Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2026 Re: Citroen All About
kako meni sa 191 i 100kg nije bio mal
, al je bio Business edition, koza, memorija sjedista, zavjese, isto 2.0HDI 163ks , ma fantazija auto

- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2027 Re: Citroen All About
Volan dignut do kraja sjediste do kraja nogama zapnem za volan.
Mislim znam ja da je fabija mali auto i ne ocekujem da iza mene moze ceker stati ali ovo je auto na metre....
Mislim znam ja da je fabija mali auto i ne ocekujem da iza mene moze ceker stati ali ovo je auto na metre....
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2028 Re: Citroen All About
Nije šampion prostranosti, ali recimo za jednu četveročlanu porodicu je sasvim dovoljan. Mene čak karavan više privlači. Inače i švapska premijum trojka iz te klase poprilično loše stoji sa ponudom prostora.
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#2029 Re: Citroen All About
Samo SUV-a ganjajBakir1 wrote:Ja Sam malo veci i malo tezi i fakat niko iza mene ne moze sjesti plus ima neka profilisana sjedista pa povecavaju tjeskobu...
A ogroman je auto 17 felga i guma ko nista
Nije C5 bas tako ogroman kao sto izgeda, malo je napuhana karoserija pa vara. U koji cm je sa Audi A4 (nekih 7 cm veci).
Vrata su nenormalno debela i kradu prostor, ispred motora ima puno praznog prostora itd, ali tu se krije dosta pasivne sigurnosti.
Meni je to odlican auto, ali zamjeram mu neke druge stvari, relativno nekvalitetne odredjene dijelovi unutrasnjosti koji se cufaju kao kod odredjenih modela Golfa i Audija
- trambusek88
- Posts: 5149
- Joined: 03/10/2009 23:51
#2030 Re: Citroen All About
Danas mi GSA prođe ispod prozora. Nisam ga vidio 10 godina minimum.
Možda bi mogao biti baš ovaj.
http://www.olx.ba/artikal/21728814/citr ... -oldtimer/
GS stari i vidim par puta godišnje ali GA/GSA nikako.
Možda bi mogao biti baš ovaj.
http://www.olx.ba/artikal/21728814/citr ... -oldtimer/
GS stari i vidim par puta godišnje ali GA/GSA nikako.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2031 Re: Citroen All About
Taj GSA je u zavidnom stanju. Ali meni je GS mnogo ljepši. Ovaj je pratio tadašnje plastik-fantastik trendove. 
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#2032 Re: Citroen All About
Sjediste nazad do kraja? Onda su ti koljena taman tu da udaraju u volan... Meni to obicno nije problem, jer sam obicno vise naprijed, pa su mi koljena iza volana... Jedino kad se ne moze dici volan vise gore, onda mi je malo "u krilu"...Bakir1 wrote:Volan dignut do kraja sjediste do kraja nogama zapnem za volan.
Mislim znam ja da je fabija mali auto i ne ocekujem da iza mene moze ceker stati ali ovo je auto na metre....
- Almir_93
- Posts: 231
- Joined: 02/02/2013 21:47
#2033 Re: Citroen All About
Pozdrav
Imam C4 2009 1.6HDI
Problem je taj da kad vozim na 2000 obrtaja i naglo dodam gas odjednom kao da prokliže i baci ga na 2500 obrtaja a brzina ostaje ista. Pitanje:
Da li je otišla lamela i gdje bih mogao to da sredim i koliko se kreću cijene ?
Hvala
Imam C4 2009 1.6HDI
Problem je taj da kad vozim na 2000 obrtaja i naglo dodam gas odjednom kao da prokliže i baci ga na 2500 obrtaja a brzina ostaje ista. Pitanje:
Da li je otišla lamela i gdje bih mogao to da sredim i koliko se kreću cijene ?
Hvala
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2034 Re: RE: Re: Citroen All About
Ako ti je verzija od 66 kw, set kvacila valeo, sa ugradnjom je oko 400 KM, a ako je 80 kw onda duplo vise, jer je sa plivajucim zamajcem.Almir_93 wrote:Pozdrav
Imam C4 2009 1.6HDI
Problem je taj da kad vozim na 2000 obrtaja i naglo dodam gas odjednom kao da prokliže i baci ga na 2500 obrtaja a brzina ostaje ista. Pitanje:
Da li je otišla lamela i gdje bih mogao to da sredim i koliko se kreću cijene ?
Hvala
Sent from my C6603 using Tapatalk
- Pauza
- Posts: 780
- Joined: 03/06/2016 11:00
#2035 Re: Citroen All About
Koji je odgovarajući akumulator za c4 II 68kw 1,6hdi, sa dosta opreme? Neće da pali fino na ovim minusima, eto mi troška za novi akumulator?
Vidio sam neku akciju za Bosch Silver 60ah aku u Unitrade 150km i u Guma M- Renault akumulator 70ah - 143KM?
Vidio sam neku akciju za Bosch Silver 60ah aku u Unitrade 150km i u Guma M- Renault akumulator 70ah - 143KM?
