VW Passat vs ostali

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#201 Re: VW Passat vs ostali

Post by sheikh »

DObar dobar Passat :)
Nek je sa srecom :)
Molim da se ne stavljaju slike Crome :) Fkt je auto :) khm khm kriticno :)
Jos ga neko uporedi sa CC-om :) golemo brate :) bas golemo :)
Jedina konkurencija Passatu je Phaeton :) :) :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

@Fedor

De molim te odmori od te kvazi limuzine :)
Tema je o Passatu,a ne wannabe Passatu :)
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#202 Re: VW Passat vs ostali

Post by fedor »

Blobi wrote:
fedor wrote:Image
Imam ovakvu, samo felge su 17", one standardne Laguna felge. Po mom misljenju odlicno auto za dugu voznju, uz veliku primjedbu na prekomjernu upotrebu nekakve cudne plastike, gdje god je to moglo.
Ja imam Lagunu, karavan, i kontam da joj nabacim takve felgice. Baš bi joj moćno stajale....
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#203 Re: VW Passat vs ostali

Post by madner »

sheikh wrote:DObar dobar Passat :)
Nek je sa srecom :)
Molim da se ne stavljaju slike Crome :) Fkt je auto :) khm khm kriticno :)
Jos ga neko uporedi sa CC-om :) golemo brate :) bas golemo :)
Jedina konkurencija Passatu je Phaeton :) :) :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

@Fedor

De molim te odmori od te kvazi limuzine :)
Tema je o Passatu,a ne wannabe Passatu :)
Sheki wannabe ing. u borbi protiv manjka smajlija na forumu.
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#204 Re: VW Passat vs ostali

Post by shibonja »

[quote="Blobi"]@shibonja: Ma nekakva cudna kamera na mobitelu. K'o fol 5mpx, ali slike kad se smraci katastrofa (a blic k'o da ga i nema). Eh, potrudicu se sto prije da dobavim slike starog auta, pa cete vidjeti razliku :D..

Aaaa, sto se mirisa tice, prijatelj je pusio u autu, sad imam jos jedan miris sa lijeve strane :D.. Ja sam nepusac i u prethodnom autu nisam nikad nikome dozvolio da zapali, ali valja mi ovog izracit :D...
quote]

Eto da jos vidimo staro auto i da vidimo oko cega se ovde raspredalo nadugo i nasiroko :)
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#205 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

sheikh wrote:DObar dobar Passat :)
Nek je sa srecom :)
Molim da se ne stavljaju slike Crome :) Fkt je auto :) khm khm kriticno :)
Jos ga neko uporedi sa CC-om :) golemo brate :) bas golemo :)
Jedina konkurencija Passatu je Phaeton :) :) :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

@Fedor

De molim te odmori od te kvazi limuzine :)
Tema je o Passatu,a ne wannabe Passatu :)
haj ti malo odmori od tih smajlija i fino pročitaj čitavu temu..i reci barem nešto konstruktivno...nego, odgovori li ti Bakiru?
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#206 Re: VW Passat vs ostali

Post by fedor »

sheikh wrote:
@Fedor

De molim te odmori od te kvazi limuzine :)
Tema je o Passatu,a ne wannabe Passatu :)
Tema je Passat vs.ostali!
Čika inžinjeru, nisam skontao da je zabranjeno postavljati slike drugih vozila! :lol: :lol: :lol:
Čuj wannabe passat!? :lol: :lol: :lol: , ni blizu....
E moj inžinjeru...
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#207 Re: VW Passat vs ostali

Post by herbert mekfjuger »

sheikh wrote:DObar dobar Passat :)
Nek je sa srecom :)
Molim da se ne stavljaju slike Crome :) Fkt je auto :) khm khm kriticno :)
Jos ga neko uporedi sa CC-om :) golemo brate :) bas golemo :)
Jedina konkurencija Passatu je Phaeton :) :) :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

@Fedor

De molim te odmori od te kvazi limuzine :)
Tema je o Passatu,a ne wannabe Passatu :)
jesil ti glup il dijete il samo onako naporan?
Prije svega passat i phaeton nisu ista klasa, phaeton je iznad. A ni laguna nije kvazi limuzina, nego limuzina, da si kad sjeo u nju, znao bi. Eeeeej moj inžinjeru, za tebe i dalje izgleda g2 vrh... Da ti nisi diplomiro 1946.? :lol:

