Bosanska piramida Sunca
Moderator: Chloe
- Sinapsa
- Posts: 839
- Joined: 01/06/2004 18:28
#2001
pa dobro Prenj, da se treba ulagati u restauraciju postojecih spomenika, to si u pravu, ali nece tih 5000 km ili slijedecih 50.000 km od kantona (bezveze navodim cifre) spasiti nasu kulturnu bastinu ili nekoga u BiH osiromasiti. Jedan nas "ozbiljan" politicar godisnje mnogo vise kosta. Ako bi se zaista piramida pronasla to bi sasvim sigurno skrenulo interes i na ostale Bosansko-Hercegovacke kulturno-istorijske spomenike i omogucilo novac za restauraciju i cuvanje tog nasljedja. Mislim da piramida ne steti ni Bobovcu ni Milama ni Radimlji. Za njih i prije nije bilo interesa od strane politike...sto bi se moglo sa ovim projektom da promjeni.
Mislim da se sredstva za ovaj projekt odvajaju jer bi jedna piramida bila pun pogodak za BiH....jer je ona nesto spektakularno. Ne vjerujem da ce se neko obogatiti ili osiromasiti za tih par hiljada km....
Mislim da se sredstva za ovaj projekt odvajaju jer bi jedna piramida bila pun pogodak za BiH....jer je ona nesto spektakularno. Ne vjerujem da ce se neko obogatiti ili osiromasiti za tih par hiljada km....
- Murat Sabanovic
- Posts: 5527
- Joined: 18/01/2005 20:55
#2002
MISLIM DA TEMA NIJE "PIRAMIDA" VEC "OSMANAGIC"...
meni ne ide u glavu iz kojih razloga krkani napadaju covjeka .
osmanagic amater,zanesenjak,egocentrican,ubleha, itd...
eh znate sta ,nabio vas osmanagic na kurac sve do jednog...
treba sram i stid da vas bude...
ako niste u stanju nista doprinijeti rasvijetljavanju brda oblika piramide, ne napadaj te covjeka, koji se mozda i jeste malo zanio!!!!
a ko to nebi, da je na njegovom mjestu.
njegov hobi jeste izucavanje piramida i igrom slucaja otkrije "piramidu"
a sta krkani rade ????kritikuju ga i to ono seljacki:"ma ti doktor,ti arheolog " i slicni niski udarci.
gospodine znanje, njemu slicni ako nemate sta pametno da napisete onda izadjite malo ,prosetajte se gradom ,posevite koju trebu ,ako to niste u stanju, brate hashima u ruku i razvucite.
meni ne ide u glavu iz kojih razloga krkani napadaju covjeka .
osmanagic amater,zanesenjak,egocentrican,ubleha, itd...
eh znate sta ,nabio vas osmanagic na kurac sve do jednog...
treba sram i stid da vas bude...
ako niste u stanju nista doprinijeti rasvijetljavanju brda oblika piramide, ne napadaj te covjeka, koji se mozda i jeste malo zanio!!!!
a ko to nebi, da je na njegovom mjestu.
njegov hobi jeste izucavanje piramida i igrom slucaja otkrije "piramidu"
a sta krkani rade ????kritikuju ga i to ono seljacki:"ma ti doktor,ti arheolog " i slicni niski udarci.
gospodine znanje, njemu slicni ako nemate sta pametno da napisete onda izadjite malo ,prosetajte se gradom ,posevite koju trebu ,ako to niste u stanju, brate hashima u ruku i razvucite.
- Sinapsa
- Posts: 839
- Joined: 01/06/2004 18:28
#2003
jeste Murate, i ja bih se zanio kad bih je pronasao.
Jest da sam farmaceut i da bi mi neki jebali sve po spisku ali tu priliku nebih propustio.
Da sam kojom prilikom bio prije Osmanagica u Visokom mozda bih i sam otisao na brdo i poceo da krampam
.
