IRAN

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20026 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

asker wrote:
Kikibombona wrote: Jesi siguran, samo ta dva covjeka?

Velika vecina Republikanaca je bila protiv takvog dogovora sa Iranom. Najutjecajniji Republikanci poput Lindzi Grema ili Marka Rubija su dogovor predstavili kao katastrofu prije nego je Tramp ista o tome rekao. Veliki broj ljudi u americkoj politici i sigurnosnim sluzbama je bio protiv dogovora Obame i njegove ekipe. Misljenja sam da su ti ljudi izvrsili pritisak na Trampa a ne da je to njegova pamet.
Pa mogao si komotno nabrajati clanove opozicije i onda bi cifra bila mnogo veca. Ono, vecina republikanaca, krezubi redneci iz Louisiane itd. Opet spinovanje, a vrlo dobro znas na sta se odnosi "dva covjeka".........................dakle jedan koji predvodi svoju naciju i drugi koji ima aspiracije (u tom trenutku) da predvodi svoju.

Pokusavas odbraniti neodbranjivo, a znamo i iz kog romanticnog razloga (da se ne lazemo).

Jer inace, poslusao bi stavove evo EU, ovih poznatih faca bar, Mogherini i ekipe, Merkelove (jer Kinu i Rusiju nema potrebe da pominjemo), svo ovo vrijeme od kako je kanarinac obrisao guzicu sporazumom.
Republikanci cine pola Amerike, najprogresivnije drzave svijeta. Ako su Republikanci 'krezubi' onda su iranske mule pecinski ljudi.
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#20027 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Turska podrzava Iran i Turska nece dozvoliti da se urusi islamska revolucija. Iranci su muslimani i Turska to dobro zna tako da nece dozvoliti da ruse iranski gradovi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20028 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

nosara wrote:Ma naravno, za dan dva. Mozda tri. MEHEHEHEHEHEHEHEHEHEH :lol:

Nego, koji je tvoj interes? Vec dugo zelim da te pitam, pa evo sad te pitam. Nije te Sirija nicemu naucila?
Interes je da se razoruzaju iranske ekstremisticke paravojne formacije u Iraku, Siriji, Libanu, Jemenu, Afganistanu itd.

Interes je da se Iran pacifizira.

Davno sam gledao dokumentarac u kojem su Amerika, Velika Britanija i Rusija pregovarali kako da neutraliziraju militaristicki duh njemackog naroda. Ljudi su se time studiozno bavili. I danas imamo miroljubivu Njemacku. Niko nema strah od Njemacke, a sijali su strah stoljecima. Irancima, tj. Perzijancima treba unistiti militaristicki duh i svijet ce imati jedan problem manje. Treba im iz ruku uzeti rakete a dati kompjutere, isto kao Japancima i Nijemcima.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#20029 Re: IRAN

Post by The 51st State »

Moze, nek krenu od pacifizaije izraela, pa onda nek sole pamet drugima.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#20030 Re: IRAN

Post by nosara »

Kikibombona wrote:
nosara wrote:Ma naravno, za dan dva. Mozda tri. MEHEHEHEHEHEHEHEHEHEH :lol:

Nego, koji je tvoj interes? Vec dugo zelim da te pitam, pa evo sad te pitam. Nije te Sirija nicemu naucila?
Interes je da se razoruzaju iranske ekstremisticke paravojne formacije u Iraku, Siriji, Libanu, Jemenu, Afganistanu itd.

Interes je da se Iran pacifizira.

Davno sam gledao dokumentarac u kojem su Amerika, Velika Britanija i Rusija pregovarali kako da neutraliziraju militaristicki duh njemackog naroda. Ljudi su se time studiozno bavili. I danas imamo miroljubivu Njemacku. Niko nema strah od Njemacke, a sijali su strah stoljecima. Irancima, tj. Perzijancima treba unistiti militaristicki duh i svijet ce imati jedan problem manje. Treba im iz ruku uzeti rakete a dati kompjutere, isto kao Japancima i Nijemcima.
Eto ti iz polupismene Bosne guraj nekom kompjuter u ruke. Biz' bolane, ne lupaj.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#20031 Re: IRAN

Post by zrakomlat »

Kikibombona wrote: ...

