IRAN

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#20201 Re: IRAN

Post by salik79 »

Tamam tako :D
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20202 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

salik79 wrote:Tamam tako :D

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50639
Joined: 29/12/2005 01:20

#20203 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote:
Onda ti nema pomoci. Ali cu, ipak, pokusati posljednji put:

Ovo sto si napisao bi bilo isto kao kada bi rekao: "Sljedeci put kad neko drugi bude postavljao Happy TV kao izvor za bilo sta, ti ces se isto tako slagati, jel?"
Ne, nije. Jer ja nisam kvotao "Happy TV" (sta je to?) i koristio ih za svoju propagandu
salik79 wrote:
Znaci jos jednom - najveci sok je da je na ratnohuskackoj TV stanici neko rekao suhu istinu, bez obzira ko on bio, i to istinu koja kontrira ratnohuskacima. Zbog toga sam i postavio prilog i to sa istaknutim :shock:

Nadam se da znas ko je Gojko Klickovic&co? :roll:
Tucker Carlson nije tu da govori istinu, vec da siri propagandu. Ko ima principe nece kvotati fasiste samo zato sto mu odgovara.

Rekao sam ti da citam sve sto napises, ti. Nisam rekao da imam vremena listati linkove ili gledati videa koja postavljas.

Pretpostavljam u videu neki cetalji hvale tu buzimsku brigadu? Tu se radi o vojsci. Ti si citirao recenice koje hvale Iran kao drzavu, civilizaciju, kurce palce, ne jacinu vojske. To je ono sto je tebi zatitralo oko srca. Fasista da hvali tvoj Iran. :wink:

A to sto fasista stvarno misli da su mule, klerici, da ne kazem generalno uopste muslimani i Islam, niza rasa i zatucana religija, to ces ostaviti po strani. :oops: Mene bi bilo stid. Al eto nisam ja ti.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20204 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

jeza u ledja wrote:


A to sto fasista stvarno misli da su mule, klerici, da ne kazem generalno uopste muslimani i Islam, niza rasa i zatucana religija, to ces ostaviti po strani. :oops: Mene bi bilo stid. Al eto nisam ja ti.
Imas li ti akvarijum Jezu...???
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#20205 Re: IRAN

Post by ljevoruki »

Nema :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20206 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Ja imam kuce po kvartu, golubove koje hranimo.

On topic letilo bi od oruzja svasta. Je li neko misli da Iran u arsenalu nema ista ne nuklearna oruzja koja ima Amerika tipa sjekacica tratincica, MOAB-a itd.

Plus kazem imaju pribliznu brojku Shija muslimana na svojoj strani koliku Amerika ima populaciju. Plus ko zna ko bi ih podrzao u toj borbi protiv Amerike. Recimo ko zna kako bi se postavili Talibani pa i mnogi drugi u tom slucaju itd.

Ako Iran zeli da napravi nuklearno oruzje, napraviti ce ga i malo sta Amerika moze da uradi da to sprijeci.

Jer sam rekao milioni vojnika, paravojnika, izbjeglica bi se u eventualnom ratu sa Iranom pokrenuli.

Zadnji put kad je se toliko ljudi pokrenulo je bio II svjetski rat.

Ko zna kako bi se i drugi postavili sirom svijeta jer ima otvorenih pitanja. Mi ovdje Bosna, Sandzak, Kosovo, Osetija i Abhazija, Nagorno Karabah, Tajvan itd.

Kurcslus bi nastao sveopsti mozda i raspad sistema globalno.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#20207 Re: IRAN

Post by A_A_AKCIJA »

Kikibombona wrote:
A_A_AKCIJA wrote:Trump bi u ovom momentu pristao na bilo šta, jer ne razmišlja kao vojnik.
:lol:

Kakvo podcjenjivanje najmocnije drzave svijeta. Tipicno bosanski, glupi Amerikanci, siledzije koje se povlace kada udare u tvrdo. A mule su hrabre i mudre.

