Ok ba nebitno. Malo principijelnosti nije na odmet. Vjeruj mi da je frajer kreten.salik79 wrote:
Ono je bilo za kikija izdvojeno, a najbitniji dio je onaj o koheziji stanovnistvaA kompletan prilog je antiratna istina.
Kada jedan "islamofob" onako pohvalno govori o Iranu, onda je to golemo
Kao kada je onaj bivsi arkanovac u superlativima pricao o 505. Buzimskoj brigadi i rahmetli Izetu Nanicu
IRAN
- jeza u ledja
- Posts: 50669
- Joined: 29/12/2005 01:20
#20151 Re: IRAN
-
Moenx
- Posts: 2064
- Joined: 26/06/2013 10:36
#20152 Re: IRAN
A ko je ispalio te rakete
Ko je napao brodove
Moguci su razlic scenariju
Sta zvanično veli Iran
Ko je napao brodove
Moguci su razlic scenariju
Sta zvanično veli Iran
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#20153 Re: IRAN
Nesto se mjenja u Americi, sve vise vidim da republikanci podizu glas ( doduse jos uvijek stidljivo ali se javljaju) .salik79 wrote:
Ljudi, kljucajte temu, gasite internet, motajte kablove - fajront! FOX news poceo ISTINU govoriti/promovirati - sto ce reci - nista od rata
Obavezno poslusati od pocetka do kraja, narocito KIKIBONBONA! Ja cu za njega izdvojiti samo ovaj dio (od 2:50):
Kiki, lik ponovi istu stvar kao i onaj hrvatski vojni analiticar. Da li je moguce da smo svi blesavi i neupuceni, a jedino ti upucen?!IRAN IS NOT SYRIA, OR IRAQ, IT'S A BIG, RICH, SOPHISTICATED COUNTRY, WITH ANCIENT CULTURE AND COHESIVE POPULATION... "Slusaj dalje sta veli, a posebno za tvog miljenika Boltona i raju mu
Imam osjecaj da su poceli uvidjat da tradicionalni republikanac nije vise pozeljan u vlasti, da dolaze budale koje nemaju veze ni sa cim ( zahvalajujuci trampu). Tucker je skoro pa savjetnik bjele kuce, koliko god da se neki smijali njegovo se jos pika, sad je pitanje ko ce se slomit prvi...on ili radikali.
Ako ovo sam radi bez odobrenja Murdok familije onda je pokojnik ali ako su mu oni dali mig.....
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#20154 Re: IRAN
A bas je mulama stalo do tudje djece...zrakomlat wrote:Tako jeKikibombona wrote:Tramp najavio nove teske sankcije za Iran u ponedjeljak!!nek ni djeci hrane nemaju kupiti. Go Donald, go.
- King Theoden
- Posts: 14454
- Joined: 21/11/2018 13:15
#20155 Re: IRAN
Do ovog momenta - definitivno.salik79 wrote: Samo sto Iranci nisu beskicmenjaci, niti neki "balavci" s kojima ce se poigravati ko kako hoce...Islamski je upravo ovo kako se oni trenutno ponasaju.
Ali, ako ti je ponudio mir uz nešto prihvatljivo, dužan si da prihvatiš.
Kaže Allah u suri bekara "ako se okane, onda neprijateljstvo prestaje, jedino protiv nasilnika ostaje"
Isto tako u suri nisa, kada govori o onima koji se bore protiv muslimana, pa odustanu od borbe, kaže: "Ako vas takvi ostave na miru i ne napadaju vas, i ako vam ponude mir, onda vam Allah ne daje nikakva prava protiv njih"
iranci mogu toliko toga da dobiju. Dovoljno je da odustanu od nuklearne energije.
Ja znam da iranci ne planiraju da naprave atomsku.
Isto tako, poznate su mi hamneijeve fetve protiv nuklearnog naoružanja, al haj ti to objasni zapadu.
