Lopovi su stvarno prekucali igricu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
vjeshalica
Posts: 17454
Joined: 31/03/2019 14:56

#201 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by vjeshalica »

pepermint31 wrote: 24/11/2022 20:21 Kao onaj ko je otvorio ovu temu zbog nepravde znajući da ću ispasti kao neiskusni balavac gdje će me kao "dijasporca" ovdje razapeti, ja sam više isfrustriran što svaki put kad dođem vidim da ljudi uopće nemaju obraza. Kad ovako ukažeš na neki vid prevare i nepravilnosti, javno te ismijaju.
Zato ste i vi ovakvi zaslužni za takvu vlast kakvu i jeste zajedno sa gradovima koji postaju seljačke vukohebine. U biti sam idiot ja što pokušavam išta da izvedem na pravdu.

Update: Žena je pronašla dokumenat koji je izdat od strane rent-a-car kuće kada je uplaćen avans za iznajmljivanje automobila. Na dokumentu tačno stoji koje auto se renta I naveden je broj registarskih tablica. Na kazni koja je stigla, registarske tablice su potpuno drugačije. Znači, imam jasan dokaz da 28. Oktobra u 11 sati, auto koje smo rentali NIJE auto koje je bilo parkirano na zelenoj površini.
Podatke o tome ko je rentao je dala rentacar agencija na upit inspekcije. Trazite od rentacara da vam vrate novac za kaznu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#202 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by moonca »

Dobro. mogao si ti, prije nego si se ovdje oglasio. pogledati sve papire, koje ste dobili od kontakta sa rent a carom. i srediti situaciju bez javljanja na Forum..
hadalj8
Posts: 31
Joined: 11/12/2019 08:14

#203 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

vjeshalica wrote: 24/11/2022 20:14 Prijavi ih policiji da su ti zloupotrijebili podatke prilikom davanja inspekciji da sacini nalog
Definitivno ću se sad poganjat sa njima :-D

Evo u spoileru rezervacija i tablice Škode koju smo iznajmili i tablice Škode koja je nepropisno parkirana
Spoiler
Show
Image

Image
P.S.
Prvotno je trebalo 19.08. iznajmiti se vozilo ali nije jer su sestra i zet put odgodili za 10. mjesec zbog smrtnog slučaja u porodici.

Gdje li su sad silni pljuvači i baje od jučer?
Kaže izmišljamo...
Last edited by hadalj8 on 24/11/2022 20:32, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#204 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by moonca »

:roll: Sad i VI pretjerujete.... zashto.... /glom u jagode/
hadalj8
Posts: 31
Joined: 11/12/2019 08:14

#205 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

moonca wrote: 24/11/2022 20:32 :roll: Sad i VI pretjerujete.... zashto.... /glom u jagode/
Aha, mi pretjerujemo, a 20 ljudi koji su nam rekli da izmišljamo i koji su nas usput izvrijeđali i ismijali, pogotovo zeta jer je "dijasporac", oni ne pretjeruju.

Ne bulaznite gospođo više, molim Vas

I treba javno sve objavit. Danas sam razgovarao sa kolegama i saznao sam za još 2 slučaja ovakvih fantomskih kazni od strane komunalne policije i oni su plaćali odmah isto poput mene. Velika greška...

Na kraju otiću u rent a car i tražiti ugovor. Sa ugovorom, rezervacijom, fotografijom i prekršajnim nalogom idem dalje. Naravno, prvo ću se sa pravnicima konsultovati na koja vrata mi je najbolje pokucati.

Sad mi uopšte nije do para (nije nikad ni bilo) nego želim da neko odgovara za ovaj bezobrazluk.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#206 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Snake Eyes »

hadalj8 wrote: 24/11/2022 20:30
vjeshalica wrote: 24/11/2022 20:14 Prijavi ih policiji da su ti zloupotrijebili podatke prilikom davanja inspekciji da sacini nalog
Definitivno ću se sad poganjat sa njima :-D

Evo u spoileru rezervacija i tablice Škode koju smo iznajmili i tablice Škode koja je nepropisno parkirana
Spoiler
Show
Image

Image
P.S.
Prvotno je trebalo 19.08. iznajmiti se vozilo ali nije jer su sestra i zet put odgodili za 10. mjesec zbog smrtnog slučaja u porodici.


