IRAN
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#19551 Re: IRAN
prije toga bi se medjusobno pomlatili i to muski
posle toga bi se ovi sto su „pobijedili" podijelili u vise grupa i ponovo tukli jedni protiv drugih
posle toga bi se ovi sto su „pobijedili" podijelili u vise grupa i ponovo tukli jedni protiv drugih
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19552 Re: IRAN
Iran se ne moze rasturiti jer ta drzava ima podrsku Turske i Rusije. Amerikanci samo na prazno prijete. Iran je islamska zemlja i ono sto Amerika ne zna je da ce se ujediniti svi muslimani u odbrani Irana. Iran ima provinciju u kojoj zive sunnije i oni ce ustati protiv Amerikanaca. Izrael je americko dijete i oni samo laju protiv Irana. Izrael nece postojati ako Iran bude napadnut. Iranski gradjani vole islamsku revoluciju i oni ce sve ucinniti da Izrael i Amerika ostanu kratkih rukava. Turska se jako priblizila Rusiji tako da je pitanje da li bi Turska ostala u NATOu.
- Sanjarko
- Posts: 28459
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#19553 Re: IRAN
Ako je Amerika naumila da napadne Iran, napast ce ga i prilicno ce ga desetkovati. Ja samo kazem da to nece biti tako lagan zadatak kako Amerikanci i ostali misle. 200 miliona i vise Shija Muslimana i ko zna koliku podrsku ostalih Muslimana da dobiju to znaci zapalio bi se citav region buducih ko zna koliko godina i to ne mislim samo na Srednji Istok nego i na sire.
Glup bi to potez Amerikanaca bio prilicno. Ali ako su naumili to da urade, uraditi ce to.
Glup bi to potez Amerikanaca bio prilicno. Ali ako su naumili to da urade, uraditi ce to.
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19554 Re: IRAN
Rusija i Kina nece dozvoliti da se napadne Iran. Iranci su ponosan narod i nece dozvoliti da se srusi tekovina islamske revolucije. Turska ce pomoci Iranu i Ameri nece biti sposobni da uniste Iran. Iran je islamska zemlja koja ima veliku povrsinu i reljef Irana je nemoguc za okupaciju Irana. Tehran ce biti i dalje ponosan grad Irana koji ce moci da se oduprije bilo kakvoj smjeni rezima. Izrael i Saudijska Arabija su u koaliciji protiv Irana i to je nesto sto baca ljagu na Rijad koji se skroz predao Cionistima.Vizionar 1985 wrote:Ako je Amerika naumila da napadne Iran, napast ce ga i prilicno ce ga desetkovati. Ja samo kazem da to nece biti tako lagan zadatak kako Amerikanci i ostali misle. 200 miliona i vise Shija Muslimana i ko zna koliku podrsku ostalih Muslimana da dobiju to znaci zapalio bi se citav region buducih ko zna koliko godina i to ne mislim samo na Srednji Istok nego i na sire.
Glup bi to potez Amerikanaca bio prilicno. Ali ako su naumili to da urade, uraditi ce to.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#19555 Re: IRAN
simpatičan lik 
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#19556 Re: IRAN
- Nakon što su rakete
pogodile američku bazu sjeverno od Bagdada, desio se napad jednom raketom na sjedište američkog ExxonMobil-a u gradu Basri, južno od Bagdada:
LINK
Raketni napad na sjedište američkog naftnog giganta ExxonMobil u južnom iračkom gradu Basri - osoblje, koje se počelo vraćati nakon prošlomjesečnog povlačenja, hitno evakuirano u Dubai
Sigurnosni izvor rekao je u razgovoru za Reuters kako Exxon sada ponovno evakuira svoje ljude te je njih 21 već hitno prebačeno iz Iraka zrakoplovom u Dubai.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#19557 Re: IRAN
ovo je već mangupski
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#19558 Re: IRAN
Da su ihvanijski uhljupi na čelu Irana, oni bi se osvetili Americi tako što bi objavili "džihad" Damasku.japin_mutapi wrote:ovo je već mangupski
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#19559 Re: IRAN
Ali, šijje su to, nemaju oni osjećaj za filing.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#19560 Re: IRAN
usa su vrlo ozbiljne u svojim upozorenjima i potezima koje prave opasno pritišću iran
iran sa druge strane ne reaguje baš najpametnije - čini se kako zapravo žele vojni sukob(ograničeni?) sa usa
iran sa druge strane ne reaguje baš najpametnije - čini se kako zapravo žele vojni sukob(ograničeni?) sa usa
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#19561 Re: IRAN
Američki izlazak iz Sporazuma, nove i nikad veće sankcije prema Iranu, pritisak na sve zemlje, pravna i fizička lica koja posluju sa Iranom jesu akt agresije. Čitava populacija jedne zemlje se dovodi na rub gladi a to jesu posljedice nevojnog ratovanja. U takvoj situaciji je teško očekivati od Iranaca da sve poluge upravljanja krizom prepuste Amerikancima i sjede u zadnjoj klupi očekujući milost.
Bojim se da će se ovkavi incidenti sa vremenom samo pojačavati i umnožavati.
Bojim se da će se ovkavi incidenti sa vremenom samo pojačavati i umnožavati.
