Kakav mega car"I think probably Iran made a mistake - I would imagine it was a general or somebody that made a mistake in shooting that drone down," Trump said.
Trump further downplayed the incident by emphasizing the aircraft had been unmanned. He claimed that if the drone had had a pilot "it would have made a big difference" to him.
"We had nobody in the drone. It would have made a big difference, let me tell you, it would have made a big, big difference" if the aircraft had been piloted, Trump said.
IRAN
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#19826 Re: IRAN
I, jos jednom, u originalu 

- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19827 Re: IRAN
A jel se lansiraju tako u tim pecinama ili ima kakav izlaz?
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#19828 Re: IRAN
Da, lansiraju se i odatle, a naravno da imaju ulazi i izlazi. Imas na snimku.General War wrote:A jel se lansiraju tako u tim pecinama ili ima kakav izlaz?
- muhafuca
- Posts: 5460
- Joined: 14/03/2012 00:06
#19829 Re: IRAN
Sta ce reci kad novinari priupitaju Irance da li je bila greska i Iranci kazu da nije (jer su odmah po obaranju izjavili da su ga oni roknuli jer je usao u njihov zracni prostor)salik79 wrote:I, jos jednom, u originalu
Kakav mega car"I think probably Iran made a mistake - I would imagine it was a general or somebody that made a mistake in shooting that drone down," Trump said.
Trump further downplayed the incident by emphasizing the aircraft had been unmanned. He claimed that if the drone had had a pilot "it would have made a big difference" to him.
"We had nobody in the drone. It would have made a big difference, let me tell you, it would have made a big, big difference" if the aircraft had been piloted, Trump said.
A CNN ce jedva docekati - da ga Trump-u zavuce.
Evo kazu Iranci nije greska - sta sad Trump-e?
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19830 Re: IRAN
Azeri su vec jednom, nakon 2SR, uz pomoc Sovjeta, proglasili nezavisnost od Irana. Dakle, vec su jednom pokazali, ako dobiju podrsku i ukaze se prilika, rado ce se odvojiti od tzv. Irana. Nakon sto su ih Sovjeti tada napustili, perzijska vojska je porazila nezavisni Azerbejdzan i Kurdistan.Janjicar wrote:Zašto se ne bi Azeri borili za Iran ? Kako ja znam oni danas imaju dobar drustveni ugled u Iranu, vodeće ljude ?
Tipičan je i reljef Irana, dzaba Tomahawk kako neki neki misle. Odbrana se bazira na ukopavanju u brdima, iznad njih je sloj zemlje,kamena po 50 100m, da bi im naškodili moraju brdo pomjeriti.
Azeri danas cesto na utakmicama skandiraju da nisu Iranci i da zele Azerbejdzan. Iran je brutalna diktatura i jedinstvo je apsolutna laz koju producira drzavna propaganda. Ljudi se boje da kazu sta misle o perzijskoj drzavi.
Beludzi su izrazito anti-iranski raspolozeni. Arapi isto. O Kurdima ne treba trositi rijeci.
Ni Luri nisu pretjerano zaljubljeni u Iran, mada se smatra da su najblizi Perzijancima. Luri i Perzijanci su kao Srbi i Crnogorci. Ima dosta slicnosti ali i dosta razlike.
Amerika uopste ne bi ratovala sa Perzijancima. Tehnikom bi sa distance skrsila sve vitalne objekte. Osigurali bi perzijski zaljev gdje vecinu stanovnistva cine Arapi. Tu je nafta, tu je sve sto vrijedi. Naoruzali bi Arape i dali im drzavu. Isto mogu uraditi sa Kurdima, Beludzima i Azerima. Pjesadije u samom Iranu ima u izobilju, samo ih treba naoruzati i podrzati iz zraka i sa mora.
Isto Amerika radi u Siriji podrzavajuci Kurde na terenu. Kurdi mrze Siriju, ne trebaju Amerikanci slati pjesadiju, dovoljno je da posalju oruzje. I to rade. Naoruzali su Kurde do zuba. Americka vojska ubija iz zraka ili iz pozadine. Poginuo je samo jedan americki vojnik, stao na minu.
