Eurobasket 2013 u Sloveniji
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#1976 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Crnogorci potjerali krilnog centra
Izbornik Sokolova Luka Pavićević kući je poslao Vladimira Dašića.
25-godišnji krilni centar Vladimir Dašić završio je nastup na Eurobasketu nakon samo dvije odigrane utakmice.
Crnogorski izbornik Luka Pavićević se na taj potez odlučio zbog Dašićevog kršenja discipline, a odluku mu je priopćio nakon sinošnjeg tijesnog poraza (73:72) protiv Letonije.
Službeno priopćenje KS Crne Gore očekuje se nakon završetka današnje utakmice protiv Bosne i Hercegovine.
Izbornik Sokolova Luka Pavićević kući je poslao Vladimira Dašića.
25-godišnji krilni centar Vladimir Dašić završio je nastup na Eurobasketu nakon samo dvije odigrane utakmice.
Crnogorski izbornik Luka Pavićević se na taj potez odlučio zbog Dašićevog kršenja discipline, a odluku mu je priopćio nakon sinošnjeg tijesnog poraza (73:72) protiv Letonije.
Službeno priopćenje KS Crne Gore očekuje se nakon završetka današnje utakmice protiv Bosne i Hercegovine.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#1977 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
insaneinthebrain wrote:avdic samo sto nije skocio u teren sa one komentatorske pozicijebaxul wrote:je l' ovo avdića sa komentatorskog mjesta?
užitak ga je slušati
- KPNCTNJAH
- Posts: 12758
- Joined: 23/05/2008 00:42
#1978 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Jasta je, pogotovo kad nisu uskladjeni ton i slika.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#1979 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Jučer su bili. Izgleda da mu je neko rekao da gleda na monitor, a ne uživo, pa je urodilo plodom. 
-
Mr. Brightside
- Posts: 31341
- Joined: 26/02/2011 13:07
#1980 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
pustili su snimak, ko nije stigao da pogleda 
- dječak sa šibicama
- Posts: 51253
- Joined: 29/06/2011 23:39
#1981 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Djedovic da ima sut, bio bi vrhunski igrac.Bodkin wrote:nije on vise talenat. talenat mozes biti do 16. on je mogao biti strasan igrac jer je bio strasan suter kad je bio mladji. zamisli ovakvu zivotinju sa odlicnim sutem. jebiga, imao panjeve od trenera. mirza je pravi igrac ovdje, momak bio top strijelac eurolige. sad je van forme jer sjedi na klupi u nbaRenta wrote:Teletović je šuter i zna, ali pravi klasni igrač vam je Đedović. Rijetko viđeni talenat!
Ima odlicne fizikalije, ali nema sut za vrhunski nivo igre, zato i jeste u Minhenu, a ne u Barceloni.
To je u dobroj mjeri krivica trenera, ali i njega samog, sumnjam da su u Barceloni treneri panjevi jer on je tamo rano otisao. Svaki igrac treba raditi na sebi, ako zeli postici vrhunsku karijeru. Talent nije nista bez rada, primjera u sportu je milion. Uzmi loptu i ispucaj dnevno par hiljada suteva, a ne u kafic na kaficu ili klipacu.
Primjer Darija Sarica, decko je od U16 dominantan kosarkaskom inteligencijom, fenomenalan talent koji ima (skoro) sve, krilni centar koji moze igrati i plejmejkera, ali nije imao sut. Odnosno tehnika suta mu je bila komicna. Nakon tri godine rada na tome, danas ima vec odlican sut za jednog 19-godisnjaka. A nije bas neki primjer velikog radnika, voli i on nocni zivot, medjutim momak radi na sebi.
Ili jos bolji primjer Hezonje, jer je slican tip igraca Djedovicu, fantasticne fizikalije, takodje sa 17 otisao u Barcelonu B, odusevio sve u klubu, i vec ove sezone ulazi u A tim, bar su ga prijavili ovih dana znaci nema posudbe. Imao je tu ogromnu manu kakvu ima i Djedovic i svi bekovi slicnih fizikalija, maniju da jurisa pod kos ne gledajuci ko ga ceka, koliki centar, koliko protivnickih igraca. Ali su ga barcelonini treneri lagano oducili od toga, ako ides na prolaz ne gledaj samo kos nego i saigrace, i slicne osnove kosarke. Jedino je razlika sto Hezonja ima odlican sut od pocetka, pa ga i koristi i usavrsava.
Djedovicu jos nije kasno da popravi sut, u svakom slucaju.
