Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
wild one
Posts: 129
Joined: 23/12/2008 17:03

#2001 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by wild one »

Catcool, odkuda si?
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2002 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Šta se dešava ovdje? Ostavim Vas malo same na topicu i odmah se raspričate, kao da niko ne spava nedeljom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ... Ne mogu da ne primjetim dosta nove ekipe, pa svima pozdrav i dobro dosli na ovaj topic ...

@Sun and @Muri: Posto vidim da ste se poceli hvaliti kolekcijama muzike, mislim da je vrijeme da i ja svoje bacim na pod i uslikam :-D ... Sun/Muri, odlicne slike, pravo mi se sviđaju, posebno kolekcija Crazy Cavan LP's i posljednja majica (vidio sam je na Raucous Records, ima i working shirt, ali samo "L")

@Fadill: Moramo se dogovoriti da ti dobacim majice za ekipu da poneses u BG?

Ponedeljak radni, posao ide lagano, ne znam da li ste sta pronasli na onom blogu?

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#2003 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

wild one wrote:Catcool, odkuda si?
pise ispod avatara

catcool

Posts: 4
Joined: 05/04/2009 20:45
Location: Beograd

mislim da sad imamo najvise veselih beogradjana na forumu :-D

"@Fadill: Moramo se dogovoriti da ti dobacim majice za ekipu da poneses u BG?"

moze...da sacekamo jos koji dan da vidim ako budemo isli i u ZG da posaljesh i za njih?
nije napeto uglavnom samo me zivni lako cjemo ;)
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#2004 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

lab3352 wrote:Šta se dešava ovdje? Ostavim Vas malo same na topicu i odmah se raspričate, kao da niko ne spava nedeljom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ... Ne mogu da ne primjetim dosta nove ekipe, pa svima pozdrav i dobro dosli na ovaj topic ...

@Sun and @Muri: Posto vidim da ste se poceli hvaliti kolekcijama muzike, mislim da je vrijeme da i ja svoje bacim na pod i uslikam :-D ... Sun/Muri, odlicne slike, pravo mi se sviđaju, posebno kolekcija Crazy Cavan LP's i posljednja majica (vidio sam je na Raucous Records, ima i working shirt, ali samo "L")

@Fadill: Moramo se dogovoriti da ti dobacim majice za ekipu da poneses u BG?

Ponedeljak radni, posao ide lagano, ne znam da li ste sta pronasli na onom blogu?

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
jebiga, nema mačke pa miševi kolo vode :wink:
mene je Murijeva kolekcija razveselila, posebno zato kaj je upotpunjena najljepšom gitarom na svijetu, treba je poslat čiki Brianu (sliku, ne gitaru :lol: ) za cover slijedečeg best offa :)
ona majca je naručena iz raucousa, meni je najdraža Cavan relikvija ona druga majca (u sredini) zato što sam ju kupio na koncertu u ZG. još uvjek ju čuvam iako mi je dva broja premala
nakon nje slijedi Rockability LP jer je to prvi rockin' poklon moje tadašnje cure a sad supruge
nakon provale mog oduševljenja, je shvatila da ne treba previše razmišljati nago samo pročačkati kolekciju i naručit nekaj kaj mi fali :razz:
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#2005 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Wildy,odi malo u nazad po postovima.Tamo ćeš naći predstavljanje Crorockabillya...
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2006 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

@Sun ... ja koliko znam ovdje nema miseva, sve same CATS :lol: ... samo neka se ekipa širi ... Ovo je super vidjeti ... Ja sam poceo da pisem o rockabilly mislim 2000. ili malo prije, ali evo sada nekih rezultata. Na blogu se blizim posjeti od 200.000 sto je veliki uspjeh za mene, iskreno ... Idemo dalje, pa da vidimo ... I tvoja i Murijeva kolekcija ima veoma dosta šarma, iskreno. Svaka prica na svoju pricu i to je dobro. Meni je veoma tesko pokloniti CD ili ploču, jer ne znaju da to vec imam ili nemam i veoma je tesko pronaci ovdje. Tako da to sam sebi kupujem ... Nadam se da cu stici da postavim dio svoje kolekcije za slikanje, pa da vidite (na onoj posljednjoj slici se vidi samo manji dio toga) ... i iskreno jedva cekam da se vidimo svi (bar vecina) alive ...

Evo jedne slike koja ce malo da osvježi sjecanje Muriju Matorcu :lol:

Image

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#2007 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Sjajno! A jel imaš i neki plakat?
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#2008 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

.catcool je sa nama :thumbup: dobrodošao!!!

