Eurobasket 2013 u Sloveniji

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Locked
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#1976 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by kakavdanakneiskustvu »

Crnogorci potjerali krilnog centra

Izbornik Sokolova Luka Pavićević kući je poslao Vladimira Dašića.

25-godišnji krilni centar Vladimir Dašić završio je nastup na Eurobasketu nakon samo dvije odigrane utakmice.

Crnogorski izbornik Luka Pavićević se na taj potez odlučio zbog Dašićevog kršenja discipline, a odluku mu je priopćio nakon sinošnjeg tijesnog poraza (73:72) protiv Letonije.

Službeno priopćenje KS Crne Gore očekuje se nakon završetka današnje utakmice protiv Bosne i Hercegovine.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#1977 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by kakavdanakneiskustvu »

insaneinthebrain wrote:
baxul wrote:je l' ovo avdića sa komentatorskog mjesta?
Image
avdic samo sto nije skocio u teren sa one komentatorske pozicije :D



užitak ga je slušati
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#1978 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by KPNCTNJAH »

Jasta je, pogotovo kad nisu uskladjeni ton i slika.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1979 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by It_is_a_Leclerc »

Jučer su bili. Izgleda da mu je neko rekao da gleda na monitor, a ne uživo, pa je urodilo plodom. :D
Mr. Brightside
Posts: 31341
Joined: 26/02/2011 13:07

#1980 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Mr. Brightside »

pustili su snimak, ko nije stigao da pogleda :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51253
Joined: 29/06/2011 23:39

#1981 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by dječak sa šibicama »

Bodkin wrote:
Renta wrote:Teletović je šuter i zna, ali pravi klasni igrač vam je Đedović. Rijetko viđeni talenat! :thumbup:
nije on vise talenat. talenat mozes biti do 16. on je mogao biti strasan igrac jer je bio strasan suter kad je bio mladji. zamisli ovakvu zivotinju sa odlicnim sutem. jebiga, imao panjeve od trenera. mirza je pravi igrac ovdje, momak bio top strijelac eurolige. sad je van forme jer sjedi na klupi u nba
Djedovic da ima sut, bio bi vrhunski igrac.

Ima odlicne fizikalije, ali nema sut za vrhunski nivo igre, zato i jeste u Minhenu, a ne u Barceloni.

To je u dobroj mjeri krivica trenera, ali i njega samog, sumnjam da su u Barceloni treneri panjevi jer on je tamo rano otisao. Svaki igrac treba raditi na sebi, ako zeli postici vrhunsku karijeru. Talent nije nista bez rada, primjera u sportu je milion. Uzmi loptu i ispucaj dnevno par hiljada suteva, a ne u kafic na kaficu ili klipacu.

Primjer Darija Sarica, decko je od U16 dominantan kosarkaskom inteligencijom, fenomenalan talent koji ima (skoro) sve, krilni centar koji moze igrati i plejmejkera, ali nije imao sut. Odnosno tehnika suta mu je bila komicna. Nakon tri godine rada na tome, danas ima vec odlican sut za jednog 19-godisnjaka. A nije bas neki primjer velikog radnika, voli i on nocni zivot, medjutim momak radi na sebi.
Ili jos bolji primjer Hezonje, jer je slican tip igraca Djedovicu, fantasticne fizikalije, takodje sa 17 otisao u Barcelonu B, odusevio sve u klubu, i vec ove sezone ulazi u A tim, bar su ga prijavili ovih dana znaci nema posudbe. Imao je tu ogromnu manu kakvu ima i Djedovic i svi bekovi slicnih fizikalija, maniju da jurisa pod kos ne gledajuci ko ga ceka, koliki centar, koliko protivnickih igraca. Ali su ga barcelonini treneri lagano oducili od toga, ako ides na prolaz ne gledaj samo kos nego i saigrace, i slicne osnove kosarke. Jedino je razlika sto Hezonja ima odlican sut od pocetka, pa ga i koristi i usavrsava.

