IRAN

Post Reply
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19801 Re: IRAN

Post by espn »

insomnia78 wrote:Mogu im nanijeti dovoljno stete da ih resetuju na fabricke postavke
Pa nek nanesu. Sta cekaju?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19802 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Stra ih Hizbulaha
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#19803 Re: IRAN

Post by Janjicar »

insomnia78 wrote:Nije to bas pohvalna osobina
Naravno da nije, al je tako.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19804 Re: IRAN

Post by General War »

salik79 wrote:
Znam da ne uvazavas druge medije osim americkih, pa neka ti malo objasne ovi iz WSJ:
https://www.wsj.com/video/armed-drones- ... AFB36.html
Jemenski naoruzani dronovi to ti je slicno kada kazemo srbijanski migovi...ne znam sto pokusavas naturiti nesto sto nemas sanse.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19805 Re: IRAN

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote:
salik79 wrote: Zasto tvoji mediji ne "zahvaljuju" "pobunjenicima", nego Rusima, Asadu i SAA? :oops:
Koji moji mediji?
O cemu bolan pricas?
salik79 wrote: Reketiranje je branjenje domovine?! Hizbullah je stvarao tu popularnost od nastanka, a kulminaciju dozivio 2000 i 2006.
Naravno da je reketiranje. Hezbolah je dole drzava u drzavi, i dok su se sve ostale strane demilitarizovale Hezbolah je napravio svoju drzavu, sve uz ogromnu pomoc i pare od Irana. A samo da bi imali bazu kontra Izraela.
Libanci svih konfesija mrze Izrael, osim mozda Druza, i samo u tom smislu vide u Hezbolahu branioce drzave.
A Liban danas zanima Izraela samo u toliko ukoliko u njemu sape ima Iran, kao sto je ranije bio slucaj sa PLO.

Uostalom, Liban je bio pod sapom Assada par decenija, prije nego sto su istjerani zbog ubistva Haririja. Svi se sjecamo masovnih demonstracija protiv Sirije, prije jedno 10-ak godina. Danas Hezbolah sluzi kao desna ruka Assada. Prema tome, znamo sta o Hezbolahu misli lokalno stanovnistvo. :wink:

I jos nesto, ako se ne varam postoji prica o prvobitnom vodji Hebolaha, ili Amala u stvari, za kojeg se vjerovalo da je bio rival Homeiniju - te da je smaknut upravo od Homeinijevih ljudi - da bi ovaj poslije digao revoluciju u Iranu.
salik79 wrote: Belaj su IDFovci pravili prije toga, kidnapujuci civile sa pogranicnih podrucja.
Civile?
Pa naravno, posto je Hezbolah paramilitarna organizacija njeni ljudi su "civili". :oops: :lol:
salik79 wrote: Izraelske civilne zrtve su u cjelosti nastale tokom reciprocitetnog odgovora bjesomucnom raketiranju civilnih ciljeva u Libanu.
Da li ti opravdavas te zrtve? Ko treba da odgovara za te zrtve?
E cuj "koji moji"!? :lol: :-) :roll:

Da, Hizbullah uziva simpatije svih u Libanu. Postavljao sam slike i armenske zajednice u Libanu - ljudi na utakmicu idu u onim svojim naradzastim bojama, zaogrnuti zastavama Hizbullaha i Irana. Da i svi listom mrze Izrael, bez obzira na svjetonazor, ili bilo kakvu pripadbost. A kako i nece kada se sjete kakvog su im sve zla nanijeli, od 70-tih naovamo. Naravno, ni Druzi ih ne mogu smisliti, sto si mogao vidjeti i u njihovom gorljivom patriotizmu kada je Sirija u pitanju. Najveca legenda i heroj SAA je Druz. Uostalom, to ni Izrael ne moze sakriti na okupiranoj Golanskoj visoravni:
https://www.haaretz.com/israel-news/gol ... -1.6937675

Hizbullah je cinjenica, inkoporirana u vojno-politicki i drustvebi zivot Libana. Ogromna podrska na izborima sama za sebe govori.

Varas se. Doduse, kod vas postoje svakakve price. :skoljka:
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19806 Re: IRAN

Post by espn »

Ovi čekaju uparkirani, ko god napadne Iran:

Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19807 Re: IRAN

Post by salik79 »

General War wrote:
salik79 wrote:
Znam da ne uvazavas druge medije osim americkih, pa neka ti malo objasne ovi iz WSJ:
https://www.wsj.com/video/armed-drones- ... AFB36.html
Jemenski naoruzani dronovi to ti je slicno kada kazemo srbijanski migovi...ne znam sto pokusavas naturiti nesto sto nemas sanse.
Jesi li pregleda i preslusao prilog?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19808 Re: IRAN