Gdje li su sad silni pljuvači i baje od jučer?
Kaže izmišljamo...
Vrlo je vjerovatno da si u oktobru dobio drugo vozilo zbog tog odlaganja.
hadalj8
Posts: 31
Joined: 11/12/2019 08:14

#207 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

Snake Eyes wrote: 24/11/2022 20:38
Vrlo je vjerovatno da si u oktobru dobio drugo vozilo zbog tog odlaganja.
Nisam. Prije iznajmljivanja sam tražio fotografije vozila koje mi je poslao na Viber. Dobio sam isto vozilo sa fotografija iz augusta.
pepermint31
Posts: 348
Joined: 07/03/2012 18:39

#208 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by pepermint31 »

Tipični miševi, smiju se i prave shegu a kad se skonta poenta nazad u rupe. Zato i vlada prosperitet zajedno sa pravnom državom koja jeste takva kakva je sad. Bolje i niste zaslužili.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#209 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by moonca »

hadalj8 wrote: 24/11/2022 20:36
moonca wrote: 24/11/2022 20:32 :roll: Sad i VI pretjerujete.... zashto.... /glom u jagode/
Aha, mi pretjerujemo, a 20 ljudi koji su nam rekli da izmišljamo i koji su nas usput izvrijeđali i ismijali, pogotovo zeta jer je "dijasporac", oni ne pretjeruju.

Ne bulaznite gospođo više, molim Vas

I treba javno sve objavit. Danas sam razgovarao sa kolegama i saznao sam za još 2 slučaja ovakvih fantomskih kazni od strane komunalne policije i oni su plaćali odmah isto poput mene. Velika greška...

Na kraju otiću u rent a car i tražiti ugovor. Sa ugovorom, rezervacijom, fotografijom i prekršajnim nalogom idem dalje. Naravno, prvo ću se sa pravnicima konsultovati na koja vrata mi je najbolje pokucati.

Sad mi uopšte nije do para (nije nikad ni bilo) nego želim da neko odgovara za ovaj bezobrazluk.
Objavili ste sluchaj,da ste prevareni.. a i sami se niste pripremili s dokazima .suprotnog.. provjerili..shta imate od dokumentacije.... naknadno ste se sjetili da imate i tu rezervaciju.. .. naknadno che biti josh dokaza s vashe strane....

Pojedini su reagovali , nije vam se svidjelo .kako reaguju, sad tako isto i vi radite... bulaznimo... ko bulazni je, ochigledno :wink:
hadalj8
Posts: 31
Joined: 11/12/2019 08:14

#210 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

moonca wrote: 24/11/2022 20:44 Pojedini su reagovali , nije vam se svidjelo .kako reaguju, sad tako isto i vi radite... bulaznimo... ko bulazni je, ochigledno :wink:
Ne kontam ja Vas, znate li vi uopšte pisati smislene rečenice?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#211 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by moonca »

hadalj8 wrote: 24/11/2022 20:45
moonca wrote: 24/11/2022 20:44 Pojedini su reagovali , nije vam se svidjelo .kako reaguju, sad tako isto i vi radite... bulaznimo... ko bulazni je, ochigledno :wink:
Ne kontam ja Vas, znate li vi uopšte pisati smislene rečenice?
Znash li ti... doshao si ovdje po pomoch, i sad vrijedjash chlanove..
Ti imash problem ne chlanovi.

Naravno da ne kontash, kad ti se predoche chinjenice.
hadalj8
Posts: 31
Joined: 11/12/2019 08:14

#212 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

O Bože, šta je ovo :shock:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#213 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Snake Eyes »

hadalj8 wrote: 24/11/2022 20:39
Snake Eyes wrote: 24/11/2022 20:38
Vrlo je vjerovatno da si u oktobru dobio drugo vozilo zbog tog odlaganja.
Nisam. Prije iznajmljivanja sam tražio fotografije vozila koje mi je poslao na Viber. Dobio sam isto vozilo sa fotografija iz augusta.
Daj nam sliku vozila.
NediM17
Posts: 21910
Joined: 05/11/2009 11:49

#214 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by NediM17 »

Dobro ti je munka covjek rek'o, sve sto napises je besmisleno.
Samo je pogrijesio sto te nazv'o gospodjom. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#215 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by moonca »

NediM17 wrote: 24/11/2022 20:53 Dobro ti je munka covjek rek'o, sve sto napises je besmisleno.
Samo je pogrijesip sto te nazv'o gospodjom. :lol:
:lol: :run: s kim ja ... pishem.. bezibre
hadalj8
Posts: 31
Joined: 11/12/2019 08:14

