Page 81 of 130
#2001 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:52
by nosara
ReD aka Socijalista wrote:II. GEOLOŠKA ISTRAŽIVANJA
Član 4.
Geološka istraživanja u smislu ovog zakona)
(1) Pod geološkim istraživanjima, u smislu ovog zakona, podrazumijevaju se istraživanja i ispitivanja koja se vrše s ciljem: upoznavanja evolucije sastava i građe zemljine kore; izrade geoloških karata; prognoziranja, pronalaženja i utvrđivanja ležišta mineralnih sirovina tj. količina, kvalitet i geološko-ekonomski efekti iskorištenja čvrstih tečnih i gasnih mineralnih sirovina i geotermalne energije; utvrđivanja geoloških i geomehaničkih osobina stijena i tla; utvrđivanja geoloških uvjeta za prostorno planiranje i projektovanje građevinskih i rudarskih objekata, zaštita terena od erozije, poplava i drugih prirodnih nepogoda i geološka istraživanja i ispitivanja u cilju zaštite okoliša na prostoru Federacije.
(2) Geološka istraživanja iz stava (1) ovog člana obuhvataju izvođenje sljedećih specijalističkih istražnih radova: općih geoloških, paleontoloških, stratigrafskih, sedimentoloških, minerološko-petrografskih, geohemijskih, geofizičkih, metalogenetskih, ekonomsko-geoloških, strukturno-geoloških, inžinjersko-geoloških, hidrogeoloških, seizmoloških, geomorfoloških, geodinamičkih, geobotaničkih, fotogeoloških, geostatističkih, hemijsko-tehnoloških i drugih istražno-geoloških radova i ispitivanja.
Član 5.
(Faze geoloških istraživanja)
Osnovne faze geoloških istraživanja su:
a) osnovna geološka istraživanja;
b) regionalna geološka istraživanja;
c) detaljna geološka istraživanja i
d) eksploatacijska geološka istraživanja.
Član 6.
(Osnovna geološka istraživanja)
(1) Osnovna geološka istraživanja vrše se radi dobijanja osnovnih geoloških podataka o razvoju, sastavu i građi zemljine kore, zakonitosti nastajanja geoloških tvorevina i njihovih osobina, izrade odgovarajućih geoloških karata, utvrđivanja potencijalnosti područja u pogledu utvrđivanja rezervi mineralne sirovine, kao i utvrđivanja geoloških uvjeta za regionalna geološka istraživanja.
(2) Osnovna geološka istraživanja izvode se s ciljem upoznavanja osnovnih geoloških, tektonskih, metalogenetskih, hidrogeoloških, geotermalnih, inžinjersko-geoloških, geofizičkih, seizmoloških, mehaničkih i drugih geoloških svojstava stijena i tla na širem prostoru i nižem stepenu poznavanja geološke građe područja, u okviru kojih se izrađuju opće geološke karte, te vrši izrada podloga za prostorne i urbanističke planove, zaštita okoliša i izrada strategije razvoja Federacije i kantona.
Ovo je nebitno... Bitno je pravo vlade podrzano nekim zakonom da sklapa ovakve sporazume koji vode do ekskluziviteta na koncesiju... Ima li nesto o tome...?
#2002 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:53
by ReD aka Socijalista
Član 10.
(Geološka istraživanja od interesa za Federaciju)
(1) Geološka istraživanja od interesa za Federaciju su:
a) osnovna geološka istraživanja;
b) regionalna, detaljna i eksploatacijska geološka istraživanja tla, stijena i mineralnih sirovina koja su odlukom Vlade Federacije Bosne i Hercegovine (u daljnjem tekstu: Vlada Federacije) utvrđena da su od interesa za Federaciju;
c) izrada geoloških karata;
d) izrada geološke dokumentacije utvrđene odlukom Vlade Federacije;
e) izrada i vođenje geološkog katastra;
f) geološka istraživanja radi zaštite životne sredine i
g) vođenje i čuvanje podataka značajnih za geološki informacijski sistem.
(2) Odluku o istraživanju iz stava (1) ovog zakona donosi Vlada Federacije na prijedlog Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije (u daljnjem tekstu: Federalno ministarstvo).
(3) Postupak dodjele odobrenja za istraživanje iz stava (2) ovog člana vrši se u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine("Službeni glasnik BiH", br. 49/04, 19/05, 52/05, 92/05, 8/06, 24/06, 70/06 i 12/09). Način i uvjeti dodjele odobrenja za geološka istraživanja iz stava (1) ovog člana propisat će se pravilnikom koji donosi federalni ministar energije, rudarstva i industrije (u daljnjem tekstu: federani ministar).
#2003 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:54
by Optimus Prime
nosara wrote:Energoinvest je istisnut, prinudjen da sve prebaci Shellu i mirno se povuce... Da ne bi bilo povuci-potegni smijenjen je i Vlahovljak... Sto je sigurno sigurno je...
U pozivu stoji partnerski odnos Shell i Edd... Da li je potpisan ugovor o tom odnosu...?
Da trebali smo sve ostaviti u nadleznosti Energoinvesta kao i zadnjih 20 godina.
Oni bi nam sigurno osigurali prosperitet i donijeli desetine milijardi dolara kesa, ali tamo nekad 2077.
#2004 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:54
by nosara
ReD aka Socijalista wrote:Optimus Prime wrote:Koje gluposti!
Jucer ispade autoput nepotreban, a danas nam izgleda nisu ni potrebni novci koje bi mogli lako dobiti pod uslovom da nafte ima.
Platforma bi valjda trebala kao i dosadasnje vlade staviti ovo pitanje na standby, da se neko nove generacije njime bakcu. Valjda trebamo pricekati da Amerikanci za desetak godina usavrse "Fracking" tehnologiju i preplave trziste jeftinom naftom.
Ja sam SDP-u i vise nego zahvalan sto su konacno nakon 20 godina ovo pitanje pomakli sa mrtve tacke. Mi jednostavno vremena nemamo, i u slucaju da nafte ima exploatacija mora poceti sto prije.
Pa cilj ovih budalastina oko autoputa i nafte i jeste kenjanje po SDP-u, nist adruo. Njima nije u interesu jel dobro ili nije. Zato svaka tema zavrsi onako kako zavrsi. Da nisu u pravu.

