Peljeski most zele graditi!

Post Reply

Peljeski most

se nesmije graditi jer onemogucava buducu izgradnju luke
48
22%
se nesmije graditi iz drugih razloga
24
11%
neka se gradi ali treba biti dovoljno visok kako bi mogli brodovi proci
76
35%
neka se gradi svakako
60
27%
nemam stav
12
5%
 
Total votes: 220

stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#201 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by stari grad Visegrad »

Evo zakon om drzavnim morima. Do dubine mora 2500m se smatra EEZ teritorijalim morem u sirini pripadajuce obale, a takodje mu pripada sve sto je pod vodom, kao i vazduh iznad mora! Exlusive ekonomska teritorijna morska zona jedne zemlje ide do 200 nautickih milja pocev od obale prema dubokim vodama!
Znaci Hrvatska bi pravila most u bosansko-hercecegvackom vazduhu (dakle iznad sirine pojasa bh morskog teritorija) a to prema medjunarodnom zakonima o morima ne smije, to je kriminal!!
gereb_stari
Posts: 144
Joined: 26/04/2013 19:16

#202 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by gereb_stari »

Canton wrote:
gereb_stari wrote:
:thumbup: :thumbup:

Bravo. Ovo nisu Bosnjaci vec komunjare ili Hrvati. Sledeci put bi opet bilo help baznia now i "dzenosajd" umjesto da konstruktivno rade na tome da ojjacaju svoju poziciju.

Samo nek nebude opet help dzenosajd...
Tvoje ismijavanje genocida postaje neumjesno
To je sarkazam ne ismijavanje. I prosli put su ovako pricali Bosnjaci i sve im je bilo smijesno. Zivite u svojem svijetu to je vas problem.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#203 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by cyprus »

gereb_stari wrote:kralj ili ne... ja znam da je bilo Help baznia now. A prije toga ste se smijali i mahali slikom Tita a a kad je zagustilo ste se prodavali za krisku hlijeba i kukali svijetu da vam pomogne... :)
Slažem se... Da je 1992. godine Neum bio luka, potpuno bi drugačiji bio tok i ishod rata :mrgreen: Definitivno kralj :mrgreen:
gereb_stari
Posts: 144
Joined: 26/04/2013 19:16

#204 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by gereb_stari »

cyprus wrote:
gereb_stari wrote:kralj ili ne... ja znam da je bilo Help baznia now. A prije toga ste se smijali i mahali slikom Tita a a kad je zagustilo ste se prodavali za krisku hlijeba i kukali svijetu da vam pomogne... :)
Slažem se... Da je 1992. godine Neum bio luka, potpuno bi drugačiji bio tok i ishod rata :mrgreen: Definitivno kralj :mrgreen:
Ohohohooooo sta ima Yugoslaven? :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#205 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by cyprus »

stari grad Visegrad wrote:Evo zakon om drzavnim morima. Do dubine mora 2500m se smatra EEZ teritorijalim morem u sirini pripadajuce obale, a takodje mu pripada sve sto je pod vodom, kao i vazduh iznad mora! Exlusive ekonomska teritorijna morska zona jedne zemlje ide do 200 nautickih milja pocev od obale prema dubokim vodama!
Znaci Hrvatska bi pravila most u bosansko-hercecegvackom vazduhu (dakle iznad sirine pojasa bh morskog teritorija) a to prema medjunarodnom zakonima o morima ne smije, to je kriminal!!
Bolan što lupaš... Ne postoji exlusive ( :mrgreen: ) ekonomska teritorijalna morska zona :-) Postoji ekskluzivna ekonomska zona (EEZ) i postoji teritorijalno more... Dva različita pojma...