-
drastic
- Posts: 1355
- Joined: 05/06/2010 00:52
#20156 Re: IRAN
salik79 wrote:
Ljudi, kljucajte temu, gasite internet, motajte kablove - fajront! FOX news poceo ISTINU govoriti/promovirati - sto ce reci - nista od rata
Obavezno poslusati od pocetka do kraja, narocito KIKIBONBONA! Ja cu za njega izdvojiti samo ovaj dio (od 2:50):
Kiki, lik ponovi istu stvar kao i onaj hrvatski vojni analiticar. Da li je moguce da smo svi blesavi i neupuceni, a jedino ti upucen?!IRAN IS NOT SYRIA, OR IRAQ, IT'S A BIG, RICH, SOPHISTICATED COUNTRY, WITH ANCIENT CULTURE AND COHESIVE POPULATION... "Slusaj dalje sta veli, a posebno za tvog miljenika Boltona i raju mu
obrati paznju sta kaze tramp da je bilo ljudskih zrtava bilo bi puno drugacije
znaci sljedeci false atack ce biti sa ljuskim zrtvama
washington je war hungry
-
drastic
- Posts: 1355
- Joined: 05/06/2010 00:52
#20157 Re: IRAN
That Time John Bolton Said It’s Good To Lie About War
https://youtu.be/MbVtROU9J_E?t=31
https://youtu.be/MbVtROU9J_E?t=31
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#20158 Re: IRAN
https://mobile.twitter.com/MostafaMe4/s ... 7030195205More beautiful proof that the mullahs’ regime does not represent the Iranian people. Even Iranian children are not willing to step on the Israeli & #American flags.
Debilne mule...
- King Theoden
- Posts: 14454
- Joined: 21/11/2018 13:15
#20159 Re: IRAN
Pa ne možeš gaziti cijelu naciju.
Da su stavili slike pompea, boltona i co., bilo bi razumljivo.
Da su stavili slike pompea, boltona i co., bilo bi razumljivo.
- ioannes
- Posts: 3056
- Joined: 26/02/2013 14:31
#20160 Re: IRAN
Iran se već godinama priprema za agresiju na svoju zemlju. Ta agresija će doći, u kojem obimu i kojeg intenziteta je teško reći , ali će doći. Iran zna da su mu neprijatelji moćniji i bolje naoružaniji. Ministar vanjskih poslova Sharif je neki dan rekao
"naši neprijatelji mogu birati trenutak kad će napasti i pokrenuti rat ali nemaju u svojim rukama kada će taj rat završiti"
Iran će pokušati da u slučaju rata asimetrično odgovori i taj rat izvuče dobrim dijelom van svojih granica.
"naši neprijatelji mogu birati trenutak kad će napasti i pokrenuti rat ali nemaju u svojim rukama kada će taj rat završiti"
Iran će pokušati da u slučaju rata asimetrično odgovori i taj rat izvuče dobrim dijelom van svojih granica.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#20161 Re: IRAN
Pa nisi ti ovo stavio u tom kontextu, sta ce se izvinjavati kad istraga traje.salik79 wrote:Sta lafinam?!!!!General War wrote: Ne lafinajsettlement was reached in 1996. The United States, which “expressed deep regret” for shooting down Iran Air flight 655, agreed to pay $61.8 million to the victims’ families, and Iran dropped its suit.
Usput, da li je "reparacija" ikada isplacena (ozbiljno pitam)? I da li je kapetan broda ikada odgovarao za zlocin, ili nu je, varem, oduzeto odlikovanje zbog toga? (ovo znam da nije, bego retoricko pitanje)
Drugo, iran je napadao kao sto to i sad radi brodovlje po zalivu, zato je i kapetan i dobio orden za rjesavanje krize...ma koliko ti pokusavao projicirati ameriku kao zlo, apsolutna je cinjenica da iran je daleko od neke uloge mirotvorca. Od Homeinija, on izvozi revoluciju, koja dosta cesto tukne na sponzoriranje terorizma.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#20162 Re: IRAN
Iran je vodio i vodi proxi ratove od kako je Homeini zasjeo na stolicu, ja sam licno gledao iranske paravojske i nekakve milicije sad kad je bila ofanziva protiv isila...do tada iran je maximalno bio involviran u proxi rat protiv amerikanaca i iracke vlade posebno na jugu iraka...do masovnih ubistava antiiranske opozicije koja je zivila u iraku. I to je OK.vivaldi wrote:iako ove teme ne pratim bas redovno, sjecam se da je savox cesto poimenicno nabrajao siitske milicije u siriji koje su dosle iz iraka, irana, libana, afganistana...ako su se tako odazvale u siriju, onda mogu misliti sta bi tek bilo u slucaja irana koji je evidentno nesumnjivi vjerski autoritet medju svim shiitima, a to je u tom regionu izgleda najvaznije. na temelju toga sam i napisao da bi se cijeli region mogao zapalitiGeneral War wrote:Amerikanci krive iran direktno za 1800 ubijenih vojnika u iraku.
