IRAN

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 28403
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20226 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Kikibombona wrote:
Vizionar 1985 wrote:Pa jarane Amerika i Izrael i SA im o glavi rade da se jos u sukob sa Kinom upuste. Daj ba. Budi realan sto vise. Uvijek koliko god to mozes.
Nista sporno drug, samo neka se ne proklamuju kao zastitnici muslimana. Neka lijepo kazu, brinemo se za interese svoga naroda, u svojoj drzavi i to je to.

Ako je neko istinski zastitnik muslimana, onda niposto ne smije praviti razliku izmedju Palestinaca i Ujgura.
Ma polako podrzati ce mozda i Ujgure. Pisao sam. Imaju interes Amerika itd. Moze se ocekivati i tamo neki proksi rat ili preko Afganistana upadi Talibana na prostor Kine pa intervencija Kine u Afganistanu mozda.

Vrtim SBB, KBB scenarije i vrtio sam ovo davno, prije jedno desetljece i negdje sam zapisao mislim o tome nesto. Dosta toga se ostvarilo samo nisam ni ja ovo ocekivao, bas ovako sve itd. Od migracija naroda, rata u Siriji itd.

Nesto jesam ocekivao, ali ne ovako sve.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20227 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Svijet se nalazi u neobjavljenom svjetskom ratu "koji se vodi u dijelovima", kako to tačno definiše papa Franjo. Dio tog rata su operacije koje GB i USA vode protiv Kine. Priča o Ujgurima je trećerazredni emotivni spin u ratu protiv Kine.

Kina ima sistem koji je rigidan prema svim religijama, pa tako i prema islamu a osjetljiva je na dešavanja na zapadu Kine, jer su GB, USA (pa i Turska, dok je bila disciplinovana članica NATO) targetirale Ujgure kao populaciju koja treba da iznutra destabilizuje Kinu. U skladu sa tom strategijom USA (i Turska) su one godine kada su bile Olimpijske igre u Pekingu forimirale ujgurski ogranak Al Qaede TIP.

:arrow: LINK

Da li su kineske vlasti reagovale nesrazmjerno prijetnji, moguće da jesu a na tragu svoje ideologije koja je rigidna prema svim religijskim sistemima. Samo je jedno sigurno: ko ima dva grama mozga u glavi, na britanski i američku naraciju o Ujgurima ne bi dao ni pet para.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20228 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Kina je takva kakva jeste, u takvom sistemu nema previše mjesta za vjerske slobode a još manje za antidržavnu djelatnost. Odnos prema religijama se mora mijenjati. Vjerujem da hoće, sa vremenom.


Ali ne u skladu sa instrukcijama onih koji vode svjetski rat protiv pola svijeta, uključujući i Kinu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28403
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20229 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Ma imam i rad negdje da se odavno vodi svjetski rat. Samo da nije vise kako se zamislja svjetski rat. Da je se definicija svjetskog rata promjenila i da ima jos ta moja definicija svjetskog rata. Nazalost nemogu da se nicega sjetim u vezi toga. Ali imam rad u vezi toga negdje, mozda cak i vise radova.

Nisam znao da je Papa Franjo ovo rekao. :shock: Upucen je.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20230 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Challenger_ wrote:Kina je takva kakva jeste, u takvom sistemu nema previše mjesta za vjerske slobode a još manje za antidržavnu djelatnost. Odnos prema religijama se mora mijenjati. Vjerujem da hoće, sa vremenom.

Ali ne u skladu sa instrukcijama onih koji vode svjetski rat protiv pola svijeta, uključujući i Kinu.
EDIT: Sve gore napisano je više nego jasno Iranu, a jasno je odskora i Turskoj. Jer, svako ima svoje "Ujgure". Tako da se zahtjevi za poboljšanje statusa zajednice upućuju diplomatskim kanalima.

Nema niti govora o iranskom (ili turskom) oportunizmu, već o sveobuhvatnom svhvatanju političke stvarnosi, o realizmu u skladu sa imperativima momenta i prioritetima.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#20231 Re: IRAN

Post by General War »

Nadzornik wrote:
Cuj izmisljam,pa u samoj USA ne mozes vidjeti obicnog vojnika vec samo Nacijonalnu gardu tj. rezerviste.
Od 11 nosaca aviona koliko po ustavu USA armija mora da posjeduje 2 su u teritorijalnim vodama USA i to na remontu.
Ostali su na zadatku uspostavljanja demokratije sirom svijeta.
Kakve veze ima ustav i broj nosaca aviona :?
Jel ti ovu nebulozu chelli sapnuo? :mrgreen:
U svakom slucaju, apsolutno izmisljas, kakva bolan nacionalna garda. :-)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20232 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Challenger_ wrote:Svijet se nalazi u neobjavljenom svjetskom ratu "koji se vodi u dijelovima", kako to tačno definiše papa Franjo. Dio tog rata su operacije koje GB i USA vode protiv Kine. Priča o Ujgurima je trećerazredni emotivni spin u ratu protiv Kine.