A ta granica 200 nautičkih milja je postavljena kao maksimum za EEZ... nigdje ne piše da svaka država mora imati toliku zonu (ili da mora imati tu zonu uopšte) :-) jer se to kosi sa svakom jebenom logikom... Ni Hrvatska, ni Italija ne mogu imati toliku zonu (to prelazi širinu čitavog Jadranskog mora), a BiH je ne može imati nikako, zbog dužine obale, te njenog položaja u odnosu na obale Hrvatske... BiH ima unutrašnje more (Neumski zaljev) i teritorijalno more (od Kleka do sredine Malostonskog kanala)... Sa područjem gdje je most planiran, teritorijalno i suverenitetski nemamo ništa... Jedino za šta se možemo uhvatiti je visina tog eventualnog mosta (mada sam ja i sad mišljenja da taj most neće nikada biti izgrađen)...
Last edited by cyprus on 04/05/2013 13:53, edited 4 times in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#206 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Alfons Kauders »

gereb_stari wrote:
Canton wrote:
gereb_stari wrote:
:thumbup: :thumbup:

Bravo. Ovo nisu Bosnjaci vec komunjare ili Hrvati. Sledeci put bi opet bilo help baznia now i "dzenosajd" umjesto da konstruktivno rade na tome da ojjacaju svoju poziciju.

Samo nek nebude opet help dzenosajd...
Tvoje ismijavanje genocida postaje neumjesno
To je sarkazam ne ismijavanje. I prosli put su ovako pricali Bosnjaci i sve im je bilo smijesno. Zivite u svojem svijetu to je vas problem.
Nije sarkazam. Sarkazam je odlika inteligentnih ljudi, a ovdje si dokazao da se tu ne trebas svrstavati. To je ismijavanje, stoga idi jebi mater svoju, za krisku hljeba. I urlaj "help baznija" dok budes svrsavo.
gereb_stari
Posts: 144
Joined: 26/04/2013 19:16

#207 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by gereb_stari »

Alfons Kauders wrote:
Nije sarkazam. Sarkazam je odlika inteligentnih ljudi, a ovdje si dokazao da se tu ne trebas svrstavati. To je ismijavanje, stoga idi jebi mater svoju, za krisku hljeba. I urlaj "help baznija" dok budes svrsavo.
Eto ti si inteligentan... :lol:

I kakve korist i da si inteligentan kad nemas pojma o vaznosti Neuma za BiH. :thumbup:
User avatar
Liga Rojalista
Posts: 378
Joined: 11/04/2013 00:29
Location: Chateau de Versailles

#208 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Liga Rojalista »

cyprus wrote:
gereb_stari wrote:kralj ili ne... ja znam da je bilo Help baznia now. A prije toga ste se smijali i mahali slikom Tita a a kad je zagustilo ste se prodavali za krisku hlijeba i kukali svijetu da vam pomogne... :)
Slažem se... Da je 1992. godine Neum bio luka, potpuno bi drugačiji bio tok i ishod rata :mrgreen: Definitivno kralj :mrgreen:
Ishod bi bio dramatično drugačiji imao bi svoj dotok robe i MTS hrane i municije ne bi zavisio od dobre volje havajaca ne bi HVO blokiro svako pošiljku koja nam je stizala i naplacivala nam vec placeno, i propustala konvoje kad hoce i kad se plati ko sto nekad nisu ni jedan poslali za 6 mjeseci dok nasim nije vise prekipilo.Garantujem da sarajevo ne bi bilo pod opsadom ni 1 g a da ne pricam o Srebrenici Ahmicima itd koji se nikad ne bi mogli dogoditi da smo imali nezavisnu logistiku bez uplitanja Hrvata.Al ti to ne znas nit te boli briga ti si ona vrsta ljudi mimikrija nas koja samo moze opstat zahvaljujuci merhametu i benignosti bosnjaka mi mozemo opstati bez vas Bosanaca i Hercegovaca,Yugosa,Džedaja Vampira Neopredjeljenih Ostalih ali vi ne mozete opstati bez nas,Jer vas ima samo gdje su bošnjaci većina ko kakav rak metastaza vas nema medju hrvatima i srbima jer bi vas samljeli njihovi kotači nacionalne svjesti ,nacionalizirali bi vas za 24 sata zato tišu mišu
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#209 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by cyprus »

