IRAN

Post Reply
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#20076 Re: IRAN

Post by King Theoden »

salik79 wrote:Image

Ali, eto, Trump to nikada ne bi dozvolio. :oops:
Molim Allaha da ga nastani tamo gdje će nastaniti iblisa, faraona i njima slične. Koji otpad.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20077 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Taj su im Huti skinuli. Ovaj je jos bolji i veci. Ali dobar, dobar. :lol:
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#20078 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Nema mira na Bliskom Istoku sve dok postoji Izrael. Izrael je uljez na teritoriji BliskogIstoka jer ta drzava je nastala na genocidu Palestinaca koji su protjerani iz svojih domova. Zato navijam da Amerika propadne i da se jednom za svagda Palestinci vrate na svoja ognjista i da se bliskoistocno pitanje rijesi na najbolji nacin. Izraelci se trebaju naseliti u Argentinu i da tamo zive jer njima nema mjesta na Bliskom Istoku. Iran nikada nece pristati na pregovore sa ljudima koji su priznali Jerusalem i Golan kao dio izraelske drzave. Palestina je mjesto u kome mogu zivjeti muslimani i krscani i graditi jednu razvijenu zemlju u kojoj ce Bliski Istok mirno zivjeti.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#20079 Re: IRAN

Post by King Theoden »

salik79 wrote:TruNp je tito :D
“They're not going to have a nuclear weapon. We're not going to have Iran have a nuclear weapon,” Trump told reporters outside the White House on Saturday.

"When they agree to that, they're going to have a wealthy country. They're going to be so happy, and I'm going to be their best friend. I hope that happens,” he added.
I nastavlja:
“There was a plane with 38 people yesterday, did you see that? I think that's a big story. They had it in their sights and they didn't shoot it down. I think they were very wise not to do that. And we appreciate that they didn't do that. I think that was a very wise decision,”
Imam osjecaj da bi on volio da samo stavi svoj potpis umjesto Obame i nista vise. Da sam sebi digne ego kako je postigao nesto "golemo". Njemu kada bi Hamenei, ili barem Ruhani, pruzio ruku ovaj bi se spis'o od srece. Mislio je da ce to postici tek tako, a ovi ga stavili na ignore. Mislio je ispasti faca, a sada se sve vise ponizava, ne bi li postigao bilo kakav sporazum za vrijeme svog mandata.
Čovjek želi drugi mandat. Sve što radi, radi s tim ciljem.
Jerusalemom je kupio jevrejski lobi.
"mirotvorac" je zato što su amei siti ratova.
Al et, da ikako mogu, savjetovao bih irancima da malo popuste. Ono, tobože da su spremni da se u potpunosti odreknu atomske energije u zamjenu za otvoreno tržište.
Islamski je ne zatezati tj pristati na ponuđeni mir
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20080 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Baki19 wrote:Nema mira na Bliskom Istoku sve dok postoji Izrael. Izrael je uljez na teritoriji BliskogIstoka jer ta drzava je nastala na genocidu Palestinaca koji su protjerani iz svojih domova. Zato navijam da Amerika propadne i da se jednom za svagda Palestinci vrate na svoja ognjista i da se bliskoistocno pitanje rijesi na najbolji nacin. Izraelci se trebaju naseliti u Argentinu i da tamo zive jer njima nema mjesta na Bliskom Istoku. Iran nikada nece pristati na pregovore sa ljudima koji su priznali Jerusalem i Golan kao dio izraelske drzave. Palestina je mjesto u kome mogu zivjeti muslimani i krscani i graditi jednu razvijenu zemlju u kojoj ce Bliski Istok mirno zivjeti.
De ba Baki. Moze biti mira itd., i sa Izraelom. Samo radi ekstremista na svim stranama trenutno je zavada na djelu. Polako moguce da Trampov sporazum i uspije ali mislim da nece jer ne obuhvata dovoljno toga. Ja sam malo sire razmisljao i smislio slican sporazum koji samo sire podrucje obuhvata. Trampov samo uze podrucje obuhvata.

A nece mozda uspjeti jer ga donosi covjek sa strane bez razgovora sa svima na Srednjem Istoku.
Last edited by Sanjarko on 22/06/2019 21:51, edited 2 times in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20081 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:
Challenger_ wrote:
Napisao sam, ne pratiš. Gube opskurni oligarhijski krugovi, bilo rata sa Iranom ili ne. Ne pitaj za rokove, oni su u nadležnosti samo Jednoga. Ipak, ja lično mislim da će njihova detronacija (u rasponu od gubitka uticaja, slobode i glava) biti okončana u narednih pet godina.
Reci nesto konkretno, sto mozemo lako utvrditi kad za to dodje vrijeme. Mislim, posto si tako dobar u predvidjanju buducnosti.