Amerika nije Iran, Turska, Rusija ili Kina gdje jedan covjek ima neogranicenu moc.

Iransko pitanje je u rukama gospode Boltona, Pensa, Pompea, Grema, Rubija itd. Nisu Amerikanci budale, jer da jesu ne bi bili najjaci u svemu, da im jedan covjek, makar bio i predsjednik, proda lafinu u svrhu predizborne kampanje.

Sjeti se da je Tramp u predizbornoj kampanji najavio povlacenje iz Sirije i na neki nacin pohvalio dr. Hemijskog Asada. Na kraju je donio odluku o povlacenju. Na to su skocili svi Republikanci i natjerali ga da povuce odluku. Pisao sam o tome iscrpno na temi Sirija kada je bilo aktuelno. Trampovi najblizi saradnici, Grem i Rubio, su bukvalno vristali na njega. I morao se povuci da ne bi izgubio podrsku stranke. Nije Amerika drzava poput Rusije gdje su svi potcinjeni Putinu i niko ga ne smije ruzno pogledati kamoli nesto ruzno reci. Tramp je kao pojedinac nista, za bilo sta mora imati podrsku stranke i sire grupe ljudi. Pogresno je posmatrati Ameriku iz bosanske ili rusko-tursko-iranske vizure.

Donald Tramp je pomalo bizaran tip ali nije budala. I nije sujetan, sto su mnogi smatrali. Zna zategnuti i popustiti, napasti i povuci se iz strateskih razloga. Veoma nepredvidiv, niko ne zna naredni potez. Mozda je dobro da se pojavio neko poput njega da prodrma ustajalu politiku. Mozda je svijetu potreban politicki zemljotres da se nakon njega izrode neke nove progresivne politike.

Dzon Bolton je upravo izjavio da dolaze nove, jos zesce sankcije, da je borba protiv malignog iranskog utjecaja na BI tek pocela. Upozorava Iran da ne testira strpljenje Amerike novim provokacijama.

Sjeverna Koreja je dokaz da Amerika moze ovako beskonacno. Iran je taj koji pati. Ne znam zasto se stvara predodzba da je Amerika u problemu? Jedno je sigurno, atomska bomba je crvena linija i ako Iran krene u tom putu, neka ocekuju totalno unistenje, kao sto kaze Tramp.
Ma bjeri, Kiki, neozbiljan si ko uvijek :D
Ja kaem Trump, a ti mi dopišeš ostalih 300 miliona amera, nema smisla... Amerika jeste najmoćnija zemlja svijeta, a Trump je razvaljuje onom kuglom što visi na bageru, uz podršku GOSPODINA Boltona hahahahahahahahahah i Pencea hahahahahahahahahaha :D

Nego, recider ti nama, oštre li se Kurdi u Iranu? Jel se otkopala dedina kubura? Jesul Beludži suknuli belegiju :D . Jesu li liberalne Iranke dostavile listu zahtjeva Trunpu, da se te mule uvere, da malo popuste? Da se malo skrate te suknje, majka mu, da se da šansa ljudima da šta umoče, a ne ovako, suha klima, suho grlo, suha belegija...

Bez zezancije, čuo sam da je jedan od zahtjeva i otvaranje Miller pivare u Teheranu :D . Zvaće se Mulla Light :D . Sjooo, kad im svane, pa se nabaci dopičnjak, a muškinje se okupi na šiši i zaljeva sa Mulla light, šmekaju se trebe... Nema dalje, vrijedno je bombardovanja.

A sad zaozbilje, lupaš, brate. Pisao sam sto puta koja je šteta za USA ako se dolar izbaci kao svjetska valuta u trgovini, jedan od osnova Bretton Woods dogovora poslije onog rata. Misliš da će Rusi i Kinezi od Iranaca u dolarima plaćati naftu. Isto je i EU dogovorila, da se zaobiđu sankcije. To bi najveći katil Amerike uradio da im dugoročno našteti, a Trump vuče upravo te poteze. Neznanje, glupost, osionost, drskost, zla namjera... sve od navedenog... nemam pojma, ali je tako.
Pročitaj malo na tu temu, pa možemo ozbiljno razgovarati, a ne vazda na retoriku i kilometarske tirade.