Liga Rojalista wrote:
cyprus wrote:
gereb_stari wrote:kralj ili ne... ja znam da je bilo Help baznia now. A prije toga ste se smijali i mahali slikom Tita a a kad je zagustilo ste se prodavali za krisku hlijeba i kukali svijetu da vam pomogne... :)
Slažem se... Da je 1992. godine Neum bio luka, potpuno bi drugačiji bio tok i ishod rata :mrgreen: Definitivno kralj :mrgreen:
Ishod bi bio dramatično drugačiji imao bi svoj dotok robe i MTS hrane i municije ne bi zavisio od dobre volje havajaca ne bi HVO blokiro svako pošiljku koja nam je stizala i naplacivala nam vec placeno, i propustala konvoje kad hoce i kad se plati ko sto nekad nisu ni jedan poslali za 6 mjeseci dok nasim nije vise prekipilo.Garantujem da sarajevo ne bi bilo pod opsadom ni 1 g a da ne pricam o Srebrenici Ahmicima itd koji se nikad ne bi mogli dogoditi da smo imali nezavisnu logistiku bez uplitanja Hrvata.Al ti to ne znas nit te boli briga ti si ona vrsta ljudi mimikrija nas koja samo moze opstat zahvaljujuci merhametu i benignosti bosnjaka mi mozemo opstati bez vas Bosanaca i Hercegovaca,Yugosa,Džedaja Vampira Neopredjeljenih Ostalih ali vi ne mozete opstati bez nas,Jer vas ima samo gdje su bošnjaci većina ko kakav rak metastaza vas nema medju hrvatima i srbima jer bi vas samljeli njihovi kotači nacionalne svjesti ,nacionalizirali bi vas za 24 sata zato tišu mišu
A ko je kontroliso Neum? :mrgreen:
User avatar
Liga Rojalista
Posts: 378
Joined: 11/04/2013 00:29
Location: Chateau de Versailles

#210 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Liga Rojalista »

Soniboy wrote:
Liga Rojalista wrote:Čuj ovih Bosanaca i Hercegovaca puno usta Bosne oni nisu u toru nadnacionalni su a kazu kakve interesa ima BIH izgradjnom luke?????WTF???

Kakve interese ima znaci zemlja da izgradi svoju sopstvenu luku u neumu koji ima najdublji gaz u onom djelu obale jadrana????Jos se mi Bosnjaci moramo pravdati kakve interese imamo mi da gradimo svoju luku na svojoj zemlji??Briga me sta misle hrvati u neumu ne mogu oni ucjenjivat citavu FBIH.
Evo shvatam da si rekao da država ima pravo graditi luku na svom teritoriju, što je sasvim normalno,
Ali reći da se Bosnjaci ne moraju pravdati da grade svoju luku na svojoj zemlji??
Izgleda da bi najbolje bilo iseliti ono malo ljudi što živi u Neumu da ne smetaju pri gradnji.[/quot

Njih zaboli briga za luku i za turizam ionako je Neum obicna rupa koju eto i mi zaobilazimo et mozes mislit kolko je lose tamo.A zasto zato sto kad odes tamo a ako si musliman mozes slob racunat na nacionalisticke ispade sikaniranje i provokacije,jer su bolesno zadojeni mrznjom najradije bi da im ostavis pare i da se vratis nazad ne mogu te ni gledat.Tako da sto se tice luke oni zele sto i hrvatska vlada ako kazu bit ce most oni su za most ako bi kojim slucajem RH rekla nek bude tunel oni bi bili za tunel...njihovo misljenje nema nikakvog znacaja
Soniboy
Posts: 11
Joined: 27/04/2013 19:30

#211 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Soniboy »

