salik79 wrote:
Zasto tvoji mediji ne "zahvaljuju" "pobunjenicima", nego Rusima, Asadu i SAA?

Koji moji mediji?
O cemu bolan pricas?
salik79 wrote:
Reketiranje je branjenje domovine?! Hizbullah je stvarao tu popularnost od nastanka, a kulminaciju dozivio 2000 i 2006.
Naravno da je reketiranje. Hezbolah je dole drzava u drzavi, i dok su se sve ostale strane demilitarizovale Hezbolah je napravio svoju drzavu, sve uz ogromnu pomoc i pare od Irana. A samo da bi imali bazu kontra Izraela.
Libanci svih konfesija mrze Izrael, osim mozda Druza, i samo u tom smislu vide u Hezbolahu branioce drzave.
A Liban danas zanima Izraela samo u toliko ukoliko u njemu sape ima Iran, kao sto je ranije bio slucaj sa PLO.
Uostalom, Liban je bio pod sapom Assada par decenija, prije nego sto su istjerani zbog ubistva Haririja. Svi se sjecamo masovnih demonstracija protiv Sirije, prije jedno 10-ak godina. Danas Hezbolah sluzi kao desna ruka Assada. Prema tome, znamo sta o Hezbolahu misli lokalno stanovnistvo.
I jos nesto, ako se ne varam postoji prica o prvobitnom vodji Hebolaha, ili Amala u stvari, za kojeg se vjerovalo da je bio rival Homeiniju - te da je smaknut upravo od Homeinijevih ljudi - da bi ovaj poslije digao revoluciju u Iranu.
salik79 wrote:
Belaj su IDFovci pravili prije toga, kidnapujuci civile sa pogranicnih podrucja.
Civile?
Pa naravno, posto je Hezbolah paramilitarna organizacija njeni ljudi su "civili".
salik79 wrote:
Izraelske civilne zrtve su u cjelosti nastale tokom reciprocitetnog odgovora bjesomucnom raketiranju civilnih ciljeva u Libanu.
Da li ti opravdavas te zrtve? Ko treba da odgovara za te zrtve?