Samo su iritantni ovi dvostruki arsini...ako iran podrzava assada to je podrzavanje legalne vlade, a kad podrzava hutije e onda je borba protiv SA i USA....tu pricu je tesko prodati i djeci u obdanistu.
- ioannes
- Posts: 3056
- Joined: 26/02/2013 14:31
#20163 Re: IRAN
ja kažem da nije isključeno da podržava Hutije...General War wrote: Samo su iritantni ovi dvostruki arsini...ako iran podrzava assada to je podrzavanje legalne vlade, a kad podrzava hutije e onda je borba protiv SA i USA....tu pricu je tesko prodati i djeci u obdanistu.
pitanje je gdje su tvoji dokazi? čak države koje oponiraju Iranu imaju problema da dokažu tu liniju kojom iran podržava Hutije.
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#20164 Re: IRAN
Jebo mule. To nije razlog da ti želiš toj djeci patnju. I ne samo djeci nego i odraslima koje ne zanimaju svjeCke zajebancije i koji samo hoće da žive.Kikibombona wrote:A bas je mulama stalo do tudje djece...zrakomlat wrote:Tako jeKikibombona wrote:Tramp najavio nove teske sankcije za Iran u ponedjeljak!!nek ni djeci hrane nemaju kupiti. Go Donald, go.
Nije lijepo to što podržavaš nove žestoke sankcije.
- ioannes
- Posts: 3056
- Joined: 26/02/2013 14:31
#20165 Re: IRAN
to je forumaš koji je kompletan moralni kompas izgubio.
tragedija.
tragedija.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#20166 Re: IRAN
Sta ti treba, pecat?ioannes wrote:ja kažem da nije isključeno da podržava Hutije...General War wrote: Samo su iritantni ovi dvostruki arsini...ako iran podrzava assada to je podrzavanje legalne vlade, a kad podrzava hutije e onda je borba protiv SA i USA....tu pricu je tesko prodati i djeci u obdanistu.
pitanje je gdje su tvoji dokazi? čak države koje oponiraju Iranu imaju problema da dokažu tu liniju kojom iran podržava Hutije.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#20167 Re: IRAN
ovo isto ko za bašarove barel bombe - kažu nema dokaza da postoje
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20168 Re: IRAN
Americka vlada blokira Ligu legendi (League of Legends) u Siriji i Iranu usred eskalirajucih tenzija...
Igraci ne mogu pristupiti igri do daljnjeg.

https://dotesports.com/league-of-legend ... a-and-iran
Igraci ne mogu pristupiti igri do daljnjeg.

https://dotesports.com/league-of-legend ... a-and-iran
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#20169 Re: IRAN
Niko zdrav ne zeli patnju djeci.zrakomlat wrote:Jebo mule. To nije razlog da ti želiš toj djeci patnju. I ne samo djeci nego i odraslima koje ne zanimaju svjeCke zajebancije i koji samo hoće da žive.
Nije lijepo to što podržavaš nove žestoke sankcije.
Djeca su prioritet svih proioriteta.
Neka Iran povuce milijarde koje upumpava u siitske ekstremisticke formacije diljem BI i sasvim sigurno niko nece biti gladan.
...
Iran je prvio zatvorio Kurdistan i spucao sankcije kada su proglasili nezavisnost. Niko tada nije ukazivao na djecu vec su iranofili likovali od srece. Dosljednost je osobina koju svaki posten covjek mora imati.
...