A evo kontraargument tvojim tvrdnjama... Saudijska Arabija i Izrael zarko zele da Amerika napadne Iran. Dobili su nekoliko povoda u proteklih mjesec dana... dva puta su pogodjeni tankeri, gadjana je americka ambasada i vojna baza u Bagdadu, gadjano je sjediste Eksona u Basri, te je na kraju srusen dron. Ocigledno je da Amerika ne zeli rat, zeli pregovore koje ce oni diktirati.

Dakle:

1. Saudijska Arabija i Izrael zele nemilosrdnu vojnu akciju protiv Irana
2. Amerika zeli pregovore

Ako bude rat, bice zato sto Iran nije zelio pregovarati a ne radi Saudije i Izraela. Nisu Amerikanci maloumni da ih neko kao zadnje debile uvuce u rat. Pametniji su oni milion puta od mene i tebe.
Čekaj, jel ti stvarno vjeruješ da su Iranci gađali tankere, uključujući i japanski, u tretnutku dok je japanska delegacija bila u posjeti Iranu?
Last edited by zrakomlat on 22/06/2019 14:56, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50669
Joined: 29/12/2005 01:20

#20032 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote:
Sta kontas, da bi sa Clinton tenzije s Iranom bile vece? :-)
Da ne trepne...[/quote]

Pa ona je bila dio administracije koja je napravila sporazum sa njima. Jedini razlog sto postoje ove trenutne tenzije je sto je Trump pobucao taj sporazum.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50669
Joined: 29/12/2005 01:20

#20033 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: Nakon ovakve maliciozne izvale, koje se do sada niko sjetio nije, smatram suvisnim bilo kakvu daljnju raspravu i repliku na ostatak tvoga upisa. Ovo je vrhunac malicioznisti koju sam do sada procitao na ovom forumu. Covjeka koji je, zajedno s pratnjom, "nestao" u Libiji 1978, dakle prije Islamske revolucije, stavljas na dusu njegovom rodjaku (obojica su iz loze Musawi, koja potice od Ehlibejtskog Imama Muse Kazima a.s.) Imamu Homeiniju k.s. :-) :-) :-) :-) :roll:
Ne stavljam ja, nisam ja to izmislio. Cuj “maliciozne izjave” :lol: . Pazi ga sto se uvrijedio ko da sam njemu nesto rekao :D . To je to kad od vjerskih idola pravis politicare.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20034 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

nosara wrote:
Ma naravno, za dan dva. Mozda tri. MEHEHEHEHEHEHEHEHEHEH :lol:

Nego, koji je tvoj interes? Vec dugo zelim da te pitam, pa evo sad te pitam. Nije te Sirija nicemu naucila?
Nosara, bolan, trola:
A_A_AKCIJA wrote:Kiki se sa druge strane samo zajebava sa jako ozbiljnom temom i to je iskreno vrlo šupački. 90% stvari koje piše ni sam ne vjeruje, ali zna kakvu će reakciju izazvati kod ljudi koje to pogađa. Provalio je fol i samo tambura istu priču i nervira ljude. Nešto kao psovanje majke nekome kome je mati teško bolesna.
"Psovanjem majke" skreće pažnju na sebe.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20035 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

The 51st State wrote:Moze, nek krenu od pacifizaije izraela, pa onda nek sole pamet drugima.
Od nekoga se mora krenuti. Ako bi se uvijek prstom upiralo na druge, nikada se ne niko ne bi pacifizirao.

Njemacka je zestoko ojadila svijet u vise navrata. Amerikanci su ih uz pomoc Britanaca i Rusa smirili za duzi period. Mozda Njemacka vise nikad nece biti agresivna. Japan isto.

Velika dobit za covjecanstvo je sto danas imamo mirnu Njemacku i Japan. I jedni i drugi su produktivni, nude svijetu tehnoloski razvoj. Njemacka i Japan su danas uzor svima.

...

Izrael je u teskoj situaciji. Historija jevrejskog naroda = ugnjetavanje, progon, genocid. Od prvog dana Izraela susjedi im prijete nestankom, bioloskim unistenjem i genocidom. Nakon 6 000 000 mrtvih izraelski narod nece prezivjeti novi genocid. Zidove su tlacili svi kroz historiju, od Rimljana pa nadalje. Postoje historijski zapisi da su prije Rimljana bili zrtve progona. U krscanstvu i islamu, dvije najvece vjere, imamo indirektne pozive na genocid, najgoru mogucu dehumanizaciju jevrejskog naroda. Krscanski ekstremisti su stoljecima dehumanizirali jevrejski narod. Sve je rezultiralo masovnim progonima, ugnjetavanjima i na kraju najbrutalnijim genocidom ikada. Sada isto rade islamski ekstremisti, pozivaju na unistenje Izraela i samim tim jevrejskog naroda. Jevrejski narod i danas je suocen sa genocidnim ambicijama.

