Aleee aleeeeeeeeeee
Ljubiše mi mog !!!!
Moderators: _BataZiv_0809, anex
A sta si onda ti ako se vozas u tom kontejnerusemirDAX wrote:A trenutno vozim Golfa 3 1.9 TD sticajem okolnosti, i odgovorno tvrdim da je to jedan kontejner na točkovim au odnosu na auta iz njegovog cjenovnog ranga
Dobro zboris moj Ado. Ko zna ko i za ciji racun piskara po ovim Forumima , onda nas malo navlace na ove skakljive teme da nam opipaju puls . Jebi im mater , da se ovako bezobrazno izrazim. Pojma nemas jarane ko prati ove forume i ko postavlja teme a ko pise postove . A rekord ostaje zauvjek . Svaka teme na Sarajevo-X ide direktno na google , a svi znamo da je google cista spijunaza. Ako imas google search engine instaliran taj ti program jarane uknjizi svaku tipku koju odkucas i svaku stranicu koju otvoris i svaku recenicu koju progovoris i kad zatreba to je tu ,crno na bjelo . Ljudi naivno vjeruju da se mogu sakriti iza nekog nicka pa pisu idiotluke . Svaka IP adddresa je dostupna tako da nema nikakve privatnosti i kad nesto napisesna forumu kao sto je sarajevo -x to ti je isto kao da pricas otvoreno pred stotinam ili mozda hiljadama ljudi. Zato ko' i ti jarane ja kenjam po forumu automobili a politiku ostavljam onim pametinjimaado-šampion wrote:Pa vjeruj mi da ja na svakoj temi "ugriram" da se političke teme ostave za neki drugi podforum, jer ovaj podforum nema veze s politikom. Tako da se poštedimo mi koji pišemo samo na ovom podforumu i boli nas neka stvar za ostale podforume... Ja sam vjerovatno pretjerao u svom zadnjem postu, ali mi je glupo što se politika miješa u sve, jbg čovjek je rekao svoje mišljenje i sad treba temu odvest u političkom smijeru, jer je nekom udareno na čast i ponos "njegove" Amerike.
SIGURNO JE PRESLA 20.000Amsterdammer wrote:I mom je prijatelju na kraju crkao motor, nakon mnogo stvari koje su se kvarile. Kupio je kad je prešla 20.000, a ukupno je s njom prešao 65.000 i već je daje na otpad, jer joj apsolutno više ništa ne radi. Radi se o Alfi 147.
Ipak, sretno šta god da bude...
Ne vrijedi trositi rijeci na objasnjavanje. Ja ih provozam u Alfi a onda moram da im djelim maramice da ne balave na Alfujohntra wrote:ma znao sam ja da je to odmah milano...ali vidi što mi se vratio ado, šampion u čitanju auto blica, i čuveni kočničar...samo kad treba pljuvat po talijanima...
ali dobili smo novog fantoma slobode, koji vjeruje pričama odraslih uvalioca šuplje priče...bio momak u Milanu pa sve zna o Alfama sa parkinga![]()
joj, kad me već vučete za jezik, ko to po Balkanu voza super kvalitetne njemačke proizvode...da vidimo o kakvim ćemo onda ubicama, dilerima, lopovima, profiterima i propalim pevaljkama da pričamo...kockastih glava sa zlatnim kajlama napretek....hahaha..što me nasmija...reci jaranu da je glup...kupuje fuš dijelove, jebo bi se, a da mu ne uđe..![]()
vidim da nisi upućeniji u tematiku oko Alfi pa ću ti ja reći da je Twin spark kod Alfe osam komada svjećica...i šta ako su po devet maraka, možda su bile Bosnine, a kvalitetnije su od mnogih razvikanijih marki...
izuzetci se piše bez slova T...i vjeruj mi IZUZETAKA ima i više nego što ti i ado kočničar znate....Haug!
ABD kad se francuz isfura onda cemo na 159 mJET,samo da padnu malo cijene,imao sam alfu i bio prezadovoljan sa njom a ove nove su perverzija cista,a ostali nek blate koliko im voljauzas wrote:Ovi forumi postaju pravo sranje, od jednostavnog pitanja prave se komplikovani odgovori.....
Za Alfu ne mogu reci nista konkretno jer je nisam imao ali sam imao Fiat Marea 2001g (diesel motor isti kao kod Alfe 156) i vozio sam je 5 godina( i sad je u krugu familije) i na njemu sam za to vrijeme zamijenio prednje mortizere(mada je trebao samo jedan) cilindar kvacila, lafete, kugle i set kvacila (naravno male i velike servise redovno) i nikad me nije ostavio nigdje i mislim da je to dobro auto. Potrosnja mu je minimalna a sasvim dobro ide s obzirom da je dizel. Alfu 159 sam namjeravao kupiti ali jbg sticajem okolnosti nisam, sto ne znaci da necu.
