SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#2001 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

O'zone wrote:
quarterback wrote: fin momak, bas smo neki dan pricali o biciklistickim stazama
Onooo ti vozio stazom a on parkirao vozilicu na istoj, ti mu prigovorio da je to biciklistička staza a ne parking a on ti rekao "sad bi te srokao ali Ramazan je pa moram osaburit..." ili ste baš pričali o stazama?
ma bas o stazama, diskutovali o ovim strelicama i kako se ne postuju pravci a on rekao - evo ja sam velik i imam par velikih ahbaba pa sta mislis da se mi raspodjelimo i malo objasnimo ljudima da postuju smjerove

fin momak, angazovao se dosta na popularizaciji urbanog biciklizma
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#2002 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by esmasaric »

Jučer prolazim pored nargila kafića koji je poznat po skupljanju srednjoškolaca, i to u starom gradu.
Kad napolju stoji tabla na kojoj piše: Vodena lula 6km. I još su dvije male baklje raspalili. :-) Cijena je ostala ista, ništa od nestanka nargila kafića. ...
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#2003 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kox »

quarterback wrote:
O'zone wrote:
quarterback wrote: fin momak, bas smo neki dan pricali o biciklistickim stazama
Onooo ti vozio stazom a on parkirao vozilicu na istoj, ti mu prigovorio da je to biciklistička staza a ne parking a on ti rekao "sad bi te srokao ali Ramazan je pa moram osaburit..." ili ste baš pričali o stazama?
ma bas o stazama, diskutovali o ovim strelicama i kako se ne postuju pravci a on rekao - evo ja sam velik i imam par velikih ahbaba pa sta mislis da se mi raspodjelimo i malo objasnimo ljudima da postuju smjerove

fin momak, angazovao se dosta na popularizaciji urbanog biciklizma
Ne mogu da vjerujem :lol: :lol:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#2004 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

kox wrote:Ne mogu da vjerujem :lol: :lol:
i mene iznenadilo, ko bi rekao da se time bavi u slobodno vrijeme :D
nargila.ba
Posts: 282
Joined: 12/02/2012 22:42

#2005 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nargila.ba »

-
Last edited by nargila.ba on 21/08/2016 23:00, edited 1 time in total.
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#2006 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by esmasaric »

nargila.ba wrote:
esmasaric wrote:Jučer prolazim pored nargila kafića koji je poznat po skupljanju srednjoškolaca, i to u starom gradu.
Kad napolju stoji tabla na kojoj piše: Vodena lula 6km. I još su dvije male baklje raspalili. :-) Cijena je ostala ista, ništa od nestanka nargila kafića. ...
A što ti smetaju? :)

Meni smeta što služe maloljetnike i što se u većini ne vodi dovoljno računa o higijeni. Brate dragi, formiraj inspekciju od dva člana samo za obilazak ovih barova i naplaćivanja 2000KM kazne vlasnicima u čijim se kafićima pronađu maloljetnici koji konzumiraju. Donesi zakon po kojem sličnu kaznu možeš naplatiti za nevođenje računa o higijeni. Pa nek nargila bude 10KM, 15KM, 20KM - koliko već treba, mora, i isplati se vlasniku.

Zar nije alkohol veće zlo od nargile? Da li je ikad 'izbila tuča' na mjestu gdje se služi nargila? Da li je ikad nego upucan tu? Da li je ikad neko poslije nargile sjeo u auto i ubio ljude na tramvajskoj stanici, pješačkom prelazu, trotoaru?
Smeta mi prije svega zbog skupljanja maloljetnika, baš u tom kafiću se mogu vidjeti djevojčice koje nemaju ni 15godina sa nargilama, a prijatelj mi je radio dugo u nargila baru kod sebilja i često su djeca u nesvjest padala jer pretjeruju...jer su djeca. Ali džabe morao ih je uslužiti.

Plus blizu je srednja škola i poznajem dosta tih djevojaka jer sam u blizini te škole. I svaki dan nakon nastave dođe grupica od njih 10tak i naruče po 3-4 nargile i sjednu u krug. To mi smeta, nek bar dignu cijenu, ovako dvije osobe naruče veliku nargilu i pretjeraju.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2007 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#2008 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

esmasaric wrote:
nargila.ba wrote:
esmasaric wrote:Jučer prolazim pored nargila kafića koji je poznat po skupljanju srednjoškolaca, i to u starom gradu.
Kad napolju stoji tabla na kojoj piše: Vodena lula 6km. I još su dvije male baklje raspalili. :-) Cijena je ostala ista, ništa od nestanka nargila kafića. ...
A što ti smetaju? :)

Meni smeta što služe maloljetnike i što se u većini ne vodi dovoljno računa o higijeni. Brate dragi, formiraj inspekciju od dva člana samo za obilazak ovih barova i naplaćivanja 2000KM kazne vlasnicima u čijim se kafićima pronađu maloljetnici koji konzumiraju. Donesi zakon po kojem sličnu kaznu možeš naplatiti za nevođenje računa o higijeni. Pa nek nargila bude 10KM, 15KM, 20KM - koliko već treba, mora, i isplati se vlasniku.