Kina ima sistem koji je rigidan prema svim religijama, pa tako i prema islamu a osjetljiva je na dešavanja na zapadu Kine, jer su GB, USA (pa i Turska, dok je bila disciplinovana članica NATO) targetirale Ujgure kao populaciju koja treba da iznutra destabilizuje Kinu. U skladu sa tom strategijom USA (i Turska) su one godine kada su bile Olimpijske igre u Pekingu forimirale ujgurski ogranak Al Qaede TIP.

:arrow: LINK

Da li su kineske vlasti reagovale nesrazmjerno prijetnji, moguće da jesu a na tragu svoje ideologije koja je rigidna prema svim religijskim sistemima. Samo je jedno sigurno: ko ima dva grama mozga u glavi, na britanski i američku naraciju o Ujgurima ne bi dao ni pet para.
Kakav licemjer. Odvratno. :(

Mada, od tebe nista ne cudi, 'muslimanske' apologete su izasle na cistinu. I kada krenu srati o Palestincima, dok ih boli qrac za Ujgurima, bude mi muka. Kada bi Palestince satirao Iran aplaudirali bi i veselili se. Slabo sam u svom zivotu upoznao vjernika da nisu licemjeri, pocevsi od ovih najblizih u porodici.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20233 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Ne valjaj bombe, šalabajzeru.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28403
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20234 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Evo:
A world war is a large-scale war which affects the whole world directly or indirectly. World wars span multiple countries on multiple continents or just two countries, with battles fought in many theaters. While a variety of global conflicts have been subjectively deemed "world wars", such as the Cold War and the War on Terror, the term is widely and usually accepted only as it is retrospectively applied to two major international conflicts that occurred during the 20th century: World War I (1914–18) and World War II (1939–45).
https://en.wikipedia.org/wiki/World_war

"A world war is a large-scale war which affects the whole world directly or indirectly. World wars span multiple countries on multiple continents or just two countries, with battles fought in many theaters."

Ovo je se kao definicija promjenilo.

Sta je svjetski rat. Rat vise drzava i naroda na nekom prostoru. E taj prostor moze biti citav svijet ali moze biti i ogranicen. Cak moze biti rat i par drzava i naroda na nekom prostoru. Da li na prostoru citavog svijeta ili na ogranicenom prostoru.

Imam kazem rad negdje u vezi ovoga, ako se desetljece poslije nije obrisao jer je u sveskama nekim pisan.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20235 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

General War wrote: Kakve veze ima ustav i broj nosaca aviona :?
Jel ti ovu nebulozu chelli sapnuo? :mrgreen:
U svakom slucaju, apsolutno izmisljas, kakva bolan nacionalna garda. :-)

A to nisi znao... :?

Američka mornarica po zakonu mora održavati flotu od 11 nosača zrakoplova. Iznimka se ipak dogodila 2012. godine kako bi mornarica mogla izrezati stari Enterprise, prvi nosač zrakoplova na nuklearni pogon.

https://net.hr/danas/svijet/sad-porinuo ... -postoji/#

p.s. imas li ti akvarijum,Cheli ima... :D
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#20236 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

kako će usa izvesti hakerski napad na iransku pvo i raketne sisteme
ne kontam kako je to moguće uopšte
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20237 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

japin_mutapi wrote:kako će usa izvesti hakerski napad na iransku pvo i raketne sisteme
ne kontam kako je to moguće uopšte
veliki cyber napad koji je ciljao iranska računala za kontrolu raketnih sustava te ih navodno onesposobio.
Ciljali kompjutere za kontrolu raketnih sistema.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#20238 Re: IRAN

Post by zrakomlat »

japin_mutapi wrote:kako će usa izvesti hakerski napad na iransku pvo i raketne sisteme
ne kontam kako je to moguće uopšte
Treba otvoriti temu na Računari i tehnologija.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#20239 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

Challenger_ wrote:
japin_mutapi wrote:kako će usa izvesti hakerski napad na iransku pvo i raketne sisteme
ne kontam kako je to moguće uopšte
veliki cyber napad koji je ciljao iranska računala za kontrolu raketnih sustava te ih navodno onesposobio.
Ciljali kompjutere za kontrolu raketnih sistema.
mislim na način na koji su doprli do iranskih računara - jel to unutrašnji posao tj. sabotaža ili putem interneta

zar to ne bi trebao biti zatvoreni sistem bez veze sa internetom

kako god vijest ako je tačna govori dosta o američkoj tehnološkoj moći
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20240 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

zrakomlat wrote:
japin_mutapi wrote:kako će usa izvesti hakerski napad na iransku pvo i raketne sisteme
ne kontam kako je to moguće uopšte
Treba otvoriti temu na Računari i tehnologija.
:lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20241 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

