Juventus

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
ramiral
Posts: 175
Joined: 03/06/2011 10:21

#2001 Re: Juventus FC

Post by ramiral »

moee wrote:Pregovara se i o otkupu Matrijevog ugovora...neka trampa + lova u Cagliari.
10 miliona i tri primaverca za Matrija
Matri će aBd iduće godine dati 20+ golova :thumbup: :D
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#2002 Re: Juventus FC

Post by 2407 »

A jeste Nani takav kakav je, ali igra dobro. Lako je biti sminker u engleskoj ali ce se pogubiti kad dodje u Italiju :lol: :mrgreen: Vrijedilo bi njega imati po lijevom krilu.

Ma suvisno je i spominjati kako bi nam lego El Kun, ali ni Rossi ne bi bila losa opcija u napadu, naprotiv :)
moee
Posts: 3133
Joined: 07/06/2011 10:44

#2003 Re: Juventus FC

Post by moee »

Da nam nije malo previse napadaca: Matri, Quaglarela, Iaquinta, Alex, Toni, Amauri...
Po meni je bolje da bekove nadjemo nego da prosipamo lovu na Aguera, Sancheza i sl. Ne sporim da oni nisu klasa, ali treba ''zakrpiti'' odbranu. Ne moze ni Gigi sve sam :mrgreen:
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#2004 Re: Juventus FC

Post by Cyrax »

moee wrote:Da nam nije malo previse napadaca: Matri, Quaglarela, Iaquinta, Alex, Toni, Amauri...
Po meni je bolje da bekove nadjemo nego da prosipamo lovu na Aguera, Sancheza i sl. Ne sporim da oni nisu klasa, ali treba ''zakrpiti'' odbranu. Ne moze ni Gigi sve sam :mrgreen:
Amauri i Iaquinta idu Bogu hvala. Desne imamo sad za lijevog imaju dvije varijante. Ako ne dodje pored Zieglera niko vise onda ce Bastos igrati beka a krilo Walcot (navodno Conteova zelja), Ribery, Nani etc.
User avatar
ramiral
Posts: 175
Joined: 03/06/2011 10:21

#2005 Re: Juventus FC

Post by ramiral »

moee wrote:Da nam nije malo previse napadaca: Matri, Quaglarela, Iaquinta, Alex, Toni, Amauri...
Po meni je bolje da bekove nadjemo nego da prosipamo lovu na Aguera, Sancheza i sl. Ne sporim da oni nisu klasa, ali treba ''zakrpiti'' odbranu. Ne moze ni Gigi sve sam :mrgreen:
Amaurija prodati pošto-poto
Iaquintu prodati mislim da je i on takođe sve dao od sebe
Pregovori su oko Giovinca, navodno je Conte izrazio želju da mu je potreban i da mu garantuje ravnopravan tretman.
Ako dođe Bastos može i on na beka mjesto ove dvojice gore navedenih, a spominje se razmjena Melo-Lassana Diarra tako da bi to možda bilo ovako:
Buffon

Licht______Bonucci______Chiellini_____Bastos

Krasić_____Pirlo_____Lass_______Giovinco

Quagliarela________Matri

Možda!
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#2006 Re: Juventus FC

Post by 2407 »

Mislim da je ovo poprilicno tanko ako bi zeljeli nesto vise od 7-og mjesta.

Ako smo odbranu kompletirali, onda nam treba neka klasa na lijevo krilo(tipa Ribery, Nani, Bale... nije Giovinco los ali nije to to) i jos jedan klasni napadac(Rossi, Benzema...). Eh tada vec izgledamo puno ozbiljnije i na papiru i na terenu.

Obecana su dva-tri sampiona, eto da izuzmemo Pirla kao jednog, ostaju jos dvojica taman jedan na krilo i jedan u napad :-D

Ovako nekako:
Image
User avatar
ramiral
Posts: 175
Joined: 03/06/2011 10:21

#2007 Re: Juventus FC

Post by ramiral »

Može i ovako
Samo da onaj kriketaš Elkann odriješi kesu i posveti se pravoj stvari mjesto kriketa i playboy zabava.. :D
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#2008 Re: Juventus FC

Post by smoki_choko »

pa eno govore da je izdvojeno 120 miliona za pojacanja. valjda nece otici pare u neke katastrofalne transfere ko do sad
User avatar
ramiral
Posts: 175
Joined: 03/06/2011 10:21

#2009 Re: Juventus FC

Post by ramiral »

Marotta koliko sastanči potrošiće sve na ražnjiće, pljeskavice, pite i rakiju - brlju :D
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#2010 Re: Juventus FC

Post by Cyrax »

Vele iz Atletica da smo mi i Real najkonkretniji sto se Aguera tice ali nista nece biti poznato do tamo pred kraj prijelaznog roka. Nasi traze Giovinca da se vrati sto Bastosa prebacuje na beka i time je odbrana zavrsena valjda pod uslovom da vratimo gore navedenog. Ide se sad na Diarru i Aguera i to bi trebalo biti to...valjda. Ako vec imaju tih 120 miliona mogao bi jos neko da upadne mimo ovih.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#2011 Re: Juventus FC

Post by 2407 »

Krajem mjeseca ce se znati koliki je budzet tacno. Tih 100-120 miliona je pretpostavka Tuttosporta.
Za koju sedmicu je sastanak na kojem ce se odluciti koliko imamo na rapolaganju, koliko treba da se vrati dug itd...