Gube "opskurni oligarhijski krugovi....ne pitaj za rokove", je toliko nedefinisano da si mogao komotno napisati da ce izgubiti Klingonci sa planete Kripton.

Nije riječ o "proricanju" već o pokušaju anticipacije društvenih tokova, jer, i društvo ima svoje zakonitosti kao što ih ima priroda, recimo. Rokovi: godina, dan čas. O tome može znati samo Bog.

Konkretno, po mirnodopskom scenariju: Kada se Jakub ispali u Evropu i tamo prenese svoj "City". Kada se nacionalzuje FED a njegovi većinski vlasnici procesuiraju radi kriminala. Kada se bude pojavila inicijativa da se konstituiše novi Nurnberg. Ratni scenario: Kada sudbina tih krugova bude onakva kakvu su namjenili Assadu a priredili Gadafiju: Hapšenja, likvidacije...
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#20082 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

One last visual: Red dot is the impact point of the trespassing drone against the border of Iran; and the border of the United States.

Image
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20083 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Challenger_ wrote:Konkretno, po mirnodopskom scenariju: Kada se Jakub ispali u Evropu i tamo prenese svoj "City". Kada se nacionalzuje FED a njegovi većinski vlasnici procesuiraju radi kriminala. Kada se bude pojavila inicijativa da se konstituiše novi Nurnberg. Ratni scenario: Kada sudbina tih krugova bude onakva kakvu su namjenili Assadu a priredili Gadafiju: Hapšenja, likvidacije...
EDIT: Mogućih scenarija je masa, ovo gore je samo njih nekoliko. Uglavnom, ne postoji niti jedan jedini po kom se mogu izvući.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50668
Joined: 29/12/2005 01:20

#20084 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Opet nista konkretno. Imena hocu, imena!
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20085 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Čuj on hoće.

E pa ja neću.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#20086 Re: IRAN

Post by vivaldi »

Nadzornik wrote:Image
po meni je daleko veca vijest hrabrost, tj. rizik koji su iranci preuzeli kada su ispalili raketu nego obaranje drona. bez obzira na napetosti, nije ratno stanje, iranska vojska nije pod elektronskim napadom i ometanjima svih vrsta niti je pretrpila nekoliko talasa kratsrecih raketa na vitalnu inftarstkturu. manje-vise normalno sve funkcionise.

najbolja odbrana ovog drona prema pisanju medija, je velika visina na kojoj leti. ako je onaj iranski snimak obaranja vjerodostojan, nije proslo puno sekundi od trenutka ispaljenja do pogotka sto znaci da nije bio previse daleko, a pritom se radi o meti koja sporo leti i nema cime uzvratit. isti slucaj je i sa onim spijunskim "teretnim avionom" sa 35 ljudi kojeg iranci spominju.

u svemu ovome, mene ja najvise iznenadilo (ukoliko je ta vijest tacna) da su ameri expresno bili spremni za odgovor. logicno mi je da odavno postoje planovi za napad na iran, ali da u regionu vec imaju takvu silu i jos spremnu da tako brzo reaguje je poprilicno fascinantno. iran je krupan zalogaj, i nekako mi je logicno da ako se ameri odluce za napad da bi prvo navlacili pojacanja i veliku silu u region, a zato bi im trebalo minimum nekoliko sedmica ili par mjeseci
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#20087 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

to ide posle kada isprovociraju iran da napadne saudiju i izrael
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#20088 Re: IRAN

Post by Tesla Edison »

.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#20089 Re: IRAN

Post by vivaldi »

japin_mutapi wrote:to ide posle kada isprovociraju iran da napadne saudiju i izrael
mene zapravo ne bi cudilo da je jedan od najvecih strahova amera upravo to sto ne mogu pretpostaviti reakciju irana nakon americkog napada. iran nije proxi, iran je majka svih shitskih proksija. koliko god da je iran vojno jak, ne sumnjam da ameri mogu izracuati koliko im treba tehnike i municije i vremena da iran tesko osakate (naravno samo napadi iz zraka i dalekomento, bez ikakve kopnene intervnecije), ali da ne mogu preptostvaiti sta ce se poslije toga desiti - da li ce iran dati mig da se odmah i istovremeno na oruzje dignu svi njihovi proskiji u iraku siriji, libanu, i ostalim drzavama gdje imaju uticaj. ukoliko se to desi, vjerujem da ni ameri ne mogu pretpostaviti sta bi se dalje moglo desavati
Moenx
Posts: 2064
Joined: 26/06/2013 10:36