sdp kenja po sebi sasvim dovoljno, ne treba mu pomoc...
#2005 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:54
by ReD aka Socijalista
VI. POSTUPAK ODOBRAVANJA GEOLOŠKIH ISTRAŽIVANJA
Član 25.
(Uvjeti za izvođenje geoloških istraživanja)
(1) Privredno društvo - investitor može osigurati izvođenje geoloških istraživanja samo na osnovu pribavljenog odobrenja za izvođenje geoloških istraživanja od nadležnog organa iz člana 26. ovog zakona.
(2) Izradu geološke dokumentacije i izvođenje istražnih geoloških radova može vršiti samo privredno društvo ili javna ustanova koja ispunjava uvjete iz čl. 21. i 23. ovog zakona.
Član 26.
(Nadležnosti za izdavanje odobrenja za izvođenje
geoloških istraživanja)
(1) Odobrenje za izvođenje osnovnih geoloških istraživanja izdaje Federalno ministarstvo.
(2) Odobrenje za izvođenje regionalnih i detaljnih geoloških istraživanja za mineralne sirovine iz člana 3. tač. a), b) i c) ovog zakona izdaje Federalno ministarstvo.
(3) Odobrenje za izvođenje regionalnih i detaljnih geoloških istraživanja za mineralne sirovine iz člana 3. tač. d), e) i f) ovog zakona izdaje nadležno kantonalno ministarstvo.
(4) Odobrenje za izvođenje regionalnih i detaljnih geoloških istraživanja iz stava (3) ovog člana u okviru istražnog prostora koji zahvata teritorije više kantona izdaje Federalno ministarstvo.
(5) Postupak dodjele odobrenja za istraživanje iz st. (1), (2), (3) i (4) ovog člana koje se vrši na osnovu odluke Vlade Federacije iz člana 10. stav (2) ovog zakona propisat će se posebnim pravilnikom koji donosi federalni ministar.
(6) Geološka istraživanja vrše se na osnovu odobrenja nadležnog organa uprave.
#2006 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:55
by nosara
ReD aka Socijalista wrote:Član 10.
(Geološka istraživanja od interesa za Federaciju)
(1) Geološka istraživanja od interesa za Federaciju su:
a) osnovna geološka istraživanja;
b) regionalna, detaljna i eksploatacijska geološka istraživanja tla, stijena i mineralnih sirovina koja su odlukom Vlade Federacije Bosne i Hercegovine (u daljnjem tekstu: Vlada Federacije) utvrđena da su od interesa za Federaciju;
c) izrada geoloških karata;
d) izrada geološke dokumentacije utvrđene odlukom Vlade Federacije;
e) izrada i vođenje geološkog katastra;
f) geološka istraživanja radi zaštite životne sredine i
g) vođenje i čuvanje podataka značajnih za geološki informacijski sistem.
(2) Odluku o istraživanju iz stava (1) ovog zakona donosi Vlada Federacije na prijedlog Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije (u daljnjem tekstu: Federalno ministarstvo).
(3) Postupak dodjele odobrenja za istraživanje iz stava (2) ovog člana vrši se u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine("Službeni glasnik BiH", br. 49/04, 19/05, 52/05, 92/05, 8/06, 24/06, 70/06 i 12/09). Način i uvjeti dodjele odobrenja za geološka istraživanja iz stava (1) ovog člana propisat će se pravilnikom koji donosi federalni ministar energije, rudarstva i industrije (u daljnjem tekstu: federani ministar).
E to... Dakle, prekrsen je zakon... Hvala lijepa...

