Page 81 of 169

#2001 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 17:15
by bitanga_sa_otesa
kakva garancija? za sta?

#2002 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 17:16
by harera
mahalas505 wrote:
harera wrote:@mahalas
ne vidjeh da ima set za mog skodilaka, ali opet izgleda mnogo jeftinije nego sto je meni moj serviser, u kojeg sam imam/imao veliko povjerenje, dao.
Mislim da je ovo tek sada pocelo kako je Porse preuzeo VW u BiH.

@bitanga
Imal kakve garancije kod promjene remena :D ?
prijatelju, kako nisam od tog posla tj ne bavim se time, trazim garanciju cisto da budem siguran u ucinjen rad odnosno moj stari serviser mi je to napomenuo da posoji garacnija?!?
Ispravi me ako grijesim

#2003 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 17:19
by nightvision
harera wrote: ma kakva garancija ovlastenog servisa, moj skodilak je vec nakupio godina da bi se ganjao sa takvom vrstom garancije. Interesuje me garancija da ukoliko sta bude. nedaj Boze, da on prihvata nacinjenju stetu !?!?
Pa to valjda i jeste garancija ovlastenog servisa. Malo koji drugi servis ce dati takvu garanciju. Ali autodijelovi daju nekakvu garanciju na dijelove koje ugradi strucno lice. Zato sam i spomenuo da je potrebno sa majstorom otici u kupovinu. Eh kakva je sad ta garancija to ne bih znao reci.

#2004 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 17:24
by harera
nightvision wrote:
harera wrote: ma kakva garancija ovlastenog servisa, moj skodilak je vec nakupio godina da bi se ganjao sa takvom vrstom garancije. Interesuje me garancija da ukoliko sta bude. nedaj Boze, da on prihvata nacinjenju stetu !?!?
Pa to valjda i jeste garancija ovlastenog servisa. Malo koji drugi servis ce dati takvu garanciju. Ali autodijelovi daju nekakvu garanciju na dijelove koje ugradi strucno lice. Zato sam i spomenuo da je potrebno sa majstorom otici u kupovinu. Eh kakva je sad ta garancija to ne bih znao reci.
to bih vec definisao kada odem na dogovor.
Sve u svemu, znaci da prihvatim ovu ponudu ?
I da, napomenuo sam ovom novom koleginom bratu da ja mijenjam ulje na 15 KKm ulje, a on mi veli da to niposto ne radim vec da mijenjam na nekih max 12K km, dok je meni "isprogramirano" auto da je to na 15K km. Auto ne trosi ulje sekunde jer svako toliko pogledam na šipki ;) nikada nije bilo problema nikakvih

#2005 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 17:27
by 530i
Ma majstori imaju svoj tal...tj. popust u autodijelovima...5, 10, 20, 30 posto...a mušteriji ide puna cijena, naravno.

#2006 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 17:34
by harera
530i wrote:Ma majstori imaju svoj tal...tj. popust u autodijelovima...5, 10, 20, 30 posto...a mušteriji ide puna cijena, naravno.
ma ja to nisam ni spomenuo u svom opisu problema
"moj" serviser mi je dao ponudu sa "svim" popustima 516,00 KM a kada sam pitao kolegu kako ovako mala ponuda on veli da je to cijena za mene jer "oni" dobijaju dijelove po "nabavnim" cijenama !!!
Ovo sve pitam jer sam laik u ovom poslu, a vrlo dobro znam da ovdje mogu sigurno dobiti "pošten" odgovor jer vec godinama pratim ovaj forum, istina sa vrlo malim učešćem ;)

#2007 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 17:36
by nightvision
harera wrote: Sve u svemu, znaci da prihvatim ovu ponudu ?
I da, napomenuo sam ovom novom koleginom bratu da ja mijenjam ulje na 15 KKm ulje, a on mi veli da to niposto ne radim vec da mijenjam na nekih max 12K km, dok je meni "isprogramirano" auto da je to na 15K km. Auto ne trosi ulje sekunde jer svako toliko pogledam na šipki ;) nikada nije bilo problema nikakvih
na koliko ces ti mijenjati ulje je tvoja stvar. mozes i na 10000 a ako hoces a i na 20000. :) Resetujes interval prilikom zamjene i to je to.
Ima ovde kompetentijih ljudi koji mogu malo vise reci o tome. :)

#2008 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 17:43
by 530i
Imaš različite dijelove, od originalnih škodinih do kineskih...izbor je tvoj. Raspitaj se koji su dijelovi i da nisu kopija neke zvučne marke...ulje mijenjaj jednom godišnje ili ako više prelaziš onda na kilometraži. Škoda je imala preporuku i 7500km da se mijenja ulje zbog lošeg goriva...15000 ja ne bih forsirao, 10-12 i novo, nije toliko skupo.

#2009 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 18:50
by harera
Hvala svima na dobronamjernim savjetima :)

#2010 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 20:15
by Optimist
Jednom sam pisao ali evo jos jednom da je veliki servis na 1.9 TDI 66kw kod Simanica bio ispod 500 KM. Pa provjeri i kod njega cijene. Ipak je on veci i znacajniji servis.

#2011 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 20:34
by relax11
Da li je neko stavljao morimoto sociva na Skodu Fabiju mk1 ili zna da je neko stavljao, da mi prenese iskustva posto planiram stavljati

#2012 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 20:35
by harera
Neznam ko je taj Simanic Jel može broj te!efona?
Edit: našao hvala

#2013 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 21:24
by bitanga_sa_otesa
530i wrote:Ma majstori imaju svoj tal...tj. popust u autodijelovima...5, 10, 20, 30 posto...a mušteriji ide puna cijena, naravno.
Najlakse je na majstore...Nije tu do majstora vec do trgovca zamisli koliko otimaju u tim radnjama kad mogu davati toliki popust. ....

