Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19851 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

drug_profi wrote:preovladava stereotip da su motoristi divljaci. Ja nisam poklonik tog stereotipa.
Mislim da ih je mnogo vise korektnih i vrlo solidarnih na cesti.
i pored par situacija ( koje sam i snimio i objavio ) slazem se da je vise motorista solidarno i korektno ...
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#19852 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Mene jedino nerviraju oni na beverly skuterima, u rozim košuljama i papucama. :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#19853 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

bleee_sa wrote:Ja im se vala vazda sklonim kad ih vidim između traka da leraju, nerijetko dignu ruku il' svirnu u znak zahvalnosti.
isti sam ti takav, a nekad sam bio i motordzija. Jbga, mozda nije 100% po zakonu, ali je osnovna prednost motora/skutera i neko nepisano pravilo da se provlaci kroz guzvu i ja gledam da to iskoriste. Kad naleti sa onom mrcinom tipa Harley od po 1000 ccm i vise koji je siri od Daewoo Matiza pa mu se ne mogu dovoljno pomaci jbga nek ceka.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#19854 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vauvau »

JavierBosnia wrote:Ma ako opcenito iko krsi pravila onda su to motoristi.
Moze li neko samo potvrditi da li je preksraj da se oni vuku izmedju auta npr na semaforu i sl?
Naravno da je prekršaj. Ima da stoji u koloni isto kao i ti, nema veze što je napolju 40 stepeni, ima kacigu i ostalu opremu i između nogu ima gratis grijanje u vidu motora motocikla. Zabranjeno preticanje na punoj, isto kao i za automobile.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#19855 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sodom1 »

Po Evropi sam gledao da se provlace , da li je kaznjivo ili ne znam .
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#19856 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vauvau »

Sodom1 wrote:Po Evropi sam gledao da se provlace , da li je kaznjivo ili ne znam .
Naravno da je kažnjivo. Ali tek kad te uhvati policija.
Možeš pitati nekog od ovih motorđija ako pamte šta su učili za vozački ispit.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#19857 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sodom1 »

vauvau wrote:
Sodom1 wrote:Po Evropi sam gledao da se provlace , da li je kaznjivo ili ne znam .
Naravno da je kažnjivo. Ali tek kad te uhvati policija.
Možeš pitati nekog od ovih motorđija ako pamte šta su učili za vozački ispit.
Jesi siguran? Ili odokativno govoris ´e znas ti kako je u Svabiji ´
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#19858 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Po Čemerici je u nekim državama dozvoljeno a u nekim ne
tzv lane splitting
Kod nas mislim da nije, mada im se sklonim ako mogu, nek prodje.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#19859 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sodom1 »

Nije ni meni problem , e sad kad neki skutercic stane a ne moze meda , koci me samo
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#19860 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

Throttle wrote:Po Čemerici je u nekim državama dozvoljeno a u nekim ne
tzv lane splitting
Kod nas mislim da nije, mada im se sklonim ako mogu, nek prodje.
Ma ja vjerujem da kod nas to nema u Zakonu uopste ahahahhaahhahahah
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#19861 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sodom1 »

BH i zakoni :lol: :lol: :lol:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19862 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Zakoni postoje.. Veći je problem neprovođenje zakona
BadBoy
Posts: 9605
Joined: 01/11/2005 21:55

#19863 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Travnički Noćni Šetač wrote:Zakoni postoje.. Veći je problem neprovođenje zakona
:thumbup: :thumbup:

Srž našeg naroda. Eno imaš onog na temi ZOBS što ne može da razumije razliku između vlasnika vozila i vozača vozila.

Mi možem govoriti o lošim zakonima, rupama i drugim nedostatcima tek kad budemo revnosno i dosljedno provodili 100% zakona. Tek se tad pokažu nedostaci.