#2007 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:56
by poznanik
nosara wrote:StupskaBitanga wrote:I, otkud Shell...? Ko je, s kim, kad, gdje i kolko dugo pregovarao, pa je Shell ostao kao najbolja opcija... Koliko god je degutantno neku holandsku firmu pripazit za bilo sta...

ja koliko znam a i vidio sam da je Energoinvest objavio poziv za učestvovanje u istraživanju i ovako nešto nafte u FBiH
Mislim da je sve išlo preko Energoinvesta a Vlada se samo prišlepala
U tom pozivu pise da je Edd ovlasten... Kad je i kojim aktom prenio ovlastenja i sva prava na Shell...? Gdje su rezultati poziva...?
U ovom predmetnom MOR-u stoji odredba kojom je Vlada FBiH u obavezi dostaviti Shellu sva prava i rezultate dosadašnjih geoloških i geofizičkih istraživanja Energoinvesta, kao i sva druga istraživanja.
#2008 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:57
by ReD aka Socijalista
nosara wrote:ReD aka Socijalista wrote:Član 10.
(Geološka istraživanja od interesa za Federaciju)
(1) Geološka istraživanja od interesa za Federaciju su:
a) osnovna geološka istraživanja;
b) regionalna, detaljna i eksploatacijska geološka istraživanja tla, stijena i mineralnih sirovina koja su odlukom Vlade Federacije Bosne i Hercegovine (u daljnjem tekstu: Vlada Federacije) utvrđena da su od interesa za Federaciju;
c) izrada geoloških karata;
d) izrada geološke dokumentacije utvrđene odlukom Vlade Federacije;
e) izrada i vođenje geološkog katastra;
f) geološka istraživanja radi zaštite životne sredine i
g) vođenje i čuvanje podataka značajnih za geološki informacijski sistem.
(2) Odluku o istraživanju iz stava (1) ovog zakona donosi Vlada Federacije na prijedlog Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije (u daljnjem tekstu: Federalno ministarstvo).
(3) Postupak dodjele odobrenja za istraživanje iz stava (2) ovog člana vrši se u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine("Službeni glasnik BiH", br. 49/04, 19/05, 52/05, 92/05, 8/06, 24/06, 70/06 i 12/09). Način i uvjeti dodjele odobrenja za geološka istraživanja iz stava (1) ovog člana propisat će se pravilnikom koji donosi federalni ministar energije, rudarstva i industrije (u daljnjem tekstu: federani ministar).
E to... Dakle, prekrsen je zakon... Hvala lijepa...

