SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1976 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Nepass »

_BataZiv_0809 wrote:Valjaju li te dvije kokice cemu? Ima li slika?
Odoh danas do strose :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1977 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Parking u Kotromanicevoj dobio i naplatnu kućicu"Izvor Bosne D.o.o"
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1978 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Danas će biti izrečena presuda onoj dvojici kretena za ubistvo djevojke u Olovu.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1979 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

O'zone wrote:Parking u Kotromanicevoj dobio i naplatnu kućicu"Izvor Bosne D.o.o"
:thumbup: :bih: :bih: :bih:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#1980 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

Fox_Fox wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Valjaju li te dvije kokice cemu? Ima li slika?
Image

Slika sa fb grupe "Čudne slike i situacije Sarajeva"

https://www.facebook.com/groups/cudne.slike.sarajeva/
:lol: :lol: :lol: :lol:
djevojke u humanoj misiji :oops:
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1981 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

O'zone wrote:Parking u Kotromanicevoj dobio i naplatnu kućicu"Izvor Bosne D.o.o"
A i bager pokraj kucice samo sto nista ne radi ali zato opet policija nesto pise. Inace ova firma se kao prosipa i stiti kao da zaposljava invalide a ljudi koji rade na prakinzima dobijaju po 400 KM. Inace Izvor Bosne drzi i neke retprane po Ilidzi a izmedju ostalog i onaj pored otvorenog bazena, drze parking ispred doma zdravlja a prije par godina su na isti nacin silom pokusali uzeti i parking iza AS-a na Socijalnom klasicnim kriminalnim upadom vikendom ali im nije uspjelo. Ako mu opstina centar izda papire onda su se posrali sami na sebe.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1982 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

hrasno38 wrote:
O'zone wrote:Parking u Kotromanicevoj dobio i naplatnu kućicu"Izvor Bosne D.o.o"
A i bager pokraj kucice samo sto nista ne radi ali zato opet policija nesto pise. Inace ova firma se kao prosipa i stiti kao da zaposljava invalide a ljudi koji rade na prakinzima dobijaju po 400 KM. Inace Izvor Bosne drzi i neke retprane po Ilidzi a izmedju ostalog i onaj pored otvorenog bazena, drze parking ispred doma zdravlja a prije par godina su na isti nacin silom pokusali uzeti i parking iza AS-a na Socijalnom klasicnim kriminalnim upadom vikendom ali im nije uspjelo. Ako mu opstina centar izda papire onda su se posrali sami na sebe.
aaaa to je dakle ono kada se kod AS marketa poceo naplacivati RVI parking...
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1983 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

quarterback wrote:
hrasno38 wrote:
O'zone wrote:Parking u Kotromanicevoj dobio i naplatnu kućicu"Izvor Bosne D.o.o"
A i bager pokraj kucice samo sto nista ne radi ali zato opet policija nesto pise. Inace ova firma se kao prosipa i stiti kao da zaposljava invalide a ljudi koji rade na prakinzima dobijaju po 400 KM. Inace Izvor Bosne drzi i neke retprane po Ilidzi a izmedju ostalog i onaj pored otvorenog bazena, drze parking ispred doma zdravlja a prije par godina su na isti nacin silom pokusali uzeti i parking iza AS-a na Socijalnom klasicnim kriminalnim upadom vikendom ali im nije uspjelo. Ako mu opstina centar izda papire onda su se posrali sami na sebe.
aaaa to je dakle ono kada se kod AS marketa poceo naplacivati RVI parking...
jo jo ali su tu popusili mislim Izvor Bosne je popusio
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#1984 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

hrasno38 wrote:
O'zone wrote:Parking u Kotromanicevoj dobio i naplatnu kućicu"Izvor Bosne D.o.o"
A i bager pokraj kucice samo sto nista ne radi ali zato opet policija nesto pise. Inace ova firma se kao prosipa i stiti kao da zaposljava invalide a ljudi koji rade na prakinzima dobijaju po 400 KM. Inace Izvor Bosne drzi i neke retprane po Ilidzi a izmedju ostalog i onaj pored otvorenog bazena, drze parking ispred doma zdravlja a prije par godina su na isti nacin silom pokusali uzeti i parking iza AS-a na Socijalnom klasicnim kriminalnim upadom vikendom ali im nije uspjelo. Ako mu opstina centar izda papire onda su se posrali sami na sebe.
Ko nam kapu kroji, ovi kriminalci na čelu sa Fikretom će sutra doći, zatvoriti svaki slobodni parking na Alipašinom i početi naplaćivati.
Koja je to mafija...
Last edited by Naslovnica on 14/06/2016 10:04, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1985 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

