Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2026 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

kako meni sa 191 i 100kg nije bio mal :roll: , al je bio Business edition, koza, memorija sjedista, zavjese, isto 2.0HDI 163ks , ma fantazija auto
:izet: :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2027 Re: Citroen All About

Post by Bakir1 »

Volan dignut do kraja sjediste do kraja nogama zapnem za volan.
Mislim znam ja da je fabija mali auto i ne ocekujem da iza mene moze ceker stati ali ovo je auto na metre....
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2028 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Nije šampion prostranosti, ali recimo za jednu četveročlanu porodicu je sasvim dovoljan. Mene čak karavan više privlači. Inače i švapska premijum trojka iz te klase poprilično loše stoji sa ponudom prostora.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#2029 Re: Citroen All About

Post by Me_again »

Bakir1 wrote:Ja Sam malo veci i malo tezi i fakat niko iza mene ne moze sjesti plus ima neka profilisana sjedista pa povecavaju tjeskobu...
A ogroman je auto 17 felga i guma ko nista
Samo SUV-a ganjaj :)
Nije C5 bas tako ogroman kao sto izgeda, malo je napuhana karoserija pa vara. U koji cm je sa Audi A4 (nekih 7 cm veci).
Vrata su nenormalno debela i kradu prostor, ispred motora ima puno praznog prostora itd, ali tu se krije dosta pasivne sigurnosti.
Meni je to odlican auto, ali zamjeram mu neke druge stvari, relativno nekvalitetne odredjene dijelovi unutrasnjosti koji se cufaju kao kod odredjenih modela Golfa i Audija :)
User avatar
trambusek88
Posts: 5149
Joined: 03/10/2009 23:51

#2030 Re: Citroen All About

Post by trambusek88 »

Danas mi GSA prođe ispod prozora. Nisam ga vidio 10 godina minimum.

Možda bi mogao biti baš ovaj.
http://www.olx.ba/artikal/21728814/citr ... -oldtimer/

GS stari i vidim par puta godišnje ali GA/GSA nikako.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2031 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Taj GSA je u zavidnom stanju. Ali meni je GS mnogo ljepši. Ovaj je pratio tadašnje plastik-fantastik trendove. :)
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2032 Re: Citroen All About

Post by drndalo »

Bakir1 wrote:Volan dignut do kraja sjediste do kraja nogama zapnem za volan.
Mislim znam ja da je fabija mali auto i ne ocekujem da iza mene moze ceker stati ali ovo je auto na metre....
Sjediste nazad do kraja? Onda su ti koljena taman tu da udaraju u volan... Meni to obicno nije problem, jer sam obicno vise naprijed, pa su mi koljena iza volana... Jedino kad se ne moze dici volan vise gore, onda mi je malo "u krilu"...
User avatar
Almir_93
Posts: 231
Joined: 02/02/2013 21:47

#2033 Re: Citroen All About

Post by Almir_93 »

Pozdrav
Imam C4 2009 1.6HDI
Problem je taj da kad vozim na 2000 obrtaja i naglo dodam gas odjednom kao da prokliže i baci ga na 2500 obrtaja a brzina ostaje ista. Pitanje:
Da li je otišla lamela i gdje bih mogao to da sredim i koliko se kreću cijene ?
Hvala
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2034 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Almir_93 wrote:Pozdrav
Imam C4 2009 1.6HDI
Problem je taj da kad vozim na 2000 obrtaja i naglo dodam gas odjednom kao da prokliže i baci ga na 2500 obrtaja a brzina ostaje ista. Pitanje:
Da li je otišla lamela i gdje bih mogao to da sredim i koliko se kreću cijene ?
Hvala
Ako ti je verzija od 66 kw, set kvacila valeo, sa ugradnjom je oko 400 KM, a ako je 80 kw onda duplo vise, jer je sa plivajucim zamajcem.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2035 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Koji je odgovarajući akumulator za c4 II 68kw 1,6hdi, sa dosta opreme? Neće da pali fino na ovim minusima, eto mi troška za novi akumulator?

Vidio sam neku akciju za Bosch Silver 60ah aku u Unitrade 150km i u Guma M- Renault akumulator 70ah - 143KM?
hamopipa78
Posts: 2
Joined: 01/01/2017 13:51

#2036 Re: Citroen All About

Post by hamopipa78 »

Ako moze fizicki stati HUGEL Ultra 75 AH, Motorex je dealer, ako se registrujes na stranici dobijes code i ostvaris popust 10%, izadje te cca 150 KM. Uz malo razgovora i ubjedjivanja sa prodavacem mozes dobiti i godinu produzene garancije, mada ne nude sami. I sam sam pazario isti ;)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2037 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Pauza wrote:Koji je odgovarajući akumulator za c4 II 68kw 1,6hdi, sa dosta opreme? Neće da pali fino na ovim minusima, eto mi troška za novi akumulator?