Molim te prosvijetli me? Gdje to?
#2009 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:57
by VjecitiStudent
nosara wrote:ReD aka Socijalista wrote:Član 10.
(3) Postupak dodjele odobrenja za istraživanje iz stava (2) ovog člana vrši se u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine("Službeni glasnik BiH", br. 49/04, 19/05, 52/05, 92/05, 8/06, 24/06, 70/06 i 12/09). Način i uvjeti dodjele odobrenja za geološka istraživanja iz stava (1) ovog člana propisat će se pravilnikom koji donosi federalni ministar energije, rudarstva i industrije (u daljnjem tekstu: federani ministar).
E to... Dakle, prekrsen je zakon... Hvala lijepa...

"Smoking gun" je pronadjen.
Ko je sljedeci na potezu?
#2010 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:58
by nosara
Optimus Prime wrote:nosara wrote:Energoinvest je istisnut, prinudjen da sve prebaci Shellu i mirno se povuce... Da ne bi bilo povuci-potegni smijenjen je i Vlahovljak... Sto je sigurno sigurno je...
U pozivu stoji partnerski odnos Shell i Edd... Da li je potpisan ugovor o tom odnosu...?
Da trebali smo sve ostaviti u nadleznosti Energoinvesta kao i zadnjih 20 godina.
Oni bi nam sigurno osigurali prosperitet i donijeli desetine milijardi dolara kesa, ali tamo nekad 2077.
Ne... Treba ga rasformirat i stvorit jos par hiljada gladnih... Suti svega ti...

Dokumentaciju su oduzeli, to je najvaznije...
#2011 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 12:59
by KatarinaKosaca
Možda za jedno 10 godina i znadnemo ko je uzeo kofer i obnovio kolekciju slika...
#2012 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:01
by nosara
ReD aka Socijalista wrote:nosara wrote:ReD aka Socijalista wrote:Član 10.
(Geološka istraživanja od interesa za Federaciju)
(1) Geološka istraživanja od interesa za Federaciju su:
a) osnovna geološka istraživanja;
b) regionalna, detaljna i eksploatacijska geološka istraživanja tla, stijena i mineralnih sirovina koja su odlukom Vlade Federacije Bosne i Hercegovine (u daljnjem tekstu: Vlada Federacije) utvrđena da su od interesa za Federaciju;
c) izrada geoloških karata;
d) izrada geološke dokumentacije utvrđene odlukom Vlade Federacije;
e) izrada i vođenje geološkog katastra;
f) geološka istraživanja radi zaštite životne sredine i
g) vođenje i čuvanje podataka značajnih za geološki informacijski sistem.
(2) Odluku o istraživanju iz stava (1) ovog zakona donosi Vlada Federacije na prijedlog Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije (u daljnjem tekstu: Federalno ministarstvo).
(3) Postupak dodjele odobrenja za istraživanje iz stava (2) ovog člana vrši se u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine("Službeni glasnik BiH", br. 49/04, 19/05, 52/05, 92/05, 8/06, 24/06, 70/06 i 12/09). Način i uvjeti dodjele odobrenja za geološka istraživanja iz stava (1) ovog člana propisat će se pravilnikom koji donosi federalni ministar energije, rudarstva i industrije (u daljnjem tekstu: federani ministar).
E to... Dakle, prekrsen je zakon... Hvala lijepa...

