IRAN

Post Reply
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19551 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

prije toga bi se medjusobno pomlatili i to muski
posle toga bi se ovi sto su „pobijedili" podijelili u vise grupa i ponovo tukli jedni protiv drugih
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19552 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Iran se ne moze rasturiti jer ta drzava ima podrsku Turske i Rusije. Amerikanci samo na prazno prijete. Iran je islamska zemlja i ono sto Amerika ne zna je da ce se ujediniti svi muslimani u odbrani Irana. Iran ima provinciju u kojoj zive sunnije i oni ce ustati protiv Amerikanaca. Izrael je americko dijete i oni samo laju protiv Irana. Izrael nece postojati ako Iran bude napadnut. Iranski gradjani vole islamsku revoluciju i oni ce sve ucinniti da Izrael i Amerika ostanu kratkih rukava. Turska se jako priblizila Rusiji tako da je pitanje da li bi Turska ostala u NATOu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28459
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#19553 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Ako je Amerika naumila da napadne Iran, napast ce ga i prilicno ce ga desetkovati. Ja samo kazem da to nece biti tako lagan zadatak kako Amerikanci i ostali misle. 200 miliona i vise Shija Muslimana i ko zna koliku podrsku ostalih Muslimana da dobiju to znaci zapalio bi se citav region buducih ko zna koliko godina i to ne mislim samo na Srednji Istok nego i na sire.

Glup bi to potez Amerikanaca bio prilicno. Ali ako su naumili to da urade, uraditi ce to.
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19554 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Vizionar 1985 wrote:Ako je Amerika naumila da napadne Iran, napast ce ga i prilicno ce ga desetkovati. Ja samo kazem da to nece biti tako lagan zadatak kako Amerikanci i ostali misle. 200 miliona i vise Shija Muslimana i ko zna koliku podrsku ostalih Muslimana da dobiju to znaci zapalio bi se citav region buducih ko zna koliko godina i to ne mislim samo na Srednji Istok nego i na sire.

Glup bi to potez Amerikanaca bio prilicno. Ali ako su naumili to da urade, uraditi ce to.
Rusija i Kina nece dozvoliti da se napadne Iran. Iranci su ponosan narod i nece dozvoliti da se srusi tekovina islamske revolucije. Turska ce pomoci Iranu i Ameri nece biti sposobni da uniste Iran. Iran je islamska zemlja koja ima veliku povrsinu i reljef Irana je nemoguc za okupaciju Irana. Tehran ce biti i dalje ponosan grad Irana koji ce moci da se oduprije bilo kakvoj smjeni rezima. Izrael i Saudijska Arabija su u koaliciji protiv Irana i to je nesto sto baca ljagu na Rijad koji se skroz predao Cionistima.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19555 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

simpatičan lik :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19556 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

- Nakon što su rakete :arrow: pogodile američku bazu sjeverno od Bagdada, desio se napad jednom raketom na sjedište američkog ExxonMobil-a u gradu Basri, južno od Bagdada:
Raketni napad na sjedište američkog naftnog giganta ExxonMobil u južnom iračkom gradu Basri - osoblje, koje se počelo vraćati nakon prošlomjesečnog povlačenja, hitno evakuirano u Dubai

Sigurnosni izvor rekao je u razgovoru za Reuters kako Exxon sada ponovno evakuira svoje ljude te je njih 21 već hitno prebačeno iz Iraka zrakoplovom u Dubai.
:arrow: LINK
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19557 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

ovo je već mangupski
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19558 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

japin_mutapi wrote:ovo je već mangupski
Da su ihvanijski uhljupi na čelu Irana, oni bi se osvetili Americi tako što bi objavili "džihad" Damasku.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19559 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Ali, šijje su to, nemaju oni osjećaj za filing.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19560 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

usa su vrlo ozbiljne u svojim upozorenjima i potezima koje prave opasno pritišću iran
iran sa druge strane ne reaguje baš najpametnije - čini se kako zapravo žele vojni sukob(ograničeni?) sa usa
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19561 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Američki izlazak iz Sporazuma, nove i nikad veće sankcije prema Iranu, pritisak na sve zemlje, pravna i fizička lica koja posluju sa Iranom jesu akt agresije. Čitava populacija jedne zemlje se dovodi na rub gladi a to jesu posljedice nevojnog ratovanja. U takvoj situaciji je teško očekivati od Iranaca da sve poluge upravljanja krizom prepuste Amerikancima i sjede u zadnjoj klupi očekujući milost.