Djedovicu jos nije kasno da popravi sut, u svakom slucaju.
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#1982 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Mustang1 »

Evo na 49:41 je trenutak kada je Mirza planuo na sudije zbog prekrsaja koji nije bio .. Mislim da je od tog trenutka se on zainatio .. Sad cemo da vidimo :D sad je 53:41 :D

I jeste .. Evo odmah je bilo ono zakucavanje .. Nakon ovog se dizemo .. I sada se svadja sa sudijama .. Znaci sudije su kljuc :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1983 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by MOSALJOZE »

Tek kad čovjek čuje Avdića i njegov komentar shvati koliko je malo potrebno ovome narodu da bude srećan.
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#1984 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Mustang1 »

Sad ce zakucavanje Gordica :D
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#1985 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Mustang1 »

Steta sto danas nema utakmice nasih 8-)
User avatar
BegA_
Posts: 4029
Joined: 28/02/2011 21:28
Location: Kod amidze Vincenta

#1986 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by BegA_ »

Jao Avdica u zavrsnici, pogotovo zadnji napad CG. "Pa uzmite ovu loptu vec jednom!" :D Sad' mi krivo sto nisam gledao i nervir'o se.
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#1987 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Mustang1 »

4:42 :D

User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#1988 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by hrastov žižak »

Bodkin wrote:
Renta wrote:Teletović je šuter i zna, ali pravi klasni igrač vam je Đedović. Rijetko viđeni talenat! :thumbup:
nije on vise talenat. talenat mozes biti do 16. on je mogao biti strasan igrac jer je bio strasan suter kad je bio mladji. zamisli ovakvu zivotinju sa odlicnim sutem. jebiga, imao panjeve od trenera. mirza je pravi igrac ovdje, momak bio top strijelac eurolige. sad je van forme jer sjedi na klupi u nba
Riječ talenat se u košarkaškom žargonu koristi u nešto širem značenju. Često ćeš čuti da se npr. za neku NBA ekipu kaže da ima talent. Ne odnosi se samo na mlade igrače, nego na nečiju sposobnost igranja košarke. Inače, slažem se da je igračina, da ima šut bio bi u top 10 bekova Europe, bez imalo pretjerivanja.
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1989 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Bodkin »

dječak sa šibicama wrote:
Bodkin wrote:
Renta wrote:Teletović je šuter i zna, ali pravi klasni igrač vam je Đedović. Rijetko viđeni talenat! :thumbup:
nije on vise talenat. talenat mozes biti do 16. on je mogao biti strasan igrac jer je bio strasan suter kad je bio mladji. zamisli ovakvu zivotinju sa odlicnim sutem. jebiga, imao panjeve od trenera. mirza je pravi igrac ovdje, momak bio top strijelac eurolige. sad je van forme jer sjedi na klupi u nba
Djedovic da ima sut, bio bi vrhunski igrac.

Ima odlicne fizikalije, ali nema sut za vrhunski nivo igre, zato i jeste u Minhenu, a ne u Barceloni.

To je u dobroj mjeri krivica trenera, ali i njega samog, sumnjam da su u Barceloni treneri panjevi jer on je tamo rano otisao. Svaki igrac treba raditi na sebi, ako zeli postici vrhunsku karijeru. Talent nije nista bez rada, primjera u sportu je milion. Uzmi loptu i ispucaj dnevno par hiljada suteva, a ne u kafic na kaficu ili klipacu.

Primjer Darija Sarica, decko je od U16 dominantan kosarkaskom inteligencijom, fenomenalan talent koji ima (skoro) sve, krilni centar koji moze igrati i plejmejkera, ali nije imao sut. Odnosno tehnika suta mu je bila komicna. Nakon tri godine rada na tome, danas ima vec odlican sut za jednog 19-godisnjaka. A nije bas neki primjer velikog radnika, voli i on nocni zivot, medjutim momak radi na sebi.
Ili jos bolji primjer Hezonje, jer je slican tip igraca Djedovicu, fantasticne fizikalije, takodje sa 17 otisao u Barcelonu B, odusevio sve u klubu, i vec ove sezone ulazi u A tim, bar su ga prijavili ovih dana znaci nema posudbe. Imao je tu ogromnu manu kakvu ima i Djedovic i svi bekovi slicnih fizikalija, maniju da jurisa pod kos ne gledajuci ko ga ceka, koliki centar, koliko protivnickih igraca. Ali su ga barcelonini treneri lagano oducili od toga, ako ides na prolaz ne gledaj samo kos nego i saigrace, i slicne osnove kosarke. Jedino je razlika sto Hezonja ima odlican sut od pocetka, pa ga i koristi i usavrsava.