Kurdi u Iranu bi jedva docekali da istjeraju perzijsku vojsku. Amerika ako zeli moze naoruzati milion Kurda... a gdje su tek Arapi, Beludzi, Azeri ili mozda Luri. Kurdi se od proglasenja Islamske republike svakodnevno bore sa perzijskom vojskom na teritoriju Irana.
Evo slika iz zapadnog Irana od prije par dana... stalno se ganjaju po planinama...
https://pbs.twimg.com/media/D8y8qnBWkAI ... name=large
Amerikanci uopste ne bi isli na Teheran. Sta ce im? Samo neka im uzmu naftu, a tamo vecinu cine Arapi, Iran je mrtav. Amerikanc ne treba ginuti, milioni stanovnika Irana mrze Iran vise od bilo kojeg Amerikanca.

- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#19831 Re: IRAN
Kiki, svi ti idiotizmi koje nam plasiras padaju u vodu samo ako se sjetimo iracko-iranskog rata, tj. proxy agresije na Iran. Svi su, kao jedan, stali u odbranu avoje domovine. Od Arapa, na koje su Sadam i Ameri najvise racunali, do Kurda. I to u onakvim uvjetima kada je drzava bila, takoreci, u rasulu, bez vojske i sigurnosnog aparata.Kikibombona wrote:Azeri su vec jednom, nakon 2SR, uz pomoc Sovjeta, proglasili nezavisnost od Irana. Dakle, vec su jednom pokazali, ako dobiju podrsku i ukaze se prilika, rado ce se odvojiti od tzv. Irana. Nakon sto su ih Sovjeti tada napustili, perzijska vojska je porazila nezavisni Azerbejdzan i Kurdistan.Janjicar wrote:Zašto se ne bi Azeri borili za Iran ? Kako ja znam oni danas imaju dobar drustveni ugled u Iranu, vodeće ljude ?
Tipičan je i reljef Irana, dzaba Tomahawk kako neki neki misle. Odbrana se bazira na ukopavanju u brdima, iznad njih je sloj zemlje,kamena po 50 100m, da bi im naškodili moraju brdo pomjeriti.
Azeri danas cesto na utakmicama skandiraju da nisu Iranci i da zele Azerbejdzan. Iran je brutalna diktatura i jedinstvo je apsolutna laz koju producira drzavna propaganda. Ljudi se boje da kazu sta misle o perzijskoj drzavi.
Beludzi su izrazito anti-iranski raspolozeni. Arapi isto. O Kurdima ne treba trositi rijeci.
Ni Luri nisu pretjerano zaljubljeni u Iran, mada se smatra da su najblizi Perzijancima. Luri i Perzijanci su kao Srbi i Crnogorci. Ima dosta slicnosti ali i dosta razlike.
Amerika uopste ne bi ratovala sa Perzijancima. Tehnikom bi sa distance skrsila sve vitalne objekte. Osigurali bi perzijski zaljev gdje vecinu stanovnistva cine Arapi. Tu je nafta, tu je sve sto vrijedi. Naoruzali bi Arape i dali im drzavu. Isto mogu uraditi sa Kurdima, Beludzima i Azerima. Pjesadije u samom Iranu ima u izobilju, samo ih treba naoruzati i podrzati iz zraka i sa mora.
Isto Amerika radi u Siriji podrzavajuci Kurde na terenu. Kurdi mrze Siriju, ne trebaju Amerikanci slati pjesadiju, dovoljno je da posalju oruzje. I to rade. Naoruzali su Kurde do zuba. Americka vojska ubija iz zraka ili iz pozadine. Poginuo je samo jedan americki vojnik, stao na minu.
Kurdi u Iranu bi jedva docekali da istjeraju perzijsku vojsku. Amerika ako zeli moze naoruzati milion Kurda... a gdje su tek Arapi, Beludzi, Azeri ili mozda Luri. Kurdi se od proglasenja Islamske republike svakodnevno bore sa perzijskom vojskom na teritoriju Irana.