Ma ne vjerujem da ce Bastos na beka, ako dodje, vec ce njih dvojica(Gio i Bastos, ako dodju) biti zamjena jedan drugom na krilu.
User avatar
ramiral
Posts: 175
Joined: 03/06/2011 10:21

#2012 Re: Juventus FC

Post by ramiral »

Dolazi Pazienza.
Sve se manje spominje Aguero, bojim se da od toga nema ništa, biće tresla se gora rodio se miš.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#2013 Re: Juventus FC

Post by 2407 »

Ovih dana u Torino dolazi jedan od predstavnika i Aguera i Sissoko-a, o cemu da pricaju ne zna se. Ali ce opet biti spekulacija oko Aguera. Mada ako se Real stvarno nameracio na njega, nama su tu jako slabe sanse. U tom slucaju bi mozda Benzema bio slobodan da predje kod nas :)
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#2014 Re: Juventus FC

Post by Cyrax »

2407 wrote:Ovih dana u Torino dolazi jedan od predstavnika i Aguera i Sissoko-a, o cemu da pricaju ne zna se. Ali ce opet biti spekulacija oko Aguera. Mada ako se Real stvarno nameracio na njega, nama su tu jako slabe sanse. U tom slucaju bi mozda Benzema bio slobodan da predje kod nas :)
Ode Neymar u Real sto znaci da je Juve jedini ostao u trci za Aguera. Marotta ako ga ne sredi nek se rijesi sramote na samurajski nacin.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#2015 Re: Juventus FC

Post by 2407 »

Cyrax wrote:
2407 wrote:Ovih dana u Torino dolazi jedan od predstavnika i Aguera i Sissoko-a, o cemu da pricaju ne zna se. Ali ce opet biti spekulacija oko Aguera. Mada ako se Real stvarno nameracio na njega, nama su tu jako slabe sanse. U tom slucaju bi mozda Benzema bio slobodan da predje kod nas :)
Ode Neymar u Real sto znaci da je Juve jedini ostao u trci za Aguera. Marotta ako ga ne sredi nek se rijesi sramote na samurajski nacin.
Nije bas da smo jedini, mozda smo se jedini spominjali u medijima pored Reala oko Aguera, bit ce tu sigurno i Chelsea, ako su izgubili Neymara, a i City(oba kluba ne stede :roll: ) a druga stvar, Aguero nije tricavih 5 miliona nego cijelih 45! Koliko mi imamo kesa za mercato, niko ne zna... mozda ce biti 150 miliona a mozda 50 :roll:

Volio bih i ja da vidim Kuna u crno-bijelom dresu, ali da se ne zanosimo previse :)
User avatar
ramiral
Posts: 175
Joined: 03/06/2011 10:21

#2016 Re: Juventus FC

Post by ramiral »

Cyrax wrote:
2407 wrote:Ovih dana u Torino dolazi jedan od predstavnika i Aguera i Sissoko-a, o cemu da pricaju ne zna se. Ali ce opet biti spekulacija oko Aguera. Mada ako se Real stvarno nameracio na njega, nama su tu jako slabe sanse. U tom slucaju bi mozda Benzema bio slobodan da predje kod nas :)
Ode Neymar u Real sto znaci da je Juve jedini ostao u trci za Aguera. Marotta ako ga ne sredi nek se rijesi sramote na samurajski nacin.
Zažmiri i katanom hop-cup hasssaaaaa :run: :skoljka: :D
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#2017 Re: Juventus FC

Post by Charuga »

Izrečena nova kazna
Moggiju doživotni izgon iz italijanskog fudbala

Diskreditovanom bivšem generalnom direktoru Juventusa Lucianu Moggiju (73) izrečena je doživotna zabrana obnašanja bilo kakvih dužnosti u italijanskom fudbalu.

Odredila je tako na zasjedanju Disciplinska komisija Italijanskog fudbalskog saveza (FIGC), a uz Moggija su doživotnom zabranom kažnjeni i Juventusov bivši izvršni direktor Antonio Giraudo, kao i Innocento Mazzini, bivši potpredsjednik FIGC-a.

Sve spomenute osobe kažnjene su zbog svoje umješanosti u aferi "calciopoli" iz 2006. godine.