Nije rupa u zakonu što policija ne kažnjava nepropisno parkiranje. To je neprovođenje zakona.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#19864 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by славянин »

BadBoy wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:Zakoni postoje.. Veći je problem neprovođenje zakona
:thumbup: :thumbup:

Srž našeg naroda. Eno imaš onog na temi ZOBS što ne može da razumije razliku između vlasnika vozila i vozača vozila.

Mi možem govoriti o lošim zakonima, rupama i drugim nedostatcima tek kad budemo revnosno i dosljedno provodili 100% zakona. Tek se tad pokažu nedostaci.

Nije rupa u zakonu što policija ne kažnjava nepropisno parkiranje. To je neprovođenje zakona.
Sve to u naselju naprimjer sa 500 stanova i 100 parking mjesta , kaze pretice se po punoj- naravno svega ima kad glavna saobracajnica je magistralna cesta a tunel na istoj ce se godinu i po da sanira.... Smijesne su mi izjave o ne kaznjavanju u saobracaju, odes provozas se malo po EU i vratis ovde pa navedi koliko policije si vidio da zaustavlja i radara ovde a koliko tamo.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#19865 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sodom1 »

Vozao se dosta po Evropi nigdje policije ko ovdje , to sve neki punktovi , svako selo ceku ima ,svaka krivina radar , prasinara na ulici ko u prici , je li bolje u Evropi ili ovdje :roll:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19866 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

славянин wrote: Sve to u naselju naprimjer sa 500 stanova i 100 parking mjesta , kaze pretice se po punoj- naravno svega ima kad glavna saobracajnica je magistralna cesta a tunel na istoj ce se godinu i po da sanira.... Smijesne su mi izjave o ne kaznjavanju u saobracaju, odes provozas se malo po EU i vratis ovde pa navedi koliko policije si vidio da zaustavlja i radara ovde a koliko tamo.

Ne razumijem najbolje komentar...
Meni neprovođenje propisa i nekažnjavanje saobraćajnih prekršaja nije nimalo smiješno ... radi takvih stvari ljudi ginu na cestama...
A što se tiče saobraćaja u EU nemoj Tita ti da diplimo o tome... U Njemačkoj presretača k'o gljiva poslije kiše, u Italiji sa prvim mrakom na svakom kružnom toku i na svakom uključenju u autoput karabinjeri "onako" malo stoje parkirani, po Sloveniji pametne kamere svako malo pored vinjeta očitaju i sve ostalo i slične stvari... ne mora biti isključivo policajac na ulici da bi se kontrolisalo provođenje propisa... na kraju krajeva da i nema nikoga u kontroli po cestama Evrope ( a ima itekako ) kakve to ima veze sa situacijom u BiH u kojoj se na primjer u jednom gradu uredno u pet ulica kažnjava nepropisno parkiranje a u drugih pet se baš i ne kažnjava...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#19867 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sodom1 »

Za Slo ne znam da li kamere čitaju imaš li vinjetu, vecinom koriste dvoglede i zaustave te onda
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#19869 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sodom1 »

100%?
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19870 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Da... gdje je koja postavljena, koliko ih ima i da li su sve aktivne to ne znam... ali postoji i takva kontrola vinjeta...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19871 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

jel ruske dvoglede imaju?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#19872 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sodom1 »

Ne znam nisam pitao, na bivšim naplatnim kućicama stoje i šicaju :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19873 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ja sam cuo da imaju snajpere,ko nema vinjetu odma metak
BadBoy
Posts: 9605
Joined: 01/11/2005 21:55

#19874 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Jah eto samo ovi dijasporci vozaju po EU i oni znaju kako je. Mi ovdje iz mračnog vilajeta nikad nismo išli dalje od B. Broda.

Pa prije 7 dana se vratio iz Beča, u Beču svaka druga ulica ima kameru i to hinjski sakrivenu, bez ikakve oznake. Imaš ograničenje brzine i poštuj. De pričamo o "section control" na autoputu..
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#19875 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Do Beča,svaka cast,jel im veca jelka na trgu od nase?

voze li lijevom trakom 30?

kakva su im prava tamo?
Post Reply