-
hamopipa78
- Posts: 2
- Joined: 01/01/2017 13:51
#2036 Re: Citroen All About
Ako moze fizicki stati HUGEL Ultra 75 AH, Motorex je dealer, ako se registrujes na stranici dobijes code i ostvaris popust 10%, izadje te cca 150 KM. Uz malo razgovora i ubjedjivanja sa prodavacem mozes dobiti i godinu produzene garancije, mada ne nude sami. I sam sam pazario isti 
Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2037 Re: RE: Re: Citroen All About
Pokusaj kontaktirati ovlasteni servis ili vesprom, da dobijes pravu informaciju u vezi adekvatnog akumulatora za tvoj bibi. Sumnjam da je vise od 64 A.Pauza wrote:Koji je odgovarajući akumulator za c4 II 68kw 1,6hdi, sa dosta opreme? Neće da pali fino na ovim minusima, eto mi troška za novi akumulator?
Vidio sam neku akciju za Bosch Silver 60ah aku u Unitrade 150km i u Guma M- Renault akumulator 70ah - 143KM?
Sent from my C6603 using Tapatalk
- Pauza
- Posts: 780
- Joined: 03/06/2016 11:00
#2038 Re: Citroen All About
:esta je bolje uzeti, taj hugel ultra 75ah za 150km ili ovaj renault 70ah 143km?
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2039 Re: Citroen All About
Renaultov, ako pase po polovima i dimenzijama. Ti akumulatori drze po 5 godina bez problema, kao fabricki.Pauza wrote::esta je bolje uzeti, taj hugel ultra 75ah za 150km ili ovaj renault 70ah 143km?
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2040 Re: RE: Re: Citroen All About
Ko radi te renault kumulatore???direstraits0078 wrote:Renaultov, ako pase po polovima i dimenzijama. Ti akumulatori drze po 5 godina bez problema, kao fabricki.Pauza wrote::esta je bolje uzeti, taj hugel ultra 75ah za 150km ili ovaj renault 70ah 143km?
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2041 Re: Citroen All About
Razliciti proizvodjaci. Varta, Fiamm, Mutlu, ali su svi prva ugradnja.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2042 Re: Citroen All About
Interesantno da jedino ti akumulatori imaju omjer kao i fabrički (što je i logično jer su u principu isti), u smislu A i Ah. Gotovo svi drugi imaju višak Ah za iste A ili manjak A za iste Ah.direstraits0078 wrote:Razliciti proizvodjaci. Varta, Fiamm, Mutlu, ali su svi prva ugradnja.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2043 Re: Citroen All About
Da, jer moraju izgurati garanciju od 5 godina za neka trzista. 
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2044 Re: RE: Re: Citroen All About
Pred Vespromon mrtva glava, hrpa auta na trotoaru i ko zna kad ćeš na red.
Ja danas zaobišao Vesprom, otišao u Unitrade i kupio Bosh 60 Ah za 118 KM (popust 20% ako ostavis stari akumulator). I sve završeno za 10 minuta, dok čekaš u toplom.
Auto je isto kao tvoje, sa business opremom.
Moj ti je savjet - pravac Unitrade.
Ja danas zaobišao Vesprom, otišao u Unitrade i kupio Bosh 60 Ah za 118 KM (popust 20% ako ostavis stari akumulator). I sve završeno za 10 minuta, dok čekaš u toplom.
Auto je isto kao tvoje, sa business opremom.
Moj ti je savjet - pravac Unitrade.
- Pauza
- Posts: 780
- Joined: 03/06/2016 11:00
#2045 Re: Citroen All About
Evo kupih kod Guma M Renault akumulator 60ah-600 za 131KM, garancija 3 godine uz fiskalni račun. U autu bio Peugeot-Citoren akumulator 60ah-640. Malo jače udane snage od ovog Renault ali nema veze valjda. ODmah sam prijmjetio razliku u jačini grijanja, skoro pa duplo bolje da grije. 
P.s. kod njih sam uzeo i prednje metlice brisaca Bosch silikonske, vidim na racunu da je komad 17 maraka. Inace dobro brisu za razliku od starih koji su bili u losem stanju.
P.s. kod njih sam uzeo i prednje metlice brisaca Bosch silikonske, vidim na racunu da je komad 17 maraka. Inace dobro brisu za razliku od starih koji su bili u losem stanju.
Last edited by Pauza on 10/01/2017 19:33, edited 2 times in total.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#2046 Re: Citroen All About
Jucer gledam u Konzumu Reno akku, mislim 135KM za nekih 70-tak Ah, nisam bas siguran u kapacitet, mozda je i 60..
Privuklo mi paznju to sto je Reno
Privuklo mi paznju to sto je Reno
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2047 Re: Citroen All About
objasni mi ovo , kako brze grije , imas dodatni grijac kabine iliPauza wrote:Evo kupih kod Guma M Renault akumulator 60ah-600 za 143KM, garancija 3 godine uz fiskalni račun. U autu bio Peugeot-Citoren akumulator 60ah-640. Malo jače udane snage od ovog Renault ali nema veze valjda. ODmah sam prijmjetio razliku u jačini grijanja, skoro pa duplo bolje da grije.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2048 Re: Citroen All About
Baš u Konzumu?! Koliko sam ja upratio oni se samo prodaju kod ovlaštenih dilera...konkretno Guma ih reklamira.Throttle wrote:Jucer gledam u Konzumu Reno akku, mislim 135KM za nekih 70-tak Ah, nisam bas siguran u kapacitet, mozda je i 60..
Privuklo mi paznju to sto je Reno
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#2049 Re: Citroen All About
Hajd odoh detaljno provjerit 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#2050 Re: Citroen All About
Evo ga, 60Ah 600A 125KM, onaj malo jaci je bio 135KM neki dan, sad ga nema, vjerovatno 65Ah za tu cijenu


