani, kad tad ćeš postati kao oni :D
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#2033 Re: Ramazan, opet ;)

Post by HomeArt »

ružmarin-a wrote:mislim da to nadođe samo od sebe
upravu si što me proglasi daviteljkom :oops: :lol:
ali akosi u raji jedini koji duhani, kad tad ćeš postati kao oni :D
Ma nisam mislio na tebe, joj, nego nece raja da slusa o tome. Znas ono jednostavno ti se zgadi i to je to. Doduse ja sam bacio iz drugih razloga.
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2034 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

Najnovija ilahija od Sammy Yusufa ... :)

Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#2035 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Zoya »

istocnjak wrote:Najnovija ilahija od Sammy Yusufa ... :)

Hvala ti za prelijepu ilahiju :)

Selam alejkum :)
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2036 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

Zoya wrote: Hvala ti za prelijepu ilahiju :)

Selam alejkum :)
Alejkumu selam nema na cemu. Evo kod nas u Sarajevu jos pola sahata pa iftar ... inshAllah. :-D
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2037 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

Aksham hajrullah :)
Ima li bujruma?
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#2038 Re: Ramazan, opet ;)

Post by HomeArt »

hadzinica wrote:
giordania wrote:Aksham hajrullah :)
Ima li bujruma?
de pristavi nama dvjema...sad ce ostali
Hoce li to vise
Image
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2039 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

Hajd ti bona pristavi,ti ces to bolje,ja ovu bosansku slabo znam zakuhat :D


A ja evo ponijela,reko mozda se kome jede
Image
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2040 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

Ma kazem ti bona,ti ces to bolje :D
Hajde der,eto je prokuhala
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2041 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#2042 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Zoya »

Evo ja cu, najmladja sam ovdje (valjda), jedino ako nije neko od muskih mladji od mene.. :)
Image
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2043 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

Eh ziva i zdrava bila,ja cu ovo ovamo u zdjelici sto se sareni :D ...........poslije kahve naravno
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2044 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »



prelijepa.....
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2045 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

Selam alejkum we rahmetullah, dobri džemate :-D
Ja sam da se tuspasim, pa radim. Tu sam, cjelovečernji onlajn, pri tastaturi, pa mojne da me neko gibeti da drinjam i to... ;-)
Da prvo srknem taj jedna fildžan...Pa se čitamo tokom noći, inša-Allah.
Jutros u džamiji, pred sabah-namaz, iskusim nešto što mi je usne razvlačilo u osmijeh tokom cijelog namaza, pa i poslije :-D . Dođe jedan dedo, hadžija, i nosi tek ubranu ružu.
- Evo, maksuz je ubr'o za tebe...Ja toga dosta zasadio, brinem se o njima i tako...- veli stidljivo.
Ne znam jel mi ikad iko poklonio ružu. A meni je sve cvijeće baška, a ruže baška. Ruže, za mene, i nisu cvijeće, nego nešto puno više :-D
Sa tako nečim malehnim me je oduševio i ionako mubarek ramazansko jutro, proljepš'o k'o malo ko :) Allah te obradovao i veselio vazda, dobri moj hadži-Ćazime :)


Image
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2046 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

Sicily wrote:Hanume moje, dodajte jos jednu soljicu, ako nije zahmet, ima nas jos hornih :-D

@Arzuhal,
Ovo je bas neobican gest, prelijepo...ti si znaci u dzematu poznat ko plah neki, cim te dede tako paze :D

Eeeee,pa nije samo u dzematu :D
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2047 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

alejkumu selami selam alejkum :)
@s: za prvu dobrodošlicu i bujrum (u ime Allaha):
a ujedno je ovakva ista kahva i za @latinu (koju jako uvažavam i volim radi Allaha) :D :
Image

Image

a za ostale,kako ko pristiže (hadzinica, đordana i ostali):
halalite i za @hadzinicu,zvjezdu, zoju, suspect zero i đordanu:
Image
Image
Image
Image
Image

a ovo za burazere: :-D bujrum

Image

i da se prijavim da neću biti raja već odoh spavat :oops: :lol:
Last edited by ružmarin-a on 07/09/2009 00:11, edited 2 times in total.
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2048 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

eto me možda aBd za neka 4 i pol sahatka

:kiss: mila jesil uninala čildren? :-D
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#2049 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Zoya »

Mes'cini da se istocnjak zaljubio i da pocesto pendzera, nemojte se ljutiti na djete :-D
Ruzmarina, hvala na kafi. I ja skuhala maloprije ali mi je izgleda niko ne begenise :sad: :-D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4273
Joined: 21/09/2005 22:28

#2050 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Ahmmed »

selam alejkum, i da prenesem pregršt selama iz zemlje Hercegove :) Lijep Ramazan, pogotovo u Blagaju :) A dragi mostarski svijet , što se Ramazana tiče, i ovako i onako :lol: :lol: :lol:, Kako god, jučer ostavih kišu u Bosni, nađoh sunce u Hercegovini :)
Locked