Ko je vidio to mjenjat to se ne mjenja to je vjecnoOptimist wrote:Preskup, isto kao i ulje, i disk plocice i gume i sve istalo sto se odrzavanja tice.
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#19651 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#19652 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca


Ovaj je pobjednik, oči mi ispale, pregorile
Jeste da je džip bio neki toyota al ovo je ubistvo
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#19654 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Optimist wrote:Tacno se moze vidjeti kako ko odrzava auto kad malo kise udari. Svako kome je skup filter klime, sva stakla zamagljena. I ono opet izadje na cestu, vuce se po istoj dok škilji kroz neku malu rupicu na sajbi sto je osusila a pri tome nijedan retrovizor ne vidi. Jadna ti majko, takvima treba namah auta oduzimat.
Skupi i majstori,al hajd i to,mann,mahle i filtron imaju upute kako se mijenja al jok..
To se ne mijenja nikad ko.i ulje mjenjaca
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#19655 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sta ces ga mijenjat, ulje u mjenjacu je lifetime. 
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#19656 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Bem li ga, nov filter, ali voli zamagliti nije normalno. Samo klima pomaze. I to je jedna od stavki koje minfale na rahmetli autu, nikad nije maglio, ali nikad.Optimist wrote:Tacno se moze vidjeti kako ko odrzava auto kad malo kise udari. Svako kome je skup filter klime, sva stakla zamagljena. I ono opet izadje na cestu, vuce se po istoj dok škilji kroz neku malu rupicu na sajbi sto je osusila a pri tome nijedan retrovizor ne vidi. Jadna ti majko, takvima treba namah auta oduzimat.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#19657 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da ti nije dvozonska klima ??? One hoce da magle u odnosu na jednozonske zbog nacina rukovanja...
Klima ne pomaze jos gore napravi. Trenutno pomogne a poslije jos vise magli. Nikad je ne koristi
Ako je dvozonska klima, i ako je filter klime odgovarajuci, nije neki jeftini ili onaj sa aktivnim ugljem, pojacaj grijanje na 24 - 25 stepena dok ne odmagli. Najbolje da iskljucis auto opciju i da rucno stimas jacinu strujanja zraka i u pocetku okreni na sajbu. Kad krene da se susi nakon 5 do max 10 min lagano smanji temperaturu na zeljenu...da se ne skuhas u autu
Probaj meni uvijek upali
Klima ne pomaze jos gore napravi. Trenutno pomogne a poslije jos vise magli. Nikad je ne koristi
Ako je dvozonska klima, i ako je filter klime odgovarajuci, nije neki jeftini ili onaj sa aktivnim ugljem, pojacaj grijanje na 24 - 25 stepena dok ne odmagli. Najbolje da iskljucis auto opciju i da rucno stimas jacinu strujanja zraka i u pocetku okreni na sajbu. Kad krene da se susi nakon 5 do max 10 min lagano smanji temperaturu na zeljenu...da se ne skuhas u autu
Probaj meni uvijek upali
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19658 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Možda si ovo i uradio ali eto da napomenem za svaki slučaj.... operi staklo iznutra nakon nekog vremena stvori se neki tanki film po staklu i on magli kao lud...
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#19659 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nema filma unutra, ali auto magli cim je kisa. I prije je bila dvoOzonska, ali nikad nije maglilo. Ma izgatam ja nesto i odmagli, ali nije to to, zivcira me.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#19660 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ipak probaj oprati sajbu iznutra...
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#19661 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vlaga ti ulazi i to je jedini razlog.basicm wrote:Nema filma unutra, ali auto magli cim je kisa. I prije je bila dvoOzonska, ali nikad nije maglilo. Ma izgatam ja nesto i odmagli, ali nije to to, zivcira me.
Kolega pomenu klimu.
Meni klima instant odmagli sve, i ne magli ponovo ako nismo mi u autu mokri ili ako putnici puno ne pricaju.
Ako njemu magli jos vise nakon klime, to je zato sto mu kondenzat sa izmjenjivaca nema cist put nego ostaje u kanalu. Treba to ocistiti.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#19662 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Upozorenje #2
-
vauvau
- Posts: 1375
- Joined: 05/06/2014 09:03
#19663 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kakva je to dvoO'zonska klima?drug_profi wrote:Vlaga ti ulazi i to je jedini razlog.basicm wrote:Nema filma unutra, ali auto magli cim je kisa. I prije je bila dvoOzonska, ali nikad nije maglilo. Ma izgatam ja nesto i odmagli, ali nije to to, zivcira me.
Kolega pomenu klimu.
Meni klima instant odmagli sve, i ne magli ponovo ako nismo mi u autu mokri ili ako putnici puno ne pricaju.
Ako njemu magli jos vise nakon klime, to je zato sto mu kondenzat sa izmjenjivaca nema cist put nego ostaje u kanalu. Treba to ocistiti.
