Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1976 Re: Citroen All About

Post by johntra »

direstraits0078 wrote:
johntra wrote:Sa popravkom mjenjača, ovo je jako dobro auto za kupiti...sumnjam da je neki četverocifreni kvar u pitanju...a i da jeste, opet je povoljno...

http://www.olx.ba/artikal/23274990/citr ... 0-hdi-a-t/
Cisto sumnjam da ga oni ne bi sami popravili, pa prodali po vecoj cijeni, ako je popravak tako jeftin.
S obzirom o kakvim se ciganima radi, ne vjerujem da je neki haman-zaman kvar...
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1977 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

@direstraits
hvala, nije mi se dalo tipkat u momentu kada sam tvrdio to za 10w40 na hdi motorima nove generacije.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1978 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

johntra wrote:
direstraits0078 wrote:
johntra wrote:Sa popravkom mjenjača, ovo je jako dobro auto za kupiti...sumnjam da je neki četverocifreni kvar u pitanju...a i da jeste, opet je povoljno...

http://www.olx.ba/artikal/23274990/citr ... 0-hdi-a-t/
Cisto sumnjam da ga oni ne bi sami popravili, pa prodali po vecoj cijeni, ako je popravak tako jeftin.
S obzirom o kakvim se ciganima radi, ne vjerujem da je neki haman-zaman kvar...
Pa sami sebi skacu u stomak:
AUTOPLANET BH
Nudimo najveći izbor provjerenih rabljenih vozila u regiji koja su prošla kroz proces sistematske dijagnostike i defektaže, nakon čega su otklonjeni eventualni nedostaci i izvršene popravke.
Al malo sutra, da ne kazem u qrcu.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1979 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

mad_max_ba wrote:@direstraits
hvala, nije mi se dalo tipkat u momentu kada sam tvrdio to za 10w40 na hdi motorima nove generacije.
Niko nije ni rekao da je za zadnju generaciju 1.6 hdi motora, od 2011, vec za starije motore od 2004 godine.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1980 Re: Citroen All About

Post by mali_milojica »

johntra wrote:Sa popravkom mjenjača, ovo je jako dobro auto za kupiti...sumnjam da je neki četverocifreni kvar u pitanju...a i da jeste, opet je povoljno...

http://www.olx.ba/artikal/23274990/citr ... 0-hdi-a-t/
Nek je I njih neko nasukao.
ovaj auto ispravan vrijedi ovoliko. Jednostavno mislim zbog trzista u BiH.
kvar je vjerovatno 2-3k a njih onda nema nigdje
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1981 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

konektovan wrote:
mad_max_ba wrote:@direstraits
hvala, nije mi se dalo tipkat u momentu kada sam tvrdio to za 10w40 na hdi motorima nove generacije.
Niko nije ni rekao da je za zadnju generaciju 1.6 hdi motora, od 2011, vec za starije motore od 2004 godine.

Sent from my C6603 using Tapatalk
I ti od 2004. godine ce se lijepo provesti sa 10w40.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1982 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Ovaj C5 izgleda odlično, ali kao što Milojica reče, ispravan vrijedi možda toliko.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1983 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

direstraits0078 wrote:
konektovan wrote: Niko nije ni rekao da je za zadnju generaciju 1.6 hdi motora, od 2011, vec za starije motore od 2004 godine.

Sent from my C6603 using Tapatalk
I ti od 2004. godine ce se lijepo provesti sa 10w40.
Upravo tako Dire :wink:

:run:
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1984 Re: RE: Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
direstraits0078 wrote:
konektovan wrote: Niko nije ni rekao da je za zadnju generaciju 1.6 hdi motora, od 2011, vec za starije motore od 2004 godine.

Sent from my C6603 using Tapatalk
I ti od 2004. godine ce se lijepo provesti sa 10w40.
Upravo tako Dire :wink:

:run:
Znam covjeka koji je presao 150 kk s tim uljem, C4.[emoji6] Ide auto bolje od mog.[emoji1]


Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1985 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

i u mog komšije mačka pojela kilu soli, nije kapi vode uzela :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1986 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

mad_max_ba wrote:i u mog komšije mačka pojela kilu soli, nije kapi vode uzela [emoji38] [emoji38]
Ti neki simpatican lik pravo??!![emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk

Image
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1987 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

Upravu si
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1988 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

mad_max_ba wrote:Upravu si
Kad nemas argumentacije, ostaje ti samo zezanje.[emoji6] [emoji1] [emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1989 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

konektovan wrote:
mad_max_ba wrote:Upravu si
Kad nemas argumentacije, ostaje ti samo zezanje.[emoji6] [emoji1] [emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Prijatelju, nemam ja vremena se naknadat sa nekim ko je toliko samouvjeren, jbg da meni kaže više ljudi za nešto da pogrešno kontam ja se zapitam da li je to tako.