Naslovnica wrote:
hrasno38 wrote:
O'zone wrote:Parking u Kotromanicevoj dobio i naplatnu kućicu"Izvor Bosne D.o.o"
A i bager pokraj kucice samo sto nista ne radi ali zato opet policija nesto pise. Inace ova firma se kao prosipa i stiti kao da zaposljava invalide a ljudi koji rade na prakinzima dobijaju po 400 KM. Inace Izvor Bosne drzi i neke retprane po Ilidzi a izmedju ostalog i onaj pored otvorenog bazena, drze parking ispred doma zdravlja a prije par godina su na isti nacin silom pokusali uzeti i parking iza AS-a na Socijalnom klasicnim kriminalnim upadom vikendom ali im nije uspjelo. Ako mu opstina centar izda papire onda su se posrali sami na sebe.
Ko nam kapu kroji, ovi kriminalci na čelu sa Fikretom će sutra doći, zatvoriti svaki slobosni parking na Alipašinom i početi naplaćivati.
Koja je to mafija...
Da budi siguran da hoce jer im nikada nece biti dosta a u opstini Novi Grad ce dobiti sve bez problema jer mu sjedi ahbab Efendic. Ovdje je sve jos na klimavim nogama izgleda jer ih jebe opstina Centar koju ne drzi SDA. Poklopili su i poklapaju svaku mogucu sferu zivota gradjana ovog grada i kompletan grad vrlo brzo ce drzati samo par porodica.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1986 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

hrasno38 wrote:
O'zone wrote:Parking u Kotromanicevoj dobio i naplatnu kućicu"Izvor Bosne D.o.o"
A i bager pokraj kucice samo sto nista ne radi ali zato opet policija nesto pise. Inace ova firma se kao prosipa i stiti kao da zaposljava invalide a ljudi koji rade na prakinzima dobijaju po 400 KM. Inace Izvor Bosne drzi i neke retprane po Ilidzi a izmedju ostalog i onaj pored otvorenog bazena, drze parking ispred doma zdravlja a prije par godina su na isti nacin silom pokusali uzeti i parking iza AS-a na Socijalnom klasicnim kriminalnim upadom vikendom ali im nije uspjelo. Ako mu opstina centar izda papire onda su se posrali sami na sebe.
Podružnica je sudski registrovana na adresi Kotromanića bb "parkiralište Marin dvor" Čak su pogrešno ime upisali u sudski registar "Marin" umjesto "Marijin"

http://bizreg.pravosudje.ba/pls/apex/f? ... 2333::NO::
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1987 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

O'zone wrote:
hrasno38 wrote:
O'zone wrote:Parking u Kotromanicevoj dobio i naplatnu kućicu"Izvor Bosne D.o.o"
A i bager pokraj kucice samo sto nista ne radi ali zato opet policija nesto pise. Inace ova firma se kao prosipa i stiti kao da zaposljava invalide a ljudi koji rade na prakinzima dobijaju po 400 KM. Inace Izvor Bosne drzi i neke retprane po Ilidzi a izmedju ostalog i onaj pored otvorenog bazena, drze parking ispred doma zdravlja a prije par godina su na isti nacin silom pokusali uzeti i parking iza AS-a na Socijalnom klasicnim kriminalnim upadom vikendom ali im nije uspjelo. Ako mu opstina centar izda papire onda su se posrali sami na sebe.
Podružnica je sudski registrovana na adresi Kotromanića bb "parkiralište Marin dvor" Čak su pogrešno ime upisali u sudski registar "Marin" umjesto "Marijin"

http://bizreg.pravosudje.ba/pls/apex/f? ... 2333::NO::
ha ma ne cudi me vise nista ali je vise nego ocito da im neko nesto neda jer davno bi oni tu poceli uzimati pare
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1988 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

"On je sud zamolio da kada bude prebačen na izdržavanje kazne u KPZ Zenica to bude u zaštićeni dio zatvora jer su mu, kako je rekao, dok je bio u pritvoru ostali zatvorenici prijetili, a također je i fizički napadnut pri čemu ga je zatvorska straža spasila, te strahuje da bi mu život bio ugrožen."
Ovo kaže tip koji je zaklao bespomoćnu djevojku!

