Visocki dinosaurus kop'o nos pa gadj'o dinosauricu.znanje wrote:Sve "okruglija" od "okruglije"!Prenj wrote:Semirove energetske kugle izlozene u muzeju u Ublehi Donjoj ...
Bosanska piramida Sunca
Moderator: Chloe
-
OvaRupaNemaDnaaaaaaaaa...
- Posts: 304
- Joined: 01/10/2005 21:59
- Location: Sarajevo
- Contact:
#2026
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#2027
Macuser Poslano: 11/01/2006 19:34
Piramide, a izgleda i sekta. Covjek ima utjecaja na ljude, toliko da ako se ne slazes sa njima postaju vrlo agresivni. Ja sam za ovih nekoliko dana, od kada sam na forumu, dobih dosta psovki, samo zato sto mislim svojom glavom. Ispao sam negativac, mrzitelj Bosne i sl. Ponekad propraceno socnom psovkom (to vise govori o tim ljudima samo po sebi, kada nema argumenata, onda primitivac progovori kako jedino zna i umije). Nema svrhe nastavljati sa diskusijom, jer se nema sa kime diskutovati.
ja mogu svakog razumjeti ko kaze , ne vjerujem da je piramida
ali ne mogu razumjeti one koje pljuju po covjeku , ubleha , lazov ovo ono
ili na primjer ako kazes da nije piramida , onda dokazi da nije to sto osmangich kaze
jer ako kazes: to nemoze biti to sto osmanagich kaze jer zbog toga i toga , eh to ja hocu da cujem , dokaz da nema piramide
a ne covjek kaze nasli smo ovo ono
a ti naprimjer kazes lazov, budala zanesenjak i tako dalje, bez dokaza ikakvih sto govore protiv njegovih stavova
evo da podijelimo sa vama ove slike , pa sta vi kazete za ovo

Uzorak “betonskog” kamena u kome se nalaze razne vrste stijenskog materijala. Riječ je o kamenom bloku, sastavljenom od prirodnih materijala, od koga su građeni zidovi piramide

Bušotina broj četiri; Pogodak u “sridu”. Smeđi uglačani kamen (“glačanje” je proizvod ljudske ruke) se nalazi ravnomjerno, u slojevima po 20 cm, na slijedećim dubinama: 2.20 – 2.40 metara, 3.30 – 3.50 metara i na dubini od 4.40 – 4.60 metara. Ovaj kamen za koga pretpostavljam da je bio podni ukrasni kamen sreće se i na još dvije bušotine
Uglačani smeđi kamen koji se redovito sreće u sondažnim bušotinama, ukrašavao je podove podzemnih prostorija u piramidi. Riječ je o kompaktnom kamenu rezanom u slojeve po 20 cm i zatim ugrađivanom u prostorije.
sta vi mislite o ova dva kamena
- helo
- Posts: 641
- Joined: 13/03/2005 17:18
- Location: Sarajevo
#2029
To što si sada reko trebaš reči tek sljedeče godine. Jer Bosanske piramide još nisu iskopane.znanje wrote:Kako piramide izgledaju iz satelita (lijevo)......................................................................................................... a kako u mašti (desno).
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2032
Gorane, Gorane... Brđane... na lijevom snimku najmanja podjela je 100 m, a na desnom 1 km, a ne 5 km. Što otprilike odgovara redu veličina kako je postavio amater piramidaš, tj. po njemu visočke "piramide" su najveće na svijetu, "veće i od kineskih", i čak kao bajagi dosežu 700 m visine.Goran_35 wrote:po gosn znanju
100m=5km
i naravno to ce ponoviti jos jedno dv'est-tri'est puta da bi "znanje" dobro utvrdio a i nas prosvjetlio
Dakle, u ovoj razmjeri desno veličina piramida bi trebala biti prepoznatljiva barem koliko i u ovoj lijevo. Hajde, pa bolje to malo ubuduće spremi prije nego se javiš. Sjedi - jedan.
Last edited by znanje on 11/01/2006 22:58, edited 1 time in total.
-
A-ZO
- Posts: 955
- Joined: 21/08/2005 01:00
- Location: Goražde
#2033
Priznajem, isprva sam povjerovao svim srcem u mogucnost postojanja piramide, ali kad su poceli na sva usta da spominju postojanje i druge piramide, pa i trece piramide, pa evo sada i cetvrtu bi da nam uvale, a nigdje ni P od prve... hmmmmmmm!!!