#20090 Re: IRAJos se nalazimo N

Post by Moenx »

Polako jos se nalazimo u beskrojnom moru spekulacija koje se prostire Golfskim zaljevom
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20091 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Znam da bi letile rakete itd., na sve strane. U to sam siguran.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#20092 Re: IRAJos se nalazimo N

Post by vivaldi »

Moenx wrote:Polako jos se nalazimo u beskrojnom moru spekulacija koje se prostire Golfskim zaljevom
ma naravno, ali ono sto je cinjenica da rat i mir nisu isto. nije isto upalit radar ili sjedit u ogromnom, skoro napoekretnom, kamionu sa nekoliko raketa od pet metara na prikolici na sred livade u ratu i u miru. pogotovo kad si u ratu sa nekom supersilom. kad upalis radar u miru neces se usrat u gace sto te protivnik detektovo, ali u ratu nakon detekcije slijedi kanonada projektila, a to nije bas isto.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20093 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Ja sam im dao savjet da se ne zjb-vaju sa Iranom. Letilo bi oruzje razno na sve strane po bazama, rafinerijama, busotinama, tankerima, lukama itd. Milioni izbjeglica i vojnika bi se pokrenuli itd. Kad bi Amerika uspjela to da sve sanira, da smiri itd. Kako bi uspjela da regrutuje milionsku vojsku da ovo zaustavi sve, da osigura itd.

Europa bi njb-la, mozda i Rusija u izbjeglickim talasima itd. EU suti i trpi zasad. Zavada bi bila jos veca. Samo jos nedostaje da se svijet skroz polarizira i zavadi religijski.

Sr*nje samo tako bi bilo.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20094 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Kaki bolan izbjeglicki talasi?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20095 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

opet ce sirotinja cijenu da placa i sa jedne i sa druge strane
Dobar komentar sa vijesti o novim sankcijama.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#20096 Re: IRAN

Post by Lakat Jebić »

vivaldi wrote:
japin_mutapi wrote:to ide posle kada isprovociraju iran da napadne saudiju i izrael
mene zapravo ne bi cudilo da je jedan od najvecih strahova amera upravo to sto ne mogu pretpostaviti reakciju irana nakon americkog napada. iran nije proxi, iran je majka svih shitskih proksija. koliko god da je iran vojno jak, ne sumnjam da ameri mogu izracuati koliko im treba tehnike i municije i vremena da iran tesko osakate (naravno samo napadi iz zraka i dalekomento, bez ikakve kopnene intervnecije), ali da ne mogu preptostvaiti sta ce se poslije toga desiti - da li ce iran dati mig da se odmah i istovremeno na oruzje dignu svi njihovi proskiji u iraku siriji, libanu, i ostalim drzavama gdje imaju uticaj. ukoliko se to desi, vjerujem da ni ameri ne mogu pretpostaviti sta bi se dalje moglo desavati
Neki analitičar na CNNu reče da se spekuliše i o ćelijama hezbollaha na američkom tlu. Al poenta je bas to, niko ne zna, ustvari ne da ne zna, nego niko nema procjenu o mogućim razmjerama posljedica.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20097 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

To bi se rjesilo za 24 H. Ne bi im prvi put bilo da “neprijatelje” potrpaju u kampove
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50668
Joined: 29/12/2005 01:20

#20098 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:Čuj on hoće.

E pa ja neću.
Nista znaci konkretno od najveceg politickog maga na forumu. :oops:
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#20099 Re: IRAN

Post by muhafuca »

malo se zaguzvalo u Perzijskom zaljevu kako su zapadne drzave

zapadnim kompanijama zabranili prelete preko Irana



Image
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20100 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Ako isprepadana Evropa neće, ima ko hoće.
Rusija poručila kako će pomoći Iranu s izvozom nafte ukoliko Europska unija ne pokrene svoj mehanizam za plaćanje koji bi trebao zaobići Trumpove sankcije

Ruski zamjenik ministra vanjskih poslova, Sergej Riabkov, poručio je kako je Rusija spremna pomoći Iranu po pitanju izvoza nafte i bankarskog sektora ukoliko Europska unija ne pokrene najavljivana plaćanja.
:arrow: LINK
:arrow: LINK


U osnovi, prije pet dana je u Teheranu (delegacija od 250 ruskih poslovnih ljudi) ozvaničen program reeksporta iranske nafte preko ruskih kompanija kroz covert-projekat "nafta za hranu".
Post Reply