#216 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

Snake Eyes wrote: 24/11/2022 20:51
hadalj8 wrote: 24/11/2022 20:39

Nisam. Prije iznajmljivanja sam tražio fotografije vozila koje mi je poslao na Viber. Dobio sam isto vozilo sa fotografija iz augusta.
Daj nam sliku vozila.
Postavit ću u ponedjeljak fotografiju vozila koje sam iznajmio i fotografiju vozila koje je fotografisano u prekršajnom nalogu.
NediM17
Posts: 21910
Joined: 05/11/2009 11:49

#217 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by NediM17 »

moonca wrote: 24/11/2022 20:55
NediM17 wrote: 24/11/2022 20:53 Dobro ti je munka covjek rek'o, sve sto napises je besmisleno.
Samo je pogrijesip sto te nazv'o gospodjom. :lol:
:lol: :run: s kim ja ... pishem.. bezibre
'dje ti je ovo mecena da te brani?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#218 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Snake Eyes »

hadalj8 wrote: 24/11/2022 20:57
Snake Eyes wrote: 24/11/2022 20:51

Daj nam sliku vozila.
Postavit ću u ponedjeljak fotografiju vozila koje sam iznajmio i fotografiju vozila koje je fotografisano u prekršajnom nalogu.
Ja sam ti trazio slike koje kazes da imas a ne koje trebas dobiti tako da ne razumijem sto cekati ponedeljak.
hadalj8
Posts: 31
Joined: 11/12/2019 08:14

#219 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

Snake Eyes wrote: 24/11/2022 21:03
hadalj8 wrote: 24/11/2022 20:57
Postavit ću u ponedjeljak fotografiju vozila koje sam iznajmio i fotografiju vozila koje je fotografisano u prekršajnom nalogu.
Ja sam ti trazio slike koje kazes da imas a ne koje trebas dobiti tako da ne razumijem sto cekati ponedeljak.
Zato što hoću da objavim obe fotografije odjednom kao što sam gore i rezervaciju i prekršajni nalog.

Rent a Car od koje sam iznajmio automobil u ponudi ima samo 2 automatik vozila. Škoda koju sam iznajmio i Passat 8.

Omnia tempus habent
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#220 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Snake Eyes »

hadalj8 wrote: 24/11/2022 21:08
Snake Eyes wrote: 24/11/2022 21:03

Ja sam ti trazio slike koje kazes da imas a ne koje trebas dobiti tako da ne razumijem sto cekati ponedeljak.
Zato što hoću da objavim obe fotografije odjednom kao što sam gore i rezervaciju i prekršajni nalog.

Rent a Car od koje sam iznajmio automobil u ponudi ima samo 2 automatik vozila. Škoda koju sam iznajmio i Passat 8.

Omnia tempus habent
Ipak mislim da je zato sto se na tim slikama ne vidi registracija:
https://www.google.com/local/place/prod ... cs=1&gl=ba
Ti ljudi uvijek dostavljaju ranije pripremljene i napravljene slike.
Takodjer, ne moze biti da ima samo dva automobila, prema do sada recenom ili ima dvije skode razlicitih tablica ili je u medjuvremenu promijenio tablice zbog popunjenosti saobracajne dozvole.
hadalj8
Posts: 31
Joined: 11/12/2019 08:14

#221 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

Snake Eyes wrote: 24/11/2022 21:12
hadalj8 wrote: 24/11/2022 21:08
Zato što hoću da objavim obe fotografije odjednom kao što sam gore i rezervaciju i prekršajni nalog.

Rent a Car od koje sam iznajmio automobil u ponudi ima samo 2 automatik vozila. Škoda koju sam iznajmio i Passat 8.

Omnia tempus habent
Ipak mislim da je zato sto se na tim slikama ne vidi registracija:
https://www.google.com/local/place/prod ... cs=1&gl=ba
Takodjer, ne moze biti da ima samo dva automobila, prema do sada recemom ili onda ima dvije skode razlicitih tablica ili je u medjuvremenu promijenio tablice zbog popunjenosti saobracajne dozvole.
U trenutku kontaktiranja zvao sam i tražio isključivo automatik. Rečeno mi je da u ponudi ima samo Škoda i Passat. Možda ima i više vozila, ali nisu bila dostupna. Odabrana je Škoda zbog pristupačnije cijene.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17454
Joined: 31/03/2019 14:56