Evo slika iz zapadnog Irana od prije par dana... stalno se ganjaju po planinama...
https://pbs.twimg.com/media/D8y8qnBWkAI ... name=large
Amerikanci uopste ne bi isli na Teheran. Sta ce im? Samo neka im uzmu naftu, a tamo vecinu cine Arapi, Iran je mrtav. Amerikanc ne treba ginuti, milioni stanovnika Irana mrze Iran vise od bilo kojeg Amerikanca.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19832 Re: IRAN
Sadam je bio omrzeniji od Irana. Dva zla.salik79 wrote:Kiki, svi ti idiotizmi koje nam plasiras padaju u vodu samo ako se sjetimo iracko-iranskog rata, tj. proxy agresije na Iran. Svi su, kao jedan, stali u odbranu avoje domovine. Od Arapa, na koje su Sadam i Ameri najvise racunali, do Kurda. I to u onakvim uvjetima kada je drzava bila, takoreci, u rasulu, bez vojske i sigurnosnog aparata.
A Homeini je prodao lafinu Kurdima pa na kraju proglasio dzihad protiv njih.
A evo sta na sve ovo kaze iranski susjed
https://mobile.twitter.com/KSAmofaEN/st ... 6836449281
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#19833 Re: IRAN
Amerika je bila na strani Sadama, mislis da nisu rovarili i svasta nudili, samo da bilo koga okrenu protiv domovine. Iranci nisu ti kiki.Kikibombona wrote:Sadam je bio omrzeniji od Irana. Dva zla.salik79 wrote:Kiki, svi ti idiotizmi koje nam plasiras padaju u vodu samo ako se sjetimo iracko-iranskog rata, tj. proxy agresije na Iran. Svi su, kao jedan, stali u odbranu avoje domovine. Od Arapa, na koje su Sadam i Ameri najvise racunali, do Kurda. I to u onakvim uvjetima kada je drzava bila, takoreci, u rasulu, bez vojske i sigurnosnog aparata.
A Homeini je prodao lafinu Kurdima pa na kraju proglasio dzihad protiv njih.
A evo sta na sve ovo kaze iranski susjed
https://mobile.twitter.com/KSAmofaEN/st ... 6836449281
Nikada homeini nije proglasio dzihad protiv Kurda. Tvoji teroristi, grupice, ne predstavljaju Kurde. Ovo su Kurdi:

Btw

- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19834 Re: IRAN
Kurdi iz Irana su osnovali nekoliko stranka: KDPI, PAK, PJAK, KOMALA itd. Potpuno odvojene i ideoloski suprostavljene stranke, ali za Iran sve teroristicke.salik79 wrote:
Amerika je bila na strani Sadama, mislis da nisu rovarili i svasta nudili, samo da bilo koga okrenu protiv domovine. Iranci nisu ti kiki.
Nikada homeini nije proglasio dzihad protiv Kurda. Tvoji teroristi, grupice, ne predstavljaju Kurde. Ovo su Kurdi:
Perzijanci zele samo potcinjene Kurde, da su pod njihovom sapom. Sve drugo karakterisu kao terorizam.
A jedini teroristi i okupatori su oni. Da sutra Amerika udari, perzijska vojska bi pobjegla iz Kurdistana. Isto tako su pobjegli kada su u tzv. Iran usli Sovjeti. Isfahan i Kom bi branili do zadnjeg, ali su iz Mahabada pobjegli. Isto ce se opet ponoviti, garantujem. Znaju Perzijanci da vladaju silom i da ih narod ne voli.
- jeza u ledja
- Posts: 50672
- Joined: 29/12/2005 01:20
#19836 Re: IRAN
Kod nas? Kod nas niko ne prica o Libanu. Kod vas pak je to tema svakodnevne propagande.salik79 wrote:jeza u ledja wrote:Koji moji mediji?salik79 wrote: Zasto tvoji mediji ne "zahvaljuju" "pobunjenicima", nego Rusima, Asadu i SAA?
