Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79539
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#19701 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Velkoski »

ja sam oslijepio od xenona i dugih svjetala :sad:
kakaljin
Posts: 13492
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19702 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Velkoski wrote:ja sam oslijepio od xenona i dugih svjetala :sad:
Nisu problem original ili kvalitetna xenon svjetla, vec ovi hibridi i losi xenoni koji su svugdje zabranjeni sem kod nas, treba i to zabraniti na tehnickom i da policija kaznjava.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#19703 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Najveći problem su šarafi i vezice umjesto nosača farova na krševima :mrgreen:
Ako su dovoljno oborena, čak i te kineske sijalice ne smetaju toliko, al kad su još dignuta i kinezi unutra, kolje za oči
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19704 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

E fakat me nerviraju likovi koji na semaforu stanu u lijevu traku koja je namijenjena i za pravo i za lijevo i stoje na crvenom bez upaljenog žmigavca dok se u desnoj stvara guzva za ići naprijed.... i hoćeš i ti pravo, fino staneš iza njega da rasteretis drugu traku i onda se upali zeleno, stručnjak se pomakne pola metra i tek tada upali lijevi žmigavac i zaglavi iza sebe desetak vozila koji bi išli pravo i ne bi uopšte stali iza njega da je odmah dao žmigavac... i eto ti gužve na kvadrat u sekundi... Znači stoji 20 - 30 sekundi bez upaljenog žmigavca i naravno kontaš da će ići pravo i tek kada dobije zeleno svjetlo daje žmigavac... :facepalm:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19705 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

kakaljin wrote:
Velkoski wrote:ja sam oslijepio od xenona i dugih svjetala :sad:
Nisu problem original ili kvalitetna xenon svjetla, vec ovi hibridi i losi xenoni koji su svugdje zabranjeni sem kod nas, treba i to zabraniti na tehnickom i da policija kaznjava.
Na tehničkom pregledu bi trebao između ostalog da se provjerava podešenost snopa svjetla na regloskopu, kao i da se utvrdi da li je izvor svjetlosti koji je postavljen u vozilu odgovara onome koji je konstrukcijom uređaja i predviđen....
Drugim riječima, xenon sijalica u običnom faru ne bi trebala moći proći tehnički, kao što nepodešen far takođe ne bi trebao proći tehnički...
...
Zašto i kako prolaze to je sad drugi par opanaka...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19706 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

kakaljin wrote:Nervira me kada sa 48 km/h prolazis kao furija pored vozila koja se krecu koliko sporo voze. A nije guzva ni zastoj vec normalno saobracaj treba da se odvija a oni toliko sporo voze
svakog normalnog to nervira,mada je takvih malo,uglavnom oni misle da su u pravu.svjedocili smo tome nebrojeno puta na forumu...
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#19707 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sparky »

bitanga_sa_otesa wrote:
kakaljin wrote:Nervira me kada sa 48 km/h prolazis kao furija pored vozila koja se krecu koliko sporo voze. A nije guzva ni zastoj vec normalno saobracaj treba da se odvija a oni toliko sporo voze
svakog normalnog to nervira,mada je takvih malo,uglavnom oni misle da su u pravu.svjedocili smo tome nebrojeno puta na forumu...
Jesi vidio kako sam danas proletio 36 na sat :)
Od Baščaršije do Muzičke sam danas išao 17 minuta.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19708 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

sparky wrote: Jesi vidio kako sam danas proletio 36 na sat :)
Od Baščaršije do Muzičke sam danas išao 17 minuta.
a jesam.... ,ja od ilidze do hane nadziavdagic sat vremena....
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#19709 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

:lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#19710 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Travnički Noćni Šetač wrote:
kakaljin wrote:
Velkoski wrote:ja sam oslijepio od xenona i dugih svjetala :sad:
Nisu problem original ili kvalitetna xenon svjetla, vec ovi hibridi i losi xenoni koji su svugdje zabranjeni sem kod nas, treba i to zabraniti na tehnickom i da policija kaznjava.
Na tehničkom pregledu bi trebao između ostalog da se provjerava podešenost snopa svjetla na regloskopu, kao i da se utvrdi da li je izvor svjetlosti koji je postavljen u vozilu odgovara onome koji je konstrukcijom uređaja i predviđen....
Drugim riječima, xenon sijalica u običnom faru ne bi trebala moći proći tehnički, kao što nepodešen far takođe ne bi trebao proći tehnički...
...
Zašto i kako prolaze to je sad drugi par opanaka...
Meni su zadnji put farove pregledali na tehnickom negdje tamo 2008. kad sam prvi put registrovao staro auto. I to na moj zahtjev jer mi je slabo osvjetljavalo cestu. Odmah i podesili fino. Otad niko ni da se pocese. Vise ni haubu ne dizu, vin broj prepisu sa sajbe.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#19711 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by UmaX »

Meni gledali zadnji put. Na oba auta.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19712 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Uradio sam malu retrospektivu nekih situacija sa puteva iz zabilježenog u 2018.g. sa željom da se na ovaj način zahvalim svima koji su me u toku godine podržali i da svima zaželim sretnu Novu godinu.... pa eto s obzirom da je dosta velika podrška došla sa raje odavde sa foruma i da nisam baš svima bio previše dosadan želim i ovde još jednom da se zahvalim svima...