O izgledu Alfe je suvisno pricati jer nema auta koje izgleda nabrijanije od nje. O kvaliteti sam cuo od druga iz Italije, koji je voza i dere joj guzove svaki dan, da ga slusa bez problema.
Ako naletis na dobru i ocuvanu(koliko je to moguce) kupi je.
sinus wrote:- O Alfa, zašto si Romeo?
Dobri su motori, ali redovno se moraju provjeravati i servisirati, znaci, redovno gledati nivo ulja, sipati dobro ulje, svijecice kvalitetne neke iskljucivo kupovati (najbolje NGK) i u biti to je to sto se tice twin spark motora.TM_AGENT wrote:Da oživimo temu;
Je li neko vozilo, vozi ili zna nekog da vozi Alfu 166 2.0 TS 16V? Naime, volio bih da mi prenesu iskustva obzirom da je jedna 166 nedavno došla u porodicu a ovim njihovim motorima ne znam ništa.
redovno ulje mjenjati, i to seleniu,nijedno drugo,vozio alfu i probao sa drugim proizvodjacima ulja,ali kad sam seleniu sipao druga prica,i mislim da je najveca mana ovih motora kod alfe cuveni varijatr faze ventila,ali nije nesto sad skupa zamjena,sve ostalo kod alfe je super,pa i za taj ovjes mislim da nije bas istina,koje se auto na nasim putevima moze pohvaliti sa izdrzljivoscu ovjesaTM_AGENT wrote:Da oživimo temu;
Je li neko vozilo, vozi ili zna nekog da vozi Alfu 166 2.0 TS 16V? Naime, volio bih da mi prenesu iskustva obzirom da je jedna 166 nedavno došla u porodicu a ovim njihovim motorima ne znam ništa.
Nemoj nikome recicitroen wrote:redovno ulje mjenjati, i to seleniu,nijedno drugo,vozio alfu i probao sa drugim proizvodjacima ulja,ali kad sam seleniu sipao druga prica,i mislim da je najveca mana ovih motora kod alfe cuveni varijatr faze ventila,ali nije nesto sad skupa zamjena,sve ostalo kod alfe je super,pa i za taj ovjes mislim da nije bas istina,koje se auto na nasim putevima moze pohvaliti sa izdrzljivoscu ovjesaTM_AGENT wrote:Da oživimo temu;
Je li neko vozilo, vozi ili zna nekog da vozi Alfu 166 2.0 TS 16V? Naime, volio bih da mi prenesu iskustva obzirom da je jedna 166 nedavno došla u porodicu a ovim njihovim motorima ne znam ništa.sve je to u pet deka
![]()
![]()
400njak marakafixitagaint wrote:a kolko kosta taj varijator?
blue033 wrote:Moja alfica je isto tako bila neunistiva:) skoro 2 tone ide 240 km/h:)
Što se tiče tog varijatora trebao sam ga promjeniti, ali mi se nikako nije davalo 400-500 KM. Zvuk motora malo ide na živce, ali vozio sam je godinama sa tom manom. Inače, na kraju sam našao servis u Zenici gdje se može srediti varijator za 150-200 KM. U zavisnosti od motora može se "prepakovati" unutrašnjost varijatora ( opruga, gumice itd.) i radi kao nov. Ovo se inače može kupiti na netu za nekih 20-30 eura.
Ne budi siguran u to...taj zvuk je kad tek "malo" ode, grgolja kao golf II 1.6dcitroen wrote:Da , to je mana koja u stvari i nije kvar u pravom smislu,zvuk motora se promijeni malo,ali ona i dalje moze da vozi,a ostalo je ok
![]()
trosi ulje i gorivo vise od konkurencije i kad je nova,vjeruj mi ,znaci i kad je varijator u dure ona i dalje trosi1946 wrote:Ne budi siguran u to...taj zvuk je kad tek "malo" ode, grgolja kao golf II 1.6dcitroen wrote:Da , to je mana koja u stvari i nije kvar u pravom smislu,zvuk motora se promijeni malo,ali ona i dalje moze da vozi,a ostalo je ok
![]()
. Kad ode skroz auto gubi snagu pogotovo na manjim obrtajima, troši više goriva i troši ulje.
Vjeruj ti meni da znam, ali i idecitroen wrote:trosi ulje i gorivo vise od konkurencije i kad je nova,vjeruj mi ,znaci i kad je varijator u dure ona i dalje trosi![]()