Onda sam saznao da je covjek zavrsio fakultet politickih nauka, uuuuhhhhhhhhhhhh..., e tu sam se zaustavio, pogadjate zasto, zatim, cujem covjek je vrsni ekonomista, khm-khm..., vidim mu na internetu radionicu koja vapi za svjezim kapitalom, jaooooooo..., a povrh svega sam sebe vec naziva predsjednikom, cccccccc..., a evo i dokaz:
MET Company, Inc.
Contacts: Sam Osmanagich, President
PS. Samo mi nije jasno, kako neko ima obraza napisati knjigu o piramidi koju jos ocima nije vidjeo??? Molio bih da mi to neko objasni, posto ovo nikako ne reazumijem, zar to nije slicno kad bi se neko zagledao u mjesec, zamislio da u njemu postoje podzemni gradovi i da su ustvari mjesecevi krateri tajni ulazi u svijet neke supercivilizacije, napisao knjigu o tome, i onda navalio na NASA-u da mu obezbjedi ekspediciju na mjesec
Onda sam saznao da je covjek zavrsio fakultet politickih nauka, uuuuhhhhhhhhhhhh..., e tu sam se zaustavio, pogadjate zasto, zatim, cujem covjek je vrsni ekonomista, khm-khm..., vidim mu na internetu radionicu koja vapi za svjezim kapitalom, jaooooooo..., a povrh svega sam sebe vec naziva predsjednikom, cccccccc..., a evo i dokaz:
MET Company, Inc.
Contacts: Sam Osmanagich, President
PS. Samo mi nije jasno, kako neko ima obraza napisati knjigu o piramidi koju jos ocima nije vidjeo??? Molio bih da mi to neko objasni, posto ovo nikako ne reazumijem, zar to nije slicno kad bi se neko zagledao u mjesec, zamislio da u njemu postoje podzemni gradovi i da su ustvari mjesecevi krateri tajni ulazi u svijet neke supercivilizacije, napisao knjigu o tome, i onda navalio na NASA-u da mu obezbjedi ekspediciju na mjesec
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2034
S tim što je taj link http://www.metcompany.net - imali smo to već ali nije zgore ponoviti radi nove raje u diskusiji...A-ZO wrote:Priznajem, isprva sam povjerovao svim srcem u mogucnost postojanja piramide, ali kad su poceli na sva usta da spominju postojanje i druge piramide, pa i trece piramide, pa evo sada i cetvrtu bi da nam uvale, a nigdje ni P od prve... hmmmmmmm!!!
Onda sam saznao da je covjek zavrsio fakultet politickih nauka, uuuuhhhhhhhhhhhh..., e tu sam se zaustavio, pogadjate zasto, zatim, cujem covjek je vrsni ekonomista, khm-khm..., vidim mu na internetu radionicu koja vapi za svjezim kapitalom, jaooooooo..., a povrh svega sam sebe vec naziva predsjednikom, cccccccc..., a evo i dokaz:
http://www.metcompany.com
MET Company, Inc.
Contacts: Sam Osmanagich, President
PS. Samo mi nije jasno, kako neko ima obraza napisati knjigu o piramidi koju jos ocima nije vidjeo??? Molio bih da mi to neko objasni, posto ovo nikako ne reazumijem, zar to nije slicno kad bi se neko zagledao u mjesec, zamislio da u njemu postoje podzemni gradovi i da su ustvari mjesecevi krateri tajni ulazi u svijet neke supercivilizacije, napisao knjigu o tome, i onda navalio na NASA-u da mu obezbjedi ekspediciju na mjesec
-
Goran_35
- Posts: 1382
- Joined: 29/12/2005 14:08
#2035
ok,gosn.neznanjeznanje wrote:Gorane, Gorane... Brđane... na lijevom snimku najmanja podjela je 100 m, a na desnom 1 km, a ne 5 km. Što otprilike odgovara redu veličina kako je postavio amater piramidaš, tj. po njemu visočke "piramide" su najveće na svijetu, "veće i od kineskih", i čak kao bajagi dosežu 700 m visine.Goran_35 wrote:po gosn znanju
100m=5km
i naravno to ce ponoviti jos jedno dv'est-tri'est puta da bi "znanje" dobro utvrdio a i nas prosvjetlio![]()
Dakle, u ovoj razmjeri desno veličina piramida bi trebala biti prepoznatljiva barem koliko i u ovoj lijevo. Hajde, pa bolje to malo ubuduće spremi prije nego se javiš. Sjedi - jedan.