Lik je u svom mandatu zakuhao sa Turskom i Meksikom, strateškim saveznicima, gurnuo pod voz Katar, jedva ih Turci spasili, javno zagovarao raspad EU, pogoršao odnose sa Francuskom i Njemačkom i prijetio sankcijama, navijao za Brexit, započeo trgovinski rat sa Kinom, obrukao se u Venecueli i sa Sjevernom Korejom, otvorio konc logore za migrante... Helou!? Trebaće 4 predsjednika da to poprave poslije njega. Nek moli Boga da ga Iranci malo poguraju sa novim starim dealom :D .
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20208 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Jos ako cijena hrane, nafte itd., ode u PM eto svega, rations valjda na nasem sljedovanje i redukcije bi bilo super ako bi se samo na tome zaustavilo. A mislim da ne bi.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#20209 Re: IRAN

Post by exliberal-ex »

salik79 wrote:
sadie_forever wrote:

Nego ne vrijedi se kititi perjem predaka,iranci su jedini sacuvali svoju slavu proslosti..jest da ih je malo ova islamska revolucija poljuljala ali su ljudi itekkao ponosni i ne daju na sebe.oni dan danas ne vole arapske okupatore koji su im islam donjeli
E, cuj "Islamska revolucija poljuljala"!? Na koji nacin, Boga ti?

Jeste, ne vole arapske okupatore, kao ni mi Turke, zato se toliko Islama drze. :roll:
Salik Iranska vladajuca elita ima jedan veliki problem a to je mladjarija.
Znas i sam da je Iran jedna od "najmladjih" drzava po pitanju stanovnistva zahvaljujuci nazalost iraco/iranskom ratu.( mladjarija je obrazovana i zeli da zivi na slican nacin ko i populacija na zapadu)
Ja znam ovdje par Iranaca koji su izasli iz irana ( neki kad je sah skinut, drugi nedavno) i manje vise svi isto pricaju a to je da ce se islamska drzava i trenutna pravila morat modifikovat za mladju populaciju.
Sad je pitanje dali ce biti pametni pa to uradit mirno i postepeno ili ce odbit sve sto u kontri moze dovest do nekih protesta koje se onda vrlo lako mogu pretoriti u krvave okrsaje ........do mula je da ocjene sta i kako ce radit.

Sad koju i kakvu ce ulogu amerika igrat u tome..zavisi, zavisi od situacija sa S.A. ...ako u isto vrijeme ameri poguraju promjenu rezima u S.A kad krene u Iranu ( a nije pitanje dali ce neko kad ce krenut) postoje vece sanse da se to postigne.
Licno vjerujem da bi americka politika nasla neki zajednicki jezik sa Iranom i S.A da nema velikog mjesanje i uticaja Izraela na te pregovore....
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20210 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Slabo postavljate vijesti.

Image

USA izvele sajber-napad na iransku vojnu informatičku infrastrukturu. Nisam upratio da li je Teheran do sada komentarisao ovu vijest.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#20211 Re: IRAN

Post by The 51st State »

Pa kako ce komentirati ako je napad izveden
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20212 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Image

Takođe, objavljena je vijest da je u toku "hitna evakuacija" američkog personala iz baze sjeverno od Bagdada.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20213 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

The 51st State wrote:Pa kako ce komentirati ako je napad izveden
Kako neće? Ako su ciljali računare za kontrolu PVO sistema, kako tvrde USA, nisu im pala usta da odgovore da li je tačno ili nije. Doduše, mogu izabrati opciju i da ne komentarišu.
Last edited by Challenger_ on 23/06/2019 17:41, edited 1 time in total.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#20214 Re: IRAN

Post by asurbanipal »

jeza u ledja wrote:A to sto fasista stvarno misli da su mule, klerici, da ne kazem generalno uopste muslimani i Islam, niza rasa i zatucana religija, to ces ostaviti po strani. :oops: Mene bi bilo stid. Al eto nisam ja ti.
:thumbup:

Naravno, @salik kao i većina forumaša između ostalog, koristi se cherry pickingom.