Prilično se slažem sa Blobijevim opisom Lagune, osim toga da je dobra za vožnju po našim gudurama, mislim jest dobra što se udobnosti tiče, al nije pravljena za toga, silen blokovi odlaze često... Takođe mjenjač nije da je loš, al čudan jest jbg, duže vrijeme nisam mogo da se naviknem...
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#208 Re: VW Passat vs ostali

Post by Gost1515 »

johntra wrote:
Image

evo, još unutrašnjost prije facelifta...i to još nije najviši paket opreme...
pa bola jontra ako ona kosta ko CC koliko bi tek kostala s ovim paketom opreme ... :-)

definitivno fiat precjenjen :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#209 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

fedor wrote:
sheikh wrote:
@Fedor

De molim te odmori od te kvazi limuzine :)
Tema je o Passatu,a ne wannabe Passatu :)
Tema je Passat vs.ostali!
Čika inžinjeru, nisam skontao da je zabranjeno postavljati slike drugih vozila! :lol: :lol: :lol:
Čuj wannabe passat!? :lol: :lol: :lol: , ni blizu....
E moj inžinjeru...
Realno gledajuci, Passat je kvalitetnije sastavljen i na dodir i na oko, ali za nase puteve Laguna je ugodnije auto zbog ovjesa. Nije to neka drasticna razlika kad se vozis na 17" felgama, ali ipak se osjeti. S tim da cijena tog mekog ovjesa nije bas bezazlena, svako malo malo seleni i stabilizatori... Eh sad, da zivimo negdje u Njemackoj gdje su ceste dobre, putne sluzbe sve rupe blagovremeno zakrpe, niko ne bi ni imao potrebu da spominje ovjes u svakodnevnoj voznji (govorim o realnom zivotu).
Last edited by Blobi on 22/12/2010 11:08, edited 1 time in total.
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#210 Re: VW Passat vs ostali

Post by sheikh »

herbert mekfjuger wrote:
sheikh wrote:DObar dobar Passat :)
Nek je sa srecom :)
Molim da se ne stavljaju slike Crome :) Fkt je auto :) khm khm kriticno :)
Jos ga neko uporedi sa CC-om :) golemo brate :) bas golemo :)
Jedina konkurencija Passatu je Phaeton :) :) :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

@Fedor

De molim te odmori od te kvazi limuzine :)
Tema je o Passatu,a ne wannabe Passatu :)
jesil ti glup il dijete il samo onako naporan?
Prije svega passat i phaeton nisu ista klasa, phaeton je iznad. A ni laguna nije kvazi limuzina, nego limuzina, da si kad sjeo u nju, znao bi. Eeeeej moj inžinjeru, za tebe i dalje izgleda g2 vrh... Da ti nisi diplomiro 1946.? :lol:

Prilično se slažem sa Blobijevim opisom Lagune, osim toga da je dobra za vožnju po našim gudurama, mislim jest dobra što se udobnosti tiče, al nije pravljena za toga, silen blokovi odlaze često... Takođe mjenjač nije da je loš, al čudan jest jbg, duže vrijeme nisam mogo da se naviknem...


Hahahaahahahahan
phaeton i passat nisu ista klasa :D hahahahahhaha
daj ba mojne zajebavati :D
ja od 2002. mislio da jesu :)
pa frende ukljuci taj kokos na ramenima i skontaj da je cijeli post napisan sa velikom dozom provokacije i sprdnje :)
Hahahahahhahaha :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
Laguna je ok vozilo :D Al limuzina ne ne ne :)
Koja limuzina ima gepek u koji mozes staviti dva kilograma paprika i kutiju cigara :) :D :D :D :D
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#211 Re: VW Passat vs ostali

Post by fedor »

herbert mekfjuger wrote:
sheikh wrote:DObar dobar Passat :)
Nek je sa srecom :)
Molim da se ne stavljaju slike Crome :) Fkt je auto :) khm khm kriticno :)
Jos ga neko uporedi sa CC-om :) golemo brate :) bas golemo :)
Jedina konkurencija Passatu je Phaeton :) :) :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

