IRAN

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19676 Re: IRAN

Post by salik79 »

Dino34 wrote:
salik79 wrote:Da li je neko objavio vijest da je Iran razotkrio najvecu US cyber spijunsku mrezu na svijetu?
Gdje si našao tu vijest?
https://www.presstv.com/detail/2019/06/ ... rsian-gulf
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19677 Re: IRAN

Post by salik79 »

Challenger_ wrote:Huti su zviznuli po KSA, opet:

Image
Krstareća raketa pogodila saudijski grad Al-Shuqaiq
Svaki dan ih samaraju, sto raketama, sto dronovima, zato je nasa troglava azdaha jednoglasno "reagovala". :roll: :-)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19678 Re: IRAN

Post by General War »

Challenger_ wrote:Tema.

Sad Iranci tvrde da su na onom tankeru našli tragove Hellfire raketa. Što će reći, zakuhava se, osim ako ovo nije, kako Nosara veli, dogovorena predstava.
A sta ce iranci oko tankera?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19679 Re: IRAN

Post by General War »

salik79 wrote:
Dino34 wrote:
salik79 wrote:Da li je neko objavio vijest da je Iran razotkrio najvecu US cyber spijunsku mrezu na svijetu?
Gdje si našao tu vijest?
https://www.presstv.com/detail/2019/06/ ... rsian-gulf
Legit :lol:
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#19680 Re: IRAN

Post by King Theoden »

salik79 wrote: Dron je upravo toliki koliki je na slici.
Našao sam. Ogromno, moderno čudo.
I iranci su to skinuli :nevjerujem:

Die Global-Hawk-Drohne ist nach Angaben des Herstellers Northrop Grumman für den Einsatz in extrem hohen Flughöhen konstruiert.

Die Drohne kann bis zu 19,8 Kilometer hoch fliegen – deutlich höher als Verkehrsflugzeuge. Das unbemannte Flugzeug ist knapp 15 Meter lang und hat eine Spannweite von 40 Metern. Zum Vergleich: Eine Boeing 737-700 kommt auf gut 33 Meter Länge und eine Spannweite von knapp 36 Metern.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19681 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Ježu, polaziš od pretpostavke da je javnosti svijeta, uoči američkih izbora, centralno pitanje bio odnos kandidata prema Iranskom nuklearnom sporazumu. Potpuno pogrešna premisa, potpuno pogrešni zaključci.
jeza u ledja wrote:Takodje cekam da objasnis tu vratolomiju u kojoj po tebi "duboka drzava" odreduje predsjednike, osim kad ne odredjuje?
In, time, not now. In time...
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19682 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Muslimanima treba jak Iran jer Iran jedini sad za sad moze parirati Izraelu. Izrael zeli slabije islamske drzave koje ga ne mogu ugroziti. Ipak, Iran nece dozvoliti napad Amerike jer Amerika nema tu snagu protiv Irana. U Iranu su jedinstveni i shiije i sunnije i oni zele da opstane Islamska Revolucija. Amerika je cisto zlo i treba je neko sprijeciti u njihovom vandalizmu. Saudijska Arabija je cionisticka marioneta koju interesuje novac.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#19683 Re: IRAN

Post by King Theoden »

jeza u ledja wrote:
Challenger_ wrote: Ovo što, apsolutno ilegalno rade USA, nisu sankcije, već ubijanje 82 miliona ljudi.
Neobjavljeni rat USA protiv Irana.
Sta je tacno ilegalno?

Je li ilegalno razvijanje nuklearnog oruzja?
Koji si ti lažov jbt :roll:
Iaea ke u ravno 15 izvještaja potvrdila da se iran pridržava nuklearnog sporazuma.
User avatar
BarbaDue
Posts: 65072
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#19684 Re: IRAN

Post by BarbaDue »

General War wrote:
Challenger_ wrote:Tema.