Liga Rojalista wrote:
Njih zaboli briga za luku i za turizam ionako je Neum obicna rupa koju eto i mi zaobilazimo et mozes mislit kolko je lose tamo.A zasto zato sto kad odes tamo a ako si musliman mozes slob racunat na nacionalisticke ispade sikaniranje i provokacije,jer su bolesno zadojeni mrznjom najradije bi da im ostavis pare i da se vratis nazad ne mogu te ni gledat.Tako da sto se tice luke oni zele sto i hrvatska vlada ako kazu bit ce most oni su za most ako bi kojim slucajem RH rekla nek bude tunel oni bi bili za tunel...njihovo misljenje nema nikakvog znacaja
Svakako.
Sva sreća pa ćemo se mi pitati i oko mosta i oko luke.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#212 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by cyprus »

Liga Rojalista wrote:Jos se mi Bosnjaci moramo pravdati kakve interese imamo mi da gradimo svoju luku na svojoj zemlji??
Ne postoji bošnjačka zemlja...
gereb_stari
Posts: 144
Joined: 26/04/2013 19:16

#213 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by gereb_stari »

cyprus wrote:

A ko je kontroliso Neum? :mrgreen:
U Neumu zivi 3000 ljudi ljudi. Posaljes POLICIJSKE snage tamo i Neum je tvoj. Ili ako bas treba posaljes 25 hiljada vojnika. Od Stolca gdje Bosnjaci cine vecinu u samom gradu do Neuma nemas niti jedno selo. Vazduzna daljina oko 15 kilometara; samo brda i polja.

Ako je Neum od drzavne vaznosti i ako o tome moze ovisiti opstanak Bosnjaka u odredjenom historijskom trenutku (vidijeli smo da moze) onda je jasno da bi svaki veci grad u BiH poslao nesto u Neum.

Recimo Zenica i Sarajevo 10.000 vojnika posalje u Stolac i stavi se cijeli Stolac i okolina pod kontrolu. Tuzla posalje 50 oklopnih vozila na komunikaciju Stolac Neum te Sarajevo posalje 5000 policajacau u Neum i gotova prica.

Onda je itekako bitno da se tu nalazi luka i infrastruktura. Da mozes istovariti brod, da mozes puniti cisterne nafte i voziti gdje je potrebno; da mozes istovarati lijekove.

Onda dakle je samo potrebno da kazes Republici Turskoj da posalju eskortne brodove koje ce eskortirati brodove lijekova ili nafte koje bi BiH platila.

Dakle onda sve u svemu barem imas jos neku sansu. Ovako si ovisan od volje Reppublike Hrvatske.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#214 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Paranoid »

cyprus wrote:
Liga Rojalista wrote:Jos se mi Bosnjaci moramo pravdati kakve interese imamo mi da gradimo svoju luku na svojoj zemlji??
Ne postoji bošnjačka zemlja...
...a gdje je to čovjek napisao "Bošnjačka zemlja"?
gereb_stari
Posts: 144
Joined: 26/04/2013 19:16

#215 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by gereb_stari »

cyprus wrote:
Liga Rojalista wrote:Jos se mi Bosnjaci moramo pravdati kakve interese imamo mi da gradimo svoju luku na svojoj zemlji??
Ne postoji bošnjačka zemlja...
Vecina zemlje u Neumu je vlasnistvo Sarajevskog Penzijonog fonda, Unisa i Energoinvesta. Pored toga najveci kapital je u vlasnistvu UNISA i Energoinvesta kao i Hotel sunce.

BH firme su izgradile cijeli Neum. Od vodovoda do elektriciteta i Hotela.