-
Mustang1
- Posts: 29946
- Joined: 29/12/2010 17:31
#1982 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Evo na 49:41 je trenutak kada je Mirza planuo na sudije zbog prekrsaja koji nije bio .. Mislim da je od tog trenutka se on zainatio .. Sad cemo da vidimo
sad je 53:41 
I jeste .. Evo odmah je bilo ono zakucavanje .. Nakon ovog se dizemo .. I sada se svadja sa sudijama .. Znaci sudije su kljuc
I jeste .. Evo odmah je bilo ono zakucavanje .. Nakon ovog se dizemo .. I sada se svadja sa sudijama .. Znaci sudije su kljuc
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#1983 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Tek kad čovjek čuje Avdića i njegov komentar shvati koliko je malo potrebno ovome narodu da bude srećan.
-
Mustang1
- Posts: 29946
- Joined: 29/12/2010 17:31
#1984 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Sad ce zakucavanje Gordica 
-
Mustang1
- Posts: 29946
- Joined: 29/12/2010 17:31
#1985 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Steta sto danas nema utakmice nasih 
- BegA_
- Posts: 4029
- Joined: 28/02/2011 21:28
- Location: Kod amidze Vincenta
#1986 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Jao Avdica u zavrsnici, pogotovo zadnji napad CG. "Pa uzmite ovu loptu vec jednom!"
Sad' mi krivo sto nisam gledao i nervir'o se.
- hrastov žižak
- Posts: 4942
- Joined: 31/07/2012 02:00
#1988 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Riječ talenat se u košarkaškom žargonu koristi u nešto širem značenju. Često ćeš čuti da se npr. za neku NBA ekipu kaže da ima talent. Ne odnosi se samo na mlade igrače, nego na nečiju sposobnost igranja košarke. Inače, slažem se da je igračina, da ima šut bio bi u top 10 bekova Europe, bez imalo pretjerivanja.Bodkin wrote:nije on vise talenat. talenat mozes biti do 16. on je mogao biti strasan igrac jer je bio strasan suter kad je bio mladji. zamisli ovakvu zivotinju sa odlicnim sutem. jebiga, imao panjeve od trenera. mirza je pravi igrac ovdje, momak bio top strijelac eurolige. sad je van forme jer sjedi na klupi u nbaRenta wrote:Teletović je šuter i zna, ali pravi klasni igrač vam je Đedović. Rijetko viđeni talenat!
-
Bodkin
- Posts: 22543
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#1989 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
pa to sam i ja rekao. samo sto nema sanse da djedovic sad popravlja sut. on je profesonalac koji uzima ogromnu lovu za to sto radi. nece njega sad treneri cekati da on upucava ruku na treningu ili jos gore na utakmici. ovo je sad njegov stil igre i gotovo.dječak sa šibicama wrote:Djedovic da ima sut, bio bi vrhunski igrac.Bodkin wrote:nije on vise talenat. talenat mozes biti do 16. on je mogao biti strasan igrac jer je bio strasan suter kad je bio mladji. zamisli ovakvu zivotinju sa odlicnim sutem. jebiga, imao panjeve od trenera. mirza je pravi igrac ovdje, momak bio top strijelac eurolige. sad je van forme jer sjedi na klupi u nbaRenta wrote:Teletović je šuter i zna, ali pravi klasni igrač vam je Đedović. Rijetko viđeni talenat!
Ima odlicne fizikalije, ali nema sut za vrhunski nivo igre, zato i jeste u Minhenu, a ne u Barceloni.
To je u dobroj mjeri krivica trenera, ali i njega samog, sumnjam da su u Barceloni treneri panjevi jer on je tamo rano otisao. Svaki igrac treba raditi na sebi, ako zeli postici vrhunsku karijeru. Talent nije nista bez rada, primjera u sportu je milion. Uzmi loptu i ispucaj dnevno par hiljada suteva, a ne u kafic na kaficu ili klipacu.
Primjer Darija Sarica, decko je od U16 dominantan kosarkaskom inteligencijom, fenomenalan talent koji ima (skoro) sve, krilni centar koji moze igrati i plejmejkera, ali nije imao sut. Odnosno tehnika suta mu je bila komicna. Nakon tri godine rada na tome, danas ima vec odlican sut za jednog 19-godisnjaka. A nije bas neki primjer velikog radnika, voli i on nocni zivot, medjutim momak radi na sebi.
Ili jos bolji primjer Hezonje, jer je slican tip igraca Djedovicu, fantasticne fizikalije, takodje sa 17 otisao u Barcelonu B, odusevio sve u klubu, i vec ove sezone ulazi u A tim, bar su ga prijavili ovih dana znaci nema posudbe. Imao je tu ogromnu manu kakvu ima i Djedovic i svi bekovi slicnih fizikalija, maniju da jurisa pod kos ne gledajuci ko ga ceka, koliki centar, koliko protivnickih igraca. Ali su ga barcelonini treneri lagano oducili od toga, ako ides na prolaz ne gledaj samo kos nego i saigrace, i slicne osnove kosarke. Jedino je razlika sto Hezonja ima odlican sut od pocetka, pa ga i koristi i usavrsava.
