hrvatska-more

Post Reply
Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#2001 Re: hrvatska-more

Post by Nokija »

@LEDA
Steta sto u Turskoj nisi naucio elementarnu kulturu dijaloga. Tako se mozes ophoditi samo i iskljucivo u krugu svoje obitelji.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2002 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

Nokija wrote:@LEDA
Steta sto u Turskoj nisi naucio elementarnu kulturu dijaloga. Tako se mozes ophoditi samo i iskljucivo u krugu svoje obitelji.
Nije ti nista lose reklA samo da ne iznosiš neprovjerene informacije i poluistine
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#2003 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

Nokija wrote:@LEDA
Steta sto u Turskoj nisi naucio elementarnu kulturu dijaloga. Tako se mozes ophoditi samo i iskljucivo u krugu svoje obitelji.

O kulturi ne raspravljam s tobom.JEDINO sam te zamolilA da se ne razmećeš poluistinama i neargumentiranim "izjavama". Ništa ružno ,posprdno i uvredljivo nisam napisala. Čak sam se izvinila zbog moje greške -nisam pogodila tvoj spol.
Od mene tebi više ni riječ neće biti upućena.
Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#2004 Re: hrvatska-more

Post by Nokija »

Havatar wrote:
Nokija wrote:@LEDA
Steta sto u Turskoj nisi naucio elementarnu kulturu dijaloga. Tako se mozes ophoditi samo i iskljucivo u krugu svoje obitelji.
Nije ti nista lose reklA samo da ne iznosiš neprovjerene informacije i poluistine
Hvala ti, ali meni ne treba advokat :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2005 Re: hrvatska-more

Post by insomnia78 »

sherbett wrote:
Bodkin wrote:
sherbett wrote: kako bi ona mene uvrijedila na nacionalnoj osnovi?
ja sam putovala sa Kosova, a ispalo je da sam u Srbiji provela skoro mjesec dana, jer toliko sam bila na putu..zato mi je to i rekla...tj. održala prodike, ..ne znam kakvo zadovoljstvo joj je to bilo..a ja sam bila vani po BG klubovima do 5 ujutro, u 6 sjela na vlak..a ona mene smara sa Kosovom i prijeti prekršajnim sudom..više me to naljutilo..
ama vrati se na stranicu prije i baci pogled na youtube video :D
Ovaj prvi? jedino što sam uspjela čut je "ovdje se stanite sa strane" :?
Ma budalastina, rekla mu je: sta, mislili ste proci pored mene k'o pored turskog groblja

s' moje sokoćalo
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#2006 Re: hrvatska-more

Post by miki.ba »

insomnia78 wrote: Ma budalastina, rekla mu je: sta, mislili ste proci pored mene k'o pored turskog groblja

s' moje sokoćalo
Ma jok nisi ti dobro cuo, rekla je "nije ti ovo turska selendra"
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2007 Re: hrvatska-more

Post by insomnia78 »

miki.ba wrote:
insomnia78 wrote: Ma budalastina, rekla mu je: sta, mislili ste proci pored mene k'o pored turskog groblja

s' moje sokoćalo
Ma jok nisi ti dobro cuo, rekla je "nije ti ovo turska selendra"
Poslusaj ponovo, kaze ne mozete proci pored mene ko pored turskog groblja

s' moje sokoćalo
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#2008 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

sherbett wrote:
insomnia78 wrote: Ma budalastina, rekla mu je: sta, mislili ste proci pored mene k'o pored turskog groblja

s' moje sokoćalo
kad bi taj koji je postavio klip znao da se to kod nas ne gleda kao uvreda, i koliko je to stara i česta "doskočica", znao bi i on da je smješan! tu sintagmu nitko ne koristi u kontekstu vrijeđanja po nacionalnoj, a još manje vjerskoj osnovi..joj idiotizma!!!
stvarno budalaština :-)
Jedno je sta je kod nas "doskočica", sta nije, a sasvim drugo ono sto izgovara drzavni sluzbenik na radnom mjestu.
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#2009 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

Havatar wrote:
Nokija wrote:@LEDA
Steta sto u Turskoj nisi naucio elementarnu kulturu dijaloga. Tako se mozes ophoditi samo i iskljucivo u krugu svoje obitelji.
Nije ti nista lose reklA samo da ne iznosiš neprovjerene informacije i poluistine
Hvala ti na razumijevanju . Neko ko iole zna o Turskoj - znao bi i da turci imaju poseban način ophođenja , vrlo ljubazan,mekan i kitnjast. Ti me već znaš ,pa tako i shvataš da nkada nisam zlurada i prosta. Tebi :kiss:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2010 Re: hrvatska-more

