Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#2001 Re: Citroen All About

Post by arman1 »

mali_milojica wrote:
arman1 wrote:
citroen xm wrote:Ovaj C5 izgleda odlično, ali kao što Milojica reče, ispravan vrijedi možda toliko.
Ovo je cijena u zamjeni, a za keš 4.500KM
To je vec realnije. I uz popravku od nekih 2000 i da se svi servisi urade i sitnice za jos 1000 imas bombon auto.
Jesu oni bezobrazni ali nisu ludi. Znaju šta mog prodati.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2002 Re: Citroen All About

Post by xamp »

arman1 wrote:
mali_milojica wrote:
arman1 wrote:
Ovo je cijena u zamjeni, a za keš 4.500KM
To je vec realnije. I uz popravku od nekih 2000 i da se svi servisi urade i sitnice za jos 1000 imas bombon auto.
Jesu oni bezobrazni ali nisu ludi. Znaju šta mog prodati.
Bjezat od Autoplaneta svakako. Standardno vracanje kilometraze i sve... Sto se tice popravke mjenjaca, obzirom da je automatik u pitanju, bez problema moze ici preko 2-3k...
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#2003 Re: Citroen All About

Post by Optimist »

xamp wrote:
arman1 wrote:
Bjezat od Autoplaneta svakako. Standardno vracanje kilometraze i sve... Sto se tice popravke mjenjaca, obzirom da je automatik u pitanju, bez problema moze ici preko 2-3k...
Kad bi izaslo toliko, jeftinije onda uzeti komplet sve i prebaciti ga na manuelca.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2004 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

To bih i ja uradio. Ali mi je ovaj C5 najružniji od 3 generacije.
User avatar
Almir_93
Posts: 231
Joined: 02/02/2013 21:47

#2005 Re: Citroen All About

Post by Almir_93 »

Pozdrav
Imam problem sa ključem. Kada priđem autu daljinski sam šalje da se vrata zatvaraju tako da svjetla blinkaju. Zna nekoliko puta zaredom dok ne ubacim ključ u bravu. Ne znam da li je do baterije ili do ključa.. Baterija je CR1620 i djeluje mi da je mala za ovaj ključ ?

Citroen C4 2009god
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2006 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

ima li novog C5 na vidiku :zoka: , sta cekaju ovoliko :?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2007 Re: Citroen All About

Post by insomnia78 »

Nesto sam nacuo na jedno uho neki dan na TV-u da imaju nekih problema sa konsesionarom u Kini
Teufik
Posts: 4890
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2008 Re: Citroen All About

Post by Teufik »

Kad ce novi C4?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2009 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Nema još nikakvih najava. Izgleda da niju još načisto sa sobom u kom pravcu dalje ići. U PSA grupi su dobili mjesto najjeftinije marke. Budale!
Teufik
Posts: 4890
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2011 Re: Citroen All About

Post by Teufik »

citroen xm wrote:Nema još nikakvih najava. Izgleda da niju još načisto sa sobom u kom pravcu dalje ići. U PSA grupi su dobili mjesto najjeftinije marke. Budale!
De to malo pojasni. Nejasno mi. Hvala
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2012 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

kakva je ovo socijala sa volanom :D , mene jedino nervira kod njega sto nema komande na njemu, mislim WTF u 2016/17 godini :-) :roll:
auto ko auto je fin, samo eto taj mi volan bode oci :-?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2013 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Teufik wrote:
citroen xm wrote:Nema još nikakvih najava. Izgleda da niju još načisto sa sobom u kom pravcu dalje ići. U PSA grupi su dobili mjesto najjeftinije marke. Budale!
De to malo pojasni. Nejasno mi. Hvala
DS je PSA premium marka.
Pežo je vrlo kvalitetan normalni brend.
Citroen po novom planu valjda postaje donji stepenik, tj. niskobudžetni brend ali ne baš konkurent Dačiji.

[emoji106]
User avatar
ElRe
Posts: 16928
Joined: 12/12/2011 11:28

#2014 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

citroen xm wrote:Nema još nikakvih najava. Izgleda da niju još načisto sa sobom u kom pravcu dalje ići. U PSA grupi su dobili mjesto najjeftinije marke. Budale!
Uz FCA mislim da je PSA jedina kompanija koja nema dugorocan plan i sve odluke donosi preko noci uz ceste izmjene planova i ciljeva.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2015 Re: Citroen All About

Post by condy »

Pročitah da prave novi C6 al samo za kinesko tržište u 2017 godini :roll:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2016 Re: Citroen All About

Post by 530i »

ElRe wrote:
citroen xm wrote:Nema još nikakvih najava. Izgleda da niju još načisto sa sobom u kom pravcu dalje ići. U PSA grupi su dobili mjesto najjeftinije marke. Budale!
Uz FCA mislim da je PSA jedina kompanija koja nema dugorocan plan i sve odluke donosi preko noci uz ceste izmjene planova i ciljeva.
Eto neka ima ono govno od vag grupacije. Jedini njihov plan je kako prevariti i zaobići zakon.