Pljuc. Ja bih ostavio čitav zatvorski blok otvoren da ga svi pritvorenici mogu posjećivati kad god im ćejf......i njega i ahbaba mu
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1989 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Treba čekat do 1 sat da čujemo presudu...
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#1990 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JanuaryJones »

hrasno38 wrote:
O'zone wrote:Parking u Kotromanicevoj dobio i naplatnu kućicu"Izvor Bosne D.o.o"
A i bager pokraj kucice samo sto nista ne radi ali zato opet policija nesto pise. Inace ova firma se kao prosipa i stiti kao da zaposljava invalide a ljudi koji rade na prakinzima dobijaju po 400 KM. Inace Izvor Bosne drzi i neke retprane po Ilidzi a izmedju ostalog i onaj pored otvorenog bazena, drze parking ispred doma zdravlja a prije par godina su na isti nacin silom pokusali uzeti i parking iza AS-a na Socijalnom klasicnim kriminalnim upadom vikendom ali im nije uspjelo. Ako mu opstina centar izda papire onda su se posrali sami na sebe.
Početkom maja neko je stavio tablu "Parking 1KM" iza DZ Omer Maslić. Dovedoh bebu na kontrolu, parking prazan (par auta bilo) a inače je pun ko šipak. Prije par dana vidim znak skinut i niko ne naplaćuje. Očigledno neko na foru pokušao okupirati parking :shock:
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#1991 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by The BEN10 »

O'zone wrote:
"On je sud zamolio da kada bude prebačen na izdržavanje kazne u KPZ Zenica to bude u zaštićeni dio zatvora jer su mu, kako je rekao, dok je bio u pritvoru ostali zatvorenici prijetili, a također je i fizički napadnut pri čemu ga je zatvorska straža spasila, te strahuje da bi mu život bio ugrožen."
Ovo kaže tip koji je zaklao bespomoćnu djevojku!

Pljuc. Ja bih ostavio čitav zatvorski blok otvoren da ga svi pritvorenici mogu posjećivati kad god im ćejf......i njega i ahbaba mu
Gov** jedno smrdljivo, lahko je bespomoćnu djevojku zatući, kamo sreće da dopadne kakvom krimosu šaka! Smrdljivi kukavički izmet!
Molim Boga da im zatvorenici tamo prirede košmar kroz godine koje će provesti.
Amin, amin, amin.
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1992 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

JanuaryJones wrote:
hrasno38 wrote:
O'zone wrote:Parking u Kotromanicevoj dobio i naplatnu kućicu"Izvor Bosne D.o.o"
A i bager pokraj kucice samo sto nista ne radi ali zato opet policija nesto pise. Inace ova firma se kao prosipa i stiti kao da zaposljava invalide a ljudi koji rade na prakinzima dobijaju po 400 KM. Inace Izvor Bosne drzi i neke retprane po Ilidzi a izmedju ostalog i onaj pored otvorenog bazena, drze parking ispred doma zdravlja a prije par godina su na isti nacin silom pokusali uzeti i parking iza AS-a na Socijalnom klasicnim kriminalnim upadom vikendom ali im nije uspjelo. Ako mu opstina centar izda papire onda su se posrali sami na sebe.
Početkom maja neko je stavio tablu "Parking 1KM" iza DZ Omer Maslić. Dovedoh bebu na kontrolu, parking prazan (par auta bilo) a inače je pun ko šipak. Prije par dana vidim znak skinut i niko ne naplaćuje. Očigledno neko na foru pokušao okupirati parking :shock:
100% ista ekipa......ja znam da su oni i prije par godina isto tako neki od prakinga i na M.Dvoru pokusali uzeti pa su popusili. Doduse neko mi reca kada je bila okupacija parkinga iza AS-a da su im dosli borci iz Novog Sarajeva i jebali im majcicu.
Wind
Posts: 1433
Joined: 31/10/2008 22:28

#1993 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Wind »

Pošto se ovo nekako najviše čita....

14.06.2016.

NAĐENI KLJUČEVI OD STANA I AUTA NA SOCIJALNOM!

info na PP
User avatar
holowey
Posts: 10853
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#1994 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by holowey »

Wind wrote:Pošto se ovo nekako najviše čita....

14.06.2016.

NAĐENI KLJUČEVI OD STANA I AUTA NA SOCIJALNOM!

info na PP
trazi se adresa :evil:
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#1995 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by The BEN10 »

http://freshpress.info/tech/auto-moto/i ... t-sekundi/
Magazin Start, kroz ispovijesti osuđenika koji trenutno služe zatvorske kazne, donosi vjerodostojnu priču o tome ko i kako krade vozila u BiH?!