Vjeruj mi stvarno nemam vremena za disertaciju, zato lakše mi je reči da si upravu.
Samo ti sipaj 10w40, niko ti ne brani al ga nemoj meni pravdat u želji da i sebi opravdaš.
Hej no hard feelings at all,
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1990 Re: RE: Re: RE: Re: Citroen All About

Post by konektovan »

mad_max_ba wrote:
konektovan wrote:
mad_max_ba wrote:Upravu si
Kad nemas argumentacije, ostaje ti samo zezanje.[emoji6] [emoji1] [emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Prijatelju, nemam ja vremena se naknadat sa nekim ko je toliko samouvjeren, jbg da meni kaže više ljudi za nešto da pogrešno kontam ja se zapitam da li je to tako.

Vjeruj mi stvarno nemam vremena za disertaciju, zato lakše mi je reči da si upravu.
Samo ti sipaj 10w40, niko ti ne brani al ga nemoj meni pravdat u želji da i sebi opravdaš.
Hej no hard feelings at all,
Ti da dobro citas postove i ono sto sam pisao prije, vidio bi da ja nikog ne ubjedjujem da je to najbolje ulje. Ja ga ne sipam, i ako su ga neki majstori predlagali. Ja sipam vec 7 godina 5w40 total, vec sam htio samo da objasnim, u stvari da pokusam,[emoji1] sta pise u zvanicnim podacima za taj motor,.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1991 Re: RE: Re: RE: Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

konektovan wrote: Ti da dobro citas postove i ono sto sam pisao prije, vidio bi da ja nikog ne ubjedjujem da je to najbolje ulje. Ja ga ne sipam, i ako su ga neki majstori predlagali. Ja sipam vec 7 godina 5w40 total, vec sam htio samo da objasnim, u stvari da pokusam,[emoji1] sta pise u zvanicnim podacima za taj motor,.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Ok, može ići, zato sam ja rekao može i zejtin kratkoročno gledano, ono što uporno ja pokušavam dokazati da dieselskim motorima ne odgovara 10W40 u tolikom omjeru koliko odgovara 5-30 ili 5-40 ili 0-40 ili 0-20 (sve zavisno od temperatura koje će motor postizati), podmazuje i jedno i drugo. Motorima starije generacije i ne smeta toliko npr, 2.0 hdi 66 kW, čak bih rekao nikako ali do kraja euro 3 norme, već od euro 4 je problematično sipati to ulje.
Nije samo podmazivanje u pitanju već i čiščenje što 10W40 nije u stanju napraviti toliko dobro upravo zbog svoje gustoće.
Chart ulja novije generacije kao primjer koji pokazuje šta sve ulje radi......
Image

A nije problem može i disertacija, ali ću stvarno izgubiti puno vremena koje bih rađe utrošio sa porodicom...
Zato ti i napisah upravu si može ono ali....... :thumbup: :thumbup:
chino
Posts: 781
Joined: 21/11/2002 00:00

#1992 Re: Citroen All About

Post by chino »

Zna li neko, ima li šanse da se u Citroen C4 2011 sluša muzika preko usb-a? Neka konekcija aux-usb..

I ne mislim na mp3 adaptere jer je to bez veze :)
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1993 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

imaš aux, probaj sa mobitela ili nekog mp3 playera,
Tipa:
Image
koliko znam aux in nema napajanje da bi samostalno pokretao USB....
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1994 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

chino wrote:Zna li neko, ima li šanse da se u Citroen C4 2011 sluša muzika preko usb-a? Neka konekcija aux-usb..

I ne mislim na mp3 adaptere jer je to bez veze :)
ima ali ovako :wink: , samo nije bas jeftino, ja sam prezadovoljan :thumbup:
https://www.connects2.co.uk/Product/Pro ... TACTUSB002

:)
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1995 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Koliko novaca?????????[emoji4]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1996 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Koliko novaca?????????[emoji4]

Sent from my C6603 using Tapatalk
http://www.ebay.co.uk/itm/Citroen-USB-a ... SwUuFWv18X
:thumbup:

samo uzmi mastera i lagano, moze sad i na rate da odbija sa nje :D :D :skoljka:

a vidi, svapCka ti muzika u autu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1997 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

MLogo je.[emoji1] [emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1998 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:MLogo je.[emoji1] [emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Image
:mrgreen: :mrgreen:
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#1999 Re: Citroen All About

Post by arman1 »

citroen xm wrote:Ovaj C5 izgleda odlično, ali kao što Milojica reče, ispravan vrijedi možda toliko.
Ovo je cijena u zamjeni, a za keš 4.500KM
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2000 Re: Citroen All About

Post by mali_milojica »

arman1 wrote:
citroen xm wrote:Ovaj C5 izgleda odlično, ali kao što Milojica reče, ispravan vrijedi možda toliko.
Ovo je cijena u zamjeni, a za keš 4.500KM
To je vec realnije. I uz popravku od nekih 2000 i da se svi servisi urade i sitnice za jos 1000 imas bombon auto.
Post Reply