Post by insomnia78 »

sandokann wrote:
sherbett wrote:
insomnia78 wrote: Ma budalastina, rekla mu je: sta, mislili ste proci pored mene k'o pored turskog groblja

s' moje sokoćalo
kad bi taj koji je postavio klip znao da se to kod nas ne gleda kao uvreda, i koliko je to stara i česta "doskočica", znao bi i on da je smješan! tu sintagmu nitko ne koristi u kontekstu vrijeđanja po nacionalnoj, a još manje vjerskoj osnovi..joj idiotizma!!!
stvarno budalaština :-)
Jedno je sta je kod nas "doskočica", sta nije, a sasvim drugo ono sto izgovara drzavni sluzbenik na radnom mjestu.
Sta je tu tacno uvreda svega ti na svjetu?

s' moje sokoćalo
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#2011 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

sherbett wrote:
sandokann wrote:
Jedno je sta je kod nas "doskočica", sta nije, a sasvim drugo ono sto izgovara drzavni sluzbenik na radnom mjestu.
pa ako je premjer mogao pred novinarima u kameru reći "da smo u banani", što ne bi mogo graničar u "4 oka"?
šta je tu tako strašno? ne valja kad koristi doskočice, ne valja kad je služben..pa o tome se i piše na temi..da je sve po pravilima, više od polovice bi se okretali..šta cjepidlačiš sad tu?
Razlikujes li kafanu od Granicne sluzbe?
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#2012 Re: hrvatska-more

Post by Šveđanin »

Bio mi kolega u Turskoj.. Njega, ženu i djete avion + all inclusive smještaj u hotelu izašao sveukupno 1550 eura, ali su rezervisali dosta ranije + imali su neke popuste.

Kaže da je oduševljen, jeo koliko mu je u stomak moglo stati, nema šta nije pio, za dijete se dobije ako želiš kao neka dadilja (uključeno u cijenu) koja ga zabavlja kad hoćeš, roditelji rade šta hoće i kako hoće, masaže, tematske predstave, jutarnji pilates, igraonice u vodi za djecu, ma bukvalno sve..




Otprilike tako i ja zamišljam svoj odmor, dakle jesti novu hranu, piti dobar alkohol, kupati se malo u bazenu, malo na plaži, aposolutno me ne zanima pripremanje hrane, da gledam jel jeftinije u lidlu ili na placu, da nosam kese, da se zezam sa nervoznim Dalmosima..

Hoću da me maze, paze, da mi donose na nos da jedem na plaži, da rade sve što poželim a ja ću naravno za to platiti. E u tom rangu, Turska je mnogo bolja, interesantnija od Hrvatske. :thumbup:
User avatar
pakshu
Posts: 756
Joined: 13/07/2013 10:31
Location: U pozoristu,kvarim predstavu

#2013 Re: hrvatska-more

Post by pakshu »

Cuj jeo kolko mu je moglo u stomak stati i nema sta nije pio pa valja skrsit tricu :lol: on ko da je pobjego iz bijafre,dobro da nije trazio da mu zapakuju kuci da ponese kad krene. :D
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#2014 Re: hrvatska-more

Post by Šveđanin »

Gledaj to je figurativno rečeno, a u prevodu znači da je bilo hrane toliko da je uvijek ostajalo, jer se ne može pojesti.

Čovjek živi u zemlji gdje je alkohol preskup, a i hrana isto tako.. normalno da hoće za sebe i porodicu 10 dana gdje će se opustiti, a koliko će jesti i šta će piti nije tvoja stvar. :wink:
User avatar
pakshu
Posts: 756
Joined: 13/07/2013 10:31
Location: U pozoristu,kvarim predstavu

#2015 Re: hrvatska-more

Post by pakshu »

Normalno da nije moja stvar nit ce ikad bit al to jeo i pio ne da je smjesno nego presmjesno.On ko da je doso da zdere tamo a ne da se kupa i odmara :lol:
Sta li vama rade po toj dijaspori kad vam je merak otici na odmor i jest kolko vam stane u stomak. :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2016 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

pakshu wrote:Normalno da nije moja stvar nit ce ikad bit al to jeo i pio ne da je smjesno nego presmjesno.On ko da je doso da zdere tamo a ne da se kupa i odmara :lol:
Sta li vama rade po toj dijaspori kad vam je merak otici na odmor i jest kolko vam stane u stomak. :D
nedostatak domace hrane :-D

pogledaj samo temu bosanska jaja :-)

da ne pricam o plasticnom povrcu i teletini okusa dzona od cipele, a 100 KM kila...