-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#19664 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
to je ona koja radi i u autu i oko autavauvau wrote:Kakva je to dvoO'zonska klima?drug_profi wrote:Vlaga ti ulazi i to je jedini razlog.basicm wrote:Nema filma unutra, ali auto magli cim je kisa. I prije je bila dvoOzonska, ali nikad nije maglilo. Ma izgatam ja nesto i odmagli, ali nije to to, zivcira me.
Kolega pomenu klimu.
Meni klima instant odmagli sve, i ne magli ponovo ako nismo mi u autu mokri ili ako putnici puno ne pricaju.
Ako njemu magli jos vise nakon klime, to je zato sto mu kondenzat sa izmjenjivaca nema cist put nego ostaje u kanalu. Treba to ocistiti.
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#19665 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nerviraju me vozaci koji ne znaju sta je dvoOzonska klima. Edukujte se.
-
vauvau
- Posts: 1375
- Joined: 05/06/2014 09:03
#19666 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa evo pitam, tražio sam po internetu, nema.basicm wrote:Nerviraju me vozaci koji ne znaju sta je dvoOzonska klima. Edukujte se.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#19667 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Izbjegavam koristiti klimu za odmagliti stakla osim u slucaju krajnje nuzde, iako su rezultati trenutni. Kasnije bude jos veca muka ispuhati dodatnu vlagu iz ventilacije.drug_profi wrote: Vlaga ti ulazi i to je jedini razlog.
Kolega pomenu klimu.
Meni klima instant odmagli sve, i ne magli ponovo ako nismo mi u autu mokri ili ako putnici puno ne pricaju.
Ako njemu magli jos vise nakon klime, to je zato sto mu kondenzat sa izmjenjivaca nema cist put nego ostaje u kanalu. Treba to ocistiti.
U principu kompresor klime palim samo ljeti i samo na iole duzim putovanjima, po gradu skoro nikada.
Ventilaciju uvijek drzim usmjerenu u sofersajbu i ako koristim klimu ljeti otvorim suncobran do kraja da mi ne bije u celo, a zimi sofersajba i dodam noge cim se motor malo ugrije (na Suzukiju cim prebaci na plin, 40 stepeni to je vec ok).
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#19668 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Meni na auto stoji stalno,em stedi gorivo kad je klima em sam pojacava i smanjuje puhanje i smjer puhanja,osim kad pada snijeg onda pojacam i usmjerim u stakla 
@basicm
ima li vjetra hladnog kod tebe,kod mene zamagli za sat iako je vruce u autu bilo,svjeverac dere redovno
@basicm
ima li vjetra hladnog kod tebe,kod mene zamagli za sat iako je vruce u autu bilo,svjeverac dere redovno
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#19669 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne drzim na automatici nikada. Ne moze nikako bolje od mene znati sta hocu.amar1994 wrote:Meni na auto stoji stalno,em stedi gorivo kad je klima em sam pojacava i smanjuje puhanje i smjer puhanja,osim kad pada snijeg onda pojacam i usmjerim u stakla
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#19670 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja navikao vise,samo stimam temp izmedju 21 i 23NediM17 wrote:Ne drzim na automatici nikada. Ne moze nikako bolje od mene znati sta hocu.amar1994 wrote:Meni na auto stoji stalno,em stedi gorivo kad je klima em sam pojacava i smanjuje puhanje i smjer puhanja,osim kad pada snijeg onda pojacam i usmjerim u stakla
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#19671 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
E da, to zaboravih. Automatska dvozonska klima na Ceedu ima auto defog funkciju, i dok ne odmagli soferku ne mozes raditi sa komandama ventilacije i klime sta ti hoces. 
-
vauvau
- Posts: 1375
- Joined: 05/06/2014 09:03
#19672 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To je čista glupost. Recimo parkiraš negdje u mrak i ostaviš motor da radi da nije hladno po goloj zicagu i ono ti odmagli da svi mogu vidjeti akciju. Glupost.NediM17 wrote:E da, to zaboravih. Automatska dvozonska klima na Ceedu ima auto defog funkciju, i dok ne odmagli soferku ne mozes raditi sa komandama ventilacije i klime sta ti hoces.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#19674 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Na Focusu 2 kod manuelne klime kad okrenes ventilaciju na sajbu automatski se pali A/C koji mozes rucno ugasiti
- Laertes
- Posts: 5062
- Joined: 08/01/2015 18:25
#19675 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Dobro je to, kod mene na Fluenceu se nije moglo ni manuelno ugasiti. Ako se za maglu šajba zimi, i okreneš ono puhalo gore, smrzneš se ko p...tempuser wrote:Na Focusu 2 kod manuelne klime kad okrenes ventilaciju na sajbu automatski se pali A/C koji mozes rucno ugasiti
Sreća, prodadoh g...o