Na to, što je Tucker idiot sa profaši stavovima, vjerovatno će zažmiriti na jedno oko ili pomesti pod tepih.


User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#20215 Re: IRAN

Post by King Theoden »

Nadzornik wrote:Americka vlada blokira Ligu legendi (League of Legends) u Siriji i Iranu usred eskalirajucih tenzija... :?
Igraci ne mogu pristupiti igri do daljnjeg.

Image

https://dotesports.com/league-of-legend ... a-and-iran
Nek im još ugase porniće i očekuj masovne demonstracije širom bliskog istoka :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20216 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

A_A_AKCIJA wrote:Ma bjeri, Kiki, neozbiljan si ko uvijek :D
Ja kaem Trump, a ti mi dopišeš ostalih 300 miliona amera, nema smisla... Amerika jeste najmoćnija zemlja svijeta, a Trump je razvaljuje onom kuglom što visi na bageru, uz podršku GOSPODINA Boltona hahahahahahahahahah i Pencea hahahahahahahahahaha :D
Ja ti pokusavam objasniti da Amerika nije zatucana Rusija, Turska ili Iran, gdje jedan despot ima apsolutnu moc. Predsjednik Amerike ne moze donijeti nijednu odluku bez sire podrske. I ta podrska se ne temelji na strahu, kao sto je slucaj u zaostalim despotijama.

Tramp je vec povukao vise odluka nakon otpora republikanske stranke, drugih centara moci ili javnosti. Odlican primjer je Sirija. Tramp je zarko zelio povuci snage iz Sirije. Njegovi najblizi saradnici, Grem i Rubio, vecina drugih Republikanaca i mnoge Demokrate, su porucile da je odluka uzasna glupost i da mora biti povucena. I Tramp je podvio rep i povukao vec donesenu odluku.

Pricu sa Iranom gura siri broj mocnika americke politike. Rekao bih da je operativa u sjeni a da Tramp slijedi upute. Ipak on nije strucnjak za Iran kao za unutrasnja pitanja. Ne moze Tramp koristiti Ameriku za predizbornu kampanju, pa nije to BiH i SDA, ne mozemo kroz tu prizmu posmatrati. Americka politika ima kontinuitet. Nema teorije da ce americka politika dopustiti da se jedno tako vazno pitanje koristi za predizbornu kampanju.

Kada je Tramp najavio debilsko povlacenje iz Sirije, za koje je imao podrsku Renda Pola i jos nekih Republikanaca, Dzejms Metis, legenda americke vojske, je odmah podnio ostavku kao vid protesta. Cijeli Pentagon se tome suprostavio.

Ni sada Tramp ne moze ignorisati volju saradnika koji Iran vide kao veliki problem za americke interese na BI. Njegovi najblizi saradnici ce ga prvi napasti, nema u Americi straha od predsjednika, zato su tako mocna i stabilna drzava.

...

Pogledaj samo koliko je puta Majk Pompeo oponirao ili ispravljao Trampove stavove kada bi izvalio glupost. Visoki americki zvanicnici, Pentagon i sigurnosne sluzbe redovno kontriraju predsjedniku kada izvali glupost.

...

Ti si spomenuo Katar sto je odlican primjer. Kada je Saudija optuzila Katar za sponzorisanje terorizma odmah se na tviteru oglasio Tramp da podrzi takav stav. Nije se cekalo dugo da Pompeo demantuje predsjednika i kaze da je Katar borac protiv terorizma i odani savaznik Amerike. :D Medjunarodnu politiku kroju ozbiljni ljudi. Tramp zatalasa, proba na belf nesto postici, a americka diplomatija gura ka jasno postavljenim ciljevima.