@Fedor

De molim te odmori od te kvazi limuzine :)
Tema je o Passatu,a ne wannabe Passatu :)
jesil ti glup il dijete il samo onako naporan?
Prije svega passat i phaeton nisu ista klasa, phaeton je iznad. A ni laguna nije kvazi limuzina, nego limuzina, da si kad sjeo u nju, znao bi. Eeeeej moj inžinjeru, za tebe i dalje izgleda g2 vrh... Da ti nisi diplomiro 1946.? :lol:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#212 Re: VW Passat vs ostali

Post by fedor »

sheikh wrote: Laguna je ok vozilo :D Al limuzina ne ne ne :)
Koja limuzina ima gepek u koji mozes staviti dva kilograma paprika i kutiju cigara :) :D :D :D :D
Moraš posjetiti očnog ljekara, ali ovdje u Sarajevu. Tamo u Zenici ti dali pogrešnu dioptriju! :D
E moj inžinjeru.... :D
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#213 Re: VW Passat vs ostali

Post by herbert mekfjuger »

nije limuzina laguna u tom "klasnom" smislu, ako ćemo precizno, to je hatch-back... A Phaeton i Passat nisu ista klasa i to je to: Passat, Laguna, Peugeot 407, Croma i još mali milion auta su SREDNJA klasa, a Phaeton je VISOKA klasa (ne znam ko ga tu ubaci :lol: :x )... Eto upravo sam provjerio, jer sam mislio da sam pogriješio... Od 2002. živiš u zabludi :D Dakle Phaeton je dvije klase iznad Passata...
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#214 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Gost1515 wrote: pa bola jontra ako ona kosta ko CC koliko bi tek kostala s ovim paketom opreme ... :-)

definitivno fiat precjenjen :D
rekao sam već, ova dva auta je nemoguće porediti jer nemaju istu namjenu...ali po opremi i kvaliteti iste, Croma nikako ne zaostaje za bilo kojom verzijom Passata...to što vi mislite da je tako, to je onda do vas... ;-)
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#215 Re: VW Passat vs ostali

Post by sheikh »

Dobro frendu :)
Dijagnoza mi ne valja :) Ajde uzmi sva auta iz te klase pa provjeri :) Pa mi onda reci :) Neda mi se natezati s tobom :)
Koje pitanje mi je Bakir postavio :) :) :)
To sam haman masio ;) :) :D :D :D :D
Vulgarno je porediti Cromu sa Passatom CC :)
Nisam ni ja Passata poredio sa S klasom :D
Brate kad ne ide ne ide :D :D :D :D
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#216 Re: VW Passat vs ostali

Post by sheikh »

herbert mekfjuger wrote:nije limuzina laguna u tom "klasnom" smislu, ako ćemo precizno, to je hatch-back... A Phaeton i Passat nisu ista klasa i to je to: Passat, Laguna, Peugeot 407, Croma i još mali milion auta su SREDNJA klasa, a Phaeton je VISOKA klasa (ne znam ko ga tu ubaci :lol: :x )... Eto upravo sam provjerio, jer sam mislio da sam pogriješio... Od 2002. živiš u zabludi :D Dakle Phaeton je dvije klase iznad Passata...

Jarane necu reci da si glup :D
Ali brate ako VW napravi dva razlicita auta kako ce oni biti u istoj klasi :D ??????
Ja sam rekao da je mozda jedino phaeton bolji od passsata iskljucivo radi zajebancije :D
Jer "za neke ljude postoji samo VW"
Naravno da je VW Phaeton visa klasa :) Pogledaj samo jednu njegovu sliku i shvatices to :)
Drugo laguna ne pripada hatch backu :D
Nisi ti nesto plaho meni bistar jelle :D
ili je do vremena ovog :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#217 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

johntra wrote:
Gost1515 wrote: pa bola jontra ako ona kosta ko CC koliko bi tek kostala s ovim paketom opreme ... :-)

definitivno fiat precjenjen :D
rekao sam već, ova dva auta je nemoguće porediti jer nemaju istu namjenu...ali po opremi i kvaliteti iste, Croma nikako ne zaostaje za bilo kojom verzijom Passata...to što vi mislite da je tako, to je onda do vas... ;-)
Johntra, eto te k'o talijanski Better Man :D
User avatar
SadaMeHuseine
Posts: 281
Joined: 15/12/2010 10:14
Location: Rajvosa