Sad Iranci tvrde da su na onom tankeru našli tragove Hellfire raketa. Što će reći, zakuhava se, osim ako ovo nije, kako Nosara veli, dogovorena predstava.
A sta ce iranci oko tankera?
zar nemaju obavezu čuvati sporni teritorij?
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19685 Re: IRAN

Post by espn »

Dino34 wrote:
salik79 wrote: Dron je upravo toliki koliki je na slici.
Našao sam. Ogromno, moderno čudo.
I iranci su to skinuli :nevjerujem:

Die Global-Hawk-Drohne ist nach Angaben des Herstellers Northrop Grumman für den Einsatz in extrem hohen Flughöhen konstruiert.

Die Drohne kann bis zu 19,8 Kilometer hoch fliegen – deutlich höher als Verkehrsflugzeuge. Das unbemannte Flugzeug ist knapp 15 Meter lang und hat eine Spannweite von 40 Metern. Zum Vergleich: Eine Boeing 737-700 kommt auf gut 33 Meter Länge und eine Spannweite von knapp 36 Metern.
Dron košta 120 miliona, ako sam dobro upratio.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#19686 Re: IRAN

Post by King Theoden »

espn wrote:Dron košta 120 miliona
To je manje bitno. Sad će fed naštampati love za 10 novih dronova.
Bitno je da je iran pokazao svoje mogućnosti. Pa eto, bujrum nek napadnu.
Ako misle da će proći kao protiv napuhanog sadama, grdno se varaju
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19687 Re: IRAN

Post by General War »

BarbaDue wrote:
General War wrote:
Challenger_ wrote:Tema.

Sad Iranci tvrde da su na onom tankeru našli tragove Hellfire raketa. Što će reći, zakuhava se, osim ako ovo nije, kako Nosara veli, dogovorena predstava.
A sta ce iranci oko tankera?
zar nemaju obavezu čuvati sporni teritorij?
Kakav sporni teritorij u internacionalnim vodama?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19688 Re: IRAN

Post by salik79 »

General War wrote:
salik79 wrote:
Dino34 wrote: Gdje si našao tu vijest?
https://www.presstv.com/detail/2019/06/ ... rsian-gulf
Legit :lol:
Vijest su prenijeli i svi ostali mediji. Isti medij je prvi objavio da je dron srusen, dok tvoji jos nisu bili "svjesni". 8-)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19689 Re: IRAN

Post by General War »

Dino34 wrote: To je manje bitno. Sad će fed naštampati love za 10 novih dronova.
Bitno je da je iran pokazao svoje mogućnosti. Pa eto, bujrum nek napadnu.
Ako misle da će proći kao protiv napuhanog sadama, grdno se varaju
Zato Mogu proc kao hazbolah :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19690 Re: IRAN

Post by salik79 »

Dino34 wrote:
salik79 wrote: Dron je upravo toliki koliki je na slici.
Našao sam. Ogromno, moderno čudo.
I iranci su to skinuli :nevjerujem:

Die Global-Hawk-Drohne ist nach Angaben des Herstellers Northrop Grumman für den Einsatz in extrem hohen Flughöhen konstruiert.

Die Drohne kann bis zu 19,8 Kilometer hoch fliegen – deutlich höher als Verkehrsflugzeuge. Das unbemannte Flugzeug ist knapp 15 Meter lang und hat eine Spannweite von 40 Metern. Zum Vergleich: Eine Boeing 737-700 kommt auf gut 33 Meter Länge und eine Spannweite von knapp 36 Metern.
I to srednje naprednim sistemom, vlastite proizvodnje. 8-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19691 Re: IRAN

Post by salik79 »

espn wrote:
Dino34 wrote:
salik79 wrote: Dron je upravo toliki koliki je na slici.
Našao sam. Ogromno, moderno čudo.
I iranci su to skinuli :nevjerujem:

Die Global-Hawk-Drohne ist nach Angaben des Herstellers Northrop Grumman für den Einsatz in extrem hohen Flughöhen konstruiert.