.uuuf...gospodo Muri i Sun mogu vam reći da ovo što radite uopšte nije lepo prema nama koji nismo stigli da se rodimo na vreme :D ovakve fotke čoveku mogu stvarno da ugroze zdravsveno stanje :-) ...evo ja sam još uvek pod medikamentima...to stvarno nije fer :lol:
.šalim se naravno,bogovi ste...veeeeeeliki RESPECT!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#2009 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

The Mezcal Brothers - Rev It Up!

Image

http://www.megaupload.com/?d=WKOK6Y28
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#2010 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

@ lab: može onaj video što si pito, nisam više ziher imam li.
Btw. Bronco mi je obećao onaj broj Nomada što si ga spominjao, pa kad dobijem, skeniram i okačim...


@ divljak: je li to posljednji zagrebački roker s "milivoj" spota (i još ponekih, pipsi ako me sjećanje služi) među nama? :thumbup:
Velkom!
Dosta se ovdje spominjalo zege strit rokabili scenu 80ih i 90ih, ali samo s upitima i bez previše podataka. Daj nam malo posvijetli to doba i di si ti bio u toj priči.
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2011 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

@Morbilly: Da, napokon, taj broj Nomada sadrži jedan tekst o rockabilly sceni u ZG osamdesetih i ne mogu nikako da se sjetim ko je pisao? Znam da je spominjao veoma puno r'n'r gangs, ali evo imacemo priliku kada skeniras da vidimo sve ... Ono zipujem za vikend i saljem ti ...

@Don Karlos: Nemam plakat za tadašnji rockabilly festival (prvi i jedini u ex-Yu). Volio bih i ja da imam, iskreno.

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#2012 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

A-ha-ha...kakve su ovo "male-bonding šeme, you show me yours and I'll show you mine... :lol: :lol: :lol:

Jbg. meni je aparat u ofisu pa ću slike okačiti sutra :thumbup:


@ Orhanovski

Image

http://rapidshare.com/files/85242321/CA ... part01.rar
http://rapidshare.com/files/85373016/CA ... part02.rar
http://rapidshare.com/files/85384196/CA ... part03.rar
http://rapidshare.com/files/85396776/CA ... part04.rar
http://rapidshare.com/files/85410207/CA ... part05.rar
http://rapidshare.com/files/85424113/CA ... part06.rar
http://rapidshare.com/files/85438285/CA ... part07.rar
http://rapidshare.com/files/85453358/CA ... part08.rar
http://rapidshare.com/files/85510040/CA ... part09.rar
http://rapidshare.com/files/85541831/CA ... part10.rar
http://rapidshare.com/files/85567899/CA ... part11.rar
http://rapidshare.com/files/85586487/CA ... part12.rar
http://rapidshare.com/files/85602441/CA ... part13.rar
http://rapidshare.com/files/85617139/CA ... part14.rar
http://rapidshare.com/files/85626150/CA ... part15.rar
http://rapidshare.com/files/85636236/CA ... part16.rar
http://rapidshare.com/files/85646487/CA ... part17.rar
http://rapidshare.com/files/85657272/CA ... part18.rar
http://rapidshare.com/files/85669058/CA ... part19.rar
http://rapidshare.com/files/85683601/CA ... part20.rar
http://rapidshare.com/files/85805251/CA ... part21.rar
http://rapidshare.com/files/85893720/CA ... part22.rar
http://rapidshare.com/files/85903203/CA ... part23.rar
http://rapidshare.com/files/85914307/CA ... part24.rar
http://rapidshare.com/files/85928225/CA ... part25.rar
http://rapidshare.com/files/85941921/CA ... part26.rar
http://rapidshare.com/files/85956386/CA ... part27.rar
http://rapidshare.com/files/85971478/CA ... part28.rar
http://rapidshare.com/files/85986869/CA ... part29.rar
http://rapidshare.com/files/86003328/CA ... part30.rar
http://rapidshare.com/files/86019204/CA ... part31.rar
http://rapidshare.com/files/86036114/CA ... part32.rar
http://rapidshare.com/files/86085309/CA ... part33.rar
http://rapidshare.com/files/86097722/CA ... part34.rar
http://rapidshare.com/files/86110679/CA ... part35.rar
http://rapidshare.com/files/86121607/CA ... part36.rar
http://rapidshare.com/files/86125408/CA ... part37.rar

pass:
bobophon
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2013 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ovaj session se mora imati u originalu u svojoj kolekciji ...