Podsjećamo, prije dvije godine Moggi i njegov sin osuđeni su na zatvorske kazne zbog nezakonitog zgrtanja novca transferima fudbalera, kao i namještanja utakmica. Moggi je koristio svoju poziciju i prijetnjama, te prisilom nagovarao igrače da potpisuju ugovore s njegovom agencijom Gea World, tada najvećom u Italiji.

Prvobitno je Moggiju, kao i Giraudu i Mazziniju, izrečena petogodišnja zabrana rada u italijanskom fudbalu.

(Izvor: Totalsport)
User avatar
vaučer
Posts: 11536
Joined: 04/08/2009 15:22

#2018 Re: Juventus FC

Post by vaučer »

Innocento :lol:
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#2019 Re: Juventus FC

Post by Obuca9 »

Čekaj, zar nisu ovdje oni forumašiu ubjeđivali da je sve ono bila farsa, te da će se uskoro ispostaviti da je sve namješteno i da će svima biti smanjene kazne :lol: :lol: :lol: :lol:
DavidsEdgar
Posts: 43
Joined: 16/06/2011 11:19

#2020 Re: Juventus FC

Post by DavidsEdgar »

naravno da je farsa, pogotovo jer ga kaznjavaju dva puta, jednom pet godina a kad je rekao da ce se vratiti u fudbal i preko svojih "kanala" dosao do 170 000 telefonskih razgovora koji pokazuju drugaciju sliku skandala, onda su ga opet kaznili da se osiguraju, ovaj gore clanak je smijesan, Moggi je oslobodjen za slucaj GEA, jedan od svjedoka Manuele Blasi je cak priznao daje lagao na sudu, a Moggi je bio optuzen da je tjerao da 4 igraca Juventusa potpisu ugovore i nije taj slucaj vezan ni za kakva namjestanja , kao sto ni Juventus nije izbacen u Serie B zbog namjestanja sto sam dio presude govori :

sentences from the Commissione d’Appello Federale (CAF) and Corte Federale (CF). The key points are:

Pg 74 CF admits that no proof of match fixing (article 6) exists.
Pg 74-75 CAF claims that there was no “cupola” or “Moggi System” contrary to the Gazzetta

ovo su tri utakmice koje su na sudjenju razmatrane kao namjestene a na kraju se ispotavilo da nisu
citat jednog drugog lika :"
Game 1: Lecce-Parma – yes you read right. The game has nothing at all to do with Juventus but this game allowed Fiorentina to survive Serie A in 2005. The ccusation is that the Moggi controlled referee De Santis fixed the match at the request of Moggi after Della Valle (Fiorentina owner) asked Moggi for help. Moggi actually can’t stand De Santis and De Santis can’t stand Juventus. It was De Santis (admitted Interista) that disallowed a legitimate Juventus goal in the Italian Supercup costing Juve the trophy and handing it to Inter wrongfully. All intercepted phone calls regarding this game showed Della Valle contacting Bergamo (referee designer) and Carraro (FIGC president) and Mazzei (FIGC Vice President) directly with no mention of Luciano Moggi.

Game 2: Juventus-Udinese – the klix “fixed” game was Udinese-Bologna the week before. The idea was for the Moggi controlled referee to give yellow cards to Udinese players that were already carrying yellow cards so that they couldn’t play against Juventus. The players handed yellow cards that day were Pinzi and Di Michele. In klix fact neither was carrying yellows and both were on the field against Juventus the following match day.


Game 3: Juventus-Sampdoria – here the accusation was that the Moggi controlled referee allowed an offside goal to stand granting Juventus a 1-0 win over Sampdoria. The game actually ended 0-1 for Sampdoria with Aimo Diana scoring an offside goal. The result can be found on espn.com still today."


u vezi GEA, citat
:"GEA trial? He had been found innocent there a long time ago. A new court confirmed it. He is still considered guilty for having “threatened” Blasi into accepting terms but Blasi already admitted that he made that up in court so I’m sure another appeal will fully clear both Moggis."

a prije nekoliko dana ANSA je objavila da je Moggi oslobodjen,naravno to nema nigdje u vijestima, jer nije interesantno :D

a sad posto vi sve znate de mi lijepo predocite transfer novca, razgovore oko namjestanja ili neki drugi dokaz, pa da svi zajedno pljujemo po Juventusu
DavidsEdgar
Posts: 43
Joined: 16/06/2011 11:19

#2021 Re: Juventus FC

Post by DavidsEdgar »

posto nasi vrsni internet novinari ne znaju svoj jezik a kamoli italijanski,vjerovatno ovakve i slicne vijesti prilikom pisanja ovog gore clanka nisu procitali, eto nek samo stoji ovdje da ima i drugacijih pogleda na Juve i stvari oko Juvetnusa

Sentenza Gea: i Moggi sono innocenti!