I Katar nije spasila Turska, otkud ti takva glupost? Da je Turska bila na braniku, Saudija bi uletila sa vojskom. Turska nema nacin, logistiku niti motiv da ratuje sa Saudijskom Arabijom.

Katar je spasila Amerika, a evo i kako...

Trump ih optužio za terorizam pa prodao 12 milijardi dolara oružja

https://www.express.hr/top-news/trump-i ... uzja-10947

Turska nema kapacitet da bilo koga spasava. U Siriji nastupaju mlako, njihovi ekstremisti su porazeni. U Egiptu je sruseno Muslimansko bratstvo. Ne pada im na pamet da posalju vojsku u Libiju. Srusen je njihov prijatelj Ali Bashir. Ludost je misliti da Turska ima ikakve veze sa spasavanjem Katara. Spasile su ih milijarde koje su prebacili na americke racune.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#20217 Re: IRAN

Post by King Theoden »

A_A_AKCIJA wrote:
Dino34 wrote:
salik79 wrote: Samo sto Iranci nisu beskicmenjaci, niti neki "balavci" s kojima ce se poigravati ko kako hoce...Islamski je upravo ovo kako se oni trenutno ponasaju.
Do ovog momenta - definitivno.
Ali, ako ti je ponudio mir uz nešto prihvatljivo, dužan si da prihvatiš.
Kaže Allah u suri bekara "ako se okane, onda neprijateljstvo prestaje, jedino protiv nasilnika ostaje"
Isto tako u suri nisa, kada govori o onima koji se bore protiv muslimana, pa odustanu od borbe, kaže: "Ako vas takvi ostave na miru i ne napadaju vas, i ako vam ponude mir, onda vam Allah ne daje nikakva prava protiv njih"

iranci mogu toliko toga da dobiju. Dovoljno je da odustanu od nuklearne energije.
Ja znam da iranci ne planiraju da naprave atomsku.
Isto tako, poznate su mi hamneijeve fetve protiv nuklearnog naoružanja, al haj ti to objasni zapadu.
Slažem se.

Trump, očigledno, očajnički treba potpis na nekom papiru, da dokaže da je nešto sposoban uraditi. Kim ga izradio, a sa Iranom bi sada potpisao i lošiji sporazum od Obame, samo da je njegov.

Mislim da su Iranci dokazali poentu. Srušili su najnapredniji avion u USA arsenalu, koji ima bolju zaštitu od f35. To je natjeralo malo normalnije glave u Americi da smire Trumpa i natjeraju idiote Pencea i Boltona u defanzivu. Očigledno je da je Iran druga vrsta neprijatelja i da se ne može ad hoc započeti rat. Iranska odbrana je bazirana na stotinama hiljada raketa svih namjena, vrsta i dometa u Iranu i susjednim zemljama, i u tom slučaju, ne postoji adekvatna odbrana, niti dovoljan broj Patriota da to zaustavi. Prije rušenja su predstavili unaprjeđeni Khordad sistem, ali je očigledno bilo nužno da ga dokažu kao adekvatnu odbranu. Poslije rušenja, svako normalan konta šta sve Iran posjeduje, a da nisu otkrili. Odavno se zna za saradnju sa Rusijom i Kinom na polju raketne tehnologije. Još su najavili da prvi ispaljen metak znači totalni rat, na što niko u svijetu nije spreman. Nemoguće je procijeniti gdje bi to sve odvelo, i ko bi se umješao.

Pored toga, nemoguće je procijeniti ko bi sve bio na nišanu, jer su u dometu područja od Afganistana do Sredozemlja. Vjerujem da su telefoni užareni, jer je očigledno da ovaj rat ne bi bio ni blizu Sirije i Iraka, gdje se ginulo decenije, a normalno živjelo par stotina kilometara dalje. Iz strateške perspektive, ulazak Irana u Siriju se pokazao kao odličan potez, jer je to upravo omogućilo ovu stratešku dubinu, koja veže jako puno neprijatelja.

