S obzirom o kakvim se ciganima radi, ne vjerujem da je neki haman-zaman kvar...direstraits0078 wrote:Cisto sumnjam da ga oni ne bi sami popravili, pa prodali po vecoj cijeni, ako je popravak tako jeftin.johntra wrote:Sa popravkom mjenjača, ovo je jako dobro auto za kupiti...sumnjam da je neki četverocifreni kvar u pitanju...a i da jeste, opet je povoljno...
http://www.olx.ba/artikal/23274990/citr ... 0-hdi-a-t/
Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#1976 Re: Citroen All About
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#1977 Re: Citroen All About
@direstraits
hvala, nije mi se dalo tipkat u momentu kada sam tvrdio to za 10w40 na hdi motorima nove generacije.
hvala, nije mi se dalo tipkat u momentu kada sam tvrdio to za 10w40 na hdi motorima nove generacije.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#1978 Re: Citroen All About
Pa sami sebi skacu u stomak:johntra wrote:S obzirom o kakvim se ciganima radi, ne vjerujem da je neki haman-zaman kvar...direstraits0078 wrote:Cisto sumnjam da ga oni ne bi sami popravili, pa prodali po vecoj cijeni, ako je popravak tako jeftin.johntra wrote:Sa popravkom mjenjača, ovo je jako dobro auto za kupiti...sumnjam da je neki četverocifreni kvar u pitanju...a i da jeste, opet je povoljno...
http://www.olx.ba/artikal/23274990/citr ... 0-hdi-a-t/
Al malo sutra, da ne kazem u qrcu.AUTOPLANET BH
Nudimo najveći izbor provjerenih rabljenih vozila u regiji koja su prošla kroz proces sistematske dijagnostike i defektaže, nakon čega su otklonjeni eventualni nedostaci i izvršene popravke.
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1979 Re: RE: Re: Citroen All About
Niko nije ni rekao da je za zadnju generaciju 1.6 hdi motora, od 2011, vec za starije motore od 2004 godine.mad_max_ba wrote:@direstraits
hvala, nije mi se dalo tipkat u momentu kada sam tvrdio to za 10w40 na hdi motorima nove generacije.
Sent from my C6603 using Tapatalk
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#1980 Re: Citroen All About
Nek je I njih neko nasukao.johntra wrote:Sa popravkom mjenjača, ovo je jako dobro auto za kupiti...sumnjam da je neki četverocifreni kvar u pitanju...a i da jeste, opet je povoljno...
http://www.olx.ba/artikal/23274990/citr ... 0-hdi-a-t/
ovaj auto ispravan vrijedi ovoliko. Jednostavno mislim zbog trzista u BiH.
kvar je vjerovatno 2-3k a njih onda nema nigdje
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#1981 Re: RE: Re: Citroen All About
I ti od 2004. godine ce se lijepo provesti sa 10w40.konektovan wrote:Niko nije ni rekao da je za zadnju generaciju 1.6 hdi motora, od 2011, vec za starije motore od 2004 godine.mad_max_ba wrote:@direstraits
hvala, nije mi se dalo tipkat u momentu kada sam tvrdio to za 10w40 na hdi motorima nove generacije.
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#1982 Re: Citroen All About
Ovaj C5 izgleda odlično, ali kao što Milojica reče, ispravan vrijedi možda toliko.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1983 Re: RE: Re: Citroen All About
Upravo tako Diredirestraits0078 wrote:I ti od 2004. godine ce se lijepo provesti sa 10w40.konektovan wrote: Niko nije ni rekao da je za zadnju generaciju 1.6 hdi motora, od 2011, vec za starije motore od 2004 godine.
Sent from my C6603 using Tapatalk
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1984 Re: RE: Re: RE: Re: Citroen All About
Znam covjeka koji je presao 150 kk s tim uljem, C4.[emoji6] Ide auto bolje od mog.[emoji1]amar1994 wrote:Upravo tako Diredirestraits0078 wrote:I ti od 2004. godine ce se lijepo provesti sa 10w40.konektovan wrote: Niko nije ni rekao da je za zadnju generaciju 1.6 hdi motora, od 2011, vec za starije motore od 2004 godine.
Sent from my C6603 using Tapatalk![]()
Sent from my C6603 using Tapatalk
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#1985 Re: Citroen All About
i u mog komšije mačka pojela kilu soli, nije kapi vode uzela

- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1986 Re: RE: Re: Citroen All About
Ti neki simpatican lik pravo??!![emoji1]mad_max_ba wrote:i u mog komšije mačka pojela kilu soli, nije kapi vode uzela [emoji38] [emoji38]
Sent from my C6603 using Tapatalk

- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#1987 Re: Citroen All About
Upravu si
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1988 Re: RE: Re: Citroen All About
Kad nemas argumentacije, ostaje ti samo zezanje.[emoji6] [emoji1] [emoji1]mad_max_ba wrote:Upravu si
Sent from my C6603 using Tapatalk
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#1989 Re: RE: Re: Citroen All About
Prijatelju, nemam ja vremena se naknadat sa nekim ko je toliko samouvjeren, jbg da meni kaže više ljudi za nešto da pogrešno kontam ja se zapitam da li je to tako.konektovan wrote:Kad nemas argumentacije, ostaje ti samo zezanje.[emoji6] [emoji1] [emoji1]mad_max_ba wrote:Upravu si
Sent from my C6603 using Tapatalk
Vjeruj mi stvarno nemam vremena za disertaciju, zato lakše mi je reči da si upravu.
Samo ti sipaj 10w40, niko ti ne brani al ga nemoj meni pravdat u želji da i sebi opravdaš.
Hej no hard feelings at all,
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1990 Re: RE: Re: RE: Re: Citroen All About
Ti da dobro citas postove i ono sto sam pisao prije, vidio bi da ja nikog ne ubjedjujem da je to najbolje ulje. Ja ga ne sipam, i ako su ga neki majstori predlagali. Ja sipam vec 7 godina 5w40 total, vec sam htio samo da objasnim, u stvari da pokusam,[emoji1] sta pise u zvanicnim podacima za taj motor,.mad_max_ba wrote:Prijatelju, nemam ja vremena se naknadat sa nekim ko je toliko samouvjeren, jbg da meni kaže više ljudi za nešto da pogrešno kontam ja se zapitam da li je to tako.konektovan wrote:Kad nemas argumentacije, ostaje ti samo zezanje.[emoji6] [emoji1] [emoji1]mad_max_ba wrote:Upravu si
Sent from my C6603 using Tapatalk
Vjeruj mi stvarno nemam vremena za disertaciju, zato lakše mi je reči da si upravu.
Samo ti sipaj 10w40, niko ti ne brani al ga nemoj meni pravdat u želji da i sebi opravdaš.
Hej no hard feelings at all,
Sent from my C6603 using Tapatalk
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#1991 Re: RE: Re: RE: Re: Citroen All About
Ok, može ići, zato sam ja rekao može i zejtin kratkoročno gledano, ono što uporno ja pokušavam dokazati da dieselskim motorima ne odgovara 10W40 u tolikom omjeru koliko odgovara 5-30 ili 5-40 ili 0-40 ili 0-20 (sve zavisno od temperatura koje će motor postizati), podmazuje i jedno i drugo. Motorima starije generacije i ne smeta toliko npr, 2.0 hdi 66 kW, čak bih rekao nikako ali do kraja euro 3 norme, već od euro 4 je problematično sipati to ulje.konektovan wrote: Ti da dobro citas postove i ono sto sam pisao prije, vidio bi da ja nikog ne ubjedjujem da je to najbolje ulje. Ja ga ne sipam, i ako su ga neki majstori predlagali. Ja sipam vec 7 godina 5w40 total, vec sam htio samo da objasnim, u stvari da pokusam,[emoji1] sta pise u zvanicnim podacima za taj motor,.
Sent from my C6603 using Tapatalk
Nije samo podmazivanje u pitanju već i čiščenje što 10W40 nije u stanju napraviti toliko dobro upravo zbog svoje gustoće.
Chart ulja novije generacije kao primjer koji pokazuje šta sve ulje radi......

A nije problem može i disertacija, ali ću stvarno izgubiti puno vremena koje bih rađe utrošio sa porodicom...
Zato ti i napisah upravu si može ono ali.......
-
chino
- Posts: 781
- Joined: 21/11/2002 00:00
#1992 Re: Citroen All About
Zna li neko, ima li šanse da se u Citroen C4 2011 sluša muzika preko usb-a? Neka konekcija aux-usb..
I ne mislim na mp3 adaptere jer je to bez veze
I ne mislim na mp3 adaptere jer je to bez veze
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#1993 Re: Citroen All About
imaš aux, probaj sa mobitela ili nekog mp3 playera,
Tipa:

koliko znam aux in nema napajanje da bi samostalno pokretao USB....
Tipa:

koliko znam aux in nema napajanje da bi samostalno pokretao USB....
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1994 Re: Citroen All About
ima ali ovakochino wrote:Zna li neko, ima li šanse da se u Citroen C4 2011 sluša muzika preko usb-a? Neka konekcija aux-usb..
I ne mislim na mp3 adaptere jer je to bez veze
https://www.connects2.co.uk/Product/Pro ... TACTUSB002
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1995 Re: Citroen All About
Koliko novaca?????????[emoji4]
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1996 Re: Citroen All About
http://www.ebay.co.uk/itm/Citroen-USB-a ... SwUuFWv18Xkonektovan wrote:Koliko novaca?????????[emoji4]
Sent from my C6603 using Tapatalk
samo uzmi mastera i lagano, moze sad i na rate da odbija sa nje
a vidi, svapCka ti muzika u autu
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1997 Re: Citroen All About
MLogo je.[emoji1] [emoji1]
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1998 Re: Citroen All About
konektovan wrote:MLogo je.[emoji1] [emoji1]
Sent from my C6603 using Tapatalk

- arman1
- Posts: 7230
- Joined: 06/11/2006 12:06
- Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
- Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
- Vozim: šta klepim
- Horoskop: BOG
- Contact:
#1999 Re: Citroen All About
Ovo je cijena u zamjeni, a za keš 4.500KMcitroen xm wrote:Ovaj C5 izgleda odlično, ali kao što Milojica reče, ispravan vrijedi možda toliko.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2000 Re: Citroen All About
To je vec realnije. I uz popravku od nekih 2000 i da se svi servisi urade i sitnice za jos 1000 imas bombon auto.arman1 wrote:Ovo je cijena u zamjeni, a za keš 4.500KMcitroen xm wrote:Ovaj C5 izgleda odlično, ali kao što Milojica reče, ispravan vrijedi možda toliko.