Iran nece biti gladan. Nije to Jemen ili Somalija, ali ce ekonomija biti pregazena. Neka se Iran vrati u normalu ako im je stalo do perspektive svojih gradjana.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#20170 Re: IRAN
Iran je, kao i nama, prvi priskocio u pomoc kada su isilovci krenuli klati po Kurdistanu, dok se drugi ni pocesali nisu. Dosljednost i isjrenost je nesto sto si ti davno izgubio u putu.Kikibombona wrote:zrakomlat wrote:Jebo mule. To nije razlog da ti želiš toj djeci patnju. I ne samo djeci nego i odraslima koje ne zanimaju svjeCke zajebancije i koji samo hoće da žive.
Nije lijepo to što podržavaš nove žestoke sankcije.
Iran je prvio zatvorio Kurdistan i spucao sankcije kada su proglasili nezavisnost. Niko tada nije ukazivao na djecu vec su iranofili likovali od srece. Dosljednost je osobina koju svaki posten covjek mora imati.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20171 Re: IRAN
Neka se ameri unormale i vrate na svoje granice...Kikibombona wrote: Neka se Iran vrati u normalu ako im je stalo do perspektive svojih gradjana.

-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#20172 Re: IRAN
Slažem se.Dino34 wrote:Do ovog momenta - definitivno.salik79 wrote: Samo sto Iranci nisu beskicmenjaci, niti neki "balavci" s kojima ce se poigravati ko kako hoce...Islamski je upravo ovo kako se oni trenutno ponasaju.
Ali, ako ti je ponudio mir uz nešto prihvatljivo, dužan si da prihvatiš.
Kaže Allah u suri bekara "ako se okane, onda neprijateljstvo prestaje, jedino protiv nasilnika ostaje"
Isto tako u suri nisa, kada govori o onima koji se bore protiv muslimana, pa odustanu od borbe, kaže: "Ako vas takvi ostave na miru i ne napadaju vas, i ako vam ponude mir, onda vam Allah ne daje nikakva prava protiv njih"
iranci mogu toliko toga da dobiju. Dovoljno je da odustanu od nuklearne energije.
Ja znam da iranci ne planiraju da naprave atomsku.
Isto tako, poznate su mi hamneijeve fetve protiv nuklearnog naoružanja, al haj ti to objasni zapadu.
Trump, očigledno, očajnički treba potpis na nekom papiru, da dokaže da je nešto sposoban uraditi. Kim ga izradio, a sa Iranom bi sada potpisao i lošiji sporazum od Obame, samo da je njegov.
Mislim da su Iranci dokazali poentu. Srušili su najnapredniji avion u USA arsenalu, koji ima bolju zaštitu od f35. To je natjeralo malo normalnije glave u Americi da smire Trumpa i natjeraju idiote Pencea i Boltona u defanzivu. Očigledno je da je Iran druga vrsta neprijatelja i da se ne može ad hoc započeti rat. Iranska odbrana je bazirana na stotinama hiljada raketa svih namjena, vrsta i dometa u Iranu i susjednim zemljama, i u tom slučaju, ne postoji adekvatna odbrana, niti dovoljan broj Patriota da to zaustavi. Prije rušenja su predstavili unaprjeđeni Khordad sistem, ali je očigledno bilo nužno da ga dokažu kao adekvatnu odbranu. Poslije rušenja, svako normalan konta šta sve Iran posjeduje, a da nisu otkrili. Odavno se zna za saradnju sa Rusijom i Kinom na polju raketne tehnologije. Još su najavili da prvi ispaljen metak znači totalni rat, na što niko u svijetu nije spreman. Nemoguće je procijeniti gdje bi to sve odvelo, i ko bi se umješao.
Pored toga, nemoguće je procijeniti ko bi sve bio na nišanu, jer su u dometu područja od Afganistana do Sredozemlja. Vjerujem da su telefoni užareni, jer je očigledno da ovaj rat ne bi bio ni blizu Sirije i Iraka, gdje se ginulo decenije, a normalno živjelo par stotina kilometara dalje. Iz strateške perspektive, ulazak Irana u Siriju se pokazao kao odličan potez, jer je to upravo omogućilo ovu stratešku dubinu, koja veže jako puno neprijatelja.