#218 Re: VW Passat vs ostali

Post by SadaMeHuseine »

fedor wrote:Image
Image
Image
Ovo mi se strasno svidja.....ima nesto prefinjeno u sebi.....nesto francusko.... :dance:
Nekako mi i udvaranje bolje zvuci na francuskom,nego kad svabe kazu:

"Ich liebe dichtung" :-)
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#219 Re: VW Passat vs ostali

Post by herbert mekfjuger »

SadaMeHuseine wrote: Ovo mi se strasno svidja.....ima nesto prefinjeno u sebi.....nesto francusko.... :dance:
Nekako mi i udvaranje bolje zvuci na francuskom,nego kad svabe kazu:

"Ich liebe dichtung" :-)
ima logike :D mada treba imat na umu da svaka autoindustrija ima "promašaje", i francuzi i nijemci i svi... Ja recimo nikad ne bi karavana kupio, pa da je i Amerikanac :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#220 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

golfista wrote:cccc Blobi nevaljali dječače...gdje su slike kilometara??
Ooo, vidi ko nam se javlja, forumska pametnica :D. Samo za tebe, ako stignem nekad danas. A i zivotni cilj mi je da tebi pokazem kilometre :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#221 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Blobi wrote: Johntra, eto te k'o talijanski Better Man :D
ima ona stara: Lakše nekom metar u guzicu, nego cenat u glavu... ;-)
ko želi, nek se pronađe u istoj...
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#222 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

johntra wrote:
Blobi wrote: Johntra, eto te k'o talijanski Better Man :D
ima ona stara: Lakše nekom metar u guzicu, nego cenat u glavu... ;-)
ko želi, nek se pronađe u istoj...
Pronalazis li se ti u istoj :D?
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#223 Re: VW Passat vs ostali

Post by herbert mekfjuger »

sheikh wrote:
herbert mekfjuger wrote:nije limuzina laguna u tom "klasnom" smislu, ako ćemo precizno, to je hatch-back... A Phaeton i Passat nisu ista klasa i to je to: Passat, Laguna, Peugeot 407, Croma i još mali milion auta su SREDNJA klasa, a Phaeton je VISOKA klasa (ne znam ko ga tu ubaci :lol: :x )... Eto upravo sam provjerio, jer sam mislio da sam pogriješio... Od 2002. živiš u zabludi :D Dakle Phaeton je dvije klase iznad Passata...

Jarane necu reci da si glup :D
Ali brate ako VW napravi dva razlicita auta kako ce oni biti u istoj klasi :D ??????
Ja sam rekao da je mozda jedino phaeton bolji od passsata iskljucivo radi zajebancije :D
Jer "za neke ljude postoji samo VW"
Naravno da je VW Phaeton visa klasa :) Pogledaj samo jednu njegovu sliku i shvatices to :)
Drugo laguna ne pripada hatch backu :D
Nisi ti nesto plaho meni bistar jelle :D
ili je do vremena ovog :D
prvo boldirano: Niđe veze, šta su onda golf i jetta, ako nisu ista klasa :D
drugo boldirano: Hatchback, u čemu je problem? Mislim preciznije bi bilo liftback, ali u novije vrijeme sve rjeđe se ta riječ susreće...

http://en.wikipedia.org/wiki/Liftback#Liftback
A liftback is a broad marketing term for a hatchback, which incorporates a shared passenger and cargo volume, with rearmost accessibility via a rear third or fifth door, typically a top-hinged liftgate — especially where the profile aspect of the rear cargo door is more horizontal than vertical, with a sharply raked or fastback profile.[3]
In 1973, Toyota used the term for the Celica Liftback.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#224 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Blobi wrote:
johntra wrote:
Blobi wrote: Johntra, eto te k'o talijanski Better Man :D
ima ona stara: Lakše nekom metar u guzicu, nego cenat u glavu... ;-)
ko želi, nek se pronađe u istoj...
Pronalazis li se ti u istoj :D?
jok ja...meni je dovoljno stalo u vugla...na drugim mjestima ne primam... :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#225 Re: VW Passat vs ostali

Post by Bakir1 »

sjo diskusije :lol:
blobi tu je to negdje,onaj passat je bio dosta zanimljiv ali je i ovaj novi ok,nije bas go sa opremom.
neka je sa srecom. :bih:
inzinjeru ko je izmislio tdi?
Post Reply