Vidi kadaster ko drzi Neum. Ko drzi sume oko Neuma?
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#216 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by cyprus »

Paranoid wrote:
cyprus wrote:
Liga Rojalista wrote:Jos se mi Bosnjaci moramo pravdati kakve interese imamo mi da gradimo svoju luku na svojoj zemlji??
Ne postoji bošnjačka zemlja...
...a gdje je to čovjek napisao "Bošnjačka zemlja"?
On napisao: mi Bošnjaci... na svojoj zemlji

Pa ja nekako logično zaključio... Možda i na prečac... Ako nije mislio ovo što sam ja zaključio, izvinjavam se... Ali mislim da je mislio...
Last edited by cyprus on 04/05/2013 14:20, edited 1 time in total.
gereb_stari
Posts: 144
Joined: 26/04/2013 19:16

#217 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by gereb_stari »

cyprus wrote:
Pa ja nekako logično zaključio... Možda i na prečac... Ako nije mislio ovo što sam ja zaključio, izvinjavam se... Ali mislim da je mislio...
Pa cija je zemlja cutuce po Kadasteru? Ko drzi tu zemlju? Hotele?
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#218 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by cyprus »

gereb_stari wrote:
cyprus wrote:
Liga Rojalista wrote:Jos se mi Bosnjaci moramo pravdati kakve interese imamo mi da gradimo svoju luku na svojoj zemlji??
Ne postoji bošnjačka zemlja...
Vecina zemlje u Neumu je vlasnistvo Sarajevskog Penzijonog fonda, Unisa i Energoinvesta. Pored toga najveci kapital je u vlasnistvu UNISA i Energoinvesta kao i Hotel sunce.

BH firme su izgradile cijeli Neum. Od vodovoda do elektriciteta i Hotela.

Vidi kadaster ko drzi Neum. Ko drzi sume oko Neuma?
To ništa ne govori o tome da nekom narodu pripada zemlja... Etnosu ne može pripadat zemlja... Ako Suljo ima parcelu, onda je to samo Suljina parcela... nije to parcela svih Bošnjaka...
Soniboy
Posts: 11
Joined: 27/04/2013 19:30

#219 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Soniboy »

gereb_stari wrote:
cyprus wrote:

A ko je kontroliso Neum? :mrgreen:
U Neumu zivi 3000 ljudi ljudi. Posaljes POLICIJSKE snage tamo i Neum je tvoj. Ili ako bas treba posaljes 25 hiljada vojnika. Od Stolca gdje Bosnjaci cine vecinu u samom gradu do Neuma nemas niti jedno selo. Vazduzna daljina oko 15 kilometara; samo brda i polja.

Ako je Neum od drzavne vaznosti i ako o tome moze ovisiti opstanak Bosnjaka u odredjenom historijskom trenutku (vidijeli smo da moze) onda je jasno da bi svaki veci grad u BiH poslao nesto u Neum.

Recimo Zenica i Sarajevo 10.000 vojnika posalje u Stolac i stavi se cijeli Stolac i okolina pod kontrolu. Tuzla posalje 50 oklopnih vozila na komunikaciju Stolac Neum te Sarajevo posalje 5000 policajacau u Neum i gotova prica.

Onda je itekako bitno da se tu nalazi luka i infrastruktura. Da mozes istovariti brod, da mozes puniti cisterne nafte i voziti gdje je potrebno; da mozes istovarati lijekove.

Onda dakle je samo potrebno da kazes Republici Turskoj da posalju eskortne brodove koje ce eskortirati brodove lijekova ili nafte koje bi BiH platila.

Dakle onda sve u svemu barem imas jos neku sansu. Ovako si ovisan od volje Reppublike Hrvatske.
Plan je super.
A šta ćemo s komunikacijom Mostar - Stolac.
Može li i Bihać malo pripomoći..sve palo po Tuzli i Zenici.
Ne reče ima li tu kakve plate, ili je sva akcija na dobrovoljnoj osnovi. Nismo još ni sredili pemzije ovim sadašnjim demobilisanim borcima a ti bi im još pridodao 15 000 novih?
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#220 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Paranoid »

cyprus wrote: To ništa ne govori o tome da nekom narodu pripada zemlja... Etnosu ne može pripadat zemlja... Ako Suljo ima parcelu, onda je to samo Suljina parcela... nije to parcela svih Bošnjaka...
...a šta ćemo sa Suljom koji ima BiH pasoš, a nema parcele...a još se izjašnjava kao Bošnjak?

Poslat ga u azil?
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#221 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by cyprus »

gereb_stari wrote:
cyprus wrote:

A ko je kontroliso Neum? :mrgreen:
U Neumu zivi 3000 ljudi ljudi. Posaljes POLICIJSKE snage tamo i Neum je tvoj. Ili ako bas treba posaljes 25 hiljada vojnika. Od Stolca gdje Bosnjaci cine vecinu u samom gradu do Neuma nemas niti jedno selo. Vazduzna daljina oko 15 kilometara; samo brda i polja.

Ako je Neum od drzavne vaznosti i ako o tome moze ovisiti opstanak Bosnjaka u odredjenom historijskom trenutku (vidijeli smo da moze) onda je jasno da bi svaki veci grad u BiH poslao nesto u Neum.

Recimo Zenica i Sarajevo 10.000 vojnika posalje u Stolac i stavi se cijeli Stolac i okolina pod kontrolu. Tuzla posalje 50 oklopnih vozila na komunikaciju Stolac Neum te Sarajevo posalje 5000 policajacau u Neum i gotova prica.

Onda je itekako bitno da se tu nalazi luka i infrastruktura. Da mozes istovariti brod, da mozes puniti cisterne nafte i voziti gdje je potrebno; da mozes istovarati lijekove.

Onda dakle je samo potrebno da kazes Republici Turskoj da posalju eskortne brodove koje ce eskortirati brodove lijekova ili nafte koje bi BiH platila.

Dakle onda sve u svemu barem imas jos neku sansu. Ovako si ovisan od volje Reppublike Hrvatske.
Joj gdje je onaj lćidkfhv58... možete po ruku...
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#222 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by cyprus »

Paranoid wrote:
cyprus wrote: To ništa ne govori o tome da nekom narodu pripada zemlja... Etnosu ne može pripadat zemlja... Ako Suljo ima parcelu, onda je to samo Suljina parcela... nije to parcela svih Bošnjaka...
...a šta ćemo sa Suljom koji ima BiH pasoš, a nema parcele...a još se izjašnjava kao Bošnjak?

Poslat ga u azil?
On ima svoju državu i njegova država posjeduje teritoriju... Za razliku od njegovog naroda... I on punopravno obitava na toj teritoriji...
gereb_stari
Posts: 144
Joined: 26/04/2013 19:16

#223 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by gereb_stari »

Soniboy wrote:
gereb_stari wrote:
cyprus wrote:

A ko je kontroliso Neum? :mrgreen:
U Neumu zivi 3000 ljudi ljudi. Posaljes POLICIJSKE snage tamo i Neum je tvoj. Ili ako bas treba posaljes 25 hiljada vojnika. Od Stolca gdje Bosnjaci cine vecinu u samom gradu do Neuma nemas niti jedno selo. Vazduzna daljina oko 15 kilometara; samo brda i polja.

Ako je Neum od drzavne vaznosti i ako o tome moze ovisiti opstanak Bosnjaka u odredjenom historijskom trenutku (vidijeli smo da moze) onda je jasno da bi svaki veci grad u BiH poslao nesto u Neum.

Recimo Zenica i Sarajevo 10.000 vojnika posalje u Stolac i stavi se cijeli Stolac i okolina pod kontrolu. Tuzla posalje 50 oklopnih vozila na komunikaciju Stolac Neum te Sarajevo posalje 5000 policajacau u Neum i gotova prica.

Onda je itekako bitno da se tu nalazi luka i infrastruktura. Da mozes istovariti brod, da mozes puniti cisterne nafte i voziti gdje je potrebno; da mozes istovarati lijekove.

Onda dakle je samo potrebno da kazes Republici Turskoj da posalju eskortne brodove koje ce eskortirati brodove lijekova ili nafte koje bi BiH platila.

Dakle onda sve u svemu barem imas jos neku sansu. Ovako si ovisan od volje Reppublike Hrvatske.
Plan je super.
A šta ćemo s komunikacijom Mostar - Stolac.
Može li i Bihać malo pripomoći..sve palo po Tuzli i Zenici.
Ne reče ima li tu kakve plate, ili je sva akcija na dobrovoljnoj osnovi. Nismo još ni sredili pemzije ovim sadašnjim demobilisanim borcima a ti bi im još pridodao 15 000 novih?
Mostar Stolac... na toj lokaciji se nalazi Pocitelj, Buna i Bosnjacka sela. Nema tu dakle nista sto je ne-Bosnjacko osim pred samim Stolcem imas Hrvatska sela i predgradja. No zato sam i rekao 10.000 vojnika da se stavi Stolac pod kontrolu. Sve do Stolca je vec pod kontrolom.

Rekao sam; ako bi opet Hrvatska krenula stopima Tudjmana sto nije iskljuceno; moras imati plan B a ne da se uvlacis Hrvatima u dupe dokle mozes u nadi da ce uvijek biti tako fini kao sto su danas. Jako velik broj Hrvata u RH je za stvaranje banovine Hrvatske. A Bosnjaci bi u tom slucaju bili Hrvatsko cvijece ili bi bili; kao sto je Tudjman rekao, smjesteni u zemljicu Bosnu oko Zenice.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#224 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Paranoid »

cyprus wrote:
Paranoid wrote:
cyprus wrote: To ništa ne govori o tome da nekom narodu pripada zemlja... Etnosu ne može pripadat zemlja... Ako Suljo ima parcelu, onda je to samo Suljina parcela... nije to parcela svih Bošnjaka...
...a šta ćemo sa Suljom koji ima BiH pasoš, a nema parcele...a još se izjašnjava kao Bošnjak?

Poslat ga u azil?
On ima svoju državu i njegova država posjeduje teritoriju... Za razliku od njegovog naroda... I on punopravno obitava na toj teritoriji...
On ima svoju državu i njegova država posjeduje teritoriju... i pripada najjbrojnijem narodu... I on kao i narod kojem pripada punopravno obitavaju na toj teritoriji...

Tako nekako bi bilo ispravno!
Soniboy
Posts: 11
Joined: 27/04/2013 19:30

#225 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Soniboy »

gereb_stari wrote: Mostar Stolac... na toj lokaciji se nalazi Pocitelj, Buna i Bosnjacka sela. Nema tu dakle nista sto je ne-Bosnjacko osim pred samim Stolcem imas Hrvatska sela i predgradja. No zato sam i rekao 10.000 vojnika da se stavi Stolac pod kontrolu. Sve do Stolca je vec pod kontrolom.
Izgleda da ti o tome znaš samo preko interneta.
Mislim da ulazim u off, ali znaš li ti uopšte koliko ljudi živi u Počitelju, ili kako izgleda demografska slika Bune koju nabrajaš?
Rekao sam; ako bi opet Hrvatska krenula stopima Tudjmana sto nije iskljuceno; moras imati plan B a ne da se uvlacis Hrvatima u dupe dokle mozes u nadi da ce uvijek biti tako fini kao sto su danas. Jako velik broj Hrvata u RH je za stvaranje banovine Hrvatske. A Bosnjaci bi u tom slucaju bili Hrvatsko cvijece ili bi bili; kao sto je Tudjman rekao, smjesteni u zemljicu Bosnu oko Zenice.
Ako bi Hrvatska ''opet krunula stopama tuđmana'' onda od te ''neumske luke'' sigurno ne bi imao nikakve koristi.
Nego, mislim da je ovo tema o gradnji pelješkog mosta a ne o nekim fantastičnim ratnim scenarijima.
Post Reply