Die Drohne kann bis zu 19,8 Kilometer hoch fliegen – deutlich höher als Verkehrsflugzeuge. Das unbemannte Flugzeug ist knapp 15 Meter lang und hat eine Spannweite von 40 Metern. Zum Vergleich: Eine Boeing 737-700 kommt auf gut 33 Meter Länge und eine Spannweite von knapp 36 Metern.
Dron košta 120 miliona, ako sam dobro upratio.
Cca 220 miliona.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19692 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Skinula je i Srbija u to vrijeme cudo od aviona sa bezveznim sistemom
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19693 Re: IRAN

Post by General War »

salik79 wrote:
Vijest su prenijeli i svi ostali mediji. Isti medij je prvi objavio da je dron srusen, dok tvoji jos nisu bili "svjesni". 8-)
Koji ostali mediji?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50679
Joined: 29/12/2005 01:20

#19694 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Dino34 wrote: Koji si ti lažov jbt :roll:
Iaea ke u ravno 15 izvještaja potvrdila da se iran pridržava nuklearnog sporazuma.
Sta sam slagao?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19695 Re: IRAN

Post by salik79 »

General War wrote:
Dino34 wrote: To je manje bitno. Sad će fed naštampati love za 10 novih dronova.
Bitno je da je iran pokazao svoje mogućnosti. Pa eto, bujrum nek napadnu.
Ako misle da će proći kao protiv napuhanog sadama, grdno se varaju
Zato Mogu proc kao hazbolah :D
Ono, kada je 150 boraca, od kojih 40 elitnih, nakantalo 5000 IDFovaca iz najelitnijih brigada, ukljucujuci Golani brigadu, podrzanu zracnim i artiljerijsko-oklopnim snagama? 8-)

"Millennium Challenge 2002" ;-)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50679
Joined: 29/12/2005 01:20

#19696 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:Ježu, polaziš od pretpostavke da je javnosti svijeta, uoči američkih izbora, centralno pitanje bio odnos kandidata prema Iranskom nuklearnom sporazumu. Potpuno pogrešna premisa, potpuno pogrešni zaključci.
jeza u ledja wrote:Takodje cekam da objasnis tu vratolomiju u kojoj po tebi "duboka drzava" odreduje predsjednike, osim kad ne odredjuje?
In, time, not now. In time...
Jos cekam tu anketu gdje je javnost svijeta podrzavala Trumpa u odnosu na Clinton. :oops:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19697 Re: IRAN

Post by salik79 »

insomnia78 wrote:Skinula je i Srbija u to vrijeme cudo od aviona sa bezveznim sistemom
Jeste, kada su se nebom spartale stotine "celicnih ptica". Opali u zrak, past ce nesto.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19698 Re: IRAN

Post by salik79 »

General War wrote:
salik79 wrote:
Vijest su prenijeli i svi ostali mediji. Isti medij je prvi objavio da je dron srusen, dok tvoji jos nisu bili "svjesni". 8-)
Koji ostali mediji?
Svi, od Reutersa, do CNNa. Googlaj malo.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19699 Re: IRAN

Post by General War »

salik79 wrote:
General War wrote: Zato Mogu proc kao hazbolah :D
Ono, kada je 150 boraca, od kojih 40 elitnih, nakantalo 5000 IDFovaca iz najelitnijih brigada, ukljucujuci Golani brigadu, podrzanu zracnim i artiljerijsko-oklopnim snagama? 8-)

"Millennium Challenge 2002" ;-)
:lol:

Otprilike, pobjeda ravna pobjedi na kosovskom boju :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19700 Re: IRAN

Post by General War »

salik79 wrote:
General War wrote:
salik79 wrote:
Vijest su prenijeli i svi ostali mediji. Isti medij je prvi objavio da je dron srusen, dok tvoji jos nisu bili "svjesni". 8-)
Koji ostali mediji?
Svi, od Reutersa, do CNNa. Googlaj malo.
Kad vec citas, cudo da nisi zapazio da je iran gadjao dronove i prije neki dan.
Post Reply