ko ne dozivi ne moze shvatiti :cry:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2017 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

sherbett wrote:u čemu je konkretno problem? granična policija kao dio državne službe ne smije da koristi kolokvijalizme? OK, slažem se..malo se opustio..ali šta bi trebalo sad da se poduzme? je li to zakonom zabranjeno? etičkim kodeksom? ili je to samo eventualno nizak stupanj službenosti i profesionalnosti pojedinca?
koji je problem? nema li većih problema?
veći je problem postaviti onakav naziv klipa, nego službenikova uporaba kolokvijalizama
Tursko groblje je naziv za groblje u kom su muslimani tako da jeste vrijedjanje
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#2018 Re: hrvatska-more

Post by Šveđanin »

uglavnomja wrote:
pakshu wrote:Normalno da nije moja stvar nit ce ikad bit al to jeo i pio ne da je smjesno nego presmjesno.On ko da je doso da zdere tamo a ne da se kupa i odmara :lol:
Sta li vama rade po toj dijaspori kad vam je merak otici na odmor i jest kolko vam stane u stomak. :D
nedostatak domace hrane :-D

pogledaj samo temu bosanska jaja :-)

da ne pricam o plasticnom povrcu i teletini okusa dzona od cipele, a 100 KM kila...

ko ne dozivi ne moze shvatiti :cry:
55 eura plaćen kilogram teletine u nekoj vukojebini poslije Osla, meso bez okusa i mirisa. Još kad vidim onaj plastični paradajz iz laboratorije, dođe mi da povratim. :oops: Mada u Švedskoj ima malo više izbora što se hrane tiče.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#2019 Re: hrvatska-more

Post by Zviz »

uglavnomja wrote:
pakshu wrote:Normalno da nije moja stvar nit ce ikad bit al to jeo i pio ne da je smjesno nego presmjesno.On ko da je doso da zdere tamo a ne da se kupa i odmara :lol:
Sta li vama rade po toj dijaspori kad vam je merak otici na odmor i jest kolko vam stane u stomak. :D
nedostatak domace hrane :-D

pogledaj samo temu bosanska jaja :-)

da ne pricam o plasticnom povrcu i teletini okusa dzona od cipele, a 100 KM kila...

ko ne dozivi ne moze shvatiti :cry:

Da slazem se. Dosta hrane, barem u Danskoj je ubi boze. Meso suhoparno, bez ukusa - bezveze. Povrce isto tako. Voce kako kad. Da bas idem na odmor zbog hrane ne, ali ima ljudi - pa cak i Danaca. Recimo ja licno jedem samo svjeze znaci nebitno jel upecano ili priklano samo da nije starije od 8 sati. Kad hocu morsko odem na havn sacekam ribara koji je isplovi isti dan i kupim svjeze budi posto. Kad hocu meso odem kod mesara i pitam kad je sljedece klanje i tako kupi maksimlano svjeze mada kod zivine je i bitno cime se hrani.

A kad neko kaze da ljudi idu da jedu, opet naglasavm ne svak ali bi dodao da vecina ide vise da jede u smislu da izadje u restoran, jer ovdje npr. u Danskoj je to skupa zezancija. Ispod 60KM nemozes proci nikako. A da malo otmenije pojedes nista ispod 100 - 150KM

A da pravo jedes kao sto dolikuje u restoranu tj. predjelo, pa jedno 4-5 glavnih jela, pa neki desert, pa pice ispod 400KM zaboravi. I naravno onda se covjeku neide u restoran pa ceka dok dodje negdje gdje su cijene ipak za oci realnije.
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#2020 Re: hrvatska-more

Post by miki.ba »

Ovdje se malo preserava što bi se reklo. :oops:

A teletina vam je ko džon zato što nije teletina, jer je u EU zabranjeno zaklati bilo šta ispod tri mjeseca. :)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2021 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

slabo im prosla propaganda o granicarima, 100 eur, neljubaznosti, sabah-havazlijama pa idu dalje

toksicni otpad iz srbije u jadranu :-) sleperi, leukemija, Neum, ...

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/jadran- ... im-otpadom

:run:


sutra ce biti prica vidjena 4 kamiona sa srpskim regisdtracijama u makarskoj na rivi, istovarali toksicni otpad u more ... uslikace neki havazoljubac i kamione :D
korisnicc
Posts: 193
Joined: 25/04/2013 13:51

#2022 Re: hrvatska-more

Post by korisnicc »

uglavnomja wrote:slabo im prosla propaganda o granicarima, 100 eur, neljubaznosti, sabah-havazlijama pa idu dalje

toksicni otpad iz srbije u jadranu :-) sleperi, leukemija, Neum, ...

