IRAN

Post Reply
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19601 Re: IRAN

Post by General War »

Baki19 wrote:Iran je dobro ucinio sto je oborio bespilotnu letjelicu. Iran je dokazao Americi da je ozbiljna drzava i da nece dopustiti nikakvu vojnu intervenciju. Iran ima snaznu vojsku i smatram da neprijateljstvo Amerike prema Iranu kod obicnih gradjana Irana jaca muslimanski identitet i smatram da ce Iran moci lako da se odbrani od americke agresije.
I amerika je dokazala da iran minira tankere po zalivu, a iran je qarina od drzave a tek po vojnoj moci, i sadam je igrao na muslimansko jedinstvo pa ga muslimani i objesise.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#19602 Re: IRAN

Post by madner »

Ako i tu bude 1000+ aviona, oborit ce tu negdje.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19603 Re: IRAN

Post by General War »

Nadzornik wrote:Americki dron oboren od strane Irana,zdrrrrrravo.

Image
Image
Image
Ne lafinaj, nije to taj dron :D
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19604 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Iran je dovoljno jak da se oduprije americkoj imperiji. Iran ima homogeno stanovnistvo i gradjani su uz rezim islamske revolucije.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#19605 Re: IRAN

Post by nKrkan »

Dovoljne su samo Navy snage iz američke Central command da se pobjedi Iran.

Ne moraju uopste uključivati air force i army
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19606 Re: IRAN

Post by mirsek »

General War wrote:
mirsek wrote:
japin_mutapi wrote:usa su vrlo ozbiljne u svojim upozorenjima i potezima koje prave opasno pritišću iran
iran sa druge strane ne reaguje baš najpametnije - čini se kako zapravo žele vojni sukob(ograničeni?) sa usa
U ogranicenom sukobu USA ne moze dobiti IRAN ali moze reciprocno dobiti po nosu, Iran se ne boji ogranicenog sukoba. Ako se pocnu gomilati americke trupe Iran sigurno nece cekati kriticnu masu za veliki napad nego ce preko proxija ili direktno poceti napadati americke snage po BI. Ameri ne mogu poraziti Iran bez velikih gubitaka, ala Vijetnam. Da li je Tramp spreman za takvu glupost, vidjecemo.
:-)
Iran vec ratuje preko proxija decenijama na BI.
Amerika moze pobjediti iran da ni sarafi ne ostanu, nemoj se zavaravat...sve u svoje vrijeme. ..trump je olakotna okolnost za iran a ne za ameriku.
Iran ima proxije koji jos nisu masovno direktno napadali Amere, kad se to promijeni , bit ce to masakr nad americkim vojnicima, prvenstveno u Iraku i Siriji a poslije i na citavom BI.
Iran moze pobjediti Iran uz desetine hiljada mrtvih americkih vojnika, okupirat ga i drzati tako godinama ne mogu nikako.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19607 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Tramp upravo napisao na tviteru...
Iran made a very big mistake!
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19608 Re: IRAN

Post by Baki19 »

nKrkan wrote:Dovoljne su samo Navy snage iz američke Central command da se pobjedi Iran.

Ne moraju uopste uključivati air force i army
Iran nije za potcjenjivanje i vjerujem da Amerika ne moze ugroziti Iran.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19609 Re: IRAN

Post by General War »

Baki19 wrote:Iran je dovoljno jak da se oduprije americkoj imperiji. Iran ima homogeno stanovnistvo i gradjani su uz rezim islamske revolucije.
:lol:
Jasta su, posebno kad tomahawci pocnu zvizdat iznad glave, a litar jestivog ulja bude 10 dolara.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19610 Re: IRAN

Post by mirsek »

nKrkan wrote:Dovoljne su samo Navy snage iz američke Central command da se pobjedi Iran.

Ne moraju uopste uključivati air force i army
Ako nisu otporni na krstarece i balisticke projektile, ostace zakucani tu gdje su i krenuli prema Iranu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19611 Re: IRAN

Post by General War »

Baki19 wrote:
nKrkan wrote:Dovoljne su samo Navy snage iz američke Central command da se pobjedi Iran.

Ne moraju uopste uključivati air force i army
Iran nije za potcjenjivanje i vjerujem da Amerika ne moze ugroziti Iran.
Vjeruj niko ti ne brani, posebno ako si corav.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19612 Re: IRAN

Post by General War »

.
Last edited by General War on 20/06/2019 16:32, edited 1 time in total.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#19613 Re: IRAN

Post by Janjicar »

Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.

Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19614 Re: IRAN

Post by mirsek »

Kikibombona wrote:Tramp upravo napisao na tviteru...
Iran made a very big mistake!
I Tramp je, kad je izasao iz sporazuma i poceo pritiskati Iran. To ce tek da vidi, al najdraze ce mi biti sto ce to da vide i cionisti u svom aparthejd entitetu i vladari iz saudijske vehabije, najveci zlotvori i trulez medju muslimanima ako ih se uopste tako moze gledati.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19615 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Kikibombona wrote:Amerika jos uvijek nije izvela nijedan napad na iranske i pro-iranske milicije, ocigledno zeleci izbjeci rat.
Notorna glupost. Nelegalne sankcije, kako Iranu tako onima koji sa njima sarađuju, a koje su starvation of population, nisu ništa drugo do oblik nevojnog ratovanja.

USA već mjesecima vode neobjavljeni rat protiv Irana, a ne obrnuto.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19616 Re: IRAN

Post by General War »

Janjicar wrote:Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.

Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
Pa ako izracunas iraq i avganistan, to ti je to...mada ne mislim da ce slati trupe vec onako kako su srbiji po tintari dali.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19617 Re: IRAN

Post by mirsek »

Janjicar wrote:Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.

Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
Iran, duplo vise stanovnika od Afganistana, reljef slicno zajeban, 10 puta bolje naoruzani, velike patriote. Bujrum agresori.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19618 Re: IRAN

Post by General War »

Challenger_ wrote:
Kikibombona wrote:Amerika jos uvijek nije izvela nijedan napad na iranske i pro-iranske milicije, ocigledno zeleci izbjeci rat.
Notorna glupost. Nelegalne sankcije, kako Iranu tako onima koji sa njima sarađuju, a koje su starvation of population, nisu ništa drugo do oblik nevojnog ratovanja.

USA već mjesecima vode neobjavljeni rat protiv Irana, a ne obrnuto.
Legitimno pravo...a ne ko ruski lesinari
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#19619 Re: IRAN

Post by nosara »

tramp da prdne, ode Iran. Vidjeli smo u Siriji. :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19620 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:Pa otprilike igra macke i misa. Sve do jednom...
A šta ti očekuješ? Da vojni dron leti iranskim vazdušnim prostorom kako i kad hoće?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19621 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Janjicar wrote:Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.

Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
Odmah od te cifre oduzmi Arape, Kurde, Beludze i Azere. Dakle, nekih 30 miliona. Nemali broj pomenutih je spreman na borbu rame uz rame sa Amerikancima.

Isto kada je Amerika napala Irak, Kurdi su odmah krenuli zajedno sa Amerikancima. A siiti su se sklonili u stranu. Jedino su suniti kratko branili Sadamov rezim.

Dakle, nema teorije da ce Kurdi, Arapi, Azeri i Beludzi ginuti za perzijsku drzavu. Jos ce jedva docekati da se od nje odvoje.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19622 Re: IRAN

Post by General War »

mirsek wrote:
Janjicar wrote:Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.

Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
Iran, duplo vise stanovnika od Afganistana, reljef slicno zajeban, 10 puta bolje naoruzani, velike patriote. Bujrum agresori.
Kao da to kakve veze ima na modernom ratistu :-)
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19623 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

General War wrote:Legitimno pravo...
:lol:

Razvaljuješ pravo, stari.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19624 Re: IRAN

Post by General War »

Challenger_ wrote:
jeza u ledja wrote:Pa otprilike igra macke i misa. Sve do jednom...
A šta ti očekuješ? Da vojni dron leti iranskim vazdušnim prostorom kako i kad hoće?
To ti putin sapnuo gdje su ga oborili?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19625 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Challenger_ wrote:
Kikibombona wrote:Amerika jos uvijek nije izvela nijedan napad na iranske i pro-iranske milicije, ocigledno zeleci izbjeci rat.
Notorna glupost. Nelegalne sankcije, kako Iranu tako onima koji sa njima sarađuju, a koje su starvation of population, nisu ništa drugo do oblik nevojnog ratovanja.

USA već mjesecima vode neobjavljeni rat protiv Irana, a ne obrnuto.
Amerika uvodi sankcije Rusima i Kinezima pa opet pomenuti ne gadjaju americke ciljeve.

Neka Iran uvede sankcije Americi, niko im ne brani.
Post Reply