Ili ti drugim rijecima po gosn. neznanju
100m=1000m
sto je samo
Ma jasta sitno je to
A glede visine,ja jos nisam cuo da je Semir spomenuo 700 m vec oko 220 m visine
Cini mi se da je gosn. znanje dobar poznavalac demagogije? Ili se varam?
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2037
A zvučao si mi na momente pametan, eh što prvi utisak zna prevariti čovjeka... Helem, evo ti pa vidi šta je amater sam upisao u Wikipediu pod "Visoko":Goran_35 wrote:ok,gosn.neznanje Znaci po vama je sasvim normalno porediti ove dvije skale?znanje wrote:Gorane, Gorane... Brđane... na lijevom snimku najmanja podjela je 100 m, a na desnom 1 km, a ne 5 km. Što otprilike odgovara redu veličina kako je postavio amater piramidaš, tj. po njemu visočke "piramide" su najveće na svijetu, "veće i od kineskih", i čak kao bajagi dosežu 700 m visine.Goran_35 wrote:po gosn znanju
100m=5km
i naravno to ce ponoviti jos jedno dv'est-tri'est puta da bi "znanje" dobro utvrdio a i nas prosvjetlio![]()
Dakle, u ovoj razmjeri desno veličina piramida bi trebala biti prepoznatljiva barem koliko i u ovoj lijevo. Hajde, pa bolje to malo ubuduće spremi prije nego se javiš. Sjedi - jedan.
Ili ti drugim rijecima po gosn. neznanju
100m=1000m
sto je samonekih DESET puta manje i i naravno moze se porediti, kada je u pitanju demagogija
Ma jasta sitno je to hebo deset puta
A glede visine,ja jos nisam cuo da je Semir spomenuo 700 m vec oko 220 m visine
"In October 2005, amateur archaeologist Semir Osmanagić claimed that the hill of Visočica concealed a 100 m high pyramid,[1]. In another news article he claimed that there could be two pyramids, with the larger one being 645 m high.[2]" (http://en.wikipedia.org/wiki/Visoko#History).
I daj više nauči se Google-at pa zar moram ja svaki put...
- Sinapsa
- Posts: 839
- Joined: 01/06/2004 18:28
#2039
dobro znanje,
ali zbog cega tolika averzija prema Osmanagicu....Isto kao da je nesto strasno lose uradio...zbog cega svaku njegovu rijec ili ono sto pretpostavljas da je rekao stavljas na apotekarsku vagu. Da li ti je na neki nacin licno naskodio???
Sta sada treba uraditi?? Citav projekt poslati u pm samo zato sto Osmanagic nije dr.mr.prof..arheologije??? sta sada treba uraditi?? Ne postoje li indicije?? Sta cemo sa svim tim materijalom?
ali zbog cega tolika averzija prema Osmanagicu....Isto kao da je nesto strasno lose uradio...zbog cega svaku njegovu rijec ili ono sto pretpostavljas da je rekao stavljas na apotekarsku vagu. Da li ti je na neki nacin licno naskodio???
Sta sada treba uraditi?? Citav projekt poslati u pm samo zato sto Osmanagic nije dr.mr.prof..arheologije??? sta sada treba uraditi?? Ne postoje li indicije?? Sta cemo sa svim tim materijalom?
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2040
Eto, opet si lupio - fino ti piše "645 m". Ovo "m" ti je internacionalna oznaka za jedinicu dužine, metar (metre). Pa ni čitati ne znate, a htjeli biste, kako to svi primjetiše, sektu svoju imati, a joj tugo moja.Goran_35 wrote:samo ti guglaj - tu je znanje ,meni ne treba jer sam ga cuo i vidio (ne samo ja vec svi) kad kaze visinu prvo u stopama,pa onad prevede u metre- "about 220 m"
ps
na internetu ima i gresakaa ti guglaj i dalje
-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2042
Sondazna busenja u bilo kojem dijelu zenicko-lasvanske doline kojoj pripada i teren oko Visokog bi svugdje dala manje-vise slicne ili mozda cak i daleko egzoticnije nalaze. To sto Semir nakon "procjene svog izvjezbanog oka" prodaje kao vjestacki uglacan kamen je najobicniji produkt prirode.El-bosniaco wrote:
sta vi mislite o ova dva kamena
Kakve ti je argumente ponudio za takvu tvrdnju osim "procjene svog izvjezbanog oka"?
Evo npr. kada se ide od Nahoreva za Bukovik uz samu cestu moguce je primijetiti obilje uglacanog kamena kojeg je napravila priroda.
Ili kod Bradine, ili u klisuri iza Lasve gdje Bosna pravi slapove (cuveni lasvanski konglomerati), ili u Dreznici, ...