Trump bi u ovom momentu pristao na bilo šta, jer ne razmišlja kao vojnik. On je siledžija koji ustukne kada mu se pokažu zubi, koji počne cijeniti neprijatelja koji se suprotstavio. Kim, Putin i Iran su dokazi. Mislim da bi u roku od mjesec dana Iran imao ukinute sve sankcije, samo da potpišu fotokopiran sporazum i nadam se da će tako i biti. Iranci da su odmah pristali na pregovore, ispali bi slabići i lista zahtjeva bi bila beskonačna, u rangu Kikijevih maštarija (da se žene otkriju i nose minjak makar triput sedmično) :D . Ovako, danas, Trump samo spominje nuklearno oružje, što je odavno i dogovoreno.

Mislim da se u Washingtonu vodi najveća bitka. Ratna struja pod uticajem Izraelskog lobija, pokušava do kraja mandata ostvariti što više svojih ciljeva, jer je drugi mandat pod upitnikom, i vjerovatno znaju da ovakvu šansu neće zadugo imati. Ovo je njima najnaklonjenija administracija odavno. Njihov je cilj da pukne puška, a da se USA poslije toga snalazi i u tom procesu uništi Iran. Cijena koju će platiti Amerikanci, i BI nije bitna.

Sa druge strane su malo razumniji ljudi koji vide na šta sve ovo može izaći. Svjesni su uništenih odnosa sa saveznicima i mogućnosti da se to uništavanje nastavi. Takođe, svjesni su i mogućnosti trajnog urušavanja odnosa na BI, prije svega UAE, koji bi se mogao pozdraviti sa ekonomijom sa prvom raketom koja bi pala na Dubai. Trup je zajebao odnose sa kim je stigao, uključujući EU, tako da im nije u interesu da se EU zbližava sa Iranom i Rusijom, na njihovu štetu. Ako će biti zbližavanja, najbolje je da se ukidaju sankcije, jer onda USA nije na gubitku. Izbacivanje dolara iz međunarodnih transakcija bi bio nenadoknadiv gubitak i vjerujem da su toga svjesni i da niko nije vrijedan te cijene, makar to bio Izrael ili Saudija.

Nadam se da dok ovo čitamo, uveliko zvone telefoni preko Švicarske i da ćemo uskoro čuti sjajne vijesti, da je Trump dogovorio bolji-isti- Obamin deal sa Iranom :D
Iranu je to u interesu, jer osim rata ih taru sankcije. Ovim ne bi ništa izgubili, dapače, dokazali bi da su principijelni, da su najveći stratezi na BI i da u suštini žele mir, za razliku od ostalih u regiji.

Imaju odličnu poziciju da dugoročno riješe svoj problem, bez krvi i nadam se da će pristati. Podcijenili su ih i neka sada to i iskoriste.
To je to. Aferim za post.
Nadam se da na sličan način razmišljaju i akteri ovih događaja.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20218 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Challenger_ wrote:Slabo postavljate vijesti.
Cuo sam obje. Ali kod mene su ovi izvori ne znam kako da kazem, slabije pouzdani. Obje sam cuo, cak i jos jednu da se povlaci Exon kako se zove vec, iz onog grada na B slovo.

Vise mi zanimljiva perpetum mobile bila informacija i klip. Neko izmislio na osnovu vakuma perpetum mobile. Sad ne znam da li moze da radi spojen na generator ali izgleda radi bez spajanja na generator.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20219 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

asurbanipal wrote:
jeza u ledja wrote:A to sto fasista stvarno misli da su mule, klerici, da ne kazem generalno uopste muslimani i Islam, niza rasa i zatucana religija, to ces ostaviti po strani. :oops: Mene bi bilo stid. Al eto nisam ja ti.
:thumbup:

Naravno, @salik kao i većina forumaša između ostalog, koristi se cherry pickingom.