Bojim se da će se ovkavi incidenti sa vremenom samo pojačavati i umnožavati.
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19562 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Ako Amerika napadne Iran, proci ce kao u Vijetnamu.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19563 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

pa super za ameriku - vijetnam ispao iz sssr/nrkina orbite i vode svoju politiku
nisu saveznici ali danas imaju veoma dobre međudržavne odnose i saradnju(usa&vijetnam)

iran na tebe je red
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19564 Re: IRAN

Post by Baki19 »

japin_mutapi wrote:pa super za ameriku - vijetnam ispao iz sssr/nrkina orbite i vode svoju politiku
nisu saveznici ali danas imaju veoma dobre međudržavne odnose i saradnju(usa&vijetnam)

iran na tebe je red
Amerika nije svemocna i ona ne moze krojiti svijet po njenoj volji. Rusija i Kina je iza Irana i sigurno je da napad americke koalicije na Iran znaciti nestanak Izraela kao drzave. Iranci su veliki borci i oni ce napasti Izrael i protjerati ih u Argentinu a Palestinci ce moci da se vrate svojoj domovini.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19565 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

Baki19 wrote:
japin_mutapi wrote:pa super za ameriku - vijetnam ispao iz sssr/nrkina orbite i vode svoju politiku
nisu saveznici ali danas imaju veoma dobre međudržavne odnose i saradnju(usa&vijetnam)

iran na tebe je red
Amerika nije svemocna i ona ne moze krojiti svijet po njenoj volji. Rusija i Kina je iza Irana i sigurno je da napad americke koalicije na Iran znaciti nestanak Izraela kao drzave. Iranci su veliki borci i oni ce napasti Izrael i protjerati ih u Argentinu a Palestinci ce moci da se vrate svojoj domovini.
ti si kralj
:gunjastajl:
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19566 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Palestinci nikada nece priznati Izrael kao jevrejsku drzavu i duh Saladina ce visiti nad Izraelom jer slicno su i krstasi drzali Jerusalim i na kraju su ga morali predati muslimanima.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19567 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

ok
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19568 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Baki19 wrote:Palestinci nikada nece priznati Izrael kao jevrejsku drzavu i duh Saladina ce visiti nad Izraelom jer slicno su i krstasi drzali Jerusalim i na kraju su ga morali predati muslimanima.
Narod Saladinov!

Image

Image

Image

Image

Image

Da je ziv Saladin predvodio bi svoj narod u borbi protiv iranskih mula.
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19569 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Sta su ti skrivile iranske mule? Ta izraelska zastava se mahala kod irackih Kurda kad su saznali da Izrael podrzava nezavisnost Kurdistana. Inace izraelski uzurpatori nikada nece moci mirno spavati jer su osnovali drzavu na palestinskoj teritoriji. Ako Iran bude napadnut tada ce to biti kraj Izraela kao kvazi drzave. Turska vodi takodje islamsku politiku i naravno je da ce se staviti na stranu Irana. Kad se bude zavrsilo sa Izraelom onda ce se krenuti na Saudijsku Arabiju kako bi se oslobodila Mekka i Medina i osnovala drzava koja bi bila nesto slicno katolickom Vatikanu. Saudijci su najvece izdajice a kad to kazem ne mislim na gradjane Saudijske Arabije nego na porodicu Saud. Njima ce suditi narod Arabije jer su se stavili na stranu zlikovaca.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19570 Re: IRAN

Post by salik79 »

User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19571 Re: IRAN

Post by salik79 »

Image
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#19572 Re: IRAN

Post by stakasa »

japin_mutapi wrote:pa super za ameriku - vijetnam ispao iz sssr/nrkina orbite i vode svoju politiku
nisu saveznici ali danas imaju veoma dobre međudržavne odnose i saradnju(usa&vijetnam)

iran na tebe je red
Trump ko Dodik, vazda neke prijetnje... Evo se je i smirilo, ne doljeva se ulje na vatru. Ocito je da ne misli ici do kraja. Iran je u stvari jedina drzava koja se odupire americkoj hegemoniji, svi mi ostali smo podvili rep
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19573 Re: IRAN

Post by salik79 »

Da li je neko objavio vijest da je Iran razotkrio najvecu US cyber spijunsku mrezu na svijetu?
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19574 Re: IRAN

Post by mirsek »

salik79 wrote:Da li je neko objavio vijest da je Iran razotkrio najvecu US cyber spijunsku mrezu na svijetu?
Pise jos uz veliku pomoc saveznickih drzava. Kina, Turska ?
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19575 Re: IRAN

Post by mirsek »

japin_mutapi wrote:usa su vrlo ozbiljne u svojim upozorenjima i potezima koje prave opasno pritišću iran
iran sa druge strane ne reaguje baš najpametnije - čini se kako zapravo žele vojni sukob(ograničeni?) sa usa
U ogranicenom sukobu USA ne moze dobiti IRAN ali moze reciprocno dobiti po nosu, Iran se ne boji ogranicenog sukoba. Ako se pocnu gomilati americke trupe Iran sigurno nece cekati kriticnu masu za veliki napad nego ce preko proxija ili direktno poceti napadati americke snage po BI. Ameri ne mogu poraziti Iran bez velikih gubitaka, ala Vijetnam. Da li je Tramp spreman za takvu glupost, vidjecemo.
Post Reply