O cemu bolan pricas?
salik79 wrote: Da, Hizbullah uziva simpatije svih u Libanu. Postavljao sam slike i armenske zajednice u Libanu - ljudi na utakmicu idu u onim svojim naradzastim bojama, zaogrnuti zastavama Hizbullaha i Irana. Da i svi listom mrze Izrael, bez obzira na svjetonazor, ili bilo kakvu pripadbost. A kako i nece kada se sjete kakvog su im sve zla nanijeli, od 70-tih naovamo. Naravno, ni Druzi ih ne mogu smisliti, sto si mogao vidjeti i u njihovom gorljivom patriotizmu kada je Sirija u pitanju. Najveca legenda i heroj SAA je Druz. Uostalom, to ni Izrael ne moze sakriti na okupiranoj Golanskoj visoravni:
https://www.haaretz.com/israel-news/gol ... -1.6937675
Hizbullah je cinjenica, inkoporirana u vojno-politicki i drustvebi zivot Libana. Ogromna podrska na izborima sama za sebe govori.
Varas se. Doduse, kod vas postoje svakakve price.
Radi se o paramilitarnoj organizaciji koja predstavlja manjinsku grupu unutar suverene drzave, podrzanoj finansijski i vojno od strane druge drzave.
I mozes ti do sutra pricati bajke o njima, ta cinjenica se nece promjeniti.
Znaci nista o izraelskim zrtvama? Nista o originalnom vodji libanskih siita?
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19837 Re: IRAN
salik79 wrote:Da, lansiraju se i odatle, a naravno da imaju ulazi i izlazi. Imas na snimku.General War wrote:A jel se lansiraju tako u tim pecinama ili ima kakav izlaz?
E pa izlaz, imas bruku snimaka kako to izrael ravnja.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#19838 Re: IRAN
@kiki sada ti kažem klizes mi se po živicama
Nije ni čudo sto bi to pola foruma nakautiralo
Nije ni čudo sto bi to pola foruma nakautiralo
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#19839 Re: IRAN
Kako nije, vazda nesto kukate. Slomili ste se pritiscuci EU da ih proglase teroristickom organizacijom. Sto li, Boze?!jeza u ledja wrote: Kod nas? Kod nas niko ne prica o Libanu. Kod vas pak je to tema svakodnevne propagande.
Radi se o paramilitarnoj organizaciji koja predstavlja manjinsku grupu unutar suverene drzave, podrzanoj finansijski i vojno od strane druge drzave.
I mozes ti do sutra pricati bajke o njima, ta cinjenica se nece promjeniti.
Znaci nista o izraelskim zrtvama? Nista o originalnom vodji libanskih siita?
Hizbullah je vojno i politicki zastupljen u Libanu, a podrsku dobiva na izborima, plus sto je u koaliciji sa ostalim njima naklonjenim/partnerskim strankama. Hizbullah je iskljucivo osnovan za borbu protiv Izraela, koji je tada harao (doslovno) Libanom. Na tome i na svojoj socijalnoj angaziranoscu su stekli simpatije i pokupili lovorike, koje im niko, uz Boziju pomoc, ne moze uzeti. Kada je Pompeo pokusao i zapoceti nekakav razgovor na tu temu, bio je poklopljen od strane predsjednika Libana, Michela Aouna.
Sra bi ti, da pustim suzu za poginulim Izraelcima? Vi ste ti koji "oplakujete" civile.
Koji "originalni" vodja? O kome pricas? Ako mislis na sehida Al-Sadra, ne kontam tvoju poentu
Jedna mahsuzija, pardon, dvije - idu u paru:
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#19840 Re: IRAN
Koje i gdje "ravnJa"?General War wrote:![]()
E pa izlaz, imas bruku snimaka kako to izrael ravnja.
Kompleksi tunela, sa multi izlazima i ulazima, lanseri iz unutrasnjosti tih kompleksa, a da ne govorim o njihovom osiguranju (potpunom PVO pokrivenoscu), a lik mantra o nekakvom izraelskom "ravnJanju".