#2014 Re: Škoda all about

Posted: 30/09/2015 23:33
by 530i
Ma dobro...i mehaničari moraju da žive od nečega, ne mogu raditi džaba ili uz 5-10-20 maraka dnevno zarade...više sam to napisao da se dobije bolja slika o variranju cijena od jednog do drugog.

#2015 Re: Škoda all about

Posted: 01/10/2015 00:33
by bitanga_sa_otesa
ja cu ti samo reci da dileri dijelova ne rade ispod 40% marze ....zalosno ali je tako...kola se lome na zadnjem kupcu...sitna buranija uvijek glocenzi...

#2016 Re: Škoda all about

Posted: 01/10/2015 20:27
by direstraits0078
bitanga_sa_otesa wrote:ja cu ti samo reci da dileri dijelova ne rade ispod 40% marze ....zalosno ali je tako...kola se lome na zadnjem kupcu...sitna buranija uvijek glocenzi...
Treba i diler dijelovima nesto da zaradi. Da plati reklamu, da plati drzavi ponesto, da plati struju, poneku licencu i onda ta marza od 40% i ne izgleda tako strasno. Mada, za bosanske uslove nije ni mala.

#2017 Re: Škoda all about

Posted: 01/10/2015 20:47
by mahalas505
direstraits0078 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:ja cu ti samo reci da dileri dijelova ne rade ispod 40% marze ....zalosno ali je tako...kola se lome na zadnjem kupcu...sitna buranija uvijek glocenzi...
Treba i diler dijelovima nesto da zaradi. Da plati reklamu, da plati drzavi ponesto, da plati struju, poneku licencu i onda ta marza od 40% i ne izgleda tako strasno. Mada, za bosanske uslove nije ni mala.
Opet i kad sve to dodas previse je. Nisu djelovi kvarljiva roba, pa da imaju dodatni rizik ukoliko ne prodaju odmah. Takodjer, o kakvim licencama pricamo ovdje?

#2018 Re: Škoda all about

Posted: 01/10/2015 21:03
by konektovan
direstraits0078 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:ja cu ti samo reci da dileri dijelova ne rade ispod 40% marze ....zalosno ali je tako...kola se lome na zadnjem kupcu...sitna buranija uvijek glocenzi...
Treba i diler dijelovima nesto da zaradi. Da plati reklamu, da plati drzavi ponesto, da plati struju, poneku licencu i onda ta marza od 40% i ne izgleda tako strasno. Mada, za bosanske uslove nije ni mala.
Citajuci napisano, da se zakljuciti da si ti jedan diler?! :mrgreen:

#2019 Re: Škoda all about

Posted: 01/10/2015 21:07
by direstraits0078
konektovan wrote:
direstraits0078 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:ja cu ti samo reci da dileri dijelova ne rade ispod 40% marze ....zalosno ali je tako...kola se lome na zadnjem kupcu...sitna buranija uvijek glocenzi...
Treba i diler dijelovima nesto da zaradi. Da plati reklamu, da plati drzavi ponesto, da plati struju, poneku licencu i onda ta marza od 40% i ne izgleda tako strasno. Mada, za bosanske uslove nije ni mala.
Citajuci napisano, da se zakljuciti da si ti jedan diler?! :mrgreen:
A jok bogumi. Ja gledam gdje da kupim jeftino, i da kazem i drugima. :lol: Jos ako spojis kvalitetno i jeftino, e onda je merak potpun. :D

#2020 Re: Škoda all about

Posted: 01/10/2015 21:09
by Bakir1
Cuj da govoris drugima :D
Ja samo mogu reci prijateljima ne ide nista u eter ;-)
Sve na platu je bonus :)

#2021 Re: Škoda all about

Posted: 01/10/2015 21:17
by direstraits0078
Bakir1 wrote:Cuj da govoris drugima :D
Ja samo mogu reci prijateljima ne ide nista u eter ;-)
Sve na platu je bonus :)
Pa dobro sad, nije bas da ni ja razglasim na sav glas. Imam i ovih drugih prijatelja koji drze prodavnice autodijelova, pa ne mozes bas biti previse liberalan, kako god pogledas. :D

#2022 Re: Škoda all about

Posted: 01/10/2015 21:24
by Bakir1
Takvu info treba zasluziti, a za prijatelje ja se i svog rabata mogu odreci :thumbup:

#2023 Re: Škoda all about

Posted: 10/10/2015 17:46
by zenickaraja
Koje gume preporucujute za skodu okataviju facelift, godiste 2011. U dvoumici sam dali kupiti 205/55 ili 215/55 R16...

#2024 Re: Škoda all about

Posted: 10/10/2015 17:50
by Drvosjeca iz Dejcica
zenickaraja wrote:Koje gume preporucujute za skodu okataviju facelift, godiste 2011. U dvoumici sam dali kupiti 205/55 ili 215/55 R16...
Ako je zimska idi na 205//55.

#2025 Re: Škoda all about

Posted: 10/10/2015 18:10
by Optimist
Na tu Octaviu idu 15-ke bez problema. Razmisli i o njima sa dodatnim celicnim felgama. A ako bas hoces tu dimenziju onda 205/55