Lab3352
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#2014 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

unti, pjan od veselja, 30.9. Hangmeni u Zagrebu!!! :dance: :dance: :dance:
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#2015 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

Morbilly check private message pa javi ;)
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#2016 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

lab3352 wrote:@Morbilly: Da, napokon, taj broj Nomada sadrži jedan tekst o rockabilly sceni u ZG osamdesetih i ne mogu nikako da se sjetim ko je pisao? Znam da je spominjao veoma puno r'n'r gangs, ali evo imacemo priliku kada skeniras da vidimo sve ... Ono zipujem za vikend i saljem ti ...

@Don Karlos: Nemam plakat za tadašnji rockabilly festival (prvi i jedini u ex-Yu). Volio bih i ja da imam, iskreno.

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
...ni prvi,ni jedini...o tome smo već trtljali... :roll:
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#2017 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

OOO Lab
sad si me stvarno iznenadio :shock:
znaci bio si na koncertu???

Don Karlos
...ni prvi,ni jedini...o tome smo već trtljali
??? Mozes li mi pojasniti ovo??? Kad smo trtljali, na kojoj stranici?
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2018 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ne znam koliko sam puta to spomenuo :-D ... da bio sam na tom festu (imao sam tada 18 godina, mislim) i dobro se sjecam Crvene Galerije ... A sto se tice price, ne mogu ni ja da se sjetim, ali znam da smo o tome pricali nekada prije :? ... Do mene je ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#2019 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Bas smo neki dan ja i bubnjar pricali o tom koncertu i pokusali da se sjetimo datuma.
Da li je bio 21/6 1991??

Imas li ti kakav bolji podatak?
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#2020 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Tamo negdje na početku...
I u svojem intervjuu Labu sam pisao o tom prvom...(SKUC 88' ako se dobro sjećam...tu bi Divlji mogao pomoći...)
User avatar
catcool
Posts: 8
Joined: 05/04/2009 21:45
Location: Beograd

#2021 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by catcool »

Nisam bas redovno pratio nastavu, pa sam samo nacuo da neko od vas uskoro svira u Bg-u (mislim u zici). Ako moze popravni, kada, ko i sta je u pitanju rockabilly, r'n'r ...? Mogao bih malo da pokrenem stare kosti i napokon odem na neku svirku. Usput, nadam se da moj dragi prijatelj Nick Drag nije ljut sto i ovog puta nisam uspeo da dodjem. :sad:
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#2022 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

fadill wrote:Morbilly check private message pa javi ;)
neama niš! :?
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#2023 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

catcool wrote:Nisam bas redovno pratio nastavu, pa sam samo nacuo da neko od vas uskoro svira u Bg-u (mislim u zici). Ako moze popravni, kada, ko i sta je u pitanju rockabilly, r'n'r ...? Mogao bih malo da pokrenem stare kosti i napokon odem na neku svirku. Usput, nadam se da moj dragi prijatelj Nick Drag nije ljut sto i ovog puta nisam uspeo da dodjem. :sad:
.drug Fadill od Tuzle svira u Žici sa svojim "No Rules" o6.o5. :dance:

http://www.myspace.com/norulestz
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#2024 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Don,
isao sam ja u Kulusic na svirke iz Banja Luke, ipak je BL blizu ZG pa nije bio problem pratiti scenu.

Ali hajde da se dogovorimo oko pojma "festival" majka mu stara.
Postoji definicija...

1. Ted Wilsonov festival je bio "nelokalnog" karaktera. Ukljucio je grupe iz vise republika, tacnije gdje god je postojala grupa on je urucio poziv. Neke grupe su otpale zbog neprofesionalnog karaktera njihovog zvuka, sjecam se da mi je Ismir pricao kako su neke grupe slale snimke na kazeti od Riblje Corbe. Ali pozivi su isli svima.

2. Festival je trajao vise nego jedan dan. Ja sam sa svojom grupom upao na drugi dan meni se cini.

3. Direktan prijenos na radio i TV ekipa je snimala kamerama.

4. Ucesnicima je bio obezbjedjen hotelski smjestaj.

Ipak je to bio dogadjaj u malo vecim razmjerama.

Ako je postojao jedan takav festival prije, onda molim lijepo hocu da znam koje grupe su ucestvovali iz BiH ili iz Srbije???
Koliko dana je trajao, koja medijska sredstva su bila ukljucena itd itd.

Ako cemo jednu lokalnu svirku definisati pod "festival" onda ti mogu reci da ima takvih bezbroj slucajeva i u Banja Luci pocetkom 80-tih, pa cak i krajem 70-tih.
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#2025 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Pozdrav Coolcat i dobrodošao...
Post Reply