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#19841 Re: IRAN
Lik je totalno odlijepio. Kirkuk ga je satr'o.mO k3 wrote:@kiki sada ti kažem klizes mi se po živicama
Nije ni čudo sto bi to pola foruma nakautiralo
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#19842 Re: IRAN
iran ko japan birvaktile
ako nastave ovako da se ponašaju to će na kraju dovesti do rata
ako nastave ovako da se ponašaju to će na kraju dovesti do rata
- King Theoden
- Posts: 14454
- Joined: 21/11/2018 13:15
#19843 Re: IRAN
Pravda za kikija.mO k3 wrote:@kiki sada ti kažem klizes mi se po živicama
Nije ni čudo sto bi to pola foruma nakautiralo
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#19844 Re: IRAN
japin_mutapi wrote:iran ko japan birvaktile
ako nastave ovako da se ponašaju to će na kraju dovesti do rata
Bas, sram ih bilo, rusiti spijunski dron u Perzijskom zaljevu, a pogotovo u vlastitom zracnom prostoru
Kao da je, u najmanju ruku, oboren u Meksickom zaljevu.
Ameri oborise iranski putnicki avion, u Perzijskom zaljevu, sa 300 putnika i clanova posade i sta bi? Odlikovase lika koji je naredio rusenje. Na svaki "prigovor", slijedio je odgovor:
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19845 Re: IRAN
Trump naredio da se napadne Iran pa je brze bolje povukao tu odluku. Iran zeljno ocekuje americki napad kako bi mogli poslati americke pilote i vojnike u pakao. Svaka cast Iranu jer smatram da se ne treba plasiti Amerike kad je vodi glupavi Trump.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19846 Re: IRAN
Ali Amerika se ponasa, ne Iran. Ovo je sve posljedica americkog ponasanja.japin_mutapi wrote:iran ko japan birvaktile
ako nastave ovako da se ponašaju to će na kraju dovesti do rata
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19847 Re: IRAN
Ne budi smijesan. Niko me u zivotu nije nokautirao a bilo je tuca xy. Cisto sumnjam da si ti za to sposoban.mO k3 wrote:@kiki sada ti kažem klizes mi se po živicama
Nije ni čudo sto bi to pola foruma nakautiralo
Kiki je na strani Amerike i NATO-a. Protiv Iran i Rusije.
...
Amerika ulaze maksimalne napore da izbjegne rat. Tramp kaze da je dron mozda oboren greskom, da je to ucinio neki ludi odmetnuti general. Na to Iran reaguje provocirajuci video snimkom obaranja drona, hvale se obaranjem, objavljuju ostatke drona. Na Trampov pomirujuci potez Iran uzvraca provokacijom. Mnogo su kurceviti, a da ih napadnu cvilili bi kao zadnje p.
Tramp preko Omana salje poruku da se Iran urazumi i pristane na pregovore. Iran odbija pregovore.
Kao sto sam pisao ranije iranski rezim zeli rat. Iranski narod je uzasno siromasan, bez ikakve nade da ce ikada biti bolje, sve vise su negativni prema rezimu. Revolucija tinja u narodu, vec su mjesecima bili zestoki protesti. Jedini nacin da se suzbije revolt u narodu, da se isti homogenizira, jeste rat.
Iste metode imaju nasi politicari, dizu tenzije da bi skrenuli paznju sa siromastva.
https://mobile.reuters.com/article/amp/ ... ssion=true
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#19848 Re: IRAN
Znaci xy se puta tukao i do koga je ?? Jesi razmislio šta pogrešno radis ?
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19849 Re: IRAN
Nikad ne bih podrzao Ameriku koja je priznala istocni Jerusalem i Golan kao dio Izraela. Ja sam za Tursku i Rusiju i samo glup covjek bi podrzavao nesposobnog Trumpa. Rusija je naoruzala Irance tako da se uskoro vidimo u slobodnom Kudsu gdje ce Cionisti morati sebi da pronadju novi dom. Palestina ce biti uskoro slobodna a kraj americke imperije se nadzire.
