I amerika je dokazala da iran minira tankere po zalivu, a iran je qarina od drzave a tek po vojnoj moci, i sadam je igrao na muslimansko jedinstvo pa ga muslimani i objesise.Baki19 wrote:Iran je dobro ucinio sto je oborio bespilotnu letjelicu. Iran je dokazao Americi da je ozbiljna drzava i da nece dopustiti nikakvu vojnu intervenciju. Iran ima snaznu vojsku i smatram da neprijateljstvo Amerike prema Iranu kod obicnih gradjana Irana jaca muslimanski identitet i smatram da ce Iran moci lako da se odbrani od americke agresije.
IRAN
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19601 Re: IRAN
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#19602 Re: IRAN
Ako i tu bude 1000+ aviona, oborit ce tu negdje.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19603 Re: IRAN
Ne lafinaj, nije to taj dronNadzornik wrote:Americki dron oboren od strane Irana,zdrrrrrravo.
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19604 Re: IRAN
Iran je dovoljno jak da se oduprije americkoj imperiji. Iran ima homogeno stanovnistvo i gradjani su uz rezim islamske revolucije.
- nKrkan
- Posts: 4984
- Joined: 28/06/2013 23:11
- Location: Tuzinje
#19605 Re: IRAN
Dovoljne su samo Navy snage iz američke Central command da se pobjedi Iran.
Ne moraju uopste uključivati air force i army
Ne moraju uopste uključivati air force i army
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19606 Re: IRAN
Iran ima proxije koji jos nisu masovno direktno napadali Amere, kad se to promijeni , bit ce to masakr nad americkim vojnicima, prvenstveno u Iraku i Siriji a poslije i na citavom BI.General War wrote:mirsek wrote:U ogranicenom sukobu USA ne moze dobiti IRAN ali moze reciprocno dobiti po nosu, Iran se ne boji ogranicenog sukoba. Ako se pocnu gomilati americke trupe Iran sigurno nece cekati kriticnu masu za veliki napad nego ce preko proxija ili direktno poceti napadati americke snage po BI. Ameri ne mogu poraziti Iran bez velikih gubitaka, ala Vijetnam. Da li je Tramp spreman za takvu glupost, vidjecemo.japin_mutapi wrote:usa su vrlo ozbiljne u svojim upozorenjima i potezima koje prave opasno pritišću iran
iran sa druge strane ne reaguje baš najpametnije - čini se kako zapravo žele vojni sukob(ograničeni?) sa usa![]()
Iran vec ratuje preko proxija decenijama na BI.
Amerika moze pobjediti iran da ni sarafi ne ostanu, nemoj se zavaravat...sve u svoje vrijeme. ..trump je olakotna okolnost za iran a ne za ameriku.
Iran moze pobjediti Iran uz desetine hiljada mrtvih americkih vojnika, okupirat ga i drzati tako godinama ne mogu nikako.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19607 Re: IRAN
Tramp upravo napisao na tviteru...
Iran made a very big mistake!
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19608 Re: IRAN
Iran nije za potcjenjivanje i vjerujem da Amerika ne moze ugroziti Iran.nKrkan wrote:Dovoljne su samo Navy snage iz američke Central command da se pobjedi Iran.
Ne moraju uopste uključivati air force i army
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19609 Re: IRAN
Baki19 wrote:Iran je dovoljno jak da se oduprije americkoj imperiji. Iran ima homogeno stanovnistvo i gradjani su uz rezim islamske revolucije.
Jasta su, posebno kad tomahawci pocnu zvizdat iznad glave, a litar jestivog ulja bude 10 dolara.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19610 Re: IRAN
Ako nisu otporni na krstarece i balisticke projektile, ostace zakucani tu gdje su i krenuli prema Iranu.nKrkan wrote:Dovoljne su samo Navy snage iz američke Central command da se pobjedi Iran.
Ne moraju uopste uključivati air force i army
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19611 Re: IRAN
Vjeruj niko ti ne brani, posebno ako si corav.Baki19 wrote:Iran nije za potcjenjivanje i vjerujem da Amerika ne moze ugroziti Iran.nKrkan wrote:Dovoljne su samo Navy snage iz američke Central command da se pobjedi Iran.
Ne moraju uopste uključivati air force i army
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#19613 Re: IRAN
Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.
Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19614 Re: IRAN
I Tramp je, kad je izasao iz sporazuma i poceo pritiskati Iran. To ce tek da vidi, al najdraze ce mi biti sto ce to da vide i cionisti u svom aparthejd entitetu i vladari iz saudijske vehabije, najveci zlotvori i trulez medju muslimanima ako ih se uopste tako moze gledati.Kikibombona wrote:Tramp upravo napisao na tviteru...
Iran made a very big mistake!
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#19615 Re: IRAN
Notorna glupost. Nelegalne sankcije, kako Iranu tako onima koji sa njima sarađuju, a koje su starvation of population, nisu ništa drugo do oblik nevojnog ratovanja.Kikibombona wrote:Amerika jos uvijek nije izvela nijedan napad na iranske i pro-iranske milicije, ocigledno zeleci izbjeci rat.
USA već mjesecima vode neobjavljeni rat protiv Irana, a ne obrnuto.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19616 Re: IRAN
Pa ako izracunas iraq i avganistan, to ti je to...mada ne mislim da ce slati trupe vec onako kako su srbiji po tintari dali.Janjicar wrote:Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.
Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19617 Re: IRAN
Iran, duplo vise stanovnika od Afganistana, reljef slicno zajeban, 10 puta bolje naoruzani, velike patriote. Bujrum agresori.Janjicar wrote:Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.
Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19618 Re: IRAN
Legitimno pravo...a ne ko ruski lesinariChallenger_ wrote:Notorna glupost. Nelegalne sankcije, kako Iranu tako onima koji sa njima sarađuju, a koje su starvation of population, nisu ništa drugo do oblik nevojnog ratovanja.Kikibombona wrote:Amerika jos uvijek nije izvela nijedan napad na iranske i pro-iranske milicije, ocigledno zeleci izbjeci rat.
USA već mjesecima vode neobjavljeni rat protiv Irana, a ne obrnuto.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#19619 Re: IRAN
tramp da prdne, ode Iran. Vidjeli smo u Siriji. 
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#19620 Re: IRAN
A šta ti očekuješ? Da vojni dron leti iranskim vazdušnim prostorom kako i kad hoće?jeza u ledja wrote:Pa otprilike igra macke i misa. Sve do jednom...
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19621 Re: IRAN
Odmah od te cifre oduzmi Arape, Kurde, Beludze i Azere. Dakle, nekih 30 miliona. Nemali broj pomenutih je spreman na borbu rame uz rame sa Amerikancima.Janjicar wrote:Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.
Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
Isto kada je Amerika napala Irak, Kurdi su odmah krenuli zajedno sa Amerikancima. A siiti su se sklonili u stranu. Jedino su suniti kratko branili Sadamov rezim.
Dakle, nema teorije da ce Kurdi, Arapi, Azeri i Beludzi ginuti za perzijsku drzavu. Jos ce jedva docekati da se od nje odvoje.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19622 Re: IRAN
Kao da to kakve veze ima na modernom ratistumirsek wrote:Iran, duplo vise stanovnika od Afganistana, reljef slicno zajeban, 10 puta bolje naoruzani, velike patriote. Bujrum agresori.Janjicar wrote:Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.
Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#19623 Re: IRAN
General War wrote:Legitimno pravo...
Razvaljuješ pravo, stari.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19624 Re: IRAN
To ti putin sapnuo gdje su ga oborili?Challenger_ wrote:A šta ti očekuješ? Da vojni dron leti iranskim vazdušnim prostorom kako i kad hoće?jeza u ledja wrote:Pa otprilike igra macke i misa. Sve do jednom...
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19625 Re: IRAN
Amerika uvodi sankcije Rusima i Kinezima pa opet pomenuti ne gadjaju americke ciljeve.Challenger_ wrote:Notorna glupost. Nelegalne sankcije, kako Iranu tako onima koji sa njima sarađuju, a koje su starvation of population, nisu ništa drugo do oblik nevojnog ratovanja.Kikibombona wrote:Amerika jos uvijek nije izvela nijedan napad na iranske i pro-iranske milicije, ocigledno zeleci izbjeci rat.
USA već mjesecima vode neobjavljeni rat protiv Irana, a ne obrnuto.
Neka Iran uvede sankcije Americi, niko im ne brani.