Takodjer, Semir O. sada spekulise o starosti "piramide" pa sada kaze da je starija od 3000 godina.
A sve sto je trebalo da ucini jeste da posalje uzorke gline u kojoj je nadjen "vjestacki uglacani kamen" na analizu ...
I odgovor bi relativno brzo stigao.
Ali cemu analize kada je tu "izvjezbano oko".
Kakve crne analize, valja sljedecih deset godina sesir nosati, praviti komitete, izdavati saopstenja, ...
-
Goran_35
- Posts: 1382
- Joined: 29/12/2005 14:08
#2043
znanje wrote:Eto, opet si lupio - fino ti piše "645 m". Ovo "m" ti je internacionalna oznaka za jedinicu dužine, metar (metre). Pa ni čitati ne znate, a htjeli biste, kako to svi primjetiše, sektu svoju imati, a joj tugo moja.Goran_35 wrote:samo ti guglaj - tu je znanje ,meni ne treba jer sam ga cuo i vidio (ne samo ja vec svi) kad kaze visinu prvo u stopama,pa onad prevede u metre- "about 220 m"
ps
na internetu ima i gresakaa ti guglaj i dalje
![]()
- Fair Life
- Posts: 14219
- Joined: 02/03/2004 00:00
#2044
Prenj wrote:(...)
To sto Semir nakon "procjene svog izvjezbanog oka" prodaje kao vjestacki uglacan kamen je najobicniji produkt prirode.
Kakve ti je argumente ponudio za takvu tvrdnju osim "procjene svog izvjezbanog oka"?
(...)
Takodjer, Semir O. sada spekulise o starosti "piramide" pa sada kaze da je starija od 3000 godina.
(...)


- Sensei
- Posts: 1063
- Joined: 04/04/2005 19:01
#2046
WIKIPEDIA MAKES NO GUARANTEE OF VALIDITYznanje wrote:Eto, opet si lupio - fino ti piše "645 m". Ovo "m" ti je internacionalna oznaka za jedinicu dužine, metar (metre). Pa ni čitati ne znate, a htjeli biste, kako to svi primjetiše, sektu svoju imati, a joj tugo moja.Goran_35 wrote:samo ti guglaj - tu je znanje ,meni ne treba jer sam ga cuo i vidio (ne samo ja vec svi) kad kaze visinu prvo u stopama,pa onad prevede u metre- "about 220 m"
ps
na internetu ima i gresakaa ti guglaj i dalje
![]()
http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia: ... disclaimer
- Sensei
- Posts: 1063
- Joined: 04/04/2005 19:01
#2047
http://bs.wikipedia.org/wiki/Visoko#Vis ... a_piramidaVisočka piramida
Glavni članak: Visočka piramida
Pogled na VisočicuU aprilu 2005. Semir Osmanagić, istraživač bosanskog porijekla koji živi u SAD, je posjetio visočki Zavičajni muzej. Dok je prof. Senad Hodović pomenutom istraživaču objašnjavao sve o srednjovjekovnoj Bosni i kamenim ostacima srednjovjekovnog grada Visoki na Visočici, te kako se sa Visočice vide tri kraljevska stolna mjesta, pomenuo je kako Visočica ima piramidalni oblik.
Jedan od najvećih "anti-piramidaša" je osoba pod pseudom "Znanje", za kojeg članovi foruma sa-x pretpostavljaju da je jedan od bivših stanovnika grada Visokog, inače srbin, koji je posjedovao komad zemlje u blizini Piramide. Također, pojedini vjeruju da je čak i djelatnik Zemaljskog muzeja u Sarajevu, pa zbog njihove neangažiranosti oko projekta Piramide osporava postojanje iste.
Eto ti tvoje Wikipedia-e
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#2048
a vidi to hahahahah , cak se i na internetu prica kako je znanje ljubomorni srbin ili neko i zemaljskog muzeja
To je bolesno koliko to znanje insistira da nema piramide al sto je gore covjek lupeta da i djeca mala mogu vidjeti da govori gluposti

sporedi sliku ,
ova 100 metara ova 5 km hahahaha bruko
ove piramide odkopane ove zakopane
pa bola ti imas li mozga matere ti
kako mozes sporediti ovo dvoje
To je bolesno koliko to znanje insistira da nema piramide al sto je gore covjek lupeta da i djeca mala mogu vidjeti da govori gluposti

sporedi sliku ,
ova 100 metara ova 5 km hahahaha bruko
ove piramide odkopane ove zakopane
pa bola ti imas li mozga matere ti