User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#19713 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Hvala stari, sretno i tebi!
User avatar
nepass1
Posts: 14669
Joined: 06/07/2017 07:35

#19714 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Travnički Noćni Šetač wrote:Uradio sam malu retrospektivu nekih situacija sa puteva iz zabilježenog u 2018.g. sa željom da se na ovaj način zahvalim svima koji su me u toku godine podržali i da svima zaželim sretnu Novu godinu.... pa eto s obzirom da je dosta velika podrška došla sa raje odavde sa foruma i da nisam baš svima bio previše dosadan želim i ovde još jednom da se zahvalim svima...

pregledao do prve minute. pa vise ti gresaka pravis. sto si prikocio liku koji prestize, ja bi mu isao da se sasere u milimetar. sto si pustio kombi da se uvali sa semafora, znaci nema boga da bi se stigao meni uvaliti i ovaj sto se ukljucuje ja bi mu na pola metra prisao i upalio duga. e jedino ovo prestizanje preko pune bih pustio.
ja ne radim ova sranja sto ovi papci rade ali vozim dosta agresivnije, nedam papcima da provode svoje.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19715 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Ne bih baš to nazvao greškama... nekada sam i ja bio takav kao što predlažeš ali više ne ... vidio sam previše puta šta inat za volanom može napraviti...
...
Postoji agresivna vožnja u smislu odnosa vozača, vozila i ceste(dinamika prolaska više uzastopnih krivina, kontrolisanje vozila pri namjernom proklizavanju, i slične stvari) a postoji i agresivna vožnja prema drugim učesnicima u saobraćaju... prvo su vještine koje treba savladati i za pohvalu su ali ovo drugo ne mogu podržati ...
...
U svakom slučaju hvala što pratiš moj rad i nadješ vremena da daš svoje mišljenje... :thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 14669
Joined: 06/07/2017 07:35

#19716 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Travnički Noćni Šetač wrote:Ne bih baš to nazvao greškama... nekada sam i ja bio takav kao što predlažeš ali više ne ... vidio sam previše puta šta inat za volanom može napraviti...
...
Postoji agresivna vožnja u smislu odnosa vozača, vozila i ceste(dinamika prolaska više uzastopnih krivina, kontrolisanje vozila pri namjernom proklizavanju, i slične stvari) a postoji i agresivna vožnja prema drugim učesnicima u saobraćaju... prvo su vještine koje treba savladati i za pohvalu su ali ovo drugo ne mogu podržati ...
...
U svakom slučaju hvala što pratiš moj rad i nadješ vremena da daš svoje mišljenje... :thumbup:
zezam se da su tvoje greske.
ali fakat ja nedam pardona. ovaj kombi ne bi prosao kad bi pola dana stajali.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19717 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Ma shvatio sam te druže... :thumbup:
..
Ta specifična scena ( odnosno imaju dvije na istom mjestu) je iz Travnika i to sa tranzita magistralnog puta koji prolazi kroz sredinu grada... Najkritičnija dionica jer je u pitanju magistralni put sa duplom trakom a istovremeno pristup svim gradskim ulicama, stajalištima gradskog saobraćaja, pekarama, kafićima i svim ostalim sadržajima i non stop se zagušuje po nekoliko puta u toku dana... Uglavnom stalni problem ovdje kod nas...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#19718 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

nepass1 ko mirzet, ne da ispred sebe pa ginut-ginut :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#19719 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Jedan je Mirzet! :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 14669
Joined: 06/07/2017 07:35

#19720 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Throttle wrote:nepass1 ko mirzet, ne da ispred sebe pa ginut-ginut :mrgreen:
ma jok to, samo alergija na bezobrazluk. eto on pametan pa ce prestici kolonu i uvaliti se prvi. niko to nije skontao osim njega.
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#19721 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Neki dan seljak prije kruznog kod Fisa (dakle prije ulaza u kruzni 20 metara) daje lijevi zmigavac i hoce u Fis preko pune linije. O jebem ti pleme seljacko. Na sirenu i zaobidjem sa desne strane.

Jucer na autoputu vidim u daljini rikverc svjetla, na mostu. Cuner je vidio havera papka da je trulja riknula u zaustavnoj, promasio ga, i na mostu ubacio u rikverc i vozi u desnoj traci autoputa rikvercom prema zaustavnoj traci prije mosta. :shock:

Moracu i ja ovaj daskam nabavit.
User avatar
nepass1
Posts: 14669
Joined: 06/07/2017 07:35

#19722 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

pravac ilidza grad, hocu lijevo u n filipovica, jedini ja skrecem lijevo, iza mene niko ispred mene niko na semaforu. dolazi treba umjesto iza mene hop ispred da se uvali. zuri joj se ili koji q? samo benzinom politi i zapaliti je i auto i nju u autu. dok je crveno bilo trznem je da krene.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#19723 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

NediM17 wrote:Neki dan seljak prije kruznog kod Fisa (dakle prije ulaza u kruzni 20 metara) daje lijevi zmigavac i hoce u Fis preko pune linije. O jebem ti pleme seljacko. Na sirenu i zaobidjem sa desne strane.
To ti je onde druže svakodnevna pojava... svaki put kad naidjem po jedan najmanje snimljen...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#19724 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

Sve nekako tolerisem, zaboravim.... ali zmigavac :roll:
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#19725 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Daryl Dixon »

Travnički Noćni Šetač wrote:Uradio sam malu retrospektivu nekih situacija sa puteva iz zabilježenog u 2018.g. sa željom da se na ovaj način zahvalim svima koji su me u toku godine podržali i da svima zaželim sretnu Novu godinu.... pa eto s obzirom da je dosta velika podrška došla sa raje odavde sa foruma i da nisam baš svima bio previše dosadan želim i ovde još jednom da se zahvalim svima...

@2:19 najbolji osjećaj.. ovako je prije nekih pola godine nakav kurton sa bijelim bmw-om prošišao jedno 9 banki najmanje prije RTV doma prema gradu.. joj kad za njim specijalna jedinica, zaustaviše kurtona, meni srce ko džamija :izet:
Post Reply