Zar nije alkohol veće zlo od nargile? Da li je ikad 'izbila tuča' na mjestu gdje se služi nargila? Da li je ikad nego upucan tu? Da li je ikad neko poslije nargile sjeo u auto i ubio ljude na tramvajskoj stanici, pješačkom prelazu, trotoaru?
Smeta mi prije svega zbog skupljanja maloljetnika, baš u tom kafiću se mogu vidjeti djevojčice koje nemaju ni 15godina sa nargilama, a prijatelj mi je radio dugo u nargila baru kod sebilja i često su djeca u nesvjest padala jer pretjeruju...jer su djeca. Ali džabe morao ih je uslužiti.

Plus blizu je srednja škola i poznajem dosta tih djevojaka jer sam u blizini te škole. I svaki dan nakon nastave dođe grupica od njih 10tak i naruče po 3-4 nargile i sjednu u krug. To mi smeta, nek bar dignu cijenu, ovako dvije osobe naruče veliku nargilu i pretjeraju.
a šta ćemo kad te iste djevojke od 15 godina odu u slogu i barloti i oleše se alkoholom
trebaju postojati neki prioriteti prvo valjda ide droga pa alokohol pa onda duhan, a ne obrnuto linijom manjeg otpora šta je zadnje došlo
GaRGa
Posts: 2831
Joined: 25/02/2009 15:00

#2009 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by GaRGa »

pa valjda roditelji treba da brinu gdje su im djec a ne drustvo...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2010 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Jebem ti crnu hroniku, pet zadnjih stranica o parkingu i nargili :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2011 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

julisiz es grant wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/avdija-s ... /160614072

Kako sam i predviđao. Dobro je.
Napokon jedna kazna da ti se mozak zavrti i prema zaslugama tj adekvatna ucinjenom djelu kad vec nema smrtne kazne!
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2012 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MOSALJOZE »

Last edited by MOSALJOZE on 14/06/2016 14:18, edited 1 time in total.
nargila.ba
Posts: 282
Joined: 12/02/2012 22:42

#2014 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nargila.ba »

-
Last edited by nargila.ba on 21/08/2016 23:00, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2015 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

jao_situacije wrote:
hrasno38 wrote:
......
http://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-pra ... /160614068
:mrgreen:
hahahaha samo sto ovo nije parking prostor nego privatno zemljiste...doduse cini mi se da niko tacno ne zna cije? Ali ako postoji ikakva vise logika u nasoj zemlji onda bi ovaj prostor na koristenje trebali da dobiju invalidi i nezaposleni borci opcine Centar a ne opcine Ilidza? :?
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#2016 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

hrasno38 wrote:
jao_situacije wrote:
hrasno38 wrote:
......
http://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-pra ... /160614068
:mrgreen:
hahahaha samo sto ovo nije parking prostor nego privatno zemljiste...doduse cini mi se da niko tacno ne zna cije? Ali ako postoji ikakva vise logika u nasoj zemlji onda bi ovaj prostor na koristenje trebali da dobiju invalidi i nezaposleni borci opcine Centar a ne opcine Ilidza? :?
ma nevezano za md
vidim pisao si o parkinzima, pa reko evo kanton uredio pitanje parkinga
ako je privatno ima sud i završeno
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#2017 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Innovation »

hrasno38 wrote: hahahaha samo sto ovo nije parking prostor nego privatno zemljiste.
Bez slike. :oops:
http://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novo ... denje-svih
Ministarstvo će objediniti evidencije raspoloživih parking mjesta na javnim i privatnim parkinzima, a koja će biti objavljena na vidljivom mjestu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2018 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

Sta ovo puca? Cuje se u Mis Irbinoj.
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#2019 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by esmasaric »

_BataZiv_0809 wrote:Sta ovo puca? Cuje se u Mis Irbinoj.
Ja nisam ništa ni vidjela ni čula, a prolazila sam tu prije pola sata.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2020 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

esmasaric wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Sta ovo puca? Cuje se u Mis Irbinoj.
Ja nisam ništa ni vidjela ni čula, a prolazila sam tu prije pola sata.
Maloprije je pucalo.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#2021 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Pandakonda »

I onda će se čudit kad se desi novi Mahir :roll:

User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2022 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ned071 »

_BataZiv_0809 wrote:
esmasaric wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Sta ovo puca? Cuje se u Mis Irbinoj.
Ja nisam ništa ni vidjela ni čula, a prolazila sam tu prije pola sata.
Maloprije je pucalo.

vrati se po katalizator :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#2023 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

puca li se po sarajevu?
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#2024 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zigson »

Pandakonda wrote:I onda će se čudit kad se desi novi Mahir :roll:

balavurdija i ciganija sa kosevskog
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2025 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Velkoski »

https://www.youtube.com/channel/UCzWElr ... jkJBCSU1Rw

je l' ovo vrli snimatelj? dovoljno pogledati fb i sve jasno :mrgreen:
Post Reply