Djedovicu jos nije kasno da popravi sut, u svakom slucaju.
pa to sam i ja rekao. samo sto nema sanse da djedovic sad popravlja sut. on je profesonalac koji uzima ogromnu lovu za to sto radi. nece njega sad treneri cekati da on upucava ruku na treningu ili jos gore na utakmici. ovo je sad njegov stil igre i gotovo.
barselona je masinerija. tamo su vidjeli sta mu je jaca strana i to su gurali. zato ga danas imas ovakvog kakav je ali njegovi treneri u mladjim kategorijama bosne su panjevi, tj samo jedan j bio panj koji nije dozvoljavao drugima da rade ono u cemu su dobro ali ga necemo imenovati sad. isto kao sto su ga gurnuli u prvi tim sa 16 godina jer su znali da se barsa zanima za njega pa daj da uzmemo lovu, jebo to sto se mozda nece formirati kako treba. on je sa 14 sutao 10-7 ili 10-8 za tri poena. danas to moze samo na igric


i
hrastov žižak wrote:
Bodkin wrote:
Renta wrote:Teletović je šuter i zna, ali pravi klasni igrač vam je Đedović. Rijetko viđeni talenat! :thumbup:
nije on vise talenat. talenat mozes biti do 16. on je mogao biti strasan igrac jer je bio strasan suter kad je bio mladji. zamisli ovakvu zivotinju sa odlicnim sutem. jebiga, imao panjeve od trenera. mirza je pravi igrac ovdje, momak bio top strijelac eurolige. sad je van forme jer sjedi na klupi u nba
Riječ talenat se u košarkaškom žargonu koristi u nešto širem značenju. Često ćeš čuti da se npr. za neku NBA ekipu kaže da ima talent. Ne odnosi se samo na mlade igrače, nego na nečiju sposobnost igranja košarke. Inače, slažem se da je igračina, da ima šut bio bi u top 10 bekova Europe, bez imalo pretjerivanja.
ok ako je na to mislio. inace me ta prica vjecitim talentima pravo nervira. talenat u 21, proigrace ili naucice :-) i ovo sacekaj da stasaju nasi mladi a djedovic bio mozda i top 3 mlada igraca u bivsoj drzavi kad je bi mladji pa nije izrastao u vrhunskog igraca. ja znam momka za kojeg su se otimali svi giganti evrope pa nije nista napravio u basketu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51253
Joined: 29/06/2011 23:39

#1990 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by dječak sa šibicama »

Ma moze on popraviti sve sto hoce, samo ako to zeli i potrudi se.

Momak ima 23 godine, Rasko Katic u 33 postao igrac za reprezentaciju Srbije, znaci sve se moze kad se marljivo radi.

Imas super talenata koji propadnu ko zeton, Djedovic je do sada napravio ipak solidnu karijeru. Propadali su puno veci talenti od njega.
Mr. Brightside
Posts: 31341
Joined: 26/02/2011 13:07

#1991 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Mr. Brightside »

kod Svetislava Pešića u Minhenu sad može samo da napreduje :thumbup:
broy
Posts: 35
Joined: 07/09/2006 13:07

#1992 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by broy »

Ima li live stream-a za tekmu BiH-Makedonija? :bih:
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1993 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Bodkin »

dječak sa šibicama wrote:Ma moze on popraviti sve sto hoce, samo ako to zeli i potrudi se.

Momak ima 23 godine, Rasko Katic u 33 postao igrac za reprezentaciju Srbije, znaci sve se moze kad se marljivo radi.

Imas super talenata koji propadnu ko zeton, Djedovic je do sada napravio ipak solidnu karijeru. Propadali su puno veci talenti od njega.
naravno ali nisam na to mislio :) nece mu pesic sut ispravljati.izbacaj mu je kao nekod kos sona meriona. pesic ce mu dati u cetvrtak i petak da ispuca 500-800 lopti i to je to. napredovace ( mozda) u nekim taktickim dijelovima i kako da iskoristi maksimalno ono sto vec sad dobro radi, a to su polukontre i ulaz.za to je i placen
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#1994 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Mustang1 »

broy wrote:Ima li live stream-a za tekmu BiH-Makedonija? :bih:
Ima ..

broy
Posts: 35
Joined: 07/09/2006 13:07

#1995 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by broy »

Malo sam pozurio, tek sutra igraju : )
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#1996 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by kakavdanakneiskustvu »

ko bi reko da će vesely igrati centra
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#1997 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by kakavdanakneiskustvu »

MOSALJOZE wrote:Tek kad čovjek čuje Avdića i njegov komentar shvati koliko je malo potrebno ovome narodu da bude srećan.


:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#1998 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by kakavdanakneiskustvu »

sergio rodriguez bi u svakoj drugoj reprezentaciji osim francuske bio prvi play a u španiji tekk treći
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1999 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Tomahawk11 »

Spanija - Ceska 4/4 13-2 :mrgreen:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#2000 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:Spanija - Ceska 4/4 13-2 :mrgreen:
Spanija i Ceska zajedno 99 poena :D
Cesi 39 poena
Ni Limoges Boze Maljkovica nije bio ovoliko skrt na kosevima
Locked