‘vako moj japine, ‘vako
Image
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20242 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

japin_mutapi wrote:mislim na način na koji su doprli do iranskih računara - jel to unutrašnji posao tj. sabotaža ili putem interneta
O tome ne znam ništa.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20243 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Pa zar braca sije svako malo nekog ne okace na kran zbog radi spijuniranja u korist Izraela il USA
User avatar
mirsek
Posts: 12949
Joined: 07/05/2010 15:40

#20244 Re: IRAN

Post by mirsek »

japin_mutapi wrote:
Challenger_ wrote:
japin_mutapi wrote:kako će usa izvesti hakerski napad na iransku pvo i raketne sisteme
ne kontam kako je to moguće uopšte
veliki cyber napad koji je ciljao iranska računala za kontrolu raketnih sustava te ih navodno onesposobio.
Ciljali kompjutere za kontrolu raketnih sistema.
mislim na način na koji su doprli do iranskih računara - jel to unutrašnji posao tj. sabotaža ili putem interneta

zar to ne bi trebao biti zatvoreni sistem bez veze sa internetom

kako god vijest ako je tačna govori dosta o američkoj tehnološkoj moći
Koliko se ja sjecam da sam nekad citao, i to bas za iranske sisteme, svi elementi jednog njihovog SAM sistema su povezani optickim kablovima, znaci samo hakiranje jednog samostalnog SAM sistema je prakticno nemoguca misija.
Mozda su mislili na hakiranje veze izmedju komande SAM baterije i komande na vecem nivou ili kompjutera te komande.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20245 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

Challenger_ wrote:
japin_mutapi wrote:mislim na način na koji su doprli do iranskih računara - jel to unutrašnji posao tj. sabotaža ili putem interneta
O tome ne znam ništa.

A sjecas li se virusa Stuxnet koji moze preuzeti kontrolu nad unutrasnjim upravljanjem industrijskih postrojenja.
Kompjuterski virus Stuxnet je devastirao iranske centrifuge za proizvodnju obogacenog uranijuma a nalazio se u Simensovim uredjajima
koje je Iran ugradio u nuklearnu centralu Buser.
Tvorci ovog virusa su,da pogadjate,Mosad... 8)
User avatar
mirsek
Posts: 12949
Joined: 07/05/2010 15:40

#20246 Re: IRAN

Post by mirsek »

Nadzornik wrote:
Challenger_ wrote:
japin_mutapi wrote:mislim na način na koji su doprli do iranskih računara - jel to unutrašnji posao tj. sabotaža ili putem interneta
O tome ne znam ništa.

A sjecas li se virusa Stuxnet koji moze preuzeti kontrolu nad unutrasnjim upravljanjem industrijskih postrojenja.
Kompjuterski virus Stuxnet je devastirao iranske centrifuge za proizvodnju obogacenog uranijuma a nalazio se u Simensovim uredjajima
koje je Iran ugradio u nuklearnu centralu Buser.
Tvorci ovog virusa su,da pogadjate,Mosad... 8)
Otkrili su oni i sprijecili jos desetine slicnih pokusaja sabotaze u uredjajima koje su nabavljali iz inostranstva.
Sada su sigurno 10 puta oprezniji.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20247 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

mirsek wrote: Otkrili su oni i sprijecili jos desetine slicnih pokusaja sabotaze u uredjajima koje su nabavljali iz inostranstva.
Sada su sigurno 10 puta oprezniji.
Ne razumijem zasto to bas sada rade i Irance cine jos sumnjicavijima i opreznijima.
Ovakav hakerski napad se izvodi neposredno pred napad ili u toku napada.
Ovo mora da je skretanje paznje na nesto ozbiljnije na sto Iranci nece obratiti paznju izuzev da im Rusi nisu vec poslali
samog Kaspersky-ja sa svojim strucnjacima da pomogne Iranu upravo protiv ovakvih napada.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20248 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

E bi ih i usrecili
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20249 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

insomnia78 wrote:E bi ih i usrecili
Ne bi ih usrecili ali bi im omogucili da ispale sve ono sto imaju i rahat padnu na koljena... :D
User avatar
mirsek
Posts: 12949
Joined: 07/05/2010 15:40

#20250 Re: IRAN

Post by mirsek »

insomnia78 wrote:E bi ih i usrecili
Rusi ? Pa nema vecih hakera na svijetu od Rusa.
Post Reply