To brdo tu stoji koliko stoljeca (evtl. stotine hiljada evtl. milione godina ako nije piramida) a niko do sada nije dosao na tu ideju...ipak, za takve tvrdnje treba biti ili hrabar ili drzak ili samouvjeren ili lud ili pametan ili sve zajedno.
Jest da sam farmaceut i da bi mi neki jebali sve po spisku ali tu priliku nebih propustio.
Da sam kojom prilikom bio prije Osmanagica u Visokom mozda bih i sam otisao na brdo i poceo da krampam
To brdo tu stoji koliko stoljeca (evtl. stotine hiljada evtl. milione godina ako nije piramida) a niko do sada nije dosao na tu ideju...ipak, za takve tvrdnje treba biti ili hrabar ili drzak ili samouvjeren ili lud ili pametan ili sve zajedno.
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2004
uuu hebotee pa ovi prava sekta!!!!!!!! imaju i vodju koji ima kaze sta da misle i govore!cernica wrote:Pravimjernik wrote: hej pa je li ovo gore "jedini instrument MOG dokazivanja" znači da si ti cernica ustvari SEMIR OSMANAGIĆ? pa otkrio si se mangupe! znaš, moj IQ ti je 165 od mogućih 167 (http://sarajevo-x.com/forum/viewtopic.p ... 7&start=50), i čini mi se da si se provalio jarane ko niko!
@Macuser, podsjeća li te rečenička struktura ove cernice na Osmanagića? Mene jaaaaako
prosu se čoek ko tepsijako si ti da određuješ jačinu testa inteligencije na kojem ne bi osvojio ni 100????Slab ti je test (a prema tome I IQ).![]()
svako ko ima imalo logike vidi iz ove tvoje greške da ti jesi osmanagić.Naravno da ja nisam Osmanagic,primjetio sam da vrijeđaš ovuda po farumu ljude koji znaju puno više od tebe da bite se familija odrekla samo da nisi anoniman.(ali hvala na komplimentu). Podnaslov se ne donosi na mene nego na tebe I slicne (procitaj odlomak). Ja ni blizu nisam njegovog preciznog izrazavanja, rjecitosti I znanja. Osmanagic nikog nebi vrijedjao, kao ja (ali takav sam temperament jer sam sa Juga).
Striktno nam je rekao da na uvrede ne odgovaramo uvredama nego samo istinom, cinjenicama I argumentima, odnosno da se postavimo profesionalno u svojim nastupima. On je apsolutno svjestan vase nezrelosti I savjetovao nas da budemo strpljivi jer ce za jos ne dugo sva vas osporavnja ostati bezvrijedni – onog momenta kada se konture Piramide ukazu na proljece-ljeto ove godine.
Last edited by pravimjernik on 11/01/2006 17:20, edited 1 time in total.
- uvjek dobar gost
- Posts: 7109
- Joined: 12/12/2005 14:51
- Location: blizu Merkura
#2005
Poceo sam par puta citati postove i iskren da budem nisam uspio, em sto ih je puno ,a druga stvar je sto su licemjerni.
Ja se izjasnjavam kao stari Ilir, odnosno kao potomak graditelja Bosanske piramide. Otkud to....???
Pa kad se okrenem oko sebe i vidim kolicinu seljaka i njihove demagogije, kad vidim politicare i ostale skorojevice... ja sa njima nemam nista zajednicko, lakse ni se identifikovati sa graditeljima piramide nego sa kojekakvim lokalnim kaubojima koji imaju najveci traktor u selu.
Sad ce neko pomislit da sam familija sa Ugarkom ili nekim preradjivacem suhog mesa iz Visokog. Nisam ja sam rodjen u Sarajevu i smatram da bi otkrice piramide u BiH uticalo na sve nas, u toj gradjevini leze odgovori naseg talenta u raznim domenima, leze jos razni odgovori i mnoga pitanja no mi zbog svoje uskogrudosti necemo nikad doci do povrsine, vazda ce mo biti u blatu i mraku...