Nessuna ipotesi di associazione per delinquere dietro i presunti illeciti attribuiti alla Gea, la società che ha gestito le procure di numerosi calciatori. Lo scrivono i giudici della prima corte di appello di Roma nelle motivazioni alla sentenza di condanna di Luciano Moggi, ex dg della Juventus, ad un anno di reclusione e, a cinque mesi di reclusione per il figlio Alessandro. «I reati ritenuti a carico dei due imputati - si legge nel provvedimento depositato dal collegio presieduto da Giovanni Masi - sono riconducibili a scelte individuali ascrivibili addirittura ai singoli e senza che nei fatti possano ravvisarsi gli elementi costitutivi del delitto associativo».

LE MOTIVAZIONI - I due Moggi furono riconosciuti responsabili del reato di violenza privata per le presunte pressioni esercitate per l'acquisizione di procure sportive. Entrambe le pene sono coperte da indulto. In particolare, per l'ex dirigente juventino, l'imputazione faceva riferimento alle modalità che portarono l'attuale centrocampista del Napoli Manuele Blasi ad abbandonare il procuratore Stefano Antonelli per passare alla Gea. Stesso discorso per Alessandro Moggi, che della Gea è stato il presidente, ma in relazione alle acquisizioni delle procure dei russi Zetulayev e Boudianski. In appello ottennero riduzioni di pena. «È chiaro che il direttore generale della Juventus - sottolineano i giudici - chiudeva in un angolo il Blasi costretto a non servirsi più dell'Antonelli quale procuratore pena il mancato adeguamento stipendiale». Quanto ad Alessandro - si legge nel provvedimento di 39 pagine - assunse «un atteggiamento minatorio nei confronti dei due giovani, al fine di costringerli a firmare la procura a suo favore». Nella vicenda processuale furono coinvolti, ed assolti, anche i procuratori Franco Zavaglia e Davide Lippi nonchè Franco Ceravolo, collaboratore di Luciano Moggi.

Calciomercato.com
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#2022 Re: Juventus FC

Post by Cyrax »

hz__semir wrote:Čekaj, zar nisu ovdje oni forumašiu ubjeđivali da je sve ono bila farsa, te da će se uskoro ispostaviti da je sve namješteno i da će svima biti smanjene kazne :lol: :lol: :lol: :lol:
Sudjenje ide zasebno. Nema veze sa ovom odlukom.
User avatar
PasHon1
Posts: 382
Joined: 16/03/2008 22:49

#2023 Re: Juventus FC

Post by PasHon1 »

Jučer je Luciano Moggi dobio doživotnu suspenziju u Italijanskom nogometu odlukom FIGC-a. To je Moggia jako razljutilo pa je prokomentarisao odluku FIGC-a:

"Tu je neko tko će platiti za ovu odluku i oni to vrlodobro znaju. Mi ćemo vidjeti što ova igra donosi, JA ću napustiti nogomet onda kada ja to želim, a ne drugi. Oni žele rat? Nikakv problem rat će biti" - izjavio je Luciano Moggi.

Moggi uvjerava da će sada se baciti na sva područja i podnijeti žalbe.Moggi takođe izjavljuje i sljedeće:

"Sud nije uopšte uzeo u razmatranje 21 bitna telefonska razgovora koji smo predložili kao dokaze da ništa nismo radili protuzakonito, sudili su nam na osnovu onoga iz 2006.
Jednostavno ništa se nije napravilo da se napravi revizija cijelog procesa, samo smo napravili reprizu u kojoj su odluke donesene na osnovu onoga što smo mi radili, ali ne i ostali." - zaključio je Luciano Moggi..
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#2024 Re: Juventus FC

Post by Cyrax »

DavidsEdgar wrote:
a sad posto vi sve znate de mi lijepo predocite transfer novca, razgovore oko namjestanja ili neki drugi dokaz, pa da svi zajedno pljujemo po Juventusu
Mah svi ce ti reci ono sto su im tv i novine usadile u mozak: Juve namjestao utakmice. Dokazi? Sta ce nam dokazi mi to znamo. Ne bi oni kaznili Moggia dozivotno da nije gurnuo nosinger gdje ne treba :-D .
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#2025 Re: Juventus FC

Post by Obuca9 »

DavidsEdgar wrote:a sad posto vi sve znate de mi lijepo predocite transfer novca, razgovore oko namjestanja ili neki drugi dokaz, pa da svi zajedno pljujemo po Juventusu
Šta ću ti govoriti? Šta me zaboli k.ta, ima Torino dovoljno stanovnika, neka se oni sekiraju jesu li ovi regularni ili ne.

Evo nešto kontam, neću moći spavati večeras od muke, šta će biti sa Mođijem i sa one dvije titule. Valjda će brzo to suđenje, sav se tresem od neizvjesnosti.
Post Reply