Mislim, opušteno čovječe, ozbiljne su to firme...posebno FCA.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2017 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

condy wrote:Pročitah da prave novi C6 al samo za kinesko tržište u 2017 godini :roll:
Prave ali bolje da ne prave. Imaju slike na netu. Pljunuti Pasat.
User avatar
ElRe
Posts: 16928
Joined: 12/12/2011 11:28

#2018 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

530i wrote:
ElRe wrote:
citroen xm wrote:Nema još nikakvih najava. Izgleda da niju još načisto sa sobom u kom pravcu dalje ići. U PSA grupi su dobili mjesto najjeftinije marke. Budale!
Uz FCA mislim da je PSA jedina kompanija koja nema dugorocan plan i sve odluke donosi preko noci uz ceste izmjene planova i ciljeva.
Eto neka ima ono govno od vag grupacije. Jedini njihov plan je kako prevariti i zaobići zakon.

Mislim, opušteno čovječe, ozbiljne su to firme...posebno FCA.
I sam sam do nedavno bio vlasnik iskljucivo Fiat vozila (ukupno 5 putnickih i 4 teretna vozila) a sada vozim 308 i to sto ove dvije kompanije rade nije bas normalno u svijetu ozbiljnog biznisa. Na drugoj strani imamo RNA i Hyundai-Kiu koji su po meni trenutno ispred VAG i Toyote u pogledu trzisne strategije.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2019 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by ado-šampion »

citroen xm wrote:
Teufik wrote:
citroen xm wrote:Nema još nikakvih najava. Izgleda da niju još načisto sa sobom u kom pravcu dalje ići. U PSA grupi su dobili mjesto najjeftinije marke. Budale!
De to malo pojasni. Nejasno mi. Hvala
DS je PSA premium marka.
Pežo je vrlo kvalitetan normalni brend.
Citroen po novom planu valjda postaje donji stepenik, tj. niskobudžetni brend ali ne baš konkurent Dačiji.

[emoji106]
Upravo je to i moje misljenje, ovo sto sam poplavio. Od predstavljanja brenda DS, PSA bukvalno vise ne zna sta ce s Citroenom. Pezo je (p)ostao konfekcijski brend, ili regularni brend, DS je zamisljen da zauzme mjesto koje je nekad Citroen imao, a Citroen... ne znaju ni oni. :D Jedino gdje Citroen sad ima ulogu na trzistu su MPV vozila, Picasso linija. Imaju pokusaja s vozilima tipa Cactus, ali su to zasad samo pokusaji. Mene ne bi cudilo da dugorocno ugase brend skroz. MPV linija moze komotno proci pod Pezo.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2020 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Neće ugasiti, daleko od toga. Ali malo lutaju. Po svemu sudeći biće to brend neke moderne A serije. To Cactus i novi C3 djelimično pokazuju.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2021 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Oni sa citroenom idu na to da bude isto kao pezo samo sa eksperimentalnim stvarima al u biti malo niza klasa da kazem dok ce njihove dacie biti ovaj elysee i 301

Ds guraju da bude audi bmw i merc i tako te marke
A pezo da bude ono malo iznad konfekcije
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2022 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by condy »

citroen xm wrote:
condy wrote:Pročitah da prave novi C6 al samo za kinesko tržište u 2017 godini :roll:
Prave ali bolje da ne prave. Imaju slike na netu. Pljunuti Pasat.
Jest sa prednje strane. Mislio sam to napisati al kontam ljudi me neće ozbiljno shvatiti :D

Pozadi, nako ima nekih i passatovih linija i razvučenih od C5... :)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2023 Re: Citroen All About

Post by Bakir1 »

Evo vazdan vozim c5 2010 godinu 2,0 hdi dobar auto ali ja veceg a "manjeg" auta odavno ne provozah za sve zapinjem....
Lazno je reci da zaostaje puno za b7 kojeg isto tako vozam na ove maratonske ture....
Mada iskreno kao i pasata sebi bi ga kupio nikad
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2024 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:Evo vazdan vozim c5 2010 godinu 2,0 hdi dobar auto ali ja veceg a "manjeg" auta odavno ne provozah za sve zapinjem....
Lazno je reci da zaostaje puno za b7 kojeg isto tako vozam na ove maratonske ture....
Mada iskreno kao i pasata sebi bi ga kupio nikad

Ja sa svojih 186 cm i 89 kg nemam problema, bar kad je vozaceva pozicija u pitanju, zadnja klupa, tu bi moglo biti problema.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2025 Re: Citroen All About

Post by Bakir1 »

Ja Sam malo veci i malo tezi i fakat niko iza mene ne moze sjesti plus ima neka profilisana sjedista pa povecavaju tjeskobu...
A ogroman je auto 17 felga i guma ko nista
Post Reply