Ja se izjasnjavam kao stari Ilir, odnosno kao potomak graditelja Bosanske piramide. Otkud to....???
Pa kad se okrenem oko sebe i vidim kolicinu seljaka i njihove demagogije, kad vidim politicare i ostale skorojevice... ja sa njima nemam nista zajednicko, lakse ni se identifikovati sa graditeljima piramide nego sa kojekakvim lokalnim kaubojima koji imaju najveci traktor u selu.
Sad ce neko pomislit da sam familija sa Ugarkom ili nekim preradjivacem suhog mesa iz Visokog. Nisam ja sam rodjen u Sarajevu i smatram da bi otkrice piramide u BiH uticalo na sve nas, u toj gradjevini leze odgovori naseg talenta u raznim domenima, leze jos razni odgovori i mnoga pitanja no mi zbog svoje uskogrudosti necemo nikad doci do povrsine, vazda ce mo biti u blatu i mraku...
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#2006
podvuceno sve kaze ko si i sta siAko bi se i pronasla piramida u BiH to za mene nije ama bas nikakav razlog da budem ponosan na Bosance ili sebe kao Bosanca. To su mi gluposti. Vidio sam nekakve majce sa slikama piramide..na jednoj stoji "ponosan sam sto sam Bosanac" ili nesto slicno...Toga me sramota
to znaci da neznas cijeniti vrijednosti , ko nezna cijeniti svoje vrijednosti on je niko i nista
recimo ako bi se nasla piramida, pa to mijenja knjige historije evrope covjece
bosna bi bila definitivno broj jedan po turizmu u evropi, bosna bi se spominjala u boljem svjetlu a ne ratovi kriminal i ostale crne stvari
a kad znamo da tu turisti naveliko dolaze, onda tu mora biti i posla otvaranje novih radnih mjesta
pa covjece ako stvarno iskopaju piramidu , ima da se sagradi preko dvadesetak hotela samo u tom podrucju visokog
sta znaci biti drzavljanin drzave koji ima piramide, to znaci da si potomak (a mozda i ne ) jedne velike civilizacije u ovom slucaju Iliri
sve sto vishe tog covjeka blatite sve vishe se pokazuje ko ste i sta ste
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2008
FAKAT SEKTA !El-bosniaco wrote:podvuceno sve kaze ko si i sta siAko bi se i pronasla piramida u BiH to za mene nije ama bas nikakav razlog da budem ponosan na Bosance ili sebe kao Bosanca. To su mi gluposti. Vidio sam nekakve majce sa slikama piramide..na jednoj stoji "ponosan sam sto sam Bosanac" ili nesto slicno...Toga me sramota
![]()
to znaci da neznas cijeniti vrijednosti , ko nezna cijeniti svoje vrijednosti on je niko i nista![]()
recimo ako bi se nasla piramida, pa to mijenja knjige historije evrope covjece
bosna bi bila definitivno broj jedan po turizmu u evropi, bosna bi se spominjala u boljem svjetlu a ne ratovi kriminal i ostale crne stvari
a kad znamo da tu turisti naveliko dolaze, onda tu mora biti i posla otvaranje novih radnih mjesta
pa covjece ako stvarno iskopaju piramidu , ima da se sagradi preko dvadesetak hotela samo u tom podrucju visokog![]()
sta znaci biti drzavljanin drzave koji ima piramide, to znaci da si potomak (a mozda i ne ) jedne velike civilizacije u ovom slucaju Iliri
sve sto vishe tog covjeka blatite sve vishe se pokazuje ko ste i sta ste
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#2009
ne glupiraj se matere tiFAKAT SEKTA
sekta ti je kad slijedis slijepo bez dokaza bez icega
a ja koliko vidim semir je iznio dokaze i slike , ja mu vjerujem sve dok se ne dokaze suprotno
kad mi doneses valjan dokaz da nema piramide , da to nije to sto semir govori
onda mozemo diskutovati
a ovako nema svrhe
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2010
Prvo, niko ne vrijedja Osmanagica. Licno, nemam nista protiv njega. Nije mi nesimpatican lik. Cak mislim da on zaista vjeruje u piramidu. Smatram ga zanesenjakom. Mislim da bi svima na ovome forumu bilo drago da piramida postoji. Receno ovo, sve ostalo sto sam napisao stoji.