#222 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by vjeshalica »

lik je dobio kaznu na table koje pripadaju drugom vozilu u vlasnistvu agencije
dakle ti iz agencije su ustupili podatke o korisniku vozila inspekciji
i pogresne podatke
ako covjek ima ugovor na jedno vozilo sa jednim tablama, ne mogu davati podatke njegove za drugo vozilo koje nije unajmio,kraj price,ja bi se obratila da sam na njegovom mjestu agenciji,ako agencija se bude pravila budala,onda bi ih prijavila policiji za malverzacije sa licnim podacima, ali bez obzira na to prijavila bi ih pa neka im policija istrazuje zasto tako zapale ljude
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#223 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Snake Eyes »

hadalj8 wrote: 24/11/2022 21:14
Snake Eyes wrote: 24/11/2022 21:12

Ipak mislim da je zato sto se na tim slikama ne vidi registracija:
https://www.google.com/local/place/prod ... cs=1&gl=ba
Takodjer, ne moze biti da ima samo dva automobila, prema do sada recemom ili onda ima dvije skode razlicitih tablica ili je u medjuvremenu promijenio tablice zbog popunjenosti saobracajne dozvole.
U trenutku kontaktiranja zvao sam i tražio isključivo automatik. Rečeno mi je da u ponudi ima samo Škoda i Passat. Možda ima i više vozila, ali nisu bila dostupna. Odabrana je Škoda zbog pristupačnije cijene.
Nije korektno da slike na kojima se ne vidi registracija vozila potezes kao argument validnosti registracije na potvrdi o avansu za rentanje koje je odlozeno skoro mjesec i po. Mozda ima dva ista vozila pa si dobio ono koje je slobodno u trenutku rentanja a mozda je u medjuvremenu registrovao vozilo i promijenio tablice.
A tek to sto si navodno platio kaznu za nesto sto nisi kriv, hmmmm.
moee
Posts: 1408
Joined: 07/06/2011 10:44

#224 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by moee »

Čovjek otvorio temu da kaže kako ga je država/policija/komunalno prevarili i 'oderali', a ispostavilo se da ga je prevarila RaC agencija.
Sve OK, žrtva ste prevare, ali ste krivca tražili na pogrešnom mjestu. Forumaši vam samo pokušavaju na to ukazati, nema razloga da ih napadate.
LP
hadalj8
Posts: 31
Joined: 11/12/2019 08:14

#225 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

Snake Eyes wrote: 24/11/2022 21:27
hadalj8 wrote: 24/11/2022 21:14

U trenutku kontaktiranja zvao sam i tražio isključivo automatik. Rečeno mi je da u ponudi ima samo Škoda i Passat. Možda ima i više vozila, ali nisu bila dostupna. Odabrana je Škoda zbog pristupačnije cijene.
Nije korektno da slike na kojima se ne vidi registracija vozila potezes kao argument validnosti registracije na potvrdi o avansu za rentanje koje je odlozeno skoro mjesec i po. Mozda ima dva ista vozila, mozda je u medjuvremenu registrovao vozilo i promijenio tablice.
Nisam dobio te generic fotografije koje si pronašao na internetu. Kao što rekoh, sve ću vrlo rado objaviti čim dobijem fotografiju prekršaja od komunalne policije. :)

Dosad nisam ništa slagao, neću ni to.
Sad moram potražiti ugovor na dan iznajmljivanja vozila. Strah me je da sam ga bacio u smeće. Iskreno se nadam da nisam, valja mi preko vikenda i to potražiti.
moee wrote: 24/11/2022 21:32 Čovjek otvorio temu da kaže kako ga je država/policija/komunalno prevarili i 'oderali', a ispostavilo se da ga je prevarila RaC agencija.
Sve OK, žrtva ste prevare, ali ste krivca tražili na pogrešnom mjestu. Forumaši vam samo pokušavaju na to ukazati, nema razloga da ih napadate.
LP
Ne napadam nikog, zaista.
Zet je malo ogorčeniji od mene jer nije navikao na ovo, s druge strane meni je 32. godine i stvarno sam svašta doživio. Ja ne bih ni otvorio temu, nit bi se ganjao jer je u meni ubijena volja za ganjanjem pravde u ovoj državi, no zasmetalo mi je koliko su napali čovjeka koji je fakat patriota 1/1. Čovjek koji hoće da se vrati iz malte ne blagostanja u ovo ovdje. Eh, evo mu malo reality checka.

Ko me je prevario, ne znam. Zasad vuče na RaC agenciju, no iskreno pomalo boli bahatost komunalnog inspektora. Ponašao se kao da je tobejarabi on Bog, a ja neki seljačić koji ne zna čuvat nacrtanu ovcu.

Zato želim samo još fotografiju i onda ne znam šta dalje. Imam prijatelja koji je vrstan pravnik pa ću njega upitati za savjet.
Locked