Post by salik79 »

insomnia78 wrote:Stra ih Hizbulaha
Stra' ih scenarija iz "Millennium Challengea 2002", eto cega ih je stra'. ;-) 8-)
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19809 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Palestinci znaju da im je jedina zemlja koja im moze pomoci protiv Izraela zapravo Iran. Iran je najjaca sila Bliskog Istoka i Hezbollah se naoruzava iz Irana i dokazali su da su odlicni borci. Izrael zeli da oslabi komsijske drzave kako bi otklonili prijetnju rusennja izraelske drzave. Iran je jedina drzava kojeg se Izrael boji i Izrael huska Ameriku da krene u ratni pohod. Amerika se ponasa bezobzirno i krsi sva medjunarodna prava i zeli da unisti svaku muslimansku drzavu koja prijeti Izraelu. Zato bi Iran trebao traziti pristup ruskom vojnom savezu ODKB kako bi se zastitio od Amerike. Rusija i Kina upozoravaju Ameriku da ne krece u avanturu i da se smiri. Turska je takodjer jaka ali Amerika zna da Turska nije prijetnja Izraelu jer Turska je clanica NATO pakta ali kad bi se Turska udaljila od NATOa bila bi u opasnosti od invazije Americke koja bi napala Tursku. Zato muslimanima treba Rusija kako bi se stvorila ravnoteza na Bliskom Istoku.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19810 Re: IRAN

Post by salik79 »

espn wrote:Ovi čekaju uparkirani, ko god napadne Iran:

Image
Ovakvih je na hiljade, sirom Irana, u podzemnim skladistima:


espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19811 Re: IRAN

Post by espn »

:thumbup:
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#19812 Re: IRAN

Post by Janjicar »

Iran ima mnogo uticaja i u BiH sto se vidi na komentarima a i na forumu. Dal' su dnevnice il sendvici u pitanju ne znam.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19813 Re: IRAN

Post by salik79 »

User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19814 Re: IRAN

Post by salik79 »

Janjicar wrote:Iran ima mnogo uticaja i u BiH sto se vidi na komentarima a i na forumu. Dal' su dnevnice il sendvici u pitanju ne znam.
Ja svaki dan dobijem sendvic. Meni dosta :thumbup:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19815 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

iran je zajeban skroz
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#19816 Re: IRAN

Post by Janjicar »

salik79 wrote:
Janjicar wrote:Iran ima mnogo uticaja i u BiH sto se vidi na komentarima a i na forumu. Dal' su dnevnice il sendvici u pitanju ne znam.
Ja svaki dan dobijem sendvic. Meni dosta :thumbup:
Ućeraj mu, nek je živa glava.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19817 Re: IRAN

Post by salik79 »

TakoE :bih:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19818 Re: IRAN

Post by salik79 »

Sta li tek dobivaju ovi iz pro Izrael/USA/KSA/UAE tabora?! :cry:
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#19819 Re: IRAN

Post by Janjicar »

Iz Honshu tabora sam ti ja.

Imal gdje podataka koliko vas šiita u BiH ima ?
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#19820 Re: IRAN

Post by King Theoden »

salik79 wrote:Malo i fancy predstave 8-) :-D



https://en.wikipedia.org/wiki/Millennium_Challenge_2002
Tako su iranci shvatili ajet koji ću postaviti :thumbup:
I protiv njih pripremite koliko god možete snage i konja za boj, da biste time zaplašili Allahove i vaše neprijatelje, i druge osim njih – vi ih ne poznajete, Allah ih zna. Sve što na Allahovom putu potrošite nadoknađeno će vam biti, neće vam se nepravda učiniti
.

Kako su ga shvatili saudijci?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19821 Re: IRAN

Post by salik79 »

Janjicar wrote:Iz Honshu tabora sam ti ja.

Imal gdje podataka koliko vas šiita u BiH ima ?
Nazalost, nisam siit, biti raspolazem tim podacima.

Koliko je vas, Honsuanaca, u BiH?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19822 Re: IRAN

Post by salik79 »

Dino34 wrote:
salik79 wrote:Malo i fancy predstave 8-) :-D



https://en.wikipedia.org/wiki/Millennium_Challenge_2002
Tako su iranci shvatili ajet koji ću postaviti :thumbup:
I protiv njih pripremite koliko god možete snage i konja za boj, da biste time zaplašili Allahove i vaše neprijatelje, i druge osim njih – vi ih ne poznajete, Allah ih zna. Sve što na Allahovom putu potrošite nadoknađeno će vam biti, neće vam se nepravda učiniti
.

Kako su ga shvatili saudijci?
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#19823 Re: IRAN

Post by King Theoden »

To :thumbup: :lol:
Koje poniženje jbt :-)
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#19824 Re: IRAN

Post by Janjicar »

salik79 wrote:
Janjicar wrote:Iz Honshu tabora sam ti ja.

Imal gdje podataka koliko vas šiita u BiH ima ?
Nazalost, nisam siit, biti raspolazem tim podacima.

Koliko je vas, Honsuanaca, u BiH?
"Honšuanaca" *
I da nas je 1 000 meni se čini manje je nego vas. :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19825 Re: IRAN

Post by salik79 »

A "Kjusuanaca"?

Haj', bas mi je drago :bih:
Post Reply