Jednostavno, njegov pristup mi ne dozvoljava da ga ozbiljno shvatim.
Jednostavno, njegov pristup mi ne dozvoljava da ga ozbiljno shvatim.
- Sinapsa
- Posts: 839
- Joined: 01/06/2004 18:28
#2011
lailahilela muhamede resula....gdje ti iskopa te bljuvotine?El-bosniaco wrote:podvuceno sve kaze ko si i sta siAko bi se i pronasla piramida u BiH to za mene nije ama bas nikakav razlog da budem ponosan na Bosance ili sebe kao Bosanca. To su mi gluposti. Vidio sam nekakve majce sa slikama piramide..na jednoj stoji "ponosan sam sto sam Bosanac" ili nesto slicno...Toga me sramota
![]()
to znaci da neznas cijeniti vrijednosti , ko nezna cijeniti svoje vrijednosti on je niko i nista![]()
recimo ako bi se nasla piramida, pa to mijenja knjige historije evrope covjece
bosna bi bila definitivno broj jedan po turizmu u evropi, bosna bi se spominjala u boljem svjetlu a ne ratovi kriminal i ostale crne stvari
a kad znamo da tu turisti naveliko dolaze, onda tu mora biti i posla otvaranje novih radnih mjesta
pa covjece ako stvarno iskopaju piramidu , ima da se sagradi preko dvadesetak hotela samo u tom podrucju visokog![]()
sta znaci biti drzavljanin drzave koji ima piramide, to znaci da si potomak (a mozda i ne ) jedne velike civilizacije u ovom slucaju Iliri
sve sto vishe tog covjeka blatite sve vishe se pokazuje ko ste i sta ste
o kakvom ti to napadanju na covjeka...sta bolan..kako....
ja monumentalnog nesporazuma....
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#2012
a sta je to to sto ti ne dozvoljava ?????Jednostavno, njegov pristup mi ne dozvoljava da ga ozbiljno shvatim.
kakav pristup
pa fino je covjek sutio i nije govorio nista dok nije uradio geoloske analize sa geolozima i arheolozima pa je poslije napisao knjige gdje tvrdi da je piramida i onda poceo drugu fazu iskopavanja i opet nashao nekih dokaza
i sta je tu problem
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2013
pa valjda on treba dokazat da NIJE brdo? a ne ja dokazivat da nije piramida. a šuplje logike.El-bosniaco wrote:ne glupiraj se matere tiFAKAT SEKTA
sekta ti je kad slijedis slijepo bez dokaza bez icega
a ja koliko vidim semir je iznio dokaze i slike , ja mu vjerujem sve dok se ne dokaze suprotno
kad mi doneses valjan dokaz da nema piramide , da to nije to sto semir govori
onda mozemo diskutovati![]()
a ovako nema svrhe
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2015
ama nije ba, neg je PRVO napisao knjige pa onda sve ovo drugo sto si napisao. aaa logike vam čudne.....El-bosniaco wrote:a sta je to to sto ti ne dozvoljava ?????Jednostavno, njegov pristup mi ne dozvoljava da ga ozbiljno shvatim.
kakav pristup
pa fino je covjek sutio i nije govorio nista dok nije uradio geoloske analize sa geolozima i arheolozima pa je poslije napisao knjige gdje tvrdi da je piramida i onda poceo drugu fazu iskopavanja i opet nashao nekih dokaza
i sta je tu problem
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#2016
dobra, dobrapravimjernik wrote: hej pa je li ovo gore "jedini instrument MOG dokazivanja" znači da si ti cernica ustvari SEMIR OSMANAGIĆ? pa otkrio si se mangupe! znaš, moj IQ ti je 165 od mogućih 167 (http://sarajevo-x.com/forum/viewtopic.p ... 7&start=50), i čini mi se da si se provalio jarane ko niko!