Vidio sam neku akciju za Bosch Silver 60ah aku u Unitrade 150km i u Guma M- Renault akumulator 70ah - 143KM?
Pokusaj kontaktirati ovlasteni servis ili vesprom, da dobijes pravu informaciju u vezi adekvatnog akumulatora za tvoj bibi. Sumnjam da je vise od 64 A.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2038 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

:esta je bolje uzeti, taj hugel ultra 75ah za 150km ili ovaj renault 70ah 143km?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2039 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

Pauza wrote::esta je bolje uzeti, taj hugel ultra 75ah za 150km ili ovaj renault 70ah 143km?
Renaultov, ako pase po polovima i dimenzijama. Ti akumulatori drze po 5 godina bez problema, kao fabricki.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2040 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

direstraits0078 wrote:
Pauza wrote::esta je bolje uzeti, taj hugel ultra 75ah za 150km ili ovaj renault 70ah 143km?
Renaultov, ako pase po polovima i dimenzijama. Ti akumulatori drze po 5 godina bez problema, kao fabricki.
Ko radi te renault kumulatore???

Sent from my C6603 using Tapatalk
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2041 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

Razliciti proizvodjaci. Varta, Fiamm, Mutlu, ali su svi prva ugradnja.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2042 Re: Citroen All About

Post by 530i »

direstraits0078 wrote:Razliciti proizvodjaci. Varta, Fiamm, Mutlu, ali su svi prva ugradnja.
Interesantno da jedino ti akumulatori imaju omjer kao i fabrički (što je i logično jer su u principu isti), u smislu A i Ah. Gotovo svi drugi imaju višak Ah za iste A ili manjak A za iste Ah.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2043 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

Da, jer moraju izgurati garanciju od 5 godina za neka trzista. ;)
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#2044 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by Dzontra_Volta »

Pred Vespromon mrtva glava, hrpa auta na trotoaru i ko zna kad ćeš na red.
Ja danas zaobišao Vesprom, otišao u Unitrade i kupio Bosh 60 Ah za 118 KM (popust 20% ako ostavis stari akumulator). I sve završeno za 10 minuta, dok čekaš u toplom.
Auto je isto kao tvoje, sa business opremom.
Moj ti je savjet - pravac Unitrade.
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2045 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Evo kupih kod Guma M Renault akumulator 60ah-600 za 131KM, garancija 3 godine uz fiskalni račun. U autu bio Peugeot-Citoren akumulator 60ah-640. Malo jače udane snage od ovog Renault ali nema veze valjda. ODmah sam prijmjetio razliku u jačini grijanja, skoro pa duplo bolje da grije. :thumbup:

P.s. kod njih sam uzeo i prednje metlice brisaca Bosch silikonske, vidim na racunu da je komad 17 maraka. Inace dobro brisu za razliku od starih koji su bili u losem stanju.
Last edited by Pauza on 10/01/2017 19:33, edited 2 times in total.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#2046 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

Jucer gledam u Konzumu Reno akku, mislim 135KM za nekih 70-tak Ah, nisam bas siguran u kapacitet, mozda je i 60..
Privuklo mi paznju to sto je Reno
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2047 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Pauza wrote:Evo kupih kod Guma M Renault akumulator 60ah-600 za 143KM, garancija 3 godine uz fiskalni račun. U autu bio Peugeot-Citoren akumulator 60ah-640. Malo jače udane snage od ovog Renault ali nema veze valjda. ODmah sam prijmjetio razliku u jačini grijanja, skoro pa duplo bolje da grije. :thumbup:
objasni mi ovo , kako brze grije , imas dodatni grijac kabine ili :? :)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2048 Re: Citroen All About

Post by 530i »

Throttle wrote:Jucer gledam u Konzumu Reno akku, mislim 135KM za nekih 70-tak Ah, nisam bas siguran u kapacitet, mozda je i 60..
Privuklo mi paznju to sto je Reno
Baš u Konzumu?! Koliko sam ja upratio oni se samo prodaju kod ovlaštenih dilera...konkretno Guma ih reklamira.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#2049 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

Hajd odoh detaljno provjerit :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#2050 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

Evo ga, 60Ah 600A 125KM, onaj malo jaci je bio 135KM neki dan, sad ga nema, vjerovatno 65Ah za tu cijenu
Image
Post Reply