Protivim se zlocinima cionistickog rezima ali smatram da jevrejski narod mora imati najbolje moguce oruzje dok ne iscezne anti-izraelski i anti-jevrejski sentiment kod krscanskih i islamskih ekstremista.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20036 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Od solidnog forumaša postao je lik koji je sve do jednog predviđanja promašio, svaki pokušaj analize pisao kao da je riječ o vicu, pa sada trola, flejma i spama, skrečući pažnju na sebe. Postao je gori od Pravdaje, lika koji je iste stvari pisao i podržavao, a koji je useljeničku vizu u USA dobio zvog svoje "alternativne" seksualne orijentacije.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20037 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Challenger_ wrote:Od solidnog forumaša postao je lik koji je sve do jednog predviđanja promašio, svaki pokušaj analize pisao kao da je riječ o vicu, pa sada trola, flejma i spama, skrečući pažnju na sebe. Postao je gori od Pravdaje, lika koji je iste stvari pisao i podržavao, a koji je useljeničku vizu u USA dobio zvog svoje "alternativne" seksualne orijentacije.
Ti si izgleda zaboravio da su 'krimske plaze' najveca provala u historiji drustvenih mreza, ne samo klix foruma...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20038 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Jah. Eto, sad si pao i na papak-detektoru.

Torlaj nekog drugog, mene svojim glupim trolanjem ne možeš navući.


______
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20039 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Challenger_ wrote:Od solidnog forumaša postao je lik koji je sve do jednog predviđanja promašio, svaki pokušaj analize pisao kao da je riječ o vicu, pa sada trola, flejma i spama, skrečući pažnju na sebe. Postao je gori od Pravdaje, lika koji je iste stvari pisao i podržavao, a koji je useljeničku vizu u USA dobio zvog svoje "alternativne" seksualne orijentacije.
Hajmo reci da je upravu i da sve to stoji i da su Amerikanci upravu. Boje se Shija paravojski i milicija na Srednjem Istoku itd. Ali opet kako to sve razoruzati kad se tim ljudima o glavi radi. Bilo ih 200 miliona 2009 godine a ko zna koliko ih ima sad.

Da ih Iran razoruza. Kako, sta itd. Bas me zanima.

PS. Americki gradzani mnogi su, kao i Shije mnoge i mnogi drugi do zuba naoruzani. Hajmo Shije razoruzavat ali ne i Americke gradzane jer tako se stiti demokratija, II amandman itd.

Samo da se zna rat je veliko zlo i podrzao bi razoruzavanje ali kako, sta itd.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20040 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Nema on blage veze ni o čemu. Običan šalabajzer.
Moenx
Posts: 2064
Joined: 26/06/2013 10:36

#20041 Re: IRAN

Post by Moenx »

Baki19 wrote:Iran je jednom pregovarao i vise nece. Sa Amerikancima ne postoji nikakav dogovor jer su zli. Iran ce najprije uci u rat nego da se dogovara sa Trumpom. Iran bi mogao da izradi nuklearnu bombu ali to nece jer Ajatollah Hamnei je zabranio izradu tog oruzja. Iranci postuju dogovor u cemu je ucestvovala Obamina administracija i vise nece sebe izlagati novim dogovorima. Trump je rasista i ne vjerujem da ce uci u rat sa Iranom. Iran zeli da ostane islamska revolucija i narod je jedinstven po tom pogledu.
Ako je tako,e,onda nista
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#20042 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Zapad ne moze shvatiti da muslimani imaju prava graditi drzavu na islamskom principu i da nijedna zemlja ne moze da se mijesa muslmanima koji ce izbor pokrenuti. Zapad mora shvatiti da ne moze vise napadati islamske drzave i da moraju vec jednom Bliski Istok ostaviti na miru.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#20043 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

Baki19 wrote:
to
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#20044 Re: IRAN

Post by dragma »