@Macuser, podsjeća li te rečenička struktura ove cernice na Osmanagića? Mene jaaaaako
prosu se čoek ko tepsija
cernica wrote: Slab ti je test (a prema tome I IQ).
Nisam ti ga ja odredio, nego si ti sam sebi - svojim glupim povezivanjem.wrote: ko si ti da određuješ jačinu testa inteligencije na kojem ne bi osvojio ni 100????
A primjetio si ?!wrote: primjetio sam da vrijeđaš ovuda po forumu ljude koji znaju puno više od tebe da bite se familija odrekla samo da nisi anoniman.
cernica wrote: Naravno da ja nisam Osmanagic
wrote: svako ko ima imalo logike vidi iz ove tvoje greške da ti jesi osmanagić.
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#2017
buraz nije takolailahilela...
ovo isto kao da sjedis negdje npr. u nekom lokalu, diskutujes sa ljudima, razmjena misljenja...ono sve fino O.K...
onda uleti neko zavali ti par samara...jebe sve po spisku...nemas pojma sto.....lailahilela....anarhija....
nego sam krikovao zato si reko da ti nebi bio ponosan da ima piramida
,al hajd, kako god
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#2018
po njima sam i ja osmangic , nemoj cernica da te to zabrinjava
i mene su otuzivali da sam osmanagich
a ja covjeka nikad ocima nisam vidio jedino preko slika, i ponekad postavljam pitanja na mail to je to , ako mi nesto nije jasno
a ja covjeka nikad ocima nisam vidio jedino preko slika, i ponekad postavljam pitanja na mail to je to , ako mi nesto nije jasno
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2019
totalni trip. e, bogati jarane, izvini, a na čemu si ti majketi? daj malo bacernica wrote:dobra, dobrapravimjernik wrote: hej pa je li ovo gore "jedini instrument MOG dokazivanja" znači da si ti cernica ustvari SEMIR OSMANAGIĆ? pa otkrio si se mangupe! znaš, moj IQ ti je 165 od mogućih 167 (http://sarajevo-x.com/forum/viewtopic.p ... 7&start=50), i čini mi se da si se provalio jarane ko niko!
@Macuser, podsjeća li te rečenička struktura ove cernice na Osmanagića? Mene jaaaaako
prosu se čoek ko tepsija![]()
![]()
Ja ono jednom tebi dadoh ime, odnosno lik
![]()
cernica wrote: Slab ti je test (a prema tome I IQ).Nisam ti ga ja odredio, nego si ti sam sebi - svojim glupim povezivanjem.wrote: ko si ti da određuješ jačinu testa inteligencije na kojem ne bi osvojio ni 100????![]()
A primjetio si ?!wrote: primjetio sam da vrijeđaš ovuda po forumu ljude koji znaju puno više od tebe da bite se familija odrekla samo da nisi anoniman.![]()
![]()
A testa dobra!!! Jesi li ti dobro provjerio da nema minusa ispred te tvoje cifre IQ?
![]()
![]()
cernica wrote: Naravno da ja nisam Osmanagicwrote: svako ko ima imalo logike vidi iz ove tvoje greške da ti jesi osmanagić.![]()
![]()
Pa ti si pravi biser!!!