Molim te prosvijetli me? Gdje to?
U guzici... Evo ti zakon, pa citaj odredbe...
http://www.nabavke.com/zakonbih.pdf
Navedi po kojoj su postupali, ja se povlacim...
#2013 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:01
by StupskaBitanga
a vidjecemo kako i na koji način će raditi za autoput
I tu će biti svašta
#2014 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:02
by tortekolaci
ReD aka Socijalista wrote:Član 10.
(Geološka istraživanja od interesa za Federaciju)
(1) Geološka istraživanja od interesa za Federaciju su:
a) osnovna geološka istraživanja;
b) regionalna, detaljna i eksploatacijska geološka istraživanja tla, stijena i mineralnih sirovina koja su odlukom Vlade Federacije Bosne i Hercegovine (u daljnjem tekstu: Vlada Federacije) utvrđena da su od interesa za Federaciju;
c) izrada geoloških karata;
d) izrada geološke dokumentacije utvrđene odlukom Vlade Federacije;
e) izrada i vođenje geološkog katastra;
f) geološka istraživanja radi zaštite životne sredine i
g) vođenje i čuvanje podataka značajnih za geološki informacijski sistem.
(2) Odluku o istraživanju iz stava (1) ovog zakona donosi Vlada Federacije na prijedlog Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije (u daljnjem tekstu: Federalno ministarstvo).
(3) Postupak dodjele odobrenja za istraživanje iz stava (2) ovog člana vrši se u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine("Službeni glasnik BiH", br. 49/04, 19/05, 52/05, 92/05, 8/06, 24/06, 70/06 i 12/09). Način i uvjeti dodjele odobrenja za geološka istraživanja iz stava (1) ovog člana propisat će se pravilnikom koji donosi federalni ministar energije, rudarstva i industrije (u daljnjem tekstu: federani ministar).
Kako li samo Hrvatski tuzitelji zavide nasima.
#2015 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:02
by Banksy
Tako se krade, tako se radi. Prvo pripremiš teren, izravnaš sve gudure, pa onda oreš.
Dosta ne postoji, Transparency kupljen, sve ''civilne udruge'' kupljene, svi mediji kupljeni, pravosuđe pod kontrolom, SDA šuti (ne diraj me, ne diram te), Fahrina opozicija u talu, druga i ne postoji, Dodika i njegove medije nije briga za naše poslove, ne vidim ikog da će se ovim ozbiljno pozabaviti, možda par portala, par foruma i S. Bosna, 10 dana gužve, pročitaće i znati sveukupno 126 ljudi bez ikakvog uticaja, i to je to.
Tako se radi, učili su od najboljih, iskrene čestitke.
#2016 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:02
by VjecitiStudent
KatarinaKosaca wrote:Možda za jedno 10 godina i znadnemo ko je uzeo kofer i obnovio kolekciju slika...
To bi znacilo da Shell pouzdano vec sad zna da u FBiH ima nafte i da je samo "obradio" Vladu.
Da li je tako?
#2017 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:05
by ReD aka Socijalista
Nista ja ovdje ne mogu naci sto se tice ovog?
Vlada nikakav ugovor nije potpisala niti koncesiju, nego memorandum o razumijevanju. Mislim da se ne odnosi na ove zakone o javnim nabavkama. Mozda se varam, ali zar to nije praksa?
Rekao sam ti ne vidim nista ovdje sto usporava memorandum. Deder potrudi se pa nadji.

#2018 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:05
by nosara
VjecitiStudent wrote:KatarinaKosaca wrote:Možda za jedno 10 godina i znadnemo ko je uzeo kofer i obnovio kolekciju slika...
To bi znacilo da Shell pouzdano vec sad zna da u FBiH ima nafte i da je samo "obradio" Vladu.
Da li je tako?
Iz prve ruke, dokumentacija Edd je prva liga... Oni bi to sami zavrsili da nisu na koljenima... Sad vec i "pokriveni" "pravom rajom"...

#2019 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:07
by ReD aka Socijalista
VjecitiStudent wrote:KatarinaKosaca wrote:Možda za jedno 10 godina i znadnemo ko je uzeo kofer i obnovio kolekciju slika...
To bi znacilo da Shell pouzdano vec sad zna da u FBiH ima nafte i da je samo "obradio" Vladu.
Da li je tako?
Vjeciti, memorandum je potpisan da se istrazuje detaljno nafta i da se vrsi procjena nafte da bi se dalje moglo ici sa koncesijom. Takodje se odnosi na kvalitet nafte. Ima nafte to je nesporno, ali koliko? I jel isplativa...o tome se radi. I to pise u memorandumu.
#2020 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:07
by nosara
ReD aka Socijalista wrote:
Nista ja ovdje ne mogu naci sto se tice ovog?
Vlada nikakav ugovor nije potpisala niti koncesiju, nego memorandum o razumijevanju. Mislim da se ne odnosi na ove zakone o javnim nabavkama. Mozda se varam, ali zar to nije praksa?
Rekao sam ti ne vidim nista ovdje sto usporava memorandum. Deder potrudi se pa nadji.

Pa ti si naveo sve, nemam ti sta odgovorit... Svaka cast... Pravo na istrazivanja utvrdjuje se kroz zakon o JN... Dakle, i ovaj memo proizilazi iz te procedure, koja je ispostovana... Ali u kurcu...