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/jadran- ... im-otpadom

:run:


sutra ce biti prica vidjena 4 kamiona sa srpskim regisdtracijama u makarskoj na rivi, istovarali toksicni otpad u more ... uslikace neki havazoljubac i kamione :D
Avaz je gadljiv s pljuvanjem po Hrvatskoj.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#2023 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

Šveđanin wrote:Bio mi kolega u Turskoj.. Njega, ženu i djete avion + all inclusive smještaj u hotelu izašao sveukupno 1550 eura, ali su rezervisali dosta ranije + imali su neke popuste.

Kaže da je oduševljen, jeo koliko mu je u stomak moglo stati, nema šta nije pio, za dijete se dobije ako želiš kao neka dadilja (uključeno u cijenu) koja ga zabavlja kad hoćeš, roditelji rade šta hoće i kako hoće, masaže, tematske predstave, jutarnji pilates, igraonice u vodi za djecu, ma bukvalno sve..




Otprilike tako i ja zamišljam svoj odmor, dakle jesti novu hranu, piti dobar alkohol, kupati se malo u bazenu, malo na plaži, aposolutno me ne zanima pripremanje hrane, da gledam jel jeftinije u lidlu ili na placu, da nosam kese, da se zezam sa nervoznim Dalmosima..

Hoću da me maze, paze, da mi donose na nos da jedem na plaži, da rade sve što poželim a ja ću naravno za to platiti. E u tom rangu, Turska je mnogo bolja, interesantnija od Hrvatske. :thumbup:
Slazem se u nekim djelovima sa gore napisanim.
Ko voli odmor kao sto ti opisujes onda nema stvarno sta da trazi u Hrvatskoj, odnosno ima ali ce ga izaci puno vise, i to je fakat.
E sad kad je hrana u pitanju i odmor, evo svelo se na prepucavanje Hrvatska-Turska, ovdje se nadovezali neki likovi koji su u autima vozili sve ( ne kazem ni da ih ima na ovom forumu, ne zelim da vrjedjam ikog ako kojim slucajem vrjedjam ), od igle do lokomotive, legne auto toliko da se usput mora izbacivat stagod iz njeg da nebi kocnice popustile i onda takav frajer podje pricat o nekom AI o Turskoj kao najidelanijem mjestu za ljetovanje a do juce ga odmor u Hrvatskoj kostao 250KM za smjestaj a hrane u BiH kupi za 300KM, tako da za jedno 700KM ljetuje na Jadranu nekih 7 dana tako da nije bilo ljepseg mora neg u Makarskoj na kugli zemaljskoj.
I ok je drago mi je ako danas neki stanovnici BH mogu sebi da priuste odmor u nekoj zemlji u hotelskom smjestaju uz AI ili UAI uslugu al ne znam cemu prepucavanje.
Meni nije mrsko na moru spremit da jedem jer mi barem svaku drugu noc vecera bude rostilj, meni nije mrsko otic naci dobrog vina na moru, nije mi mrsko ustati rano i otici kupiti ribe, nije nesto pretjerano tesko ponjeti ni nesto novca na plazu pa da uzmem nesto sto mi zapne za oko ili ako mi se nesto prohtije jesti.
Dakle ko zeli nek idu u Tursku sa AI aranzmanima a ko zeli neka ljetuje u Hrvatskoj. Mislim sta je koga briga sto neko potrosi 2000KM u Hrvatskoj? Svako ima svoje, svako ima ukus i svako zna sta trazi od ljetovanja tj. odmora.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2024 Re: hrvatska-more

Post by madner »

Tacno, no poenta je da ako ces potrositi 1500 po osobi, onda i u Hr ne moras ici natovaren.

Pa onda otpada taj problem sa kuhanjem, rostiljem domacim vinom itd...
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#2025 Re: hrvatska-more

Post by crnoplavo »

korisnicc wrote:
uglavnomja wrote:slabo im prosla propaganda o granicarima, 100 eur, neljubaznosti, sabah-havazlijama pa idu dalje

toksicni otpad iz srbije u jadranu :-) sleperi, leukemija, Neum, ...

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/jadran- ... im-otpadom

:run:


sutra ce biti prica vidjena 4 kamiona sa srpskim regisdtracijama u makarskoj na rivi, istovarali toksicni otpad u more ... uslikace neki havazoljubac i kamione :D
Avaz je gadljiv s pljuvanjem po Hrvatskoj.
http://www.jutarnji.hr/opasni-otpad-iz- ... i/1115971/

mozda je jutarnji objektivniji, ipak je hrvatska njihova zemlja
Post Reply