Vijest kaže da je Sarajka Z.I. prijavila da joj je naoružana nepoznata osoba u četvrtak, 2. juna, u ulici Gabelina (Sarajevo), otela vozilo “range rover evoque”. Desilo se to deset minuta prije ponoći, a ubrzo je o tome obaviještena policija koja radi na rasvjetljavanju krivičnog djela.

I dok policija traga, Start Magazin BiH donosi vjerodostojnu priču o tome ko i kako krade vozila?! Naime, u nekima od dosadašnjih policijskih akcija “pali” su i sagovornici ovog magazina, koji dug državi vraćaju u Kazneno-popravnom zavodu zatvorenog tipa (KPZZT) Zenica. Osuđeni su na višegodišnje zatvorske kazne.

HILJADA, DVIJE PO AUTU

Zeničanin Sanel Karahmet (38) osuđen je za organizovani kriminal, tačnije za krađu motornih putničkih vozila. Osuđen je na devet godina zatvora. Ovo je njegova priča…

– Krali smo širom BiH, pretežno Volkswagenov program automobila. Krađom smo zarađivali i to nam se obilo o glavu. Osuđen sam za krađu 50 automobila u nekih godinu i pol dana. Dobijali smo od hiljadu do dvije i po hiljade eura po autu, započinje svoju ispovijest.

Neka vozila su, kaže, završavala na autootpadima, drugima su falsifikovani dokumenti i odvezeni su preko granice. U lov su kretali u malim timovima, u vozilima koja nisu bila regularna, a onda putovali, kako sam kaže, od grada do grada, od sela do sela, i tražili plijen. Krali su isključivo noću.

POSEBAN ALAT

– Imali smo poseban alat, dekodere manje od kutije cigareta. Bravu otvorimo fizički, uđemo u vozilo, izbijemo unutrašnju bravu u koju ide ključ, a onda damo kontakt šrafcigerom. U servis-džek uključimo dekoder koji poništi postojeće kodove i ubacimo kod koji omogućava startovanje automobila. Nakon toga damo kontakt šrafcigerom i gotovo, pojašnjava Karahmet cijeli proces.

Realno, krađa traje i kraće… Golf IV, opisuje Karahmet, ukrade za 50 sekundi, golfa V za oko dvije minute, pasata za 60 do 90 sekundi. Pod uvjetom da imaju fabrički alarm.

ŠLEP SLUŽBA

– Kod nekih od ovih dodatnih zaštitinih mehanizama sam znao podići haubu, raskopčam komande, ubacim u treću i vozim. Inače sam po profesiji mehaničar. Kojekakvi prekidači i prepreke koje se postavljaju vas mogu malo usporiti, ali u suštini ne postoji aprolutna zaštita. Sve se može neutralisati…, dodaje Karahmet.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1997 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Začudo pa i da njega neko uhapsi

A tek sad čitam za ovog Adrovića

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/643 ... etasa.html
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1998 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

O'zone wrote:
Začudo pa i da njega neko uhapsi

A tek sad čitam za ovog Adrovića

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/643 ... etasa.html
fin momak, bas smo neki dan pricali o biciklistickim stazama
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1999 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

quarterback wrote: fin momak, bas smo neki dan pricali o biciklistickim stazama
Onooo ti vozio stazom a on parkirao vozilicu na istoj, ti mu prigovorio da je to biciklistička staza a ne parking a on ti rekao "sad bi te srokao ali Ramazan je pa moram osaburit..." ili ste baš pričali o stazama?
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#2000 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bambina78 »

Kod nas je veliki problem zakonske odrebe o pritvoru koje ohrabruju kriminalce. U Americi i Britaniji se nakon izvrsenja krivicnog djela ide u pritvor! Za neka djela moguce je platiti jamcevinu koja ce omoguciti odbranu sa slobode.

Medjutim, kod nas je po defaultu, odbrana sa slobode. Pritvor je predvidjen samo za posebna djela i okolnosti, a dokazivanje potrebe za pritvor je na tuzilastvu. Samo malom izmjenom zakonskih odredbi, dobili bi da vecina danasnjih kriminalaca i siledjija svoja sudjenja i presude ceka u pritvoru,gdje im je i mjesto, a ne na slobodi.
Post Reply