![]()
![]()
Ovim komentarom ukadio si I samog malog blentu
I uvrsten si na sami vrh top liste bisera ove teme. OCJENA KOMENTARA: cista desetka (10)
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2021
aha pravocernica wrote:Ma ni najmanje to mene ne zabrinjava prijatelju, nego pravo zasmijavaEl-bosniaco wrote:po njima sam i ja osmangic , nemoj cernica da te to zabrinjava i mene su otuzivali da sam osmanagich
što onda tolko žuč prosipaš po ovom forumu,nema koga nisi izvrijeđo. samo se ti vidiš s kilometarskim postovima koje niko normalan ni ne pročita a kamoli da se obazre na njih
bolesnik si ba jarane žešći
- Sinapsa
- Posts: 839
- Joined: 01/06/2004 18:28
#2022
pa jarane ti su u svom postu napravio 78,9 predrasuda...
Evo recimo ja volim BiH...volim tlo te zemlje...i radi nje bi mi bilo drago...radi zemlje Bosanske. Ali da sam ponosan na sebe sto sam Bosanac radi piramide koju Bosanci vjerovatno nisu sagradili, to mi je previse i svana izgleda jadno. Covjecanstvo je tako puno divnih stvari stvorilo da bi bilo smijesno da se sad ja nesto uzdizem i mislim kako smo mi nesto naj, naj... Bilo bi mi maksimalno drago i radi zemlje i pozitivnih posljedica na drzavu, narod....ali sa nekakvim pretjeranim ponosom
(ponos na megafon) imam problema...
to je moje misljenje....sta ti meni sad imas jebavati sve po spisku...
Isto kao da je Osmanagic nekakav bog Amonba ili tako nesto slicno pa sad ne smijem nista kritikovati pa ni 10% njegovog pristupa...
Ja mislim i da bi se Osmanagic distancirao od takvog shvatanja njega samoga.
Evo recimo ja volim BiH...volim tlo te zemlje...i radi nje bi mi bilo drago...radi zemlje Bosanske. Ali da sam ponosan na sebe sto sam Bosanac radi piramide koju Bosanci vjerovatno nisu sagradili, to mi je previse i svana izgleda jadno. Covjecanstvo je tako puno divnih stvari stvorilo da bi bilo smijesno da se sad ja nesto uzdizem i mislim kako smo mi nesto naj, naj... Bilo bi mi maksimalno drago i radi zemlje i pozitivnih posljedica na drzavu, narod....ali sa nekakvim pretjeranim ponosom
(ponos na megafon) imam problema...
to je moje misljenje....sta ti meni sad imas jebavati sve po spisku...
Isto kao da je Osmanagic nekakav bog Amonba ili tako nesto slicno pa sad ne smijem nista kritikovati pa ni 10% njegovog pristupa...
Ja mislim i da bi se Osmanagic distancirao od takvog shvatanja njega samoga.
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#2023
Dobar si Pravi...pravimjernik wrote:aha pravocernica wrote:Ma ni najmanje to mene ne zabrinjava prijatelju, nego pravo zasmijavaEl-bosniaco wrote:po njima sam i ja osmangic , nemoj cernica da te to zabrinjava i mene su otuzivali da sam osmanagich![]()
što onda tolko žuč prosipaš po ovom forumu,nema koga nisi izvrijeđo. samo se ti vidiš s kilometarskim postovima koje niko normalan ni ne pročita a kamoli da se obazre na njih
bolesnik si ba jarane žešći
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2025
Piramide, a izgleda i sekta. Covjek ima utjecaja na ljude, toliko da ako se ne slazes sa njima postaju vrlo agresivni. Ja sam za ovih nekoliko dana, od kada sam na forumu, dobih dosta psovki, samo zato sto mislim svojom glavom. Ispao sam negativac, mrzitelj Bosne i sl. Ponekad propraceno socnom psovkom (to vise govori o tim ljudima samo po sebi, kada nema argumenata, onda primitivac progovori kako jedino zna i umije). Nema svrhe nastavljati sa diskusijom, jer se nema sa kime diskutovati.