Challenger_ wrote:Od solidnog forumaša postao je lik koji je sve do jednog predviđanja promašio, svaki pokušaj analize pisao kao da je riječ o vicu, pa sada trola, flejma i spama, skrečući pažnju na sebe. Postao je gori od Pravdaje, lika koji je iste stvari pisao i podržavao, a koji je useljeničku vizu u USA dobio zvog svoje "alternativne" seksualne orijentacije.
:lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#20045 Re: IRAN

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote:
salik79 wrote: Nakon ovakve maliciozne izvale, koje se do sada niko sjetio nije, smatram suvisnim bilo kakvu daljnju raspravu i repliku na ostatak tvoga upisa. Ovo je vrhunac malicioznisti koju sam do sada procitao na ovom forumu. Covjeka koji je, zajedno s pratnjom, "nestao" u Libiji 1978, dakle prije Islamske revolucije, stavljas na dusu njegovom rodjaku (obojica su iz loze Musawi, koja potice od Ehlibejtskog Imama Muse Kazima a.s.) Imamu Homeiniju k.s. :-) :-) :-) :-) :roll:
Ne stavljam ja, nisam ja to izmislio. Cuj “maliciozne izjave” :lol: . Pazi ga sto se uvrijedio ko da sam njemu nesto rekao :D . To je to kad od vjerskih idola pravis politicare.
Eh, da cujem, ako nisi ti, ko je?! Znaci, Homeini k.s., prije Islamske revolucije, 1978, u Libiji, ubiVa svoga brata (rodjaka) Musaa Al Sadra r.a.?! Bas me interesuje koji umobolni um je mogao to smisliti!? :run:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#20046 Re: IRAN

Post by salik79 »

Prilog sa HRTa o novonastaloj krizi. Posebno obratiti paznju na to da su Iranci srusili jedan od ukupno 4 drona ove (unaprijedjene) vrste, koje americka vojska posjeduje i osvrt na iranske obrambene kapacitete, te, sto je za KIKIJA najbitnije, o HOMOGENOSTI nacije 8-) :bih:

https://vijesti.hrt.hr/522447/new-york- ... re-na-iran

Da sve to nije ovako, kako ovaj vojni analiticar navodi, davno bi njih Ameri napali, bez ikakvog sustezanja. Kao i sve ostale. Ali, prosli su oni "Millennium Challenge 2002" (https://en.wikipedia.org/wiki/Millennium_Challenge_2002) i znaju da to bas i nije tako kako pojedini forumasi zamisljaju. ;-) 8-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#20047 Re: IRAN

Post by salik79 »

Image

Ali, eto, Trump to nikada ne bi dozvolio. :oops:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#20048 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Ne sjećam se da je na temu postavljeno saopštenje iranskog ministra vanjskih poslova u pogledu detalja oko oborenog drona, a koje je obradila iranska vojska.

Evo ga:
"U 00:14 američki dron poletio je iz Ujedinjenih Arapskih Emirata u skrivenom modu te je ušao u iranski zračni prostor. Naciljan je u 04:05 na koordinatama 25°59'43"S 57°02'25"I, u blizini Kouh-e Mobaraka. Dijelove srušenog američkog vojnog drona pokupili smo u NAŠIM teritorijalnim vodama".
Dakle, poletio iz Emirata, u "skrivenom modu", oboren u iranskom zračnom prostoru, ostatke pokupila iranska vojska u SVOJIM TERITORIJALNIM VODAMA.

Čim se ovo desilo, zapazio sam jedan komentar koji ovako glasi, prafraziram: "Rusi i Kinezi su iskazali interesovanje za ostatke drona. Iranci su iskazali saglasnost, ALI BI, prije toga, da ga malo sami pogledaju".


:lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20049 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

:shock:

Pratili ga od polijetanja izgleda.
asker
Posts: 3018
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#20050 Re: IRAN

Post by asker »

Kikibombona wrote:Ako su Republikanci 'krezubi' onda su iranske mule pecinski ljudi.
Ali su ipak za kurdske shalvarase britanski dom lordova.

Prizeljkujes prah i pepeo jednoj suverenoj zemlji, koja tebi i tvojoj domovini nista lose nije uradila, naprotiv, pomogli kad je najteze bilo.

Pri tome svi fakti, svo medjunarodno pravo, ogromna vecina svjetske zajednice je na strani Irana. S druge strane imas siledziju, iracionalno bice, ego manijaka koji je za 2-3 godine poljuljao svijet.
I ti si na toj strani - bravo. I takvih ljudi ima :-?
Post Reply