#2021 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:08
by VjecitiStudent
nosara wrote:VjecitiStudent wrote:KatarinaKosaca wrote:Možda za jedno 10 godina i znadnemo ko je uzeo kofer i obnovio kolekciju slika...
To bi znacilo da Shell pouzdano vec sad zna da u FBiH ima nafte i da je samo "obradio" Vladu.
Da li je tako?
Iz prve ruke, dokumentacija Edd je prva liga... Oni bi to sami zavrsili da nisu na koljenima... Sad vec i "pokriveni" "pravom rajom"...

Sta kaze prva ruka, gdje ima nafta, koliko, na kojoj dubini???
Kako da sve ove decenije da ni kap informacije o tome ne procuri?
#2022 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:09
by poznanik
ReD aka Socijalista wrote:nosara wrote:E to... Dakle, prekrsen je zakon... Hvala lijepa...

Molim te prosvijetli me? Gdje to?
Nije pokrenut postupak o geološkom i geofizičkom istraživanju rudnih resursa u skladu sa odredbama Zakona o javnoj nabavci BiH, koji je prekršen, čak i u "izuzecima".
#2023 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:09
by madner
nosara wrote:VjecitiStudent wrote:KatarinaKosaca wrote:Možda za jedno 10 godina i znadnemo ko je uzeo kofer i obnovio kolekciju slika...
To bi znacilo da Shell pouzdano vec sad zna da u FBiH ima nafte i da je samo "obradio" Vladu.
Da li je tako?
Iz prve ruke, dokumentacija Edd je prva liga... Oni bi to sami zavrsili da nisu na koljenima... Sad vec i "pokriveni" "pravom rajom"...

Upravo tako, i ti predlazes da cekamo jos 10 godina dok ne skupe dovoljno love da to odrade do kraja. Mozda 10 mozda 20.
#2024 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:09
by Optimus Prime
nosara wrote:Optimus Prime wrote:nosara wrote:Energoinvest je istisnut, prinudjen da sve prebaci Shellu i mirno se povuce... Da ne bi bilo povuci-potegni smijenjen je i Vlahovljak... Sto je sigurno sigurno je...
U pozivu stoji partnerski odnos Shell i Edd... Da li je potpisan ugovor o tom odnosu...?
Da trebali smo sve ostaviti u nadleznosti Energoinvesta kao i zadnjih 20 godina.
Oni bi nam sigurno osigurali prosperitet i donijeli desetine milijardi dolara kesa, ali tamo nekad 2077.
Ne... Treba ga rasformirat i stvorit jos par hiljada gladnih... Suti svega ti...

Dokumentaciju su oduzeli, to je najvaznije...
Dokumentacija je mrtvo slovo na papiru,a Energoinvest je namanje bitan u ovom slucaju.
Cinjenice su takve da u nasoj zemlji EVENTUALNO postoje rezerve nafte koje prema procjenama AMOCA (ako rezultati nisu frizirani) iznose izmedju 300 miliona barela i 3 milijarde barela. Ako uzmemo u obzir da barel danas vrijedi nekih 100$, radi se dakle o vrijednosti nafte izmedju 30 i 300 milijardi dolara.
Je li tebi jasno o kojim dimenzijama je ovdje rijec? Je li ti jasno sta bi BiH mogla postici ukoliko se ovo obistini i eksploatacija pocne sto prije?
#2025 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Posted: 07/12/2011 13:10
by KatarinaKosaca
Banksy wrote:Tako se krade, tako se radi. Prvo pripremiš teren, izravnaš sve gudure, pa onda oreš.
Dosta ne postoji, Transparency kupljen, sve ''civilne udruge'' kupljene, svi mediji kupljeni, pravosuđe pod kontrolom, SDA šuti (ne diraj me, ne diram te), Fahrina opozicija u talu, druga i ne postoji, Dodika i njegove medije nije briga za naše poslove, ne vidim ikog da će se ovim ozbiljno pozabaviti, možda par portala, par foruma i S. Bosna, 10 dana gužve, pročitaće i znati sveukupno 126 ljudi bez ikakvog uticaja, i to je to.
Tako se radi, učili su od najboljih, iskrene čestitke.
Istina.