Challenger_ wrote:jeza u ledja wrote:Ko donosi odluke trenutno?
Tamo je, što bi se kod vas reklo, CLASH između više struja moći sa dijametralno suprotnim interesima. Zato je predviđanje za Iran krajnje nezahvalno, iako je vidljivo ko na kraju gubi.
Pa Amerika je smisljena nesto kao Rim. Predsjednik ima dio odgovornosti i moci. Senat i kongres opet drugi dio odgovornosti i moci itd. Iza kulisa lobiji rade, koji isto imaju moc itd. Ko Rim, Amerika je. Barem ja tako to vidim laicki.
Mislim nista nema cudno u tome itd. Samo ima zjb ako stetu nanose i sebi i nama, radi racuna na banci, moci itd.
Nisu ni ove druge drzave itd., bolje po tome. Problem nastaje kad se hoce sukobiti ti Slonovi. Tad Trava, mi narod obicni nastradamo.
Ja ovo laicki ovako gledam. Ali mozda grijesim.