Na to, što je Tucker idiot sa profaši stavovima, vjerovatno će zažmiriti na jedno oko ili pomesti pod tepih.


Salik je odavno izgubio kredibilitet. Svako malo proklize. Sada je kao uzore nasao fasiste.

A o stradanju ujgurskog naroda u kineskim logorima ni rijeci...

Iranske mule uredno izvoze naftu drzavi koja u 21. St. muslimanski narod zatvara u logore.

Ni morala ni principa...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20220 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Pa maltretiraju itd., i Krscane, Tibetance, nepodobne. Sta da urade da zarate sa Kinom. :oops:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#20221 Re: IRAN

Post by The 51st State »

Challenger_ wrote:
The 51st State wrote:Pa kako ce komentirati ako je napad izveden
Kako neće? Ako su ciljali računare za kontrolu PVO sistema, kako tvrde USA, nisu im pala usta da odgovore da li je tačno ili nije. Doduše, mogu izabrati opciju i da ne komentarišu.
Sala :), twiter, forumi, stranice...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20222 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Vizionar 1985 wrote:Pa maltretiraju itd., i Krscane, Tibetance, nepodobne. Sta da urade da zarate sa Kinom. :oops:
Neka gaze kineske zastave i uzvikuju 'smrt Kini', neka brane Ujgure kao sto 'brane' Palestince. Puna im usta Palestinaca a Ujguri kao da ne postoje. Iran saradjuje sa Kinom kao da se nista ne desava a ovi trpaju muslimane u logore. :shock:

Licemjerne i podmukle mule, nema tu obraza i principa...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20223 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Kikibombona wrote:
Vizionar 1985 wrote:Pa maltretiraju itd., i Krscane, Tibetance, nepodobne. Sta da urade da zarate sa Kinom. :oops:
Neka gaze kineske zastave i uzvikuju 'smrt Kini', neka brane Ujgure kao sto 'brane' Palestince. Puna im usta Palestinaca a Ujguri kao da ne postoje. Iran saradjuje sa Kinom kao da se nista ne desava a ovi trpaju muslimane u logore. :shock:

Licemjerne i podmukle mule, nema tu obraza i principa...
Pa jarane Amerika i Izrael i SA im o glavi rade da se jos u sukob sa Kinom upuste. Daj ba. Budi realan sto vise. Uvijek koliko god to mozes.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#20224 Re: IRAN

Post by Lincoln-Burrows »

Kikibombona wrote: Neka gaze kineske zastave i uzvikuju 'smrt Kini', neka brane Ujgure kao sto 'brane' Palestince. Puna im usta Palestinaca a Ujguri kao da ne postoje. Iran saradjuje sa Kinom kao da se nista ne desava a ovi trpaju muslimane u logore. :shock:

Licemjerne i podmukle mule, nema tu obraza i principa...
Iran gleda svoj interes, Kina mu nije prijetnja.
Prijetnja su mu oni koji blokiraju put energenata iz Irana preko Sirije i oni koji
im direktno prijete i uvode ekonomske sankcije zbog nuklearnog programa.

Ne znam što tu ima čudno, sve je sasvim jasno što se tiče tih odnosa.
Ne misliš valjda da misle na obraz i poštenje dok im je sjekira nad glavom.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20225 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Vizionar 1985 wrote:Pa jarane Amerika i Izrael i SA im o glavi rade da se jos u sukob sa Kinom upuste. Daj ba. Budi realan sto vise. Uvijek koliko god to mozes.
Nista sporno drug, samo neka se ne proklamuju kao zastitnici muslimana. Neka lijepo kazu, brinemo se za interese svoga naroda, u svojoj drzavi i to je to.

Ako je neko istinski zastitnik muslimana, onda niposto ne smije praviti razliku izmedju Palestinaca i Ujgura.
Post Reply