Djedovicu jos nije kasno da popravi sut, u svakom slucaju.
barselona je masinerija. tamo su vidjeli sta mu je jaca strana i to su gurali. zato ga danas imas ovakvog kakav je ali njegovi treneri u mladjim kategorijama bosne su panjevi, tj samo jedan j bio panj koji nije dozvoljavao drugima da rade ono u cemu su dobro ali ga necemo imenovati sad. isto kao sto su ga gurnuli u prvi tim sa 16 godina jer su znali da se barsa zanima za njega pa daj da uzmemo lovu, jebo to sto se mozda nece formirati kako treba. on je sa 14 sutao 10-7 ili 10-8 za tri poena. danas to moze samo na igric
i
ok ako je na to mislio. inace me ta prica vjecitim talentima pravo nervira. talenat u 21, proigrace ili naucicehrastov žižak wrote:Riječ talenat se u košarkaškom žargonu koristi u nešto širem značenju. Često ćeš čuti da se npr. za neku NBA ekipu kaže da ima talent. Ne odnosi se samo na mlade igrače, nego na nečiju sposobnost igranja košarke. Inače, slažem se da je igračina, da ima šut bio bi u top 10 bekova Europe, bez imalo pretjerivanja.Bodkin wrote:nije on vise talenat. talenat mozes biti do 16. on je mogao biti strasan igrac jer je bio strasan suter kad je bio mladji. zamisli ovakvu zivotinju sa odlicnim sutem. jebiga, imao panjeve od trenera. mirza je pravi igrac ovdje, momak bio top strijelac eurolige. sad je van forme jer sjedi na klupi u nbaRenta wrote:Teletović je šuter i zna, ali pravi klasni igrač vam je Đedović. Rijetko viđeni talenat!
- dječak sa šibicama
- Posts: 51253
- Joined: 29/06/2011 23:39
#1990 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Ma moze on popraviti sve sto hoce, samo ako to zeli i potrudi se.
Momak ima 23 godine, Rasko Katic u 33 postao igrac za reprezentaciju Srbije, znaci sve se moze kad se marljivo radi.
Imas super talenata koji propadnu ko zeton, Djedovic je do sada napravio ipak solidnu karijeru. Propadali su puno veci talenti od njega.
Momak ima 23 godine, Rasko Katic u 33 postao igrac za reprezentaciju Srbije, znaci sve se moze kad se marljivo radi.
Imas super talenata koji propadnu ko zeton, Djedovic je do sada napravio ipak solidnu karijeru. Propadali su puno veci talenti od njega.
-
Mr. Brightside
- Posts: 31341
- Joined: 26/02/2011 13:07
#1991 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
kod Svetislava Pešića u Minhenu sad može samo da napreduje 
-
broy
- Posts: 35
- Joined: 07/09/2006 13:07
#1992 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Ima li live stream-a za tekmu BiH-Makedonija? 
-
Bodkin
- Posts: 22543
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#1993 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
naravno ali nisam na to misliodječak sa šibicama wrote:Ma moze on popraviti sve sto hoce, samo ako to zeli i potrudi se.
Momak ima 23 godine, Rasko Katic u 33 postao igrac za reprezentaciju Srbije, znaci sve se moze kad se marljivo radi.
Imas super talenata koji propadnu ko zeton, Djedovic je do sada napravio ipak solidnu karijeru. Propadali su puno veci talenti od njega.
-
Mustang1
- Posts: 29946
- Joined: 29/12/2010 17:31
#1994 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Ima ..broy wrote:Ima li live stream-a za tekmu BiH-Makedonija?
-
broy
- Posts: 35
- Joined: 07/09/2006 13:07
#1995 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Malo sam pozurio, tek sutra igraju : )
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#1996 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
ko bi reko da će vesely igrati centra
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#1997 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
MOSALJOZE wrote:Tek kad čovjek čuje Avdića i njegov komentar shvati koliko je malo potrebno ovome narodu da bude srećan.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#1998 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
sergio rodriguez bi u svakoj drugoj reprezentaciji osim francuske bio prvi play a u španiji tekk treći
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1999 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Spanija - Ceska 4/4 13-2 
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#2000 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji
Spanija i Ceska zajedno 99 poenaTomahawk11 wrote:Spanija - Ceska 4/4 13-2
Cesi 39 poena
Ni Limoges Boze Maljkovica nije bio ovoliko skrt na kosevima