Trump bi u ovom momentu pristao na bilo šta, jer ne razmišlja kao vojnik. On je siledžija koji ustukne kada mu se pokažu zubi, koji počne cijeniti neprijatelja koji se suprotstavio. Kim, Putin i Iran su dokazi. Mislim da bi u roku od mjesec dana Iran imao ukinute sve sankcije, samo da potpišu fotokopiran sporazum i nadam se da će tako i biti. Iranci da su odmah pristali na pregovore, ispali bi slabići i lista zahtjeva bi bila beskonačna, u rangu Kikijevih maštarija (da se žene otkriju i nose minjak makar triput sedmično)
Mislim da se u Washingtonu vodi najveća bitka. Ratna struja pod uticajem Izraelskog lobija, pokušava do kraja mandata ostvariti što više svojih ciljeva, jer je drugi mandat pod upitnikom, i vjerovatno znaju da ovakvu šansu neće zadugo imati. Ovo je njima najnaklonjenija administracija odavno. Njihov je cilj da pukne puška, a da se USA poslije toga snalazi i u tom procesu uništi Iran. Cijena koju će platiti Amerikanci, i BI nije bitna.
Sa druge strane su malo razumniji ljudi koji vide na šta sve ovo može izaći. Svjesni su uništenih odnosa sa saveznicima i mogućnosti da se to uništavanje nastavi. Takođe, svjesni su i mogućnosti trajnog urušavanja odnosa na BI, prije svega UAE, koji bi se mogao pozdraviti sa ekonomijom sa prvom raketom koja bi pala na Dubai. Trup je zajebao odnose sa kim je stigao, uključujući EU, tako da im nije u interesu da se EU zbližava sa Iranom i Rusijom, na njihovu štetu. Ako će biti zbližavanja, najbolje je da se ukidaju sankcije, jer onda USA nije na gubitku. Izbacivanje dolara iz međunarodnih transakcija bi bio nenadoknadiv gubitak i vjerujem da su toga svjesni i da niko nije vrijedan te cijene, makar to bio Izrael ili Saudija.
Nadam se da dok ovo čitamo, uveliko zvone telefoni preko Švicarske i da ćemo uskoro čuti sjajne vijesti, da je Trump dogovorio bolji-isti- Obamin deal sa Iranom
Iranu je to u interesu, jer osim rata ih taru sankcije. Ovim ne bi ništa izgubili, dapače, dokazali bi da su principijelni, da su najveći stratezi na BI i da u suštini žele mir, za razliku od ostalih u regiji.
Imaju odličnu poziciju da dugoročno riješe svoj problem, bez krvi i nadam se da će pristati. Podcijenili su ih i neka sada to i iskoriste.
Last edited by A_A_AKCIJA on 23/06/2019 14:22, edited 1 time in total.
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#20173 Re: IRAN
Heheheeh, Kiki i dosljednost. Borba za ljudska prava na krilima Sisija, Boltona, Pencea, Trumpa, MBS-a, Bibija... sve odreda njegovi puleni.salik79 wrote:Iran je, kao i nama, prvi priskocio u pomoc kada su isilovci krenuli klati po Kurdistanu, dok se drugi ni pocesali nisu. Dosljednost i isjrenost je nesto sto si ti davno izgubio u putu.Kikibombona wrote:zrakomlat wrote:Jebo mule. To nije razlog da ti želiš toj djeci patnju. I ne samo djeci nego i odraslima koje ne zanimaju svjeCke zajebancije i koji samo hoće da žive.
Nije lijepo to što podržavaš nove žestoke sankcije.
Iran je prvio zatvorio Kurdistan i spucao sankcije kada su proglasili nezavisnost. Niko tada nije ukazivao na djecu vec su iranofili likovali od srece. Dosljednost je osobina koju svaki posten covjek mora imati.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20174 Re: IRAN
Kako su se Ameri skoncentrisali oko izvorista nafte i gasa...
I okruzili izvoriste slobode,prkosa,vjere,mladosti,zajednistva i snage...

I okruzili izvoriste slobode,prkosa,vjere,mladosti,zajednistva i snage...

- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#20175 Re: IRAN
...i bas su samo tu, nema ih nigdje viseNadzornik wrote:Kako su se Ameri skoncentrisali oko izvorista nafte i gasa...![]()
I okruzili izvoriste slobode,prkosa,vjere,mladosti,zajednistva i snage...![]()