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19562 Re: IRAN
Ako Amerika napadne Iran, proci ce kao u Vijetnamu.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#19563 Re: IRAN
pa super za ameriku - vijetnam ispao iz sssr/nrkina orbite i vode svoju politiku
nisu saveznici ali danas imaju veoma dobre međudržavne odnose i saradnju(usa&vijetnam)
iran na tebe je red
nisu saveznici ali danas imaju veoma dobre međudržavne odnose i saradnju(usa&vijetnam)
iran na tebe je red
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19564 Re: IRAN
Amerika nije svemocna i ona ne moze krojiti svijet po njenoj volji. Rusija i Kina je iza Irana i sigurno je da napad americke koalicije na Iran znaciti nestanak Izraela kao drzave. Iranci su veliki borci i oni ce napasti Izrael i protjerati ih u Argentinu a Palestinci ce moci da se vrate svojoj domovini.japin_mutapi wrote:pa super za ameriku - vijetnam ispao iz sssr/nrkina orbite i vode svoju politiku
nisu saveznici ali danas imaju veoma dobre međudržavne odnose i saradnju(usa&vijetnam)
iran na tebe je red
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#19565 Re: IRAN
ti si kraljBaki19 wrote:Amerika nije svemocna i ona ne moze krojiti svijet po njenoj volji. Rusija i Kina je iza Irana i sigurno je da napad americke koalicije na Iran znaciti nestanak Izraela kao drzave. Iranci su veliki borci i oni ce napasti Izrael i protjerati ih u Argentinu a Palestinci ce moci da se vrate svojoj domovini.japin_mutapi wrote:pa super za ameriku - vijetnam ispao iz sssr/nrkina orbite i vode svoju politiku
nisu saveznici ali danas imaju veoma dobre međudržavne odnose i saradnju(usa&vijetnam)
iran na tebe je red
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19566 Re: IRAN
Palestinci nikada nece priznati Izrael kao jevrejsku drzavu i duh Saladina ce visiti nad Izraelom jer slicno su i krstasi drzali Jerusalim i na kraju su ga morali predati muslimanima.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19568 Re: IRAN
Narod Saladinov!Baki19 wrote:Palestinci nikada nece priznati Izrael kao jevrejsku drzavu i duh Saladina ce visiti nad Izraelom jer slicno su i krstasi drzali Jerusalim i na kraju su ga morali predati muslimanima.





Da je ziv Saladin predvodio bi svoj narod u borbi protiv iranskih mula.
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19569 Re: IRAN
Sta su ti skrivile iranske mule? Ta izraelska zastava se mahala kod irackih Kurda kad su saznali da Izrael podrzava nezavisnost Kurdistana. Inace izraelski uzurpatori nikada nece moci mirno spavati jer su osnovali drzavu na palestinskoj teritoriji. Ako Iran bude napadnut tada ce to biti kraj Izraela kao kvazi drzave. Turska vodi takodje islamsku politiku i naravno je da ce se staviti na stranu Irana. Kad se bude zavrsilo sa Izraelom onda ce se krenuti na Saudijsku Arabiju kako bi se oslobodila Mekka i Medina i osnovala drzava koja bi bila nesto slicno katolickom Vatikanu. Saudijci su najvece izdajice a kad to kazem ne mislim na gradjane Saudijske Arabije nego na porodicu Saud. Njima ce suditi narod Arabije jer su se stavili na stranu zlikovaca.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#19572 Re: IRAN
Trump ko Dodik, vazda neke prijetnje... Evo se je i smirilo, ne doljeva se ulje na vatru. Ocito je da ne misli ici do kraja. Iran je u stvari jedina drzava koja se odupire americkoj hegemoniji, svi mi ostali smo podvili repjapin_mutapi wrote:pa super za ameriku - vijetnam ispao iz sssr/nrkina orbite i vode svoju politiku
nisu saveznici ali danas imaju veoma dobre međudržavne odnose i saradnju(usa&vijetnam)
iran na tebe je red
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#19573 Re: IRAN
Da li je neko objavio vijest da je Iran razotkrio najvecu US cyber spijunsku mrezu na svijetu?
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19574 Re: IRAN
Pise jos uz veliku pomoc saveznickih drzava. Kina, Turska ?salik79 wrote:Da li je neko objavio vijest da je Iran razotkrio najvecu US cyber spijunsku mrezu na svijetu?
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19575 Re: IRAN
U ogranicenom sukobu USA ne moze dobiti IRAN ali moze reciprocno dobiti po nosu, Iran se ne boji ogranicenog sukoba. Ako se pocnu gomilati americke trupe Iran sigurno nece cekati kriticnu masu za veliki napad nego ce preko proxija ili direktno poceti napadati americke snage po BI. Ameri ne mogu poraziti Iran bez velikih gubitaka, ala Vijetnam. Da li je Tramp spreman za takvu glupost, vidjecemo.japin_mutapi wrote:usa su vrlo ozbiljne u svojim upozorenjima i potezima koje prave opasno pritišću iran
iran sa druge strane ne reaguje baš najpametnije - čini se kako zapravo žele vojni sukob(ograničeni?) sa usa

