i pored par situacija ( koje sam i snimio i objavio ) slazem se da je vise motorista solidarno i korektno ...drug_profi wrote:preovladava stereotip da su motoristi divljaci. Ja nisam poklonik tog stereotipa.
Mislim da ih je mnogo vise korektnih i vrlo solidarnih na cesti.
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19851 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- konektovan
- Posts: 51385
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#19852 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mene jedino nerviraju oni na beverly skuterima, u rozim košuljama i papucama. 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#19853 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
isti sam ti takav, a nekad sam bio i motordzija. Jbga, mozda nije 100% po zakonu, ali je osnovna prednost motora/skutera i neko nepisano pravilo da se provlaci kroz guzvu i ja gledam da to iskoriste. Kad naleti sa onom mrcinom tipa Harley od po 1000 ccm i vise koji je siri od Daewoo Matiza pa mu se ne mogu dovoljno pomaci jbga nek ceka.bleee_sa wrote:Ja im se vala vazda sklonim kad ih vidim između traka da leraju, nerijetko dignu ruku il' svirnu u znak zahvalnosti.
-
vauvau
- Posts: 1375
- Joined: 05/06/2014 09:03
#19854 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Naravno da je prekršaj. Ima da stoji u koloni isto kao i ti, nema veze što je napolju 40 stepeni, ima kacigu i ostalu opremu i između nogu ima gratis grijanje u vidu motora motocikla. Zabranjeno preticanje na punoj, isto kao i za automobile.JavierBosnia wrote:Ma ako opcenito iko krsi pravila onda su to motoristi.
Moze li neko samo potvrditi da li je preksraj da se oni vuku izmedju auta npr na semaforu i sl?
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#19855 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Po Evropi sam gledao da se provlace , da li je kaznjivo ili ne znam .
-
vauvau
- Posts: 1375
- Joined: 05/06/2014 09:03
#19856 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Naravno da je kažnjivo. Ali tek kad te uhvati policija.Sodom1 wrote:Po Evropi sam gledao da se provlace , da li je kaznjivo ili ne znam .
Možeš pitati nekog od ovih motorđija ako pamte šta su učili za vozački ispit.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#19857 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jesi siguran? Ili odokativno govoris ´e znas ti kako je u Svabiji ´vauvau wrote:Naravno da je kažnjivo. Ali tek kad te uhvati policija.Sodom1 wrote:Po Evropi sam gledao da se provlace , da li je kaznjivo ili ne znam .
Možeš pitati nekog od ovih motorđija ako pamte šta su učili za vozački ispit.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#19858 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Po Čemerici je u nekim državama dozvoljeno a u nekim ne
tzv lane splitting
Kod nas mislim da nije, mada im se sklonim ako mogu, nek prodje.
tzv lane splitting
Kod nas mislim da nije, mada im se sklonim ako mogu, nek prodje.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#19859 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nije ni meni problem , e sad kad neki skutercic stane a ne moze meda , koci me samo
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#19860 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma ja vjerujem da kod nas to nema u Zakonu uopste ahahahhaahhahahahThrottle wrote:Po Čemerici je u nekim državama dozvoljeno a u nekim ne
tzv lane splitting
Kod nas mislim da nije, mada im se sklonim ako mogu, nek prodje.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#19861 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
BH i zakoni

- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19862 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Zakoni postoje.. Veći je problem neprovođenje zakona
-
BadBoy
- Posts: 9605
- Joined: 01/11/2005 21:55
#19863 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Travnički Noćni Šetač wrote:Zakoni postoje.. Veći je problem neprovođenje zakona
Srž našeg naroda. Eno imaš onog na temi ZOBS što ne može da razumije razliku između vlasnika vozila i vozača vozila.
Mi možem govoriti o lošim zakonima, rupama i drugim nedostatcima tek kad budemo revnosno i dosljedno provodili 100% zakona. Tek se tad pokažu nedostaci.
Nije rupa u zakonu što policija ne kažnjava nepropisno parkiranje. To je neprovođenje zakona.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#19864 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sve to u naselju naprimjer sa 500 stanova i 100 parking mjesta , kaze pretice se po punoj- naravno svega ima kad glavna saobracajnica je magistralna cesta a tunel na istoj ce se godinu i po da sanira.... Smijesne su mi izjave o ne kaznjavanju u saobracaju, odes provozas se malo po EU i vratis ovde pa navedi koliko policije si vidio da zaustavlja i radara ovde a koliko tamo.BadBoy wrote:Travnički Noćni Šetač wrote:Zakoni postoje.. Veći je problem neprovođenje zakona![]()
![]()
Srž našeg naroda. Eno imaš onog na temi ZOBS što ne može da razumije razliku između vlasnika vozila i vozača vozila.
Mi možem govoriti o lošim zakonima, rupama i drugim nedostatcima tek kad budemo revnosno i dosljedno provodili 100% zakona. Tek se tad pokažu nedostaci.
Nije rupa u zakonu što policija ne kažnjava nepropisno parkiranje. To je neprovođenje zakona.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#19865 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vozao se dosta po Evropi nigdje policije ko ovdje , to sve neki punktovi , svako selo ceku ima ,svaka krivina radar , prasinara na ulici ko u prici , je li bolje u Evropi ili ovdje 
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19866 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
славянин wrote: Sve to u naselju naprimjer sa 500 stanova i 100 parking mjesta , kaze pretice se po punoj- naravno svega ima kad glavna saobracajnica je magistralna cesta a tunel na istoj ce se godinu i po da sanira.... Smijesne su mi izjave o ne kaznjavanju u saobracaju, odes provozas se malo po EU i vratis ovde pa navedi koliko policije si vidio da zaustavlja i radara ovde a koliko tamo.
Ne razumijem najbolje komentar...
Meni neprovođenje propisa i nekažnjavanje saobraćajnih prekršaja nije nimalo smiješno ... radi takvih stvari ljudi ginu na cestama...
A što se tiče saobraćaja u EU nemoj Tita ti da diplimo o tome... U Njemačkoj presretača k'o gljiva poslije kiše, u Italiji sa prvim mrakom na svakom kružnom toku i na svakom uključenju u autoput karabinjeri "onako" malo stoje parkirani, po Sloveniji pametne kamere svako malo pored vinjeta očitaju i sve ostalo i slične stvari... ne mora biti isključivo policajac na ulici da bi se kontrolisalo provođenje propisa... na kraju krajeva da i nema nikoga u kontroli po cestama Evrope ( a ima itekako ) kakve to ima veze sa situacijom u BiH u kojoj se na primjer u jednom gradu uredno u pet ulica kažnjava nepropisno parkiranje a u drugih pet se baš i ne kažnjava...
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#19867 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Za Slo ne znam da li kamere čitaju imaš li vinjetu, vecinom koriste dvoglede i zaustave te onda
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19868 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
imaju, imaju...
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19870 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da... gdje je koja postavljena, koliko ih ima i da li su sve aktivne to ne znam... ali postoji i takva kontrola vinjeta...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#19871 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
jel ruske dvoglede imaju?
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#19872 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne znam nisam pitao, na bivšim naplatnim kućicama stoje i šicaju 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#19873 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ja sam cuo da imaju snajpere,ko nema vinjetu odma metak
-
BadBoy
- Posts: 9605
- Joined: 01/11/2005 21:55
#19874 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jah eto samo ovi dijasporci vozaju po EU i oni znaju kako je. Mi ovdje iz mračnog vilajeta nikad nismo išli dalje od B. Broda.
Pa prije 7 dana se vratio iz Beča, u Beču svaka druga ulica ima kameru i to hinjski sakrivenu, bez ikakve oznake. Imaš ograničenje brzine i poštuj. De pričamo o "section control" na autoputu..
Pa prije 7 dana se vratio iz Beča, u Beču svaka druga ulica ima kameru i to hinjski sakrivenu, bez ikakve oznake. Imaš ograničenje brzine i poštuj. De pričamo o "section control" na autoputu..
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#19875 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Do Beča,svaka cast,jel im veca jelka na trgu od nase?
voze li lijevom trakom 30?
kakva su im prava tamo?
